خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 112
    1. Top | #46
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.arvin نمایش پست ها
      طبق شکل کتاب درسی انقباض بطن ها دقیقا از موج r ( قله موج qrs ) شروع شده . پس چرا دهلیز ها از نقطه b به استراحت در میان . یعنی بعد از شروع انقباض بطن ها دهلیزها به استراحت در میان ؟
      برای شروع انقباض بطن نظرات متفاوته.اما میتونیم همrبگیریم و هم نقطه یs.واسه همین درست میشه گرفت.

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام استاد خسته نباشید ، یه سوال
      مگه اعصاب سمپاتیک موقع اضطراب به کلیه اثر میذاره و یکی از مواردش بازدارندگی فعالیت روده و بازدارندگی خروج ادرار داره ، پس چرا وقتی استرس میگیریم با عرض معذرت دستشوییمون میاد؟

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دکتر ممنون از لطفتون بابت پاسخگویی
      ببخشید با توجه به عوض شدن شکل مراحل رونویسی و ثابت موندن متن مربوط به همون قسمت آیا در مرحله ی دوم رونویسی rna دیده میشه؟چون متن کتاب تو شرح مرحله ی 2 فقط گفته دو رشته ی dna باز میشن و یا اینکه پیوندهای هیدروژنی راه انداز از هم گسسته میشن یا نه؟

4. Top | #49
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.F.Gh نمایش پست ها
      سلام استاد خسته نباشید ، یه سوال
      مگه اعصاب سمپاتیک موقع اضطراب به کلیه اثر میذاره و یکی از مواردش بازدارندگی فعالیت روده و بازدارندگی خروج ادرار داره ، پس چرا وقتی استرس میگیریم با عرض معذرت دستشوییمون میاد؟
      استرس باعث اتساع مثانه و حالت ادرار میشود.بوسیله ی سمپاتیک.

جامعترین آزمون های زیست شناسی در تمامی مقاطع با جواب کامل
      آزمون اول : 30 مهر ماه --ثبت نام در کانال

5. Top | #50
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negar97 نمایش پست ها
      سلام دکتر ممنون از لطفتون بابت پاسخگویی
      ببخشید با توجه به عوض شدن شکل مراحل رونویسی و ثابت موندن متن مربوط به همون قسمت آیا در مرحله ی دوم رونویسی rna دیده میشه؟چون متن کتاب تو شرح مرحله ی 2 فقط گفته دو رشته ی dna باز میشن و یا اینکه پیوندهای هیدروژنی راه انداز از هم گسسته میشن یا نه؟
      ما به متن کتاب معتقدیم و در مرحله ی دوم فقط دو رشته از هم باز میشه.

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آیا واکنش های شیمیایی درون سلول با واکنش های زیستی درون سلول هر دو یک لفظ هستن یا تفاوت هایی دارن ؟

آیا اینکه بگیم آنزیم ها در همه واکنش های شیمیایی / زیستی حضور دارن و در بسیاری باعث عملی شدن و در بعضی باعث افزایش سرعت میشوند جمله درست و بی نقصیه ؟

آیا از جایی از کتابای دوم و سوم میشه استنباط کرد که آغازیان حتی اونایی که دیواره دارن پلاسمودسم ندارن ؟
      ویرایش توسط Forgotten : 06 تیر 1395 در ساعت 22:39

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام استاد خسته نباشید لطفا این سوال رو پاسخ بدید:
      در تنفس شدید و استفراغ وضعیت دریچه های لانه کبوتری چگونه هستش؟

8. Top | #53
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دکتر ببخشید گزینه ی سوم سوال 183 کنکور داخل 93 گفته که هر عامل بیماری زای گیاهی قطعا در ساختار خود دو نوع اسید هسته ای دارد و پاسخ نامه ی زرد اختصاصی کپک های مخاطی و زنگ ها و سیاهک ها رو برای این گزینه در نظر گرفته
      ولی مگه باکتری های آنزیم های گوارشی ندارند؟
      فصل 4 دوم گفته روده ی کور و بزرگ اسب مواد حاصل از گوارش سلولز رو جذب می کنند پس گوارش داریم تو باکتری ها دیگه و قطعا توسط آنزیم انجام میشه
      و یه سوال دیگه این که لفظ اسید هسته ای فقط برای سلول های هسته دار به کار میره یا سلول های بدون هسته هم می توانند دارای اسید هسته ای باشند؟
      ممنون اگه جواب بدین
      ببخشید طولانی شد

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      💠آخرین آزمون آنلاین جامع زیست شناسی،فردا 95/4/8 ساعت 10 صبح در سایت مسیرنو برگزار خواهد شد.

10. Top | #55
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb توصیه های من تا کنکور

توصیه های من به شما دانش آموزان عزیز در زمان باقیمانده تا کنکور
      ✔فردا،برای سنجش اطلاعات و دانسته های خود در آخرین آزمون جامع شبیه ساز کنکور شرکت کنید.
      ✔تحلیل آزمون را فراموش نکنید.
      ✔میتوانید اشکالات خود را در انجمن مطرح کنید تا در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ بدم.
      .
      .
      .
      💠کتابچه خلاصه،با عنوان"هفته آخر" که بهترین منبع برای مطالعه در هفته آخر،بزودی منتشر میشود.
      موفق باشید.
      دکتر خادم نژاد

11. Top | #56
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما اکنون میتوانید از راه های ارتباطی با اقای خادم در ارتباط باشید و بهتره سوال نپرسید هدف تاپیک تبلیغاتیست ..
      اقای خادم بچه های سوال پرسیدن بعد 24 ساعت با دو تا پست که نصفش تبلیغ هست داری جوابشان میدی ...
      پ.ن: این یک انتقاد است حذف نکنید ..
      ممنون

12. Top | #57
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masireno نمایش پست ها
      توصیه های من به شما دانش آموزان عزیز در زمان باقیمانده تا کنکور
      ✔فردا،برای سنجش اطلاعات و دانسته های خود در آخرین آزمون جامع شبیه ساز کنکور شرکت کنید.
      ✔تحلیل آزمون را فراموش نکنید.
      ✔میتوانید اشکالات خود را در انجمن مطرح کنید تا در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ بدم.
      .
      .
      .
      ������کتابچه خلاصه،با عنوان"هفته آخر" که بهترین منبع برای مطالعه در هفته آخر،بزودی منتشر میشود.
      موفق باشید.
      دکتر خادم نژاد
      سلام دکتر
      ببخشید این سوالات آزمون تون رو از کجا دانلود کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      پاسخنامه اش کجاست که دانلود کنیم؟؟؟آیا باید از تلگرام دانلود کنیم؟؟؟؟ما که تلگرام نداریم از کجا دانلود کنبیم پاسخنامه تشریحی را؟؟؟؟؟؟
      در ضمن من یبار تو آزمون شماره 8 شرکت کردم ولی درصد م را نشان نداد و نتونستم سوالات و پاسخنامه را دانلود کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید.....
      تشکــــــر

13. Top | #58
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام استاد. خیلی ممنون بابت زحماتتون. من از آزمون 5 به بعد بصورت آنلاین شرکت کردم. تو سایت و انجمن گشتم آزمون های 1 و 4 رو هم دانلود کردم اما 2 و 3 رو پیدا نکردم. امکانش هست لینک این دو تا آزمون رو هم برامون قرار بدید اینجا؟
      یکیم که از آزمون امروز یه اشکال دارم:
      43 افزایش............بر.............موثر است.
      روزنه ها – کاهش حباب دارشدگی
      عدسک ها – افزایش حباب ها ی مبادله شده از پلاسمودسم
      فعالیت سلولی پریسیکل – باز شدن روزنه ها ی آبی
      دما – کاهش تولید بخش های هاپلوئید تناوب نسل گیاهان
      این سؤال بدون پاسخ باشد

تو این سوال چرا گزینه 2 اشتباهه؟

14. Top | #59
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      شما اکنون میتوانید از راه های ارتباطی با اقای خادم در ارتباط باشید و بهتره سوال نپرسید هدف تاپیک تبلیغاتیست ..
      اقای خادم بچه های سوال پرسیدن بعد 24 ساعت با دو تا پست که نصفش تبلیغ هست داری جوابشان میدی ...
      پ.ن: این یک انتقاد است حذف نکنید ..
      ممنون
      img_20160628_140423.jpg
      دوست عزیز  اولا اینها هم جز سوالای بچه ها بود درمورد تاریخ و نحوه ی آزمون و درمورد اینکه جزوه یا کتابی دارم یا نه
      دوما اگه به 5صفحه ی قبل دقت کنید پاسخ سوالات مهم رو دادم
      حتی همین دوستانی که سوال نوشتن و هنوز پاسخ ندادم هم قبلا پرسیدن و من پاسخشون رو دادم.
      سوما آزمون رایگان برگزار میشه قصد تبلیغ نیست قصدمون اینه دانش آموزا در آزمون شرکت کنند تا کمبود ها و نواقص خودشونو بدونن و رفع کنن
      و با توجه به نزدیکی زمان کنکور و کمبود وقت سعی میکنم به سوالات متداول و مهم و سوالایی که احتمال میدم اشکال خیلی از بچه ها باشه رو در اولویت قرار میدم
      اگر دوستان صبور باشند به همه ی سوالات پاسخ داده خواهد شد
      با تشکر از توجه و دقت دوستان

15. Top | #60
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      سلام استاد خسته نباشید لطفا این سوال رو پاسخ بدید:
      در تنفس شدید و استفراغ وضعیت دریچه های لانه کبوتری چگونه هستش؟
      تنفس شدید و استفراغ چون باعث انقباض ماهیچه اسکلتی میشه.باعث باز شدن گروهی از دریچه ها میشه.

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن