خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چند سوال درباره شروع کردم برای کنکور 96 (خیلی مهمه)

سلام رفقا
      امیدوارم خوبو خوشو سلامت باشین
      کنکوری 96 ام از شنبه 29 خرداد شروع کردم و با برنامه گزینه دو دارم میام جلو
      چند سوال دارم کمکم کنین
      رفقا اول اگه 12 تا صفحه زیست بخونی مثال میزنم ایا باید توی همون روز اول از خودت بخای که به تسلط برسی؟یا مرور زمان رو میطلبه
      سوال دومم اقا صبح که بیدار میشم حدودا ساعت 8..8:15 زیست شروع میکنم و میخونم و بدشم یه عمومی مثل ادبیاتی دینی +تیک 8
      بعد بعد از ظهر که میشه یه عمومی مثل عربی میخونم و بعدش میام (مثل همین امروز)شیمی بخونم دیگه حسش ندارم شاید بگین هدف نداری نه دارم میدونین ی دلهره توی وجودمه
      مثلا دیروز اول شیمی خوندم بعد اومدم عربی بخونم حسش نبود
      متوسط 4 ساعت هم روزی مطالعه میکنم (توی این4 روزی که شروع کردم)
      نمیدونم
      راستی ساعت مطالعم چطوره؟چجور اصلا زیادش کنم؟
      بعد اگه پیشنهادی در هر رابطه ای دارین که چکار کنم و چ اشتباهای نکنم بهم بگین

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      همین که شروع کردی خودش یه موفقیته .بعضیا چند ماه طول میکشه شروع کنن حتی.پس تا همین جا از خیلیا جلویی.اما در مورد اون درس شیمی من یه پیشنهاد دارم :
      با این که حالشو نداری به خودت بگو بزار 5 دقیقه برم شیمی بخونم اگه حالش اومد ادامه میدم اگه نه که هیچ.مطمعن باش حالش میاد.اگه بازم نیومد دلیلش میتونه تازه شروع کردنت باشه و بعد از چند روز برطرف میشه.مثلا کسی که یه ورزش مثلا روپایی رو میخواد شروع کنه اولش به زور ده تا میزنه ولی بعد یه مدت به 100 و بعد خیلی خیلی بهتر تبدیل میشه چون اولش بدنش آمادگی نداشته.مغز تو هم الان آمادگی نداره ولی بعد چند روز دیگه به مرز آمادگی میرسه
      .

.
      .ساعت مطالعه 4 هم باید تا دو هفته آینده بالای 9 ساعت بشه حتما حتما .....

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      همین که شروع کردی خودش یه موفقیته .بعضیا چند ماه طول میکشه شروع کنن حتی.پس تا همین جا از خیلیا جلویی.اما در مورد اون درس شیمی من یه پیشنهاد دارم :
      با این که حالشو نداری به خودت بگو بزار 5 دقیقه برم شیمی بخونم اگه حالش اومد ادامه میدم اگه نه که هیچ.مطمعن باش حالش میاد.اگه بازم نیومد دلیلش میتونه تازه شروع کردنت باشه و بعد از چند روز برطرف میشه.مثلا کسی که یه ورزش مثلا روپایی رو میخواد شروع کنه اولش به زور ده تا میزنه ولی بعد یه مدت به 100 و بعد خیلی خیلی بهتر تبدیل میشه چون اولش بدنش آمادگی نداشته.مغز تو هم الان آمادگی نداره ولی بعد چند روز دیگه به مرز آمادگی میرسه
      .

.
      .ساعت مطالعه 4 هم باید تا دو هفته آینده بالای 9 ساعت بشه حتما حتما .....
      مچکرم رفیق از راهنماییت
      رفیق پیشنهاد دیگه؟
      ساعت خواب؟
      کی بیدار شم؟و..

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منم الان مثل تو هستم،ولی رشتم ریاضیه،فک میکنم بعد رمضون خیلی راحت تر بشه 7-8ساعت تو یه روز خوند.الانم میشه ولی کمی سخته،یکم تلاش کن میتونی ببری بالا

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Gentleman نمایش پست ها
      سلام رفقا
      امیدوارم خوبو خوشو سلامت باشین
      کنکوری 96 ام از شنبه 29 خرداد شروع کردم و با برنامه گزینه دو دارم میام جلو
      چند سوال دارم کمکم کنین
      رفقا اول اگه 12 تا صفحه زیست بخونی مثال میزنم ایا باید توی همون روز اول از خودت بخای که به تسلط برسی؟یا مرور زمان رو میطلبه
      سوال دومم اقا صبح که بیدار میشم حدودا ساعت 8..8:15 زیست شروع میکنم و میخونم و بدشم یه عمومی مثل ادبیاتی دینی +تیک 8
      بعد بعد از ظهر که میشه یه عمومی مثل عربی میخونم و بعدش میام (مثل همین امروز)شیمی بخونم دیگه حسش ندارم شاید بگین هدف نداری نه دارم میدونین ی دلهره توی وجودمه
      مثلا دیروز اول شیمی خوندم بعد اومدم عربی بخونم حسش نبود
      متوسط 4 ساعت هم روزی مطالعه میکنم (توی این4 روزی که شروع کردم)
      نمیدونم
      راستی ساعت مطالعم چطوره؟چجور اصلا زیادش کنم؟
      بعد اگه پیشنهادی در هر رابطه ای دارین که چکار کنم و چ اشتباهای نکنم بهم بگین
      ببین عزیز شما وقتی مطلبو میخونی نباید انتظار داشته باشی که همه تست ها و جواب بدی
      این خودش به مرور +خوندن منابع متفاوت+تست زدن برطرف میشه
      شما مجبوری تو هر روز شیمی و زیست بخونی؟یکم تنوع بده!
      خوابت تنظیمه؟چرت نمیزنی؟
      مطالب یا جزوه تکراری نمیخونی که دلزده بشی؟

ساعات مطالعتم کم کم زیاد کن لازم نست همین اول بترکونی!
      فعلا برنامه تو بر حسب درس بریز بعد ساعتیش کن!

توصیه:
      1)منابعتو متنوع تر کن!
      2)از تکرار و یکنواختی دوری کن!
      3)اصلا حفظی و چشمی نخون!
      4)تست های اموزشی رو پست سر خوندن و تست های دوره ای رو چند روز بعد به صورت رندمی بزن
      خلاف قوانین.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Gentleman نمایش پست ها
      مچکرم رفیق از راهنماییت
      رفیق پیشنهاد دیگه؟
      ساعت خواب؟
      کی بیدار شم؟و..
      ساعت مطالعه و بیداریتو جوری تنظیم کن که راحت تری.ولی حتما حتما مقدارش بین 6 تا 7 باشه...مثلا من ساعت 2 میخوابم8بیدار...8/5استارت.
      .
      .
      .ولی 1 ماه به کنکور حتما متانسب با کنکور تغییرش بده
      .
      .
      .
      ..
      واسه چیزای مختلف میتونی به سایت دکتر افشار که مشاور کنکور هستن بری ."رایگانه کامل"....و از فایل های صوتیش استفاده کنی

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش به نظرم عادت کن ساعت خوابتو کم کنی و درست
      یعنی کم کم به جای اینکه 8 بیدار شی یه ربع یه ربع کمش کن تا آخر تابستون بتونی 5 یا 6 بیدار شی البته 12 هم بخوابی خواب زیاد کسل بودن از بزرگترین معضلات کنکوریاست
      در مورد ساعت مطالعت خوبه کم کم افزایش بده مثلا دو روز یه بار یه ربع یا نیم ساعت زیادش کنی تا آخر تابستون فوق العاده میشه
      نمیدونم برنامه گزینه دو دقیقا چطوریه ولی سعی کن تا آخر تابستون اختصاصی ها و عربیتو خوب بخونی و ترجیحا 75 درصدشو تموم کنی تا از مهر مشکلت بشه پیش و مرور پایه
      برای درسای پیشم اینکه یه پایه قوی داشته باشی بخصوص تو ریاضی و فیزیک خیلی کمت میکنه
      خلاصه بدون از الان توپ بخونی میتونی رتبه 1 هم بشی ممکنه خسته بشی اما اگه هدف داشته باشی دیگه خستگی معنا نداره چون تازه شروع کردی فعلا کل جمعه رو استراحت کن و تفریح بعد یه ماع تفریحت بشه فقط عصر جمعه قبل شروع مدارسم یه هفته اینا ساعت مطالعتو کم کن به 2ساعت برو مسافرت بگرد خوش بگذرون دوباره از مهر طوفانی شروع کن
      فکر اینکه برنامه مدرست با آزمونات نمیخوره رو از سرت بیرون کن سعی کن حتما مدرستو بخونی یه پیشنهاد دارم روز های مدرسه تا ساعت 10 شب برنامه آزمونتو بخون از 10 تا 12 که بخوابی مدرستو روزای تعطیلم یه روز کامل بذار واسه مدرسه
      ببخشیو زیاد شد خواستم کلی بگم همشو
      در مورد خستگی هم تازه شروع کردی عادیه کم کم درست میشه سعی کن وقتی خسته ای درسای مورد علاقتو بخونی راستی خیلیا تو این دوران کم خونی حاد میگیرن که خواب آوزه بهتره یه چک آپم بری و اینکه قرص اهن بخوری

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن