خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question خواندن ریاضی و فیزیک دوم دبیرستان در تابستان دوم به سوم فایده ای داره؟؟؟!!!!

سلاااااااام دوستان.
      همونطور که از اسم تاپیک پیداست الان تابستون دوم به سوم من محسوب میشه !
      میخواستم بدونم خوندن ریاضی و فیزیک دوم تو این تابستون فایده ای به حال من داره؟؟؟؟اخه ریاضی فیزیک مث زیست و شیمی نیست که مثلا درسو بخونی بعد بگی خب این سوال رو علامت میزنم برا مرور چون نکته داره...ریاضی فیزیکو اگه ادم یه مدت نزنه هم سرعتش خیلی افت میکنه هم سوالا یادش میره...به نظرتون چکار کنم بشینم به جاش رو ریاضی فیزیک سوم تمرکز کنم؟(راستشو بخواین من تصمیم داشتم اختصاصیای دوم و هم سوم رو بخونم ولی چون سرعتم تو دروسی مثل فیزیک و ریاضی از اون که فک میکردم پایین تره یه جورایی دارم از وقت سوم میزنم برا ریاضی فیزیک دوم و وقتی فک میکنم که من این همه سوال حل کنم تابستون دیگه همش دود میشه میره هوا یکم بی انگیزم میکنه...) به نظرتون بزارمش سال دیگه بخونم یا...اگه باید امسال بخونمش میشه یه روش بهم پیشنهاد بدین که یجوری باهاش کنار بیام؟خیلی از وقت تابستونمو میگیره ...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه بخونید که خوبه! خیالتون راحت میشه از فیزیک 2 چون تو چهارم هم باهاش خیلی کار دارید! مبحث دینامیک و حرکت شناسی که دیگه گیری نداشته باشید! گرما و فشار هم که 3 یا 4 تا سوال کنکور داره! ریاضی هم که بخونید که مشکل نداشته باشید ، تابع ، ترکیبیات و هندسه 1 هم که دیگه خودتون میدونید!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز هر چی این دو درس رو از همین الان قوی تر کنی هم تو سوم و چهارم مشکلی نداری هم تو کنکور.ضعف ریاضی و فیزیک تو سال کنکور مشکل خیلی از داوطلبای تجربیست که همه شون هم ریشه مشکلاتشون تو ریاضیات پایه است! که شما میتونی با یه برنامه ریزی خوب از همین الان این مشکل رو حل کنی.راستی! آفرین که اینقدر به علم بها میدی که تو تابستون هم دنبال مطالعه ای.با این روحیه حتما موفق میشی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ریاضی فیزیک یجورایی از زیست و شیمی هم سکوی پرتاب مهم تریه
      خوب بخونشون که درصد بالایی ازشون بیاری و به روزگار من دچار نشی من کلا بستمشون گذاشتمشون کنار از همون راهنمایی الانم ازشون نفرت دارم
      الانم ببین اینجارو کسی که زورش به زیست نمیرسه با زدن ریاضی فیزیک راحت رتبه میاره
      در حالی که درصد زیستش شاید به 30 هم نرسه
      بعد یکی هم که زیستشون خوب زده بخاطر سفید بودن ریاضی فیزیک باید برع کشکشو بسابه حتی ممکنه محاسبات شیمی زو هم بخاطر ضعف ریاضی از دست بده!
      عمومی خصوصا عربی و زبان روهم خوب فول کن چون عجیب زیرو و رو میکنه رتبه رو.
      خلاصه جدی بگیرشون
      ممکنه برای زدن یه تست زیست مجبور باشی بیستا نکته بلد باشی. ولی یه فیزیکو چشم بسته میشه جواب داد! تفاوتو خودت احساس کن.
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگه از لحاظ پيش نياز بودن اين دو درس براي مباحث سال سوم ميگي ، فيزيك كه اصلا ربطي به دوم نداره فقط فصل ١ دوم كه پيش نياز كل درس هاي فيزيكه و
      بردار و جمع برداري كه براي فصل ١ سوم كه بردار توشه بدردت ميخوره بقيشون نه. ولي رياضي فرق ميكنه فصل ٧ كه تركيباته و كل تابع و مثلثات و ... رو حتما بخون نيازه راستي اتحاد هارو هم بلد باش واسه حد نيازت ميشه اهان راستي نامعادلات درجه دوم رو هم بخون . شيمي هم فرمول شيميايي مواد رو حفظ كن يه ياد اوري هم روي مواد ناقطبي و قطبي و يون ها داشته باش زيست هم براي فصل اول سوم گردش مواد مهمه فصل ١ و ٢ هم بهش مربوطن از فصل ٤ به بعد ميشه گفت مطالب جديدي هستن و زياد به سال قبل ارتباط ندارند و خوب با زيست طرفيم ديگه دلشون بخواد تراكئيد رو ربط ميدن استرپتوكوكوس نومونيا😑

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RAHI نمایش پست ها
      سلاااااااام دوستان.
      همونطور که از اسم تاپیک پیداست الان تابستون دوم به سوم من محسوب میشه !
      میخواستم بدونم خوندن ریاضی و فیزیک دوم تو این تابستون فایده ای به حال من داره؟؟؟؟اخه ریاضی فیزیک مث زیست و شیمی نیست که مثلا درسو بخونی بعد بگی خب این سوال رو علامت میزنم برا مرور چون نکته داره...ریاضی فیزیکو اگه ادم یه مدت نزنه هم سرعتش خیلی افت میکنه هم سوالا یادش میره...به نظرتون چکار کنم بشینم به جاش رو ریاضی فیزیک سوم تمرکز کنم؟(راستشو بخواین من تصمیم داشتم اختصاصیای دوم و هم سوم رو بخونم ولی چون سرعتم تو دروسی مثل فیزیک و ریاضی از اون که فک میکردم پایین تره یه جورایی دارم از وقت سوم میزنم برا ریاضی فیزیک دوم و وقتی فک میکنم که من این همه سوال حل کنم تابستون دیگه همش دود میشه میره هوا یکم بی انگیزم میکنه...) به نظرتون بزارمش سال دیگه بخونم یا...اگه باید امسال بخونمش میشه یه روش بهم پیشنهاد بدین که یجوری باهاش کنار بیام؟خیلی از وقت تابستونمو میگیره ...
      سلام ببین دو راه داری (کیفیت فدای کمیت نکن)1-تا اخر تیرماه دوم رو تست میدنی و تموم میکنی واز بعدش سوم رو میخونی(برای اینکار میتونی از برنامه کانون استفاده کنی)
      2-دوم رو مباحث سخت و مهم (حرکت و دینامیک وهر مبحثی که مشکل داری اما این دو تا مبحث رو حتما کار کن) و الکتریسیته اول بعدش سوم-برای ریاضی مباحث دوم رو کامل کار کن بعد برو مباحث سوم-شیمی حتما دوم رو مرور کن(با تست)سوم رو هم بخش اول رو سعی کن پیشخونی کنی برای کار دیگه هر جفت راه ها
      زیست دوم رو مرور کن زیست سوم رو پیشخونی کن (روزنامه وار از متن بخون )هر درس مهم دیگه ای که مشکل داری کار کن مخصوصا عربی و زبان فارسی اگه مشکل داری کار کن اگه میخوای قدرت ادبی بیشتر بشه از کتابی مثل دیوان حافظ استفاده کن قدرت فهم ادبی تو بیشتر کن یه بیت رو بخون و همه چیشو مشخص کن مثل ارایه هاش معنیش مفهومش تعداد جمله و... اگه این کارارو بکنیا مطمئن باش فقط امسال نه بلکه سال دیگه یه قدم جلوتری از بقیه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armin80 نمایش پست ها
      سلام ببین دو راه داری (کیفیت فدای کمیت نکن)1-تا اخر تیرماه دوم رو تست میدنی و تموم میکنی واز بعدش سوم رو میخونی(برای اینکار میتونی از برنامه کانون استفاده کنی)
      2-دوم رو مباحث سخت و مهم (حرکت و دینامیک وهر مبحثی که مشکل داری اما این دو تا مبحث رو حتما کار کن) و الکتریسیته اول بعدش سوم-برای ریاضی مباحث دوم رو کامل کار کن بعد برو مباحث سوم-شیمی حتما دوم رو مرور کن(با تست)سوم رو هم بخش اول رو سعی کن پیشخونی کنی برای کار دیگه هر جفت راه ها
      زیست دوم رو مرور کن زیست سوم رو پیشخونی کن (روزنامه وار از متن بخون )هر درس مهم دیگه ای که مشکل داری کار کن مخصوصا عربی و زبان فارسی اگه مشکل داری کار کن اگه میخوای قدرت ادبی بیشتر بشه از کتابی مثل دیوان حافظ استفاده کن قدرت فهم ادبی تو بیشتر کن یه بیت رو بخون و همه چیشو مشخص کن مثل ارایه هاش معنیش مفهومش تعداد جمله و... اگه این کارارو بکنیا مطمئن باش فقط امسال نه بلکه سال دیگه یه قدم جلوتری از بقیه
      سلام.مرسی از جواب کاملتون.میخوام یکم راجع به خودم توضیح بدم امید وارم فک نکنین که کند ذهنم
      من تو 1.5 ساعت فقط 10 تا تست فیزیک میزنم(البتع تست متوسط و یکم سخت نه اسون.)
      پس اینکه بگین تا اخر تیر دوم رو تموم کن یکم که نه خیلی برای من سنگینه...
      تا بخواد دستم راه بیفته و سرعتم بالا بره شده اخر تابستون و چه بسا حتی دومم نتونن تموم کنم
      خیلی گیج شدم زیست دو فصل در روز میخونم تستاشم میرسم بزنم ولی ریاضی فیزیک..

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.مرسی از جواب کاملتون.میخوام یکم راجع به خودم توضیح بدم امید وارم فک نکنین که کند ذهنم
      تا بخواد دستم راه بیفته و سرعتم بالا بره شده اخر تابستون و چه بسا حتی دومم نتونن تموم کنم
      منم تو فیزیک کندم ولی تو ا.5 ساعت 30 تا حداقل میزنم .شما اول درسنامه ها رو بخون تا بدونی سوال از چه قراره.بعدش که خواستی تست بزنی حساب کار میاد دستت

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عاقا هر چی درس بخونی فایده داره..حتی ادبیات

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام تو حتما باید سرعت تستاتو بالاببری برای فیزیک روزی 10 تست دوم بزن سرعتت که تو تست بیشتر شد تعداد تست هم بیشتر کنی حتما از الان خوب کار کن چون بعدش تو کنکور به مشکل بزرگی بر میخوری برای سال سوم اگه الکتریسیته یادت نیست برو فصل سوم سال اول ر بخون اگه یادته هر روز 2 یا 3 صفحه از فیزیک سوم بخون برای ریاضی حتما از اول شروع کن برو کتاب اول هر چی تسلط کم ازش تست بزن برو سال دوم همین کار رو بکن+فصل 2و3 رو در هر صورت بخون بعدش برو سوم از اول کتاب حتما حتما حتما سال سوم یک ازمون ازمایشی شرکت کن و سرعت تستتو بالا بیار

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)