خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با یک منبع برای هر درس آیا میشه تمام درس ها رو بین 55درصد

رأی دهندگان
    69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • آره میشه با یه ذره تلاش/ از تو حرکت از خدا برکت

61 88.41%
    • نه نمیشه!/ شتر در خواب بیند پنبه دانه ! گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

8 11.59%
    صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 112
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Milad98 نمایش پست ها
      شما اول سوال منو جواب بده
      گفتی سه اختصاصی یک عمومی
      خب هر اختصاصی حدودا چند صفحه میخونی تو یک روز؟
      و اون عمومی رو چه زمانی میخونی؟حدودا چقدمیخونی؟
      وقت تمام درسا رو برای تابستون طوری تنظیم کردم که مباحثی که تعداد سؤال بیشتری ازشون مطرح میشه مدت زمان مطالعه اون ها در تابستون هم به همون نسبت بالاتر بره
      داخل اختصاصی ها ریاضی رو به صورت مبحثی مطالعه میکنم چون اکثر سؤالات با توجه به چند پایه مطرح میشن
      برای مثال داخل ریاضی مبحث کاربد مشتق رو میخوام داخل 8 وعده مطالعاتی دو دور (برای تابستان تسلط 2 دور کافیه) مطالعه کنم هر و عده 2.5 تا 3 ساعت طول میکشه / درس کاربرد مشتق رو به چند بخش تقسیم میکنم / به طور فرضی 4 وعده طول میکشه تا مطالعه دور اول هر بخش به صورت فرضی تموم میشه یعنی درس نامه +تست / 2 وعده بعدی رو روی dvd کاربد مشتق صرف میکنم البته با متوقف کردن فیلم و فکر کردن کافی روی مسئله هایی که داخل فیلم حل میشن / 2 وعده با قی مونده رو از اول درسنامه و تست های خیلی سبز رو میخونم ولی این بار سریع تر حل میشن البته تست های نکته دار رو داخل این مرحله علامت میزنم تا داخل مطالعه مهر ماه به بعد برای آزمون ها کمکم کنن/مبحث بعدی به همین شکل شروع میشه
      البته این اعداد و ارقام به صورت فرضی بود ممکنه کم یا زیاد بشن ولی چون با کنکور آشنایی دارم مطالعه هر مبحث در حد کنکور و حل تست های کتاب ها زیاد زمان نمیبره برام ...
      روش هر درس فرق میکنه نمیتونم همشو یه جا بنویسم. موفق باشی

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقا ارمیا نمایش پست ها
      راس میگی خیلی بهتر شده بخصوص که ‌پاسخنامه تشریحی گذاشته واسه پایه هم
      نه همه شو نخون که او چقدم زیادن دوم و سومو بخون یعنی سه جلد چون مطلبو کاملا باز کرپه راستش علت اصلی که میگم ح اقل دومشو بخون یکی فصل حرکته که کامله و دیگر فصلا با نکاتشون هم بهت یاد میده چطوری مباحثو ترکیب کنی
      من ‌قبل خوندن دومش هم زیست زیاد می خوندم ترکیب مباحثم هم خوب بود از اول اما با فاگوزیست دوم اینقد یاد گرفتم چطوری شکلارو تحلیل کنم که انگاری قبلا هیچی بلد نبودم نشرالگو هم عالیه اما ‌چون کوتاه نوشته مطالبو هر چند ترکیبیه و کاملاما ذهنو زیاد مشغول نمیکنه به اینکه اه پسر ببین چطوری این مبحثو به اون یکی ربط داد
      در ضمن فصل۱۱سوم رو فاگوزیست عالی توضبح داده هرچند خارج از کتابم نوشته اما مطلب جا میفته مث قرمه سبزی
      پیش و وللش همون الگو عالیه گیاهی و ژنتیکم ارزش نداره الگو خوب توضیح داده
      بهترین از جنبه تست و ایستگاه های کوچک برای مرور = الگو

بهترین از جنبه درس نامه / باز کردن مطلب / رفع ابهام/ نکته های جدید = فاگوزیست

بهترین
      از جنبه حجم کم و بازده خوب = نشر دریافت

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقا ارمیا نمایش پست ها
      سلام
      به نظرم واسه زیست فاگوزیستم داشته باشین عالی میشه چون وقت زیادی دارین و درصد زیستم بالاست اول ‌کتابو با درسنامه الگو بخونین بعد چنتا تست فاگوزیستم بخونید خیلی خوب توضیح داده بخصوص جاهای نا مفهوم کتابو
      در مور منابعتون عالین
      زمینو چرا میخواین صفر بزنین به نظرم یه خیلی سبز بگیرین حجمشم کمه قبل خواب یه صفحشو بخونید فقط و تموم شد دوباره مرور کنین درصد این درس هر چند رو قبولی پزشکی بی تاثیره اما تو رتبه خیلی تاثیر داره در ضمن رتبه یکم مطمئن نیستسر جلسه کنکور پزشکی میاره برای اطمینان چنتا زمینم بزنی بد نیست
      ساعت مطالعتم عالیه فقط جمعه ها ذو استراحت کن وسط راه پنجر نشی تابستونم بیشتر رو اختصاصیا زوم کن هر ‌چند میگنروزی دوتا عمومی و دوتا اختصاصی بهتره اما ساعت اختصاصی بیشتر باشه
      انشاالله موفق باشید و رتبه حداکثر دو رقمی منطقه بشید
      یا علی
      والا ما با رتبه250 تا 400 منطقه 3 هم راضی هستیم. با درصد قاطع 65 خیلی راحت میشه اینکارو کرد.
      وسط راه پنچر نمیشم. پایه درسیم خوبه و با یک جا نشستن درس خوندن مشکلی ندارم البته اگه دیگران ما رو پنجر نکنن .
      مشکل خیلی ازز دانش اموزا اینه که میخوان رتبه 1 بشن ده هزار تا کتاب رنگارنگ میخرن آخرشم لای کتاب ها رو که باز نمیکنن هیچ کتاب درسی مهمی مثل زیست رو هم نمیخونن...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      داداش یه توصیه اکید می کنم ریاضی پیش 2 چیزی نیست . اگه مشتق و کابرد رو خوندی انتگرال کار یه روزه ولی از همین الان بهت توصیه میکنم ماهی یه بخش از مقاطع مخروطی رو بخون چیزی نیست مثلا تیرماه دایره و ... اینطوری

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali21 نمایش پست ها
      وقت تمام درسا رو برای تابستون طوری تنظیم کردم که مباحثی که تعداد سؤال بیشتری ازشون مطرح میشه مدت زمان مطالعه اون ها در تابستون هم به همون نسبت بالاتر بره
      داخل اختصاصی ها ریاضی رو به صورت مبحثی مطالعه میکنم چون اکثر سؤالات با توجه به چند پایه مطرح میشن
      برای مثال داخل ریاضی مبحث کاربد مشتق رو میخوام داخل 8 وعده مطالعاتی دو دور (برای تابستان تسلط 2 دور کافیه) مطالعه کنم هر و عده 2.5 تا 3 ساعت طول میکشه / درس کاربرد مشتق رو به چند بخش تقسیم میکنم / به طور فرضی 4 وعده طول میکشه تا مطالعه دور اول هر بخش به صورت فرضی تموم میشه یعنی درس نامه +تست / 2 وعده بعدی رو روی dvd کاربد مشتق صرف میکنم البته با متوقف کردن فیلم و فکر کردن کافی روی مسئله هایی که داخل فیلم حل میشن / 2 وعده با قی مونده رو از اول درسنامه و تست های خیلی سبز رو میخونم ولی این بار سریع تر حل میشن البته تست های نکته دار رو داخل این مرحله علامت میزنم تا داخل مطالعه مهر ماه به بعد برای آزمون ها کمکم کنن/مبحث بعدی به همین شکل شروع میشه
      البته این اعداد و ارقام به صورت فرضی بود ممکنه کم یا زیاد بشن ولی چون با کنکور آشنایی دارم مطالعه هر مبحث در حد کنکور و حل تست های کتاب ها زیاد زمان نمیبره برام ...
      روش هر درس فرق میکنه نمیتونم همشو یه جا بنویسم. موفق باشی

به نظر من 2 اختصاصی و یک عمومی بهتره
      البته همونطور که گفتم اگه با سه اختصاصی و یک عمومی راحت تری و ازش نتیجه دلخواهو میگیر به روندت ادامه بده
      وزیاد خودتو درگیر نظر این و اون نکن

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر علی اسدی نمایش پست ها
      داداش یه توصیه اکید می کنم ریاضی پیش 2 چیزی نیست . اگه مشتق و کابرد رو خوندی انتگرال کار یه روزه ولی از همین الان بهت توصیه میکنم ماهی یه بخش از مقاطع مخروطی رو بخون چیزی نیست مثلا تیرماه دایره و ... اینطوری
      اون قسمت از حرفتون که گفتید" انتگرال کار یه روزه" رو قبول دارم البته به شرطی که مباحث مقدماتی و پایه ای مثل تابع-لگاریتم-مثلثات و ... رو قبل از پیش 2 خونده باشی . پیش 2 داخل کنکور غالباً تکراریه مخصوصا انتگرال

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فردی داخل این انجمن نیست که تا حالا با یه منبع موفق شده باشه ؟ (به جز زیست) یه فرد با تجربه نداریم؟ نبوووووووووووووووووووووود ؟دارم دیوونه میشم از دستتون...
      باید خودمو به پلیس فتا معرفی کنم. میدونید چرا ؟ چون وقتی پلیس فتا پلیسیه که حواسش به همه چی هست پس باید آمار منابع رو هم داشته باشه! والا...

سوال کنکور های سخت :
      پلیس فتا چگونه موجودی است؟

1-جانداری است که در دو طرف مویرگ تنفسی اش سرخرگ دارد.
      2-جانداری است که در دم هوای تهویه نشده از شش هایش خارج میشود.
      3-پلیسی است که حواسش به همه چی هست!
      4-موجودی است که گاسترین به وسیله غدد مجاور پیلور به معده اش میریزد.

ویرایش توسط ali21 : 02 تیر 1395 در ساعت 01:57

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      داداش من خیلی خوبه این دیدگاهت که به چای جند کتاب یه کتابو می خونی داداش من کلکسیون کتاب های بازارو دارم و ای کاش نداشتم . امسالم که احتمالا 4000 یا 3000 بزار بیارم میمونم واسه سال بعد ولی از من میشنوی
      ادبیات : زبان فارسی رو با کتاب لقمه بخون زبان فارسی نشر هم خوبه ولی نه در حد لقمه تاریه ادبیات چیزی نیست با لقمه بخون اارایه که اصلا شک نکن لقمه بخون و موند قرابت و لغت قرابت رو حتما کتاب ابی دریافت سبطی رو بگیر و تنها از ادبیات موضوعی واسه تست استفاده کن فقط فقط راستی واسه املا بورو کتاب خیلی سبز جمع رو از یکی از دوستات بگیر پیتش اخرین صفحات پاسخنامش یه فرهنگ املایی هست هر چی تو کنکور و قلمچی و... میاد از اون اونجا میاد 14 صفحه هس بخونی قول شرف میدم تست نمیزاری از املا بمونه هر چی هست از اونجاس راستی نری خیلی سبز جامع بگیر از یک بگیر کپی کن

در مورد ریاضی هم اول سروش مویینی بعد خواستی کتاب IQ رو بگیر
      در مورد فیزیک توصیه اکید میکنم واسه پیش کتاب احمد مصلایی خیلی سبز رو بگیر خیل عالیه از IQ هم سختتره واسه پایه نمی تونم راهنمایی کنم

در مورد شیمی یه چیز کلی میگم اولا از کتاب های سطح متوسط بخون تموم نکات درسنامه ایش رو وارد کتاب کن واسه دور های بعد کتاب های تست رو فقط بزن مثلا واسه پیش 1 یه بار خیلی سبز ر. بخون از اون به بعد چند بار کتاب مبتکران تکمیلی رو بزن مثلا 10 بار
      در مورد شیمی واسه پیش حتما کتاب خیلی سبز رو بگیر واسه سوم اول برو فصل محلول رو از فیلم های صنعتی شریف - شکیباییان رو ببین فقط واسه سوم مبتکران تکمیلی داشته باش واسه دوم بی برو برگرد نشر الگو رو میگم عالیه مفهوم توضیح میده مثل چی . خیلی عالیه

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش من خیلی خوبه این دیدگاهت که به چای جند کتاب یه کتابو می خونی داداش من کلکسیون کتاب های بازارو دارم و ای کاش نداشتم . امسالم که احتمالا 4000 یا 3000 بزار بیارم میمونم واسه سال بعد ولی از من میشنوی
      ادبیات : زبان فارسی رو با کتاب لقمه بخون زبان فارسی نشر هم خوبه ولی نه در حد لقمه تاریه ادبیات چیزی نیست با لقمه بخون اارایه که اصلا شک نکن لقمه بخون و موند قرابت و لغت قرابت رو حتما کتاب ابی دریافت سبطی رو بگیر و تنها از ادبیات موضوعی واسه تست استفاده کن فقط فقط راستی واسه املا بورو کتاب خیلی سبز جمع رو از یکی از دوستات بگیر پیتش اخرین صفحات پاسخنامش یه فرهنگ املایی هست هر چی تو کنکور و قلمچی و... میاد از اون اونجا میاد 14 صفحه هس بخونی قول شرف میدم تست نمیزاری از املا بمونه هر چی هست از اونجاس راستی نری خیلی سبز جامع بگیر از یک بگیر کپی کن

در مورد فیزیک توصیه اکید میکنم واسه پیش کتاب احمد مصلایی خیلی سبز رو بگیر خیل عالیه از IQ هم سختتره واسه پایه نمی تونم راهنمایی کنم

در مورد شیمی یه چیز کلی میگم اولا از کتاب های سطح متوسط بخون تموم نکات درسنامه ایش رو وارد کتاب کن واسه دور های بعد کتاب های تست رو فقط بزن مثلا واسه پیش 1 یه بار خیلی سبز ر. بخون از اون به بعد چند بار کتاب مبتکران تکمیلی رو بزن مثلا 10 بار
      در مورد شیمی واسه پیش حتما کتاب خیلی سبز رو بگیر واسه سوم اول برو فصل محلول رو از فیلم های صنعتی شریف - شکیباییان رو ببین فقط واسه سوم مبتکران تکمیلی داشته باش واسه دوم بی برو برگرد نشر الگو رو میگم عالیه مفهوم توضیح میده مثل چی . خیلی عالیه
      املا خیلی سبز رو رو قلمچی خودتون ازش نتیجه گرفتید؟ ادبیات موضوعی بخش املاء درسنامه قوی مثل خیلی سبز نداره؟ آخه موضوعی ضروریه و تا جاییه که میشه باید با حداقل منابع به بهترین نتیجه رسید؟ قبول دارید؟
      شیمی آزمون فار میگن خیلی خوبه؟تا حالا دیدیش؟ مشکل تکمیلی مبتکران اینه که تستاش یه کم خارج از کتابه و شمارشی نداره. فار میگن بهتره
      زبان فارسی و قرابت وقتی نشر دریافت باشه دیگه لازم نیست زبان فارسی موضوعی رو بخونی زبان فارسی نشر دریافت تست های سراسری تا 94 رو ساپورت کرده. ولی قرابتش زیاد تست نداره که موضوعی لازمه.
      بقیه مباحث تا جاییه که امکانش هست باید روی موضوعی خونده بشن تا منابع زیاد نشن

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      داداش من املا رو نتجه گرفم . شیمی ازمون فار رو سخت هم باشه بیخوده کتابش سرده می دونی چی میگم کتاب بی روحی خودت میتون ببنی اگه شمارشی میخوای بورو نشر الگو ازمون رو بگیر

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

واسه این درسا با یک کتاب راحت میشه 60 زد: البته با تسلط کافی روی هر کتاب
      ریاضی - فیزیک - عربی- دین و زندگی - زبان انگلیسی

فیزیک گاج نقره ای بخش یک قدم تا 100 خیلی به کنکور 94 شبیه بوده! قبل از چاپ 94! هرکی اونو درست خونده بوده 50 رو رد میکرده رو کنکور 94
      داخل زیست به خاطر تنوع سؤالش باید 2 نوع کتاب خرید یک نوع جامع و حجیم مثل نشر الگو و یک نوع نکته وار و خلاصه مثل نشر دریافت
      واسه شیمی مبتکران حرف اوله ولی در صورت لزوم برا تست های تکنیکی فار
      برا ادبیات گاج موضوعی + کتاب های جانبی با چیزایی که داخلش نیست.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش من املا رو نتجه گرفم . شیمی ازمون فار رو سخت هم باشه بیخوده کتابش سرده می دونی چی میگم کتاب بی روحی خودت میتون ببنی اگه شمارشی میخوای بورو نشر الگو ازمون رو بگیر
      http://daryaft-pub.com/wp-content/uploads/2015/06/moshabehat-shimi-paye-far-sarasari-94-alamdari.pdf
      اینو دانلود کن

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مشکل نشر الگو اینه که امتحانش رو پس نداده چاپ اول...

14. Top | #29
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام داداشم!
      بی اغراق و بی مبالغه همه منابعت به درد نخورن!
      چی؟! به درد نخور خودمم و قیافم؟! نه بد برداشت نکنید! منظورم اینه که منبع اصلی، درجه یک و مطمئن شما باید کتاب درسی باشه! اینو با تجربه 4 سال کنکور دارم بهت میگم!
      بعنوان کتابای کمک درسی میتونی بری سراغ اینا! اگه شونصدو پنجاه بار کتاباتو خوندی میتونی محض سرگرمی و تمرین اینا رو هم بخونی...
      که البته برای زیست من خیلی سبز رو پیشنهاد میدم چون واقعاً مفهومی نوشته! البته بعنوان کمک درسی، نه مبع اصلی!
      SaM019

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.ali نمایش پست ها
      سلام داداشم!
      بی اغراق و بی مبالغه همه منابعت به درد نخورن!
      چی؟! به درد نخور خودمم و قیافم؟! نه بد برداشت نکنید! منظورم اینه که منبع اصلی، درجه یک و مطمئن شما باید کتاب درسی باشه! اینو با تجربه 4 سال کنکور دارم بهت میگم!
      بعنوان کتابای کمک درسی میتونی بری سراغ اینا! اگه شونصدو پنجاه بار کتاباتو خوندی میتونی محض سرگرمی و تمرین اینا رو هم بخونی...
      که البته برای زیست من خیلی سبز رو پیشنهاد میدم چون واقعاً مفهومی نوشته! البته بعنوان کمک درسی، نه مبع اصلی!
      ریاضی کنکور در حد کتاب درسیه؟زبان انگلیسی چطور؟عربی چطور؟

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)