خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: احتمال موفیت از طریق تحصیل در ایران

رأی دهندگان
    64. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • %5

9 14.06%
    • %25

16 25.00%
    • %50

20 31.25%
    • %99

19 29.69%
    صفحه 4 از 11 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 160
    1. Top | #46
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ایران و خارج نداره ...فقط باید سواد زیاد داشته باشی مثلا ازطریق تحصیل هر سه مقطع لیسانس و فوق و دکترا رو از دانشگاه روزانه بگیری و استاد شی یا معلم یا پزشک یا رشته های پیراپزشکی
      فقط همت می خواد همین

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      صفر درصد...
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن

3. Top | #48
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      می شه گفت کمی به نوع شغل هم داره

4. Top | #49
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برخی رشته ها مثل هوافضا با این که رشته ی خوبی هست ولی کار انچنانی نداره

5. Top | #50
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ---0---
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی که به این سوال پاسخ صفر یا احتمال کم بده به نظر من 2 حالت داره ، یا تا حالا پاشو از محلشون اونورتر نذاشته و شرایط زندگی و تحصیل تو یک کشور مثلا اروپایی رو حس نکرده و اگه چیزی هم میدونه صرفا از طریق مدیاست و تفکرش اینه که مثلا تو فلان کشور بابت پست گذاشتن تو انجمن های مختلف یا زیاد خوابیدن یا بیشتر حرف زدن بهش حقوق میدن اون هم حقوق انچنانی . تو هر کشوری برای تخصص و مهارت کار و درامد هست تو ایران خیلی بیشترهم هست .
      حالت دو اینه که طرف رشته ابخیز داری جلبک های قهوه ای دریای شمال میخونه و از عدم تناسب حقوق با کار یا نبود کار میگه که خب تکلیف این رشته ها از قبل معلومه و مسلما هر کسی هم میدونه

7. Top | #52
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      درس در س درس یه پزشک همیشه درامد داره حتی شده 3 تومن اما داره ولی یه مهندس خیر...همیشه براش شرایط خوب نیست من پزشکی بخونم ترم یک میرم وزارت بهداشت کنار داییم اما فقط این راهش نیست خیلی چیزا کنارش هست

اومده بودم ببینم پاسخنامه سنجش کی قرار داده میشه این تاپیک رو دیدم
      این کامنت رو دیدم پوکیدم و دلم نیومد ریاکشنی نشون ندم / مجبور شدم برم رمزم رو از ایمیل بردارم یادم رفته بود لاگین کنم
      و
      حامد خدایی رسما رد داده ای از روزگار
      گهی زین به پشت و گهی پشت به زین
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

8. Top | #53
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گذشته از همه چی
      در یک جامعه مدنی در هر جای دنیا تحصیل ارتباط بسیار شدید با درآمد و همچنین موقعیت اجتماعی داره و این اصلا کتمان ناپذیر نیست
      اقتصاد جهان کاملا وابسته به متخصصین و افراد تحصیل کرده است و هر کسی غیر این رو بگه یا بی سواده مطلقه و یا از سیاره ای دیگر امده و یا قدرت تحلیل بسیار کمی داره

ایران که یک جامعه در حال توسعه است از این قاعده اصلا مستثنی نیست و در ایران ارتباط تحصیل با موفقیت شغلی بسیار بیشتر از حتی اروپا و آمریکاست که جوامعی توسعه یافته تر هستند.
      شاید شما نمونه هایی را داشته باشید اطرافتان که خلاف این باشد مثلا بگید فلانی دکتری فیزیک دارد و بیکار است / فلانی فوق دکتری شیمی محض دارد و درامد چندانی ندارد .
      بگذارید شرح دهم
      کلا یک چیزی داریم به نام
      Correlation یا همبستگی درعلم امار که نشون میده یک پدیده چه تاثیری بر روی پدیده ای دیگر دارد و دامنه اش در چه حد هست و بحث کاملا علمی هستش که هم در اقتصاد و هم در کشاورزی و هم در جامعه شناسی کاملا این بحث ریاضی کاربرد دارد
      مثلا : محققین اثبات کرده اند که داشتن اضافه وزن و چاقی به شدت بر روی سلامتی فرد تاثیر منفی دارد
      و یا
      سیگار کشیدن احتمال وقوع سرطان را تا 100 برابر افزایش میدهد و برای سلامتی مضر است
      حالا اگر شما بیایید و بگویید که : من به پسر خاله دارم 160 کیلو وزنشه و کاملا سالم هستش / :
      یا
      من پدرم از 19 سالگی تا الان که 70 سالشه سیگار کشیده و هیچی ش نشده و مثل بنز داره کار میکنه بدنش
      اینها استثنا هستند و کاملا مغالطه انگیز و در ضمن قابل مطالعه حتی که چه چیزی باعث این کار شده /

بحث درامد بر اساس تحصیلات هم چنین چیزی است .
      شما زمانی میتوانید ارتباط و همبستگی میان تحصیلات و داشتن اینده خوب و درآمد خوب را متصور بشید که مثلا بیایید و 10000 نفر دارای مدرک دکتری به صورت تصادفی انتخاب کنید بین سنین 30 تا 50 سال و در سکویی دیگر 10000 نفر دارای مدرک دیپلم به صورت تصادفی در سنین بین 30 تا 50 سال انتخاب کنید . حالا بیایید میانگین در امد را بین این دو جامعه اماری بررسی کنید / میانگین سطح رفاه و موقعیت های شغلی و اجتماعی رو در این دو جامعه بررسی کنید
      خواهید فهمید که اختلاف فاحش است
      و سطح تحصیلات به شدت بر روی میزان درامد فرد و موقعیت های شغلی و اجتماعی ان فرد تاثیر گذار است .
      در مورد سیگار و چاقی هم همین مورد برقرار است .
      بد نیست بدانید طبق تحقیقات دانشگاه کمبریج در رابطه با جرم و جنایات تحصیلات بالا فقط در رابطه با پول و درامد تاثیر گذار نیست بلکه در رابطه با موارد زیر نیز تاثیر به شدت بالایی را دارد :
      آمار و جرم جنایات بین تحصیل کرده ها پایین تر است
      آمار طلاق بین تحصیل کرده ها پایین تر است
      آمار رضایت مندی از زندگی بین تحصیل کرده ها بالاتر است
      موقعیت های شغلی برای افراد تحصیل کرده بیشتر است
      حتی تحقیقاتی به بیرون اومده بود که افراد تحثیل کرده کمتر مریض میشوند و تفراد تحصیل کرده بیشتر عمر میکنند .
      در این حد تحصیلات در زندگی شما میتواند تاثیر گذار باشد .

و .....

میتونید با سرچ عبارت زیر هم که عکسش رو میزارم مقاله هایی که در این رابطه منتش شده رو برید و خودتون بخونیدش.
      در کل تحصیل کردن = به دست اوردن موقعیت های بیشتر برای پیشرفت کردن

فایل پیوست 100281

88888.png

75676.png
      ویرایش توسط _Joseph_ : 16 اردیبهشت 1401 در ساعت 17:51

9. Top | #54
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خدافز

10. Top | #55
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminlmnop نمایش پست ها
      کسی که به این سوال پاسخ صفر یا احتمال کم بده به نظر من 2 حالت داره ، یا تا حالا پاشو از محلشون اونورتر نذاشته و شرایط زندگی و تحصیل تو یک کشور مثلا اروپایی رو حس نکرده و اگه چیزی هم میدونه صرفا از طریق مدیاست و تفکرش اینه که مثلا تو فلان کشور بابت پست گذاشتن تو انجمن های مختلف یا زیاد خوابیدن یا بیشتر حرف زدن بهش حقوق میدن اون هم حقوق انچنانی . تو هر کشوری برای تخصص و مهارت کار و درامد هست تو ایران خیلی بیشترهم هست .
      حالت دو اینه که طرف رشته ابخیز داری جلبک های قهوه ای دریای شمال میخونه و از عدم تناسب حقوق با کار یا نبود کار میگه که خب تکلیف این رشته ها از قبل معلومه و مسلما هر کسی هم میدونه
      تو ایران پارتی و شانس و رانت مهم تر از تخصص و مهارته
      این چیزیه که به عینه دیدم خودم

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminlmnop نمایش پست ها
      میمونی و درکنار روغن صدهزارتومنی موفق میشی
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

12. Top | #57
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      به به چه تاپیکی
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      گذشته از همه چی
      در یک جامعه مدنی در هر جای دنیا تحصیل ارتباط بسیار شدید با درآمد و همچنین موقعیت اجتماعی داره و این اصلا کتمان ناپذیر نیست
      اقتصاد جهان کاملا وابسته به متخصصین و افراد تحصیل کرده است و هر کسی غیر این رو بگه یا بی سواده مطلقه و یا از سیاره ای دیگر امده و یا قدرت تحلیل بسیار کمی داره

ایران که یک جامعه در حال توسعه است از این قاعده اصلا مستثنی نیست و در ایران ارتباط تحصیل با موفقیت شغلی بسیار بیشتر از حتی اروپا و آمریکاست که جوامعی توسعه یافته تر هستند.
      شاید شما نمونه هایی را داشته باشید اطرافتان که خلاف این باشد مثلا بگید فلانی دکتری فیزیک دارد و بیکار است / فلانی فوق دکتری شیمی محض دارد و درامد چندانی ندارد .
      بگذارید شرح دهم
      کلا یک چیزی داریم به نام
      Correlation یا همبستگی درعلم امار که نشون میده یک پدیده چه تاثیری بر روی پدیده ای دیگر دارد و دامنه اش در چه حد هست و بحث کاملا علمی هستش که هم در اقتصاد و هم در کشاورزی و هم در جامعه شناسی کاملا این بحث ریاضی کاربرد دارد
      مثلا : محققین اثبات کرده اند که داشتن اضافه وزن و چاقی به شدت بر روی سلامتی فرد تاثیر منفی دارد
      و یا
      سیگار کشیدن احتمال وقوع سرطان را تا 100 برابر افزایش میدهد و برای سلامتی مضر است
      حالا اگر شما بیایید و بگویید که : من به پسر خاله دارم 160 کیلو وزنشه و کاملا سالم هستش / :
      یا
      من پدرم از 19 سالگی تا الان که 70 سالشه سیگار کشیده و هیچی ش نشده و مثل بنز داره کار میکنه بدنش
      اینها استثنا هستند و کاملا مغالطه انگیز و در ضمن قابل مطالعه حتی که چه چیزی باعث این کار شده /

بحث درامد بر اساس تحصیلات هم چنین چیزی است .
      شما زمانی میتوانید ارتباط و همبستگی میان تحصیلات و داشتن اینده خوب و درآمد خوب را متصور بشید که مثلا بیایید و 10000 نفر دارای مدرک دکتری به صورت تصادفی انتخاب کنید بین سنین 30 تا 50 سال و در سکویی دیگر 10000 نفر دارای مدرک دیپلم به صورت تصادفی در سنین بین 30 تا 50 سال انتخاب کنید . حالا بیایید میانگین در امد را بین این دو جامعه اماری بررسی کنید / میانگین سطح رفاه و موقعیت های شغلی و اجتماعی رو در این دو جامعه بررسی کنید
      خواهید فهمید که اختلاف فاحش است
      و سطح تحصیلات به شدت بر روی میزان درامد فرد و موقعیت های شغلی و اجتماعی ان فرد تاثیر گذار است .
      در مورد سیگار و چاقی هم همین مورد برقرار است .
      بد نیست بدانید طبق تحقیقات دانشگاه کمبریج در رابطه با جرم و جنایات تحصیلات بالا فقط در رابطه با پول و درامد تاثیر گذار نیست بلکه در رابطه با موارد زیر نیز تاثیر به شدت بالایی را دارد :
      آمار و جرم جنایات بین تحصیل کرده ها پایین تر است
      آمار طلاق بین تحصیل کرده ها پایین تر است
      آمار رضایت مندی از زندگی بین تحصیل کرده ها بالاتر است
      موقعیت های شغلی برای افراد تحصیل کرده بیشتر است
      حتی تحقیقاتی به بیرون اومده بود که افراد تحثیل کرده کمتر مریض میشوند و تفراد تحصیل کرده بیشتر عمر میکنند .
      در این حد تحصیلات در زندگی شما میتواند تاثیر گذار باشد .

و .....

میتونید با سرچ عبارت زیر هم که عکسش رو میزارم مقاله هایی که در این رابطه منتش شده رو برید و خودتون بخونیدش.
      در کل تحصیل کردن = به دست اوردن موقعیت های بیشتر برای پیشرفت کردن

فایل پیوست 100281

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 88888.PNG
مشاهده: 212
حجم: 60.8 کیلو بایت

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 75676.PNG
مشاهده: 213
حجم: 62.0 کیلو بایت
      همه حرفات درسته داداش
      ولی کل حرفات با یه نیم جمله ، ولی اینجا ایرانه ، رد میشه

14. Top | #59
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Faraz.Abr نمایش پست ها
      میمونی و درکنار روغن صدهزارتومنی موفق میشی
      یادش به خیر روغت شده از 100 تومن نزدیک 500 تومن
      دوما چه ربطی داره ؟؟ دقیقا ربط اش چیه ؟
      روغن و تمام مواد غذایی در کل دنیا گرون شده اند به خاطر جنگ اوکراین
      من دوستم در ترکیه تحصیل میکنه میگه روغنی که 45 لیر بود شده 145 لیر
      المان همه چی قیمتاشون 4 الی 6 برابر شده / تازگیا هم مجلس المان که مهد زیمنس و بنز و بی ام و هستش دستور داده تو کارخونه ها به جا گاز از زغال سنگ استفاده بشه . مردم آلمان ریختن دارن هیزم جم میکنن برای زمستونشون منتها وقتی فقط منبع خبرتون اینتر آشغال باشه اینارو نمیبینید برید رسنا های خود آلمان رو ببینید چی نشون میدن از کشورشون
      ترکیه دوستم میگفت خیلی از خونه ها گاز نداره کلا و از هیزم و زغال سنگ استفده میکنن برای گرم کردن خونه چون گاز نداره ترکیه
      اینجا هم تو ایران ما هر اتاق یدونه بخاری گذاشتیم تا اخر هم روشن کردیم با پیژامه و زیر پیرهن نشستیم

زسمتون واتس آپ اده بودم به دوستم تو آلمان دانشگاه مونیخ درس میخونه با شال و کلاه تو خوابگاه داشت با من حرف میزد میگفت اینجا گاز خیلی گرونه و زیاد استفاده کنی قطع میکنن و جریمه و ...... برای همین شبا با شال و کلاه میخوابیم
      بنزین آغا بنزین در امریکای شمالی و ایالات متحده 100 درصد گرون شده + تمام اقلام { کلا سوخت گرون بشه رو همه چی تاثیر میزاره }/ برید ببینید چه بلبشویی شده تو امریکا و باز هم فروش اسلحه رکورد زده به خاطر گرانی . مردم به زور اسلحه میرن فروشگاه میگن هر چی داری خالی کن و .... کلا امنیت بسیار اومده پایین .
      الان اونا باید بیان بگن دیگه زندگی و تحصیل و .....صرف نمیکنه و ......؟؟
      کل دنیا درگیر مشکلات اقتصادی شده و اتفاقا هر چقدر بیشتر از اقتصاد بقیه کشور ها و زندگی تو بقیه کشور ها ادم سر درمیاره بیشتر به این امید پیدا میکنه که تو ایران بهتر میتونه پولدار و پیشرفت کنه . واقعا این رو دارم میگم
      من 4 نفر از دوستام و همکلاسام خارج هستن و خودشون دارن اعتراف میکنن که تنها چیزی که تو خارج هست آزادی های فیزیکی و بعضا شاید عقیدتی هستش . بقیه چیزا رو هر چی اینجا هس اییرانم داره اعم از خوبی ها و مشکلات .
      منتها اینا اینقدر اینجا رو پیش خودشون تاریک کرده ان که روی برگشتن ندارن / یکیشون به خودم گفت یوسف ما با سیلی صورتمون رو سرخ نگه داشتیم . اینقدر به پدر مادر نالیدیم و گفتیم بابا اینجا ایرانه و ..... اومدیم اینطرف دیدیم وضع بدترم هست فقط آزادی فیزیکی و... هستش که اونا رو هم اینجا اینقدر درگیر میشی با مشکلات اصلا اون آزادی به چشمت نمیاد . میشی عین روبات که باید سریع کار کنی و سریع زندگی کنی . میگفت ایران لاقل دوست هام رو داشتم میرفتیم بیرون . ماشین بابا رو داشتم و مسافرت و ... اینجا اونا رو هم از دست دادم . ولی خوب اینارو کسی تو اینستا و ..... نمیگه / اژانس مهاجرتی ها نمیگن و فقط گل و بلبل نشون میدن و .....
      عکس زیر از رویترز هستش که تیتر زده آلمانی ها { مهد بنز و زیمنس و بوش و بی ام دبیلیو } رو آوردن به قطع درختان و درست کردن زغال برای زمستان به خاطر افزایش قیمت گاز

4564654.png
      ویرایش توسط _Joseph_ : 07 تیر 1401 در ساعت 13:36

15. Top | #60
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      از این سوال شخمی تر ندیدم

یه دوره کوتاه برین با مفهوم نسبی بودن اشنابشین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 4 از 11 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن