خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

یک سوال از مقاومت مصالح

سلام!سرچ کردم،جایی واسه سوال درسی دانشگاهی پیدا نکردم !دیگه اینجا سوالمو میپرسم !
      توی فصل5،این جهت های نیرو های برشی و ممان و محوری،حتما باید طبق قرارداد باشه؟!
      (سوالم مسخرست،اما هیچکس درست حسابی چیزی نگفت!یکی گفت آره یکی گفت نه ! آخرشم نفهمیدیم،به نظر خودم فرقی نمیکنه)
      منبع من : مقاومت مصالح-بیر جانسون-ویرایش 5

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
      سلام!سرچ کردم،جایی واسه سوال درسی دانشگاهی پیدا نکردم !دیگه اینجا سوالمو میپرسم !
      توی فصل5،این جهت های نیرو های برشی و ممان و محوری،حتما باید طبق قرارداد باشه؟!
      (سوالم مسخرست،اما هیچکس درست حسابی چیزی نگفت!یکی گفت آره یکی گفت نه ! آخرشم نفهمیدیم،به نظر خودم فرقی نمیکنه)
      منبع من : مقاومت مصالح-بیر جانسون-ویرایش 5
      سلام
      نه خیر هیچ اجباری نیست که حتما باید طبق قرارداد باشه و فرقی هم در حل مساله نخواهد کرد
      اما یک نکته نباید فراموش بشه و اینه که اگر برش زدی و در یک سطح جهت های نیروی برشی و نیروی محوری و لنگر خمشی رو دلخواه تعین کردی ، در سطح دیگه برش خورده حتما باید طبق قانون سوم نیوتن جهات قرینه با اوون جهت های دلخواه بزاری تا همدیگه رو خنثی کنن و جسم پایدار باشه
      در کل جهت ها رو طبق استاندارد بزاری عادت کنی بهتره چون اکثر کتاب ها طبق این قرارداد عمل میکنن ، بعد یک زمانی هم بر فرض زنگ میزنی به دوستت میگی فلان سوال ، تیر رو از سمت چپ برش میزنیم مثلا لنگرش هست 20 کیلونیوتن در متر ، قرار داد برای همچین مواقعی هست که اون بفهمه منظور تو از این لنگر در کدوم جهته

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammaD_Technology نمایش پست ها
      سلام
      نه خیر هیچ اجباری نیست که حتما باید طبق قرارداد باشه و فرقی هم در حل مساله نخواهد کرد
      اما یک نکته نباید فراموش بشه و اینه که اگر برش زدی و در یک سطح جهت های نیروی برشی و نیروی محوری و لنگر خمشی رو دلخواه تعین کردی ، در سطح دیگه برش خورده حتما باید طبق قانون سوم نیوتن جهات قرینه با اوون جهت های دلخواه بزاری تا همدیگه رو خنثی کنن و جسم پایدار باشه
      در کل جهت ها رو طبق استاندارد بزاری عادت کنی بهتره چون اکثر کتاب ها طبق این قرارداد عمل میکنن ، بعد یک زمانی هم بر فرض زنگ میزنی به دوستت میگی فلان سوال ، تیر رو از سمت چپ برش میزنیم مثلا لنگرش هست 20 کیلونیوتن در متر ، قرار داد برای همچین مواقعی هست که اون بفهمه منظور تو از این لنگر در کدوم جهته
      image1465717966.131012.jpg
      امكانش هست اين سوالو حل كني؟
      مرسي

Sent from my iPhone using Tapatalk

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن