خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 46
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

دروس به درد نخور دبیرستان و دانشگاه

سلام دوستان. هرچی گشتم تاپیکی با این موضوع پیدا نکردم.
      شاید موضوعم خنده دار باشه اما یه سوال هست که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده. درباره درس هایی که توی دبیرستان و دانشگاه میخونیم.
      الان وقتی یکم بهش فکر کنید میفهمید که بعضی از این درس ها بدرد آینده شغلی ما نمیخورن!!! همینم موقع درس خوندن روحیمو ضعیف میکنه و نسبت به درسام حس خوبی ندارم..
      مثلا من که میخوام مهندسی کامپیوتر بخونم الان چه نیازی به فیزیک دارم؟ چه نیازی به شیمی دارم؟( بازم ریاضی یکم به دردم میخوره)
      دانشجو های کامپیوتر چرا باید فیزیک ترمودینامیک! بخونن؟
      دانشجو های رشته رشته ریاضی محض چرا باید فیزیک 1و2 پاس کنن؟( آخه هیچ وقت به دردشون نمی خوره!!!)
      دانشجوهای رشته برق چرا باید c++ یاد بگیرن؟(آخه به دردشون نمیخوره!!)
      کسی که این سرفصل ها رو تنظیم کرده چی تو کلش بوده!!؟ فکر کنم دیگه منظورمو فهمیدین!!
      دوستان دانشجو خواهشا بیاین نظرتونو بگین و یه جواب قانع کننده به ما بدین! ممنون

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      دروس به درد نخور دانشگاه =20 واحد عمومی که یه ترمتو میسوزونه و 120 واحدتو میکنه 140 واحد (دروس عمومی همون ادبیات و.....است)

فرستاده شده از D6503ِ من با Tapatalk

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسی که تو دبیرستان عملا مفت نمی ارزد : پرورشییعنی حاضر بودم بمیرم معلم نیاد دهنش رو باز نکنه دقیق 1 ساعت و نیم چونه میزد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cerberus نمایش پست ها
      درسی که تو دبیرستان عملا مفت نمی ارزد : پرورشییعنی حاضر بودم بمیرم معلم نیاد دهنش رو باز نکنه دقیق 1 ساعت و نیم چونه میزد
      پرورشی به خودیه خود درس خوبه به شرطی که معلم نداشته باشه یا معلمش معلم فیزیک و ریاضی و شیمی نباشه

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز کامپیوتر شیمی نداره

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maximus نمایش پست ها
      دوست عزیز کامپیوتر شیمی نداره
      رفیق اینو برای دبیرس
      تان گذاشتم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      اینکه توی مدرسه سیستم آموزشیمون مکل داره حرفی نیست . و خیلی از درسا واقعا به درد نخورن. اما خب خیلی از این درسا برای ایجاد پیش زمینه ذهنی و کمک به قوی شدن دروس دیگه هست.
      و اینکه یه اطلاعات هرچند کم توی اون شاخه ها کمک می کنه توی قسمت اصلی درسیت موفق بشی .
      و موضوع بعدی اینه که تو به عنوان یه مهندس لازمه که اطلاعات علمی راجع به فیزیک هم داشته باشی. در کل تحصیلات آکادمیک (دانشگاهی) فرقش با یاد گرفتن تجربی همینه که بیشتر ذهنت رو آماده میکنه .
      و دانشجوی برق باید برنامه نویسی بلد باشه برای اینکه توی طراحی مدار کمکش می کنه.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hivamotahariiii نمایش پست ها
      اینکه توی مدرسه سیستم آموزشیمون مکل داره حرفی نیست . و خیلی از درسا واقعا به درد نخورن. اما خب خیلی از این درسا برای ایجاد پیش زمینه ذهنی و کمک به قوی شدن دروس دیگه هست.
      و اینکه یه اطلاعات هرچند کم توی اون شاخه ها کمک می کنه توی قسمت اصلی درسیت موفق بشی .
      و موضوع بعدی اینه که تو به عنوان یه مهندس لازمه که اطلاعات علمی راجع به فیزیک هم داشته باشی. در کل تحصیلات آکادمیک (دانشگاهی) فرقش با یاد گرفتن تجربی همینه که بیشتر ذهنت رو آماده میکنه .
      و دانشجوی برق باید برنامه نویسی بلد باشه برای اینکه توی طراحی مدار کمکش می کنه.
      حرفاتون درسته
      اما شما گفتی یه اطلاعات هرچند کم!!
      حرف ما هم دقیقا اینه که این مطالب کم نیستن! کاملا وارد مرحله تخصصی میشن که هیچ ربطی به شغل و حرفه اون دانشجو نداره!
      درباره دانشجوهای برق هم اینقدر سخت نگیر با نرم افزار هم میشه این کارو انجام داد

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این همه پیشرفت که تو دنیا میبینین حاصل مثلا فقط فیزیک خوندن نیستن...
      حاصل ترکیب فیزیک و شیمی کلی علوم دیگن و همه هم بهم ربط دارن و مورد نیاز و مکمل هم هستن
      تو کشور مام هدف مثلا این بوده ولی راهشو دارن اشتباه میرن

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مثلا همین عربی واسه مایی که رشته مون ریاضی هیچ به درد نمی خوره

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من كاري به رياضي شيمي فيزيك و اينا ندارم
      ولي ناموسا
      خيليا به خاطر درس هاي مزخرف مثل عربي جغرافي تاريخ و..... ضربه خوردن حتي ترك تحصيل
      بخدا خيلياشون از جمله خودم خيلي هوششون فوق العاده بود اما به خاطر اين درس هاي مزخرف و نظام اموزشي مزخرف تر از اون ضربه خوردن تف تو اين مملكت كه مهم ترين نظامش گندترين نظامشه اخه يه پزشك ارايه ادبي بدردش ميخوره؟ عربي براش خوبه؟ جلگه و جغرافيا خوبه؟ تف تو اين مملكت از ته دل دارم اينارو ميگم خيلي دلم پره

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کار کشور به کجا رسیده که دروس بی اهمیت شده پرورشی و ادبیات ...

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه تو رشته کامپیوتر هنرستان مستقیم راه داشت به کارشناسی عمرا دبیرستان نميرفتم )) ولی خب مجبوريم دیگه منم میدونم در آینده هیج کدوم از درساي دبيرستان به غیر بخش کوچکی از ریاضی بدردم نميخوره

Sent from my HTC One using Tapatalk

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بیخیال اصلا بهش فکر نکن هرچقدر بیشتر بهش فکر کنی بیشتر به پوچی این سیستم میرسی،بعلاوه کاریم از دستت بر نمیاد پس بهترین کار اینه سرو بندازی پایین هرچی گفتن بخونی.

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      تاریخ

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن