خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

در اوج بمیر (چرا سقوط میکنیم؟)

why-do-we-fall-so-we-can-learn-pick-ourselves-back-up-quote-2.jpg

قعر جهان ساخته شده برای ما. ما با کلی رنج و مشقت طبیعی ساخته شدیم. لحظه ی آفرینش ما، نقطه ی شکوهی در تاریکی کمبود های روانی بوده، و در ادامه تغذیه و رشد، مثل بالارفتن از دیواری بود. اما از روزی که توپ را در زمین ما انداختند و ما را محکوم به انتخاب کردند، سقوط کردیم. در اعماق ناتوانی ها در پشت کردن به کودکانه ترین لذاتی که میتوان به یک کودک نشان داد. هر چه بزرگتر شدیم، لذات ما کودکانه تر شدند و تصمیم های ما سقوط دهنده تر. من سقوط کردم. با تصمیم های غلطم. با تکان دادن سر خود به نشان سر مثبت به هر آنجه میتوانست مرا از حیطه ی انسان بودنم خارج کند. چرا به یکباره به خود پشت کردم؟ چرا تو به خودت پشت کردی؟ مگر غیر از این است که بزرگ شدن ما خود رنج و مشقت بوده و هست؟ زنده بودن ما معجزست. چرا لحظات را صرف سقوط خود میکنیم؟

حال اینجاییم. همگی در عمق یک چاه کثیف و تاریک و متعفن گرفتار شده ایم. همه ی ما حق انتخابی داشته ایم، و خودمان، کارمان را به این چاه کشانده ایم. اما تا کی؟ حاضرم در راه خروج از این چاه بمیرم، در این صورت حداقل سرمشقی برای دیگران خواهم بود. اما اگر در همین چاه، در کنار همه ی همنوعانم پیر شوم و بمیرم، نه الگویی برای دیگران بوده ام، نه خود از زندگی خود راضی خواهم بود. زندگی من با مرغ تفاوتی نداشته، و این در حالیست که برای ساخته و پرداخته شدن موجودی مثل من و تو، رنج به مراتب بزرگتری کشیده شده، تا یک مرغ. ببین تصمیمات ما، کارمان را به کجا کشانده اند. قیاس های ناشدنی را شدنی کردیم. پس آن ذات کوشا و رنجکش ما کجا رفته که حال هر کداممان، با ضعف در مقابل چیزی، به ته چاه افتادیم؟ ضعف در مقابل نه گفتن به لذاتی که نام بردن از آنها، قند در دل کودک هم آب نمیکند. چرا تا این حد خفیف شده ایم که باید در لجنی به این حد فرومایه شنا کردن بیاموزیم، آن هم وقتی پرواز بلدیم؟

برخیز. ای انسان برخیز. بر علیه خودت قیام کن. بر علیه ناتوانی ات در مقابل نقاط تاریک و شکسته ی نفس خودت قیام کن. لرزش های نفس هایت را احساس کن. رنج زمین خوردن کودکی ات را به یاد آور. نفسی عمیق بکش و حرارت خودت را به رخ خودت بکش. بدان این کمینگاه یا لانه ای که برای خودت دست و پا کرده ای، در خور توی رنج کشیده نیست. تو باید از مرگ خودت بازگردی، و دوباره متولد شوی. این تنها راه است. از مرگ خودت باز آی. روزمرگی و محیط برفی ای که برای خودت انتخاب کردی، فقط تو را از لحظاتت راضی میکند. در آینده زندگی کن. فردایت را ببین، مانند عقابی از زمین برخیز، پرهایت را از دست بده، اوج بگیر، و در اوج بمیر. آنوقت است که میتوانیم دست رنج و حاصل این همه مشقت را به چشم ببینیم. آن وقت، تو یک انسان میشوی، چون لیاقتش را داری. در حالی که دیگران از ته چاه و از داخل *** ها، به مرگ تو در اوج مینگرند، تو در دل خود، خوشحالی ای را می یابی که آنها درک نمیکنند. به مانند عقابی باش، که در اوج میمیرد. او نمیتواند روی زمین بماند. حتی اگر به قیمت مرگش تمام شود، اوج میگیرد. تو نه تنها از ترس مرگ، بلکه به سبب لذاتی زودگذر، اوج نگرفتی؟ این بهانه خودت را هم راضی نمیکند. این روند، تو را در پیری ات پشیمان میکند. برخیز. ای عقاب برخیز. در اوج بمیر.

-بهروز شجاعیان

لینک:

در اوج بمیر (چرا سقوط میکنیم؟)

ویرایش توسط Behrus58 : 17 تیر 1395 در ساعت 14:56

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نخوندم
      I wanna thank me for believing in me

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یکی از تاپیک و موضوعات خوبی بود که تو این مدت تو انجمن دیدم !

عالی

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      a watchful protector the dark knight

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      جالبه
      من چند ماه پیش نشستم سه گانشو دیدم اونموقع خیلیم روحیم خراب بود
      این دیالوگشو هی تو چرکنویسم موقع درس مینوشتم ؟
      why we fall ?
      run forrest runnn

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اخ اخ این استاد نولان تکه بخدا . این knight rises رو هم شاید بالغ بر 10 بار دیدمش هر دفعش از دفعه قبل قشنگ تر میشه چون مفاهیم فیلم تازه آشکار میشه !

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      وبلاگت جالبه بهروز

سیو کردم بعدا مطالبشو بخونم

شاد باشی مهندس

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      وبلاگت جالبه بهروز

سیو کردم بعدا مطالبشو بخونم

شاد باشی مهندس

ممنون از اظهار لطفت
      منتظر نظرات قشنگت هستم

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      یکی از تاپیک و موضوعات خوبی بود که تو این مدت تو انجمن دیدم !

عالی

از نظرت خیلی خوشحال شدم آقا جواد
      سلامت و سرزنده باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      کنکوری ها حال خوندن ندارن خلاصه بگین

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام آقا بهروز .اسمم بهنامه .اسم داداشم بهروز جالب اینجاست اونم اصفهانه داره ارشد علوم آزمایشگاهی میخونه . آقا وقتی عنوان تاپیکو دیدم چقدر یاد تاپیکم به عنوان:معمای انگیزه -چرا بچه ها انگیزه نمیگیرند ؟ افتادم . وجه اشتراکمون اینکه حرف حرف خودمونه نمیریم از جایی کپی کنیم . بیشتر به دنبال کیفیتیم تا کمیت . ممنون از شما . این یه آهنگ واسه اونا میخوان شروع کنن لینک
      عادت میشه این برتر بودن
      سیاه و سفیدش قلبا خوبن
      قناعت همون خوشبختی بود
      تمام صلح ها تو بخشش بودن
      بنویس...
      قضاوت فقط مخصوص خداست
      بنویس....
      حماقت جداست رشادت جداست
      بنویس....
      اول قصه که هممون بودیم
      بنویس...
      یکی بود و یکی نبودش کجاست
      بیا و این جهش رو درک کن

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فوق العاده بود

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بازیش خیلی باحال بود
      دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن