خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: استرس!

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Unhappy استرس!

سلام دوستان
      ی استرس خاصی درونم جوشان شده ک اصن نمیتونم درس بخونم!
      هیچوقت تاحالا نتونسم هیچ ازمونیو بدون بی دقتیهای فاحشی ک اکثرا هم جدول ضربه بگذرونم!یعنی حداقل تو هر ازمون تو تمام درسا لااقل 15 درصد بی دقتی دارم.بجز حفظ کردن جدول ضرب چه راهکاری دارین برا کم کردن این بی دقتیها؟الان ی عده میگن تو زیست جدول ضرب چ کاربردی داره ک در جواب باید عرض کنم ک تو درس زیست بی دقتیام جور دیگس!مثلا کدام گزینه غلط است رو صحیح است درنظر میگیرم!اب هویجم خوردم ولی تاثیر نداشت لطفا ی راهکار دیگه بدین
      همش نگران اینم ک بی دقتیام چقدر میتونه نتیجه کنکورو عوض کنه و از رشته مورد علاقم دورم کنه

بعد بنظرتون با توجه ب اینکه سنجش اخرم شدم 855 امیدی ب قبولی تو رشته دندان پزشکی دولتی هس؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه راه داره از الان روزی 1 آزمون جامع حل کن میخواد حالا گزینه 2 باشه یا قلم چی یا کنکورا سال قبل فرقی نداره . شما مشکلت اینه سر آزمونا تمرکز نداری

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin97 نمایش پست ها
      یه راه داره از الان روزی 1 آزمون جامع حل کن میخواد حالا گزینه 2 باشه یا قلم چی یا کنکورا سال قبل فرقی نداره . شما مشکلت اینه سر آزمونا تمرکز نداری
      مشکل من فقط سر جلسه ازمون نیس.تو خونه هم همین مشکلو دارم.آزمونا هم فقط گزینه دو مونده.بنظرتون سوالاش خوبه؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بنظرم روزی یه ساعت پازل حل کن یا شطرنج بازی کن
      جدی دقت رو میبره بالا!
      Where there is a wish , there is a way

پزشکی منتظرم باش

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      تلقین نکن دیگه
      تو خیلی هم بادقتی
      ببین اگه از الان بخای هرروز اینو به خودت بگی سر جلسه کنکور رتبت خراب میشه ها
      رتبه سنجشتم ک محشره بابا
      خودم میام پیشت دندونامو معاینه کنی چند سال دیگه
      ولی خب به استرس فکر نکن
      یکی از بچه ها میگف سرجلسه کنکور اینقدر استرس زیاده که چیزی که ی جایی مثلن دو سال پیش خوندی یادت میاد
      خود به خودم خب تمرکزت میره بالا
      استرس کنکور مثبته
      راستییییی واسه بقیه کنکوریام دعا کن.منی ک الان سرتو با این حرفا بردم خودم دارم از استرس سکته میکنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      تلقین نکن دیگه
      تو خیلی هم بادقتی
      ببین اگه از الان بخای هرروز اینو به خودت بگی سر جلسه کنکور رتبت خراب میشه ها
      رتبه سنجشتم ک محشره بابا
      خودم میام پیشت دندونامو معاینه کنی چند سال دیگه
      ولی خب به استرس فکر نکن
      یکی از بچه ها میگف سرجلسه کنکور اینقدر استرس زیاده که چیزی که ی جایی مثلن دو سال پیش خوندی یادت میاد
      خود به خودم خب تمرکزت میره بالا
      استرس کنکور مثبته
      راستییییی واسه بقیه کنکوریام دعا کن.منی ک الان سرتو با این حرفا بردم خودم دارم از استرس سکته میکنم
      ایشالا ک همه کنکوری ها موفق بشن و ب رشته دلخواهشون برسن.شما هم ب خدا توکل کنید.ایشالا با شادی و خوشحالی تموم میشه و میره و هیچکدوممون مجبور ب دروغ گفتن ب فامیلای فوضول نشیمباور کن نصف استرسا بخاطر حرف بقیس!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad2052 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      هیچوقت تاحالا نتونسم هیچ ازمونیو بدون بی دقتیهای فاحشی ک اکثرا هم جدول ضربه بگذرونم!یعنی حداقل تو هر ازمون تو تمام درسا لااقل 15 درصد بی دقتی دارم.بجز حفظ کردن جدول ضرب چه راهکاری دارین برا کم کردن این بی دقتیها؟الان ی عده میگن تو زیست جدول ضرب چ کاربردی داره ک در جواب باید عرض کنم ک تو درس زیست بی دقتیام جور دیگس!مثلا کدام گزینه غلط است رو صحیح است درنظر میگیرم!اب هویجم خوردم ولی تاثیر نداشت لطفا ی راهکار دیگه بدین
      همش نگران اینم ک بی دقتیام چقدر میتونه نتیجه کنکورو عوض کنه و از رشته مورد علاقم دورم کنه

بعد بنظرتون با توجه ب اینکه سنجش اخرم شدم 855 امیدی ب قبولی تو رشته دندان پزشکی دولتی هس؟
      توی صورت سوال دور کلمات مهم خط بکش . مثلا توی همین سوالاتی که میگه کدام گزینه صحیح است تا سوال رو خوندی دور صحیح خط بکش .

حدول ضرب رو اگه حفظی () به یکی بگو برات چنتا کسر و چنتا ضرب بنویسه و تو توی زمان کمی حل کنی . مثلا 7*12 رو باید در حد 5 ثانیه ماکسیمم جواب بدی

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کتاب تمرین محاسبه مهندس سلیمی : نشر دریافت
      کتاب آموزش فنون محاسبات سریع ریاضی
      کتاب کتاب کار فنون محاسبات سریع ریاضی
      کتاب های ریاضیات سریع مهروماه
      نگران وقت نباش
      کتاب تمرین محاسبات رو حتما بگیرش + مهروماه ها رو
      گاج رو دارم(البته هر 3 مجموعه رو دارم) ولی خیلی ضروری نیس ، اگه درسهات تمومه اون این گاج رو هم همراه دو تا مجموعه قبلی بخر

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

توی صورت سوال دور کلمات مهم خط بکش . مثلا توی همین سوالاتی که میگه کدام گزینه صحیح است تا سوال رو خوندی دور صحیح خط بکش .

حدول ضرب رو اگه حفظی () به یکی بگو برات چنتا کسر و چنتا ضرب بنویسه و تو توی زمان کمی حل کنی . مثلا 7*12 رو باید در حد 5 ثانیه ماکسیمم جواب بدی
      محمد تو یه کتاب رو باید حتما بخری ، از نون شب برات واجب تره
      كتاب حلّ مسئله‌هاي شيمي مهندس«علمداري و اميني» منتشر شد! : نشر دریافت
      لامصب عجب چیزیه ... خوراک خودته
      برا کسامی هم که مشکل دارن با مسائل شیمی حالیه (حتی اگه مشکلی هم ندارید بازم بخریدش، نکات جالبی در خلال حل مسئله بهتون یاد میده)
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      محمد تو یه کتاب رو باید حتما بخری ، از نون شب برات واجب تره
      كتاب حلّ مسئله‌هاي شيمي مهندس«علمداري و اميني» منتشر شد! : نشر دریافت
      لامصب عجب چیزیه ... خوراک خودته
      برا کسامی هم که مشکل دارن با مسائل شیمی حالیه (حتی اگه مشکلی هم ندارید بازم بخریدش، نکات جالبی در خلال حل مسئله بهتون یاد میده)
      چیه این حالا ؟تستاش رو دیدم چیز خاصی نداره که. من از کی تا حالا با مسائل شیمی مشکل داشتم ؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad2052 نمایش پست ها
      سلام دوستان

استرس از اونجایی میاد که فکر میکنی دندون دولتی میارم؟نمیارم؟؟؟؟
      اینا رو بریز دور و تلاشت رو بکن
      با نتیجه کاری نداشته باش
      نتیجه و انتخاب رشته باشه برا بعد اعلام نتایج اولیه

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      در عوض من کلا ‌شخصیت بیخیالی دارم
      کاش یکم منم استرس میگرفتم
      سر امتحان صلوات بفرست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      توصیه هایی برای رفع استرس در کنکور

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
      چند ماه دیگر کنکور شروع می‌شود و بسیاری از جوانان آینده خود را در آن رقم خواهند زد. بر همین اساس، چند توصیه برای افرادی که این روز به قولی سرنوشت ساز را پیش رو دارند در ادامه این نوشتار ذکر شده که دانستنش برای رفع اضطراب بی فایده نیست.
      شاید توجه به این چند نکته ساده برای کمی استرس‌زدا باشد:
      * به‌عنوان یک «رتبه یک» کنکور سابق و نالایق عرض می‌کنم خیال اینکه رتبه برتر کنکور شوید از تجربه خودش بهتر است. به خیالش اکتفا کنید. واقعا نمی‌صرفد این دو روز برای کسب تجربه رتبه بالاتر استرس داشته باشید.
      * کنکور شاید هنوز از بدیل‌هایش فساد و تبعیض کمتری داشته باشد و در رتبه‌بندی علمی دانش‌آموزان و ارتقای اجتماعی شایستگان در سطح کشوری با این سطح از توسعه‌یافتگی نسبتا کارآمد عمل کند، اما نظام ارزشیابی پیشرفته و کیفی‌ای نیست و رتبه بهتر در آن لزوما و همیشه نشانگر شایستگی علمی بیشتر نیست. در همان سالی که کنکور دادم شخصا دوستانی را می‌شناختم که هم هوش و دانش بیشتری داشتند و هم مطالعه‌ و تلاش بیشتری برای نتیجه‌گیری در کنکور کرده بودند، ولی رتبه‌های پایین‌تری کسب کردند. و اتفاقا اکثرشان در مقاطع بعدی میوه‌های بهره هوشی بالا، شایستگی علمی و همت بلندشان را چیدند.
      * موفقیت در کنکور همان‌قدر سرنوشت‌ساز است که ناکامی در کنکور. شاید در دانشگاه مطلوب‌تان قبول نشوید و بهترین تجربه‌های وجودی، انسان‌های دیدنی، درس‌های تجربی، مبارک‌ترین حادثه‌ها (مثلا عشق) و خواستنی‌ترین نعمت‌های ظاهری و باطنی از همین مسیر ناکامی در کنکور در انتظارتان باشد. ناکامی در کنکور می‌تواند آغاز مسیری باشد که با جدیت و اقبال‌ در بلندمدت به توفیقات علمی و حرفه‌ای بیشتری بینجامد و لزوما نشانه کم‌استعدادی یا ضعف علمی شما نیست.
      * بر اساس مجموع مشاهدات شخصی‌ام می‌توانم بگویم میزان لذت و بهره دوران دانشجویی در مقطع کارشناسی در ایران بیشتر تحت‌تاثیر عواملی غیراز رتبه دانشگاهی است که در آن تحصیل می‌کنید. عوامل دیگری مثل هم‌کلاسی‌ها و دوستان نزدیک، نزدیکی به خانواده، آب‌وهوا و محیط فیزیکی دانشگاه، رشته تحصیلی و امکان فعالیت جمعی دانشجویی، در خوشی و خیر تجربه دوره کارشناسی تاثیر بیشتری دارند؛ چه‌بسا دوران دانشجویی در دانشگاه خوش‌آب‌وهوا و ساحلی بابلسر یا واحد علوم‌وتحقیقات دانشگاه آزاد تهران خاطره‌انگیزتر و خوش‌تر از سال‌های دانشجویی در برق شریف و پزشکی تهران باشد.
      * اگر اهداف بلند آکادمیک دارید، دوره کارشناسی‌ارشد و دکترای‌تان سرنوشت‌سازتر از دوران کارشناسی‌تان است. اگر به قدر کافی اهل مطالعه بابرنامه، جدی و هدفمند باشید، مهارت‌های پایه‌ و زبانی و شبکه روابط علمی-دانشگاهی‌تان را تقویت کنید و توصیه‌نامه‌های قوی داشته باشید، صرف‌نظر از اینکه امروز چقدر برای کنکور آماده‌اید و کجا لیسانس می‌گیرید، می‌توانید در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های برتر ایران و جهان ادامه تحصیل دهید.
      * در ساعات باقیمانده تا کنکور نمی‌توانید به نحو تعیین‌کننده‌ای آموخته‌هایتان را بیشتر یا مهارت‌های تست‌زدنتان را تقویت کنید، اما می‌توانید به شیوه موثری وضعیت روانی، عاطفی و هیجانی‌تان را بهبود ببخشید و با آرامش، تمرکز، اعتمادبه‌نفس، نشاط و امید بیشتر، نتیجه آزمون‌تان را بهتر کنید. برای افزایش آرامش‌‌تان شاید توجه به این واقعیت کارساز باشد: کنکور (و اساسا دانشگاه) اتفاقا آن‌چنان که اکثرا فکر می‌کنند مهم و سرنوشت‌ساز نیست! و هر نتیجه‌ای داشت می‌توانید بگویید: «به درک!» و همچنان با فرصت‌‌شناسی و خودسازی؛ زندگی شکوفا، خلاق، معنادار، خوش، اخلاقی و اصیلی داشته باشید.
      کیفیت زندگی شما بیش از آنکه وابسته به نام دانشگاهتان و عوامل و منابع بیرونی باشد، به نشاط فیزیکی و عاطفی خودتان و منابع درونی، مهارت‌ها و امکانات ذهنی، هنر لذت‌بردن، قدرت خیال‌، دوستی‌ها و روابط نزدیک، ارزش‌ها، باورها، آموخته‌ها، تجارب و نیکی‌هایتان بستگی دارد که نتیجه کنکور در حدی که تصور می‌کنید در آنها موثر نیست. منکر تاثیر و اهمیت آمادگی علمی بیشتر برای نتیجه بهتر در کنکور نیستم، اما حالا که کمتر از دو روز به کنکور مانده و به تعبیری کار از کار گذشته، بد نیست برای آرامش بیشتر و نتیجه‌گیری بهتر این نکته را به خودتان یادآوری کنید: میزان لذتی که در طول عمرتان می‌برید و می‌رسانید و نیز خیری که می‌بینید و می‌رسانید چندان وابسته به نتیجه کنکور فردا و پس‌فردا نیست. اگر خیالتان راحت باشد، هم در کنکور بهتر عمل می‌کنید و هم تا اعلام نتایج و بعد از آن شادی، آرامش‌ و امید بیشتری دارید.
      محمدرضا جلایی‌پور
      منبع: جام جم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن