خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

افول «خندوانه» رامبد جوان، صعود «دورهمی» مهران مدیری

مهمترين مشكل برنامه رامبد جوان افتادن در دام كسب درآمد از طريق رپورتاژ‌‌ براي ديگران باشد. این روند از فصل های گذشته با حضور مديرعامل شركت بهره برداري مترو در تهران (كه بعدها فاش شد مبلغ 5 ميليارد ريالي به اين برنامه پرداخت شده بود تا در فرهنگ سازي براي مترو تلاش كند) اغاز شد. اگر امروز به داوري در اين باره بنشينيم، آيا مي‌توان يك نمونه از فرهنگ سازي‌هاي اين برنامه و هزينه كرد 5 ميليارد ريالي اين شركت را به عنوان دستاورد بيان كنيم؟

سري سوم برنامه خندوانه درحالي پخش شد كه نتوانست موفقيتهاي گذشته را داشته باشند. نه دكورهاي بزرگ و رنگارنگ به سبك دكور برنامه‌هاي سرگرمي شبکه های آمریکایی و تركيه‌اي و نه مسابقه هاي اين قسمت نتوانست مردم را مجاب كند كه مانند دفعات قبل به اين برنامه اقبال نشان دهند.

به گزارش «انتخاب»، به خاطر بياوريم دوراني را كه خندوانه از يك برنامه كاملا تفريحي تبديل شد به موجي در فضاي مجازي و رسانه‌اي. حضور حدادعادل و حرفهاي او اگرچه مسائل فرهنگي و تفريحي را دنبال مي‌كرد، اما به تيتر اول برخي از رسانه‌ها بدل شده. همچنين مسابقه كمدين هاي اين برنامه كه حتي در مرحله نيمه ‌نهايي رقابتي ميان اميرمهدي ژوله و امين حيايي به راه افتاد.

اما در سري سوم شاهد هيچ كدام از اين مسائل نبوديم. خود رامبد جوان تكراري شده بود و همچنان بار اصلي را «جناب خان» بر دوش مي كشد. در همان روزهاي اول بازخوردهايي كه به رامبد جوان هم رسيده بود حاكي از اين بود كه برنامه سازان هم به عمد اقبال گسترده به اين برنامه پي برده‌اند. براي همين بود كه رامبد جوان گفته بود: «مردم کم حوصله شده اند باید صبر کنند تا برنامه خوب بشود و این برنامه اصلی ما نیست، بلکه عیدانه محسوب می شود.»

حرف رامبد درست بود. مردم ما نه فقط كم حوصله شده‌اند، بلكه كم حوصله هستند. اگر برنامه‌اي جذبشان نكند به راحتي از آن عبور مي‌كنند و اين البته خاصيت دنياي معاصر است. چون در دسترشان گزينه‌هاي ديگري نيز وجود دارد. ديگر روزگاري كه در آن تنها گزينه مردم ديدن برنامه ديدني‌ها در عصر جمعه بود گذشته است. امروز انتخاب‌ها با وجود كانال‌هاي داخلي و ماهواره‌اي براي مردم بيشمار است و كوچكترين اشتباه برنامه‌اي را از بين مي برد. اما رسيدن به نقطه‌اي مورد توجه مردم نيازمند ساعت‌ها تلاش است. به اين معنا جذب مخاطب فرآيندي طولاني مدت است اما از دست دادن آن به لحظه‌اي بند است.

این روزها که رامبد جوان با افول مواجه شده، رقیب تازه نفس او، مهران مدیری به راحتی توانسته با «استندآپ کمدی های» هدفمند و ارائه برنامه ای جذاب گوی سبقت را از «خندوانه» برباید و مخاطبان این برنامه را به تدریج از آن خود کند.

با اين همه به نظر مي‌رسد مهمترين مشكل برنامه رامبد جوان افتادن در دام كسب درآمد از طريق رپورتاژ‌‌ براي ديگران باشد. این روند از فصل های گذشته با حضور مديرعامل شركت بهره برداري مترو در تهران (كه بعدها فاش شد مبلغ 5 ميليارد ريالي به اين برنامه پرداخت شده بود تا در فرهنگ سازي براي مترو تلاش كند) اغاز شد. اگر امروز به داوري در اين باره بنشينيم، آيا مي‌توان يك نمونه از فرهنگ سازي‌هاي اين برنامه و هزينه كرد 5 ميليارد ريالي اين شركت را به عنوان دستاورد بيان كنيم؟ اوج اين رپرتاژآگهي جايي بود كه مدير محترم به ميان آمد و فرهنگ سازي‌اش به «ندويدن روي پله‌هاي برقي» ختم شد.

در دوره جديد خندوانه اما ماجراي غم‌انگيزتر بود. تا جايي كه كار به جشن تولد گرفتن براي روزنامه متعلق به سازمان صداوسيما كشيده شد. آقاي رامبد جوان به خوبي مي‌داند براي محبوب شدن و ديده شدن بايد خواسته‌هاي مخاطبان مورد توجه قرار گيرد نه آنتن فروشي لحظه‌اي.
      حکایت ما جاودانه شود

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      یکی از یکی بد تر!
      همش تقلید از شبکه های خارجی

مثل همین ted که شبکه مستند میذاره

من که نیگا نمیکنم

ارزش نداره چشمو وقتتو بذاری
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دور همی مهران مدیری کجا و جلف بازیای رامبد جوان توی خندوانه کجا
      مهران مدیری رو هم قردا پس فرداس که ممنوع الفعالیت کنن خیلی جاها خیلی با صراحت داره به مسئولین تیکه میندازه ,گرچه واقعیت ها و مشکلات جامعه رو بازگو میکنه ولی توی مملکت ما ثابت شده که مسئولین انتقاد پذیر نیستن شخصیت وصدا و نحوه اجراش رو خیلی دوست دارم امیدوارم مشکلی پیش نیاد.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      یه برنامه توی تلویزیون هند پخش میشه
      که مهران مدیری دقیقا از همون کپی کرده !
      99% کپی !
      حالا چرا کپی ؟
      چون توی اون برنامه طرف مهمون دعوت میکنه و باهاش شوخی میکنه و مردم نشستن روبروش و دست میزنن.
      تئاتر هم دارن.
      حتی دکورش هم 100% کپی کردن.
      یعنی دقیقا همین. از 2طرف پله میخوره میره بالا و ..
      تنها تفاوتش اینه که کاناپه اونا قرمزه و برنامه دورهمی آبی !
      برا همین گفتم 99% کپی .
      اما با این حال من هردو برنامه دورهمی و خندوانه رو دوس دارم و همیشه می بینمشون ...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      یه برنامه توی تلویزیون هند پخش میشه
      که مهران مدیری دقیقا از همون کپی کرده !
      99% کپی !
      حالا چرا کپی ؟
      چون توی اون برنامه طرف مهمون دعوت میکنه و باهاش شوخی میکنه و مردم نشستن روبروش و دست میزنن.
      تئاتر هم دارن.
      حتی دکورش هم 100% کپی کردن.
      یعنی دقیقا همین. از 2طرف پله میخوره میره بالا و ..
      تنها تفاوتش اینه که کاناپه اونا قرمزه و برنامه دورهمی آبی !
      برا همین گفتم 99% کپی .
      اما با این حال من هردو برنامه دورهمی و خندوانه رو دوس دارم و همیشه می بینمشون ...

اره ... تو آپارات چندین کلیپ ازش دیدم

بنظرم هیچ اجرایی تو دنیا به اجراهای جیمی فالون نمیرسه ... بس که محشره این بشر

اگه وقت کنم سعی میکنم برنامه تو نایت شوعش رو ببینم خیلی باحال و بانمکه و شوخی های واقعی و جذاب

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      جفتشون بی مزه ان مخصوصا دورهمی این قسمت قبلش که دیگه اوجش بود با اون گریم ضایع دختره آخه این چ ابرویی بود که واسش گذاشتن (پیوندی)

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      هر دوشون به درد نخوره من كه يه دقيقه هم نمي تونم تحملشون كنم
      دوستان عزيزم فعلا خداحافظ !

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      خندوانه مناسب بچه های زیر دو ساله......دور همی هم مناسب دو سال تا سه سال

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چه ساعتي پخش ميشه اين دور همي؟
      ميخوام تابستون ببينم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      چه ساعتي پخش ميشه اين دور همي؟
      ميخوام تابستون ببينم
      پنج شنبه 9 شب - جمعه و شنبه 11 شب...
      دور همی تنها برنامه ای هستش که ما اکثرا خانوادگی می بینیمش...
      تقریبا تموم قسمتاشو دیدم...
      به نظر من که خوبه فقط از قسمت نمایشی چندان خوشم نمی یاد مخصوصا نمایش قبلی که به نظرم خیلی مسخره بود حالا جدیده نسبت به اون بهتره...
      ولی خندوانه یکی دو قسمت بیشتر ندیدم منو که جذب نکرد...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن