خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

بزرگ تریین سوتی تاریخ گزارشگری(دولاب امیر!)

28411

سرویس ویدیو 2 حدود 12 ساعت قبل14121254
      طرفداری- علیرضا علیفر (سرهنگ علیفر) گزارشگر صداوسیما که در گزارش هایش به استفاده از اطلاعات ویکی پدیا معروف است، این بار مرتکب اشتباه عجیبی در جریان گزارش دیدار لهستان مقابل ایرلند شده است.
      یک کاربری در اینستاگرام با نام amir2lo عنوان کرده که از آنجا می دانسته قرار است گزارش بازی ایرلند - لهستان با سرهنگ علیفر باشد، به صفحه ویکی پدیا استادیوم نیس رفته و نام مهندس ناظر استادیوم را به امیر دولاب تغییر داده است و از قضا سرهنگ علیفر به مانند همیشه اطلاعات استادیوم را از ویکی پدیا چک کرده و در دقیقه 76 بازی نام مهندس ناظر استادیوم را امیر دولاب معرفی می کند!

گفتنی است اکنون نام معمار استادیوم به ژان پیر ویلموت تغییر پیدا کرده است. ویدیو این لحظه را می توانید در اینجاببینید.

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اشتباه واسه هر کسی پیش میاد...
      خودتونو جای اون بزارین.....مسخره کردن خوب نیس

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط abraham نمایش پست ها
      اشتباه واسه هر کسی پیش میاد...
      خودتونو جای اون بزارین.....مسخره کردن خوب نیس
      اشتباه یکی دو تاش واسه هر کی پیش میاد ایشون بعد از هر بازی که گزارش میکنه یه سوتی داره!
      مسخره نکردیم عزیز محض انبساط خاطر دوستانه

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

اشتباه یکی دو تاش واسه هر کی پیش میاد ایشون بعد از هر بازی که گزارش میکنه یه سوتی داره!
      مسخره نکردیم عزیز محض انبساط خاطر دوستانه
      چرا اشتباهشو اصلاح نمیکنه؟
      اصلا طرفو نمیشناسم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط abraham نمایش پست ها
      چرا اشتباهشو اصلاح نمیکنه؟
      اصلا طرفو نمیشناسم
      آقا سرهنگ علیفر به اندازه خود هیتلر معروفه! یه سرچی بکن و دوتا دابسمش ازش ببین می پکی از خنده

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سرهنگ علیفر کلا با همه مشکل داره !
      اون دفعه اومده بود میگفت هیچکددم از مربیای ایران مربیگری بلد نیستن، من دارم مربیگیری میخونم و با ی تیم لیگ برتر هم قراره قرارداد ببندم و میخوان شیوه نوینی از مربیگری رو توی ایران اجرا کنم.
      دفاع اتوبوسی
      میگفت من از سیمئونه خوشم میاد و سبک م شبیه اونه !
      چقدر هم که از گواردیولا بد نگفته بود !

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

عجب

من نمیدونم بعضیا فازشون چیه و چه مرگشونه که دوست دارن دیگران مورد تمسخر واقع بشن؟!

خب این بنده خدا علامه دهر که نیستش باید اطلاعات لازم رو از نت بدست بیاره حالا از ویکی پدیا یا هر جای دیگه ای ...
      ویرایش توسط saj8jad : 25 خرداد 1395 در ساعت 15:29

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      با محتوای این موضوع کاری ندارم ولی اینطور تفسیر کردم که چقدر زیبا اثر پروانه ای در این موضوع صدق میکنه .

با تغییر کردن یه اسم کوچیک در ویکی پدیا ، بزرگترین سوتی تاریخ گزارش گری اتفاق افتاد !

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها

عجب

من نمیدونم بعضیا فازشون چیه و چه مرگشونه که دوست دارن دیگران مورد تمسخر واقع بشن؟!

خب این بنده خدا علامه دهر که نیستش باید اطلاعات لازم رو از نت بدست بیاره حالا از ویکی پدیا یا هر جای دیگه ای ...

این بنده خدا که میگی همه ی دنیارو نقد میکنه

از همه انتقاد میکنه

بعد منبع خودش ویکیپدیا هست؟

ویکیپدیا منبع درجه 4-5 حساب میشه برای اطلاع رسانی .

چون همه ی اطلاعاتش قابل تغییره .

خیلی شخصیت مضخرفی داره این علیفر

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وای خدا !!!
      امیر یه دونس، یکی از بچه های محله !
      ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      «من می‌دانستم که سرهنگ علیفر اطلاعاتش را از ویکی پدیا به دست می‌آورد که اصلا معتبر نیست» این قسمتی از حرف های امیردولاب است. پسری که حالا به لطف اشتباه علیرضا علیفر بسیار مشهور شده است. او می گوید برای علیفر تله گذاشته بوده است.

یه گزارش سایت خبری خلیج فارس، علی رضاعلیفر در زمان گزارش بازی لهستان و ایرلند سراغ ویکی پدیا رفت و اطلاعات مربوط به استادیوم ساخته شده را می خواند که امیردولاب را به عنوان مهندس ناظر استادیوم معرفی کرد.

اتفاقی که امیردولاب می گوید برای آن برنامه ریخته بوده و برای سرهنگ علیفر تله گذاشته بوده.

پسر 26 ساله اهل خورموج در استان بوشهر قبل از بازی به ویکی پدیا رفته و اطلاعات استادیوم را دست کاری کرده و اسم خود را گذاشته بود و خب علیفر هم به تله افتاد.

امیر دولاب حالا یکی از مشهورترین چهره های اینستاگرامی است به خاطر اشتباهی که علیفر کرده سایت خلیج فارس مصاحبه ای با امیردولاب کرده که می خوانید.

"امیر دولاب" چت خود با دوستش برای گرفتار کردن سرهنگ را در اینستاگرام منتشر کرد

می دانستم مطمئن نبودم

من می‌دانستم که سرهنگ علیفر اطلاعاتش را از ویکی پدیا به دست می‌آورد که اصلا معتبر نیست، برای همین شب قبل از بازی ایرلند، با دوستم در واتس آپ چت می کردم، قرار شد در نام ورزشگاه تغییر ایجاد کنم. هدف خاصی هم نداشتم و فکر نمی‌کردم که سرهنگ علیفر از آن استفاده کند.

بازی را ندیدم برادرم به من خبر داد

فردا شب که بازی پخش شد، من آن را ندیدم، بلکه برادرم زنگ زد و گفت گزارشگر اسم تو را به عنوان سازنده ورزشگاه معرفی کرد. بعد هم که فیلم آن را دیدم، مشخص شد سرهنگ در تله افتاده است!

عذرخواهی می کنم

مصاحبه ظهر امروز وی با سایت ها درباره این اتفاق نشان داد که انسان با جنبه ای است، ولی کار من هم نوعی شوخی آمیخته با اعتراض به صداوسیما در انتخاب گزارشگران ورزشی اش بود.

من حق دارم چون علیفر هم حق دارد

وقتی گزارشگری به خود اجازه می دهد در مسائل فنی فوتبال دخالت کند و مثلا بگوید بهتر از مورینو مربیگری می داند، باید این حق را به من مخاطب هم بدهد که انتظار داشته باشم در کار گزارشگری وی مداخله کرده و مورد سنجش قرار دهم.

ویکی پدیا پاک کرد

افرادی نظیر فردوسی پور یا مزدک میرزایی به دلیل تسلط به زبان خارجی از منابع معتبر خارجی برای گزارش بازی استفاده می کنند ولی برخی به سراغ ویکی پدیا می روند که منبع متعبری نیست و هر فردی امکان ویرایش اطلاعات آن را دارد، قاعده ویکی پدیا این است که وقتی کاربری اطلاعاتی را ویرایش می کند، ناظر در محدوده زمانی خاصی بررسی و اگر مستند قوی نداشته باشد رد می کند، از شانس علیفر، ویرایشی که من در نام ورزشگاه "نیس" فرانسه کردم، زمان بیشتری برای بررسی برد و نهایتا بعد از رخ دادن این اتفاقات از ویکی پدیا پاک شد.

انتخاب گزارشگر در هیجان بازی تاثیر دارد

بدیهی است که انتخاب گزارشگر مناسب باعث جذب بیننده می‌شود. دیروز بازی اسپانیا و چک یک گزارشگر جوان بازی را گزارش کرد که من واقعا از دیدن بازی لذت می‌بردم، امیدوارم صدا و سیما به سلیقه مخاطبش اهمیت بدهد و نسبت به این مسائل بی‌اهمیت نباشد.

هدفم شوخی بود

دوستانم مرا به شوخ طبعی زیاد می شناسند و در خصوص سرهنگ هم هدفم فقظ شوخی بود و خوشخبتانه ایشان هم خیلی باجنبه بود و گفت اگر سوتی وی باعث خنده مردم شده، خوشحال است و از من دلگیر نیست.

دولاب که به تازگی در دانشکده کشاورزی دشتستان فارع التحصیل شده و لیسانس دارد، قبلا در یک موبایل فروشی شهر خورموج فعالیت می کرده و همزمان روی برنامه نویسی های کامپیوتری مسلط شده است. او فعلا بیکار است.
      ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)