خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 134
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Post (مهم و ضروری) : آخرین توصیه ها به داوطلبان کنکور سراسری 95

آخرین توصیه ها به داوطلبان کنکور سراسری 95
      داوطلبان و دوستان عزیز و پر تلاش خسته نباشید ، مطمئنم که همگی شما علاقه مند هستید که به نحو مطلوبی امتحان بدهید و ان شاء الله موفق شوید اما باید بدانید که قبولی در دانشگاه یکی از راه های رسیدن به موفقیت است ، در این روزهای پایانی ممکن است داوطلبان دچار نگرانی ، دلهره و اضطراب شوند ، اضطراب و نگرانی در امتحان کنکور تا حدودی نوعی واکنش طبیعی تلقی می شود که باعث بالا بردن توانایی و قدرت بدن جهت مقابله با امر مورد نظر است ، لذا این پدیده در حد معمول آن نه تنها آسیبی به شخص نمی رساند بلکه با بالابردن توان فیزیولوژیک بدن ، مفید هم خواهد بود

توکل به خدا کنید که همانا با یاد و نام اوست که دلها آرامش پیدا می کند. هنگام تلاوت قرآن در جلسه کنکور به این آوای ملکوتی و روح بخش ،گوش جان بسپارید.

سعی کنید در شب آزمون خواب شما در حد طبیعی « هشت ساعت در شبانه روز » باشد. فکر این که باید امشب آرام بخوابم ممکن است شما را دچار بی خوابی کند. بدین لحاظ پیشنهاد می شود با مقدار کمی نرمش و گرفتن دوش با آب ولرم و با یاد خدا بخوابید.

قبل از امتحان به هیچ وجه به فکر نتیجه نباشید. سعی کنید به وظیفه خود عمل کنید ، یعنی استفاده مطلوب از وقتی که در اختیار دارید.

شب امتحان مطالعه نکنید. ممکن است مطالبی را یاد بگیرید اما اگر به مطالعه بپردازید در جلسه آزمون خسته خواهید شد که ضرر و زیان آن بیش از نفع آن است ، چون کنکور انرژی لازم را می طلبد.

در روزهای آخر اگر خلاصه نوشته دارید همان ها را مرور کنید و به دروس سنگین و سخت نپردازید.

روز قبل از امتحان به محل برگزاری امتحان بروید و در ورودی آن را شناسایی کنید، زیرا از لحاظ روانی اثر خوبی دارد.

همه وسایلی را که لازم دارید، از نوع مرغوب تهیه کنید ( 2 الی 3 عدد مداد از نوع نرم ، پاک کن ، تراش ) و در کیف قرار دهید.

قبل از امتحان به توانایی های خود و آنچه که می توانید جواب دهید فکر کنید.

قبل از خارج شدن از منزل ، وسایل مورد نیاز خود از قبیل کارت شناسایی ، کارت ورود به جلسه آزمون ، کیف و ... را وارسی کنید تا چیزی کم و کسر نداشته باشید.

10ـ روز امتحان را با آرامش آغاز کنید. از موقعیت هایی که ممکن است به شما فشار و استرس وارد کند ، بپرهیزید. (مثلاً با برادر و خواهر یا دوستان خود بگو مگو و ... نکنید.)

11ـ حتماً روز امتحان صبحانه میل نمایید. صبحانه ، مقوی و کم حجم باشد. یک ساعت قبل از امتحان هم چیزی نخورید.

12ـ از ورود در جمع افرادی که قبل از برگزاری امتحان از همدیگر سؤال می کنند ، خودداری کنید ، چون ممکن است بعضی سئوالات را بلد نباشید و احساس ضعف و ناتوانی کنید.

13ـ اگر قبل از امتحان با دوستان مواجه شدید و از شما پرسیدند که آمادگی دارید یا خیر ، شکسته نفسی نکنید. با اعتماد به نفس اعلام کنید با زحماتی که کشیده ام امیدوارم.

14ـ موفقیت هایی را که تا به حال کسب کرده اید بررسی کنید ، حتی موفقیت های کوچکتان را. اعتماد دادن به خود و به تصویر کشیدن توانایی هایتان ، اثر مثبت و سازنده ای دارد.

15ـ با این تصور که باید صد در صد سئوالات را پاسخ دهید ، به جلسه امتحان نروید. زیرا اگر چند سوالات را نتوانید جواب دهید ممکن است دچار اضطراب ، دلهره و نگرانی شوید.

16ـ به هنگام توزیع دفترچه های آزمون ، ابتدا نام و نام خانوادگی و شماره داوطلبی خود را بررسی کنید که اشتباهی رخ ندهد.

17ـ آزمون را با پاسخگویی به درسی که آمادگی بیشتری در آن دارید شروع کنید.

18ـ وقت خود را به طور صحیح و با توجه به تعداد سئوالات، بین دروس مختلف تنظیم کنید. مثلاً اگر برای اولین ماده امتحانی 22 دقیقه در نظر گرفته شده سعی کنید به نحوی عمل کنید که در پاسخگویی را همان زمانی که در نظر گرفته شده ، به اتمام برسانید.

19ـ در مورد سؤالاتی که تردید دارید درنگ نکنید و وقت را هدر ندهید. با مداد در گوشه پرسشنامه علامت بزنید تا در فرصتی که باقی مانده به آنها بپردازید.

20ـ به دیگران توجه نکنید که به سرعت مشغول پاسخگویی هستند. سعی کنید با حفظ خونسردی و روش منطقی به پاسخگویی سئوالات بپردازید.

21ـ گزینه ای را که به عنوان صحیح علامت زده اید ، دوباره تغییر ندهید چون تجربه نشان داده است که هفتاد درصد گزینه هایی که دوباره تصحیح می شوند، اشتباه از کار در می آیند.

22ـ سرعت و دقت خودتان را بالا ببرید. مَثَل مشهوری است که خواندن دقیق و فهم سؤال ، نصف جواب است. در هر سئوال نکته خاصی نهفته است که دقت شما را می طلبد. مثلاً کلمات « معمولاً ، تا حدی ، همیشه ، هر ، همه و ... » را نادیده نگیرید و زیر این کلمات را خط بکشید. مخصوصاً به افعال منفی توجه کنید. سئوال و همه گزینه ها را بخوانید و سپس به آن جواب دهید.

23ـ این نکته را فراموش نکنید که شما تا حد امکان تلاش خودتان را نموده اید. به خدا توکل کنید و به فضل و یاری اش امیدوار باشید و با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید. و به خاطر داشته باشید که زندگی سراسر آزمون است ، این اولین و آخرین آنها نخواهد بود.

ان شاء الله همگی در امتحانات الهی سربلند باشیم و در آزمون نهایی توفیق یابیم
      ویرایش توسط saj8jad : 05 تیر 1395 در ساعت 19:25 دلیل: مرتب کردن

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دخترا هم لازم نیس کیف آرایشی با خودتون بیارین بعد کنکور برین دسشویی آرایش کنید
      هوا خرما پزونه ما سریع میریم خونه
      ایشالا یه روز دیگه در فرصت مناسب..........

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      خوشم اومد.قشنگ بود

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

دوستان اگر موردی چیزی به ذهنتون رسید که در موارد بالا ذکر نشده بود بگین تا اضافه کنم ، سپاس

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مطمئنم موفق میشم
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پسرا هم نیاین جلو حوزه دخترا...اعصاب نداریم فحش میدیم بد میشه

ایشالا یه روز دیگه در فرصت مناسب...
      البته واس بقیه میگما
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      دخترا هم اگه نرسیدین پاسخ بدین خواهشا گریه نکنید!
      حال و حوصله خندیدن به کارای شما رو نداریم
      @magicboy

خلاف قوانین.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
    9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط magicboy نمایش پست ها
      خیلی با حال بود.ممنون

ر.ا:کنکور حرام است!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      روز کنکور پاسال ک سوم بودم رفتم ببینم چخبره اخ اخ ینی همه از بند راحت شدن اصن عنان گسسته وار رفتار میکننی دوستی به اندازه حوزه ی دختران شماره اورده بود ....بریم ببینیم بخت ما هم بازمیشه این وسط یا نه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gallant نمایش پست ها
      روز کنکور پاسال ک سوم بودم رفتم ببینم چخبره اخ اخ ینی همه از بند راحت شدن اصن عنان گسسته وار رفتار میکننی دوستی به اندازه حوزه ی دختران شماره اورده بود ....بریم ببینیم بخت ما هم بازمیشه این وسط یا نه
      بختی که با دادن یه شماره بخواد باز بشه،همون بهتر که باز نشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      21ـ گزینه ای را که به عنوان صحیح علامت زده اید ، دوباره تغییر ندهید چون تجربه نشان داده است که هفتاد درصد گزینه هایی که دوباره تصحیح می شوند، اشتباه از کار در می آیند. شدیداا اینو قبول دارم برای من 90%

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mam نمایش پست ها
      بختی که با دادن یه شماره بخواد باز بشه،همون بهتر که باز نشه
      این که بله در باب مزاح گفتم ...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      پسرا هم نیاین جلو حوزه دخترا...اعصاب نداریم فحش میدیم بد میشه

ایشالا یه روز دیگه در فرصت مناسب...
      البته واس بقیه میگما
      بعدا حوزتو پ.خ کن واسم
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      دهه هفتادیا شاید
      ولی ما دهه شصتیا موقع کنکور قیافمون دیدنی بود انگار میحواستیم بریم مدرسه

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن