خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 100 از 100
    1. Top | #91
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _fatemeh_ نمایش پست ها
      نا امید نشین و استرس رو از خودتون دور کنین

ساعت مطالعه تون رو کم کم افزایش بدین هرچی بیشتر بهتر (البته کیفیت رو هم درنظر بگیرین . مثلا وقتی گوشی تون لای کتابه اون درس خوندن مفید نیست! )

امروز و فردا و وقت کُشی نکنین چون یهو به خودتون میاین و میبینین که زمان از دست رفته و هیچی جز پشیمونی براتون نمونده

تلویزیون و نت رو محدود کنین اما زیاد هم به خودتون سخت نگیرین تفریح به اندازه آخر هفته ها در حد چند ساعت داشته باشین

با یه منبع کمک درسی شروع کنید و همون رو کامل بخونین بعد برین سراغ یه منبع دیگه

و مهمترین چیز اینکه فرصتها رو از دست ندین که بعدا پشیمون میشین . این خیلی خیلی مهمه من خودم همش فکر میکردم چون فارغ التحصیلم و وقتم زیاده همش امروز و فردا میکردم آخرش به خودم اومدم دیدم چقدر دیر شده واسه جبران گذشته ها بعد هی ناامید تر میشدم و اخرش شد افسردگی و حتی فکر خودکشی !!! اینارو دارم میگم که تو که کنکوری هستی و داری اینو میخونی و هنوز شروع نکردی یا وقت کُشی میکنی اینکارو نکنی که عاقبتت مثله من نشه
      خانوم این چه حرفیه خودکشی و ...... چرا این هم ناامید؟؟؟ شما که خانم هستید و مشکل سربازی ندارید امسال نشد سال بعد
      در کل به نظر من این سیستم کنکور تا حدودی درست نیست و اشکالاتی داره و دانش اموزان خوب زیادی قربانیش شدن البته چاره ای هم نیست جز وقف دادن خودمان البته شاید هم درست باشد نمیدانم
      من خودم رشتم فنی بود چند سال قبل برای کنکور کاردانی خیلی زحمت کشیدم حتی وقتی روزه هم بودم درس میخوندم برای درسام معلم خصوصی تکی داشتم خیلی اماده بود ولی تو روز کنکور یک پسر احمق بیشعوری که جلوی من نشسته بود با اینکه میدونست (شایدم نمیدونست) دفترچه ها فرق میکنه هی زود زود از من جواب سوال ها رو میخواست و میگفت وقت تموم شد زود باش دیگه منم کم رو بودم اون موقع ولی شما کنکوری ها اینگونه نباشید از حق خودتون دفاع کنید همون قضیه باعث شد من سر جلسه امتحان دست پاچه بشم و کله زحمتهام به باد رفت و رفتم ازاد البته شایدم صلاحم در این بود سر کنکور فقط به خود خودتون توجه داشته باشید و به احدی کاری نداشته باشید کسی حواستونو پرت کرد زود به مراقب ها بگید و خودتونو راحت کنید اینم به یاد داشته باشید هممون به اندازه تلاشمون پاداش میگریم شاید من اون موقع خوب تلاش کرده بودم ولی کاش سر جلسه هم خوب تلاش میکردم مثل اینکه شما برای یه مسابقه فوتبال خوب تمرین کنید ولی سر مسابقه خوب تلاش نکنید

2. Top | #92
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تا تهش برید حتی اگه اوضاع سونامی شه...تا تهش

3. Top | #93
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من تازه این تاپیکو دیدم
      خوب من رتبه 1500 منطقه دو اوردم (ریاضی)
      اول از همه چیز انگیزه مهمه من واسه انگیزه و راهکار های مطالعه بیشتر میرفتم تو سایت و کانال Royal.mind واقعا کلیپاش کمک بود واسم
      دوم اینکه بهونه نیارید 80% کنکوریا و همین دوستای خودم به خاطر بهونه اوردن و درگیر حاشیه شدن رتبشون داغووون شد(مثه کتاب اینو بگیرم نه اونو بگیرم؟!..این ازمون اون ازمون؟!این دبیر اون دبیر؟!!!...) خلاصه اینکه هرچی خودتون باش حال میکنید بگیرید و شرکت کنید دیگه بعد از انتخاب به حرف دیگران اصلا توجه نکنید
      سوم اینکه هر وقت پدرتون در اومد و خسته شدید و حالتون از زندگی بهم خورد بفهین واقعا تو مسیر درس اوفتادین و به خودتون افرین بگین
      چهارم اینکه درس بخونید نه اینکه ژستشو بگیرین که این ژست گرفتن خیلی خطرناکه خودتون میدونین چیو میگم
      پنجم اینکه از همین الان حذفیای خودتونو مشخص کنید
      و ششم اینکه عید رو به هیچ وجه از دست ندید
      هفتم هم اینکه ریلکس نباشید من که نبودم

4. Top | #94
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حمید صندوقت پره

5. Top | #95
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب اول بگم که بعضی ها مثل من و همکلاسیای بدبختم از مدرسه خوردیم اساسی و از ۲۳ نفر ادم اونم نمونه فقط ۳ نفر قبولی دادیم بهترین رادیولوژی

اما خریت هایی که توصیه میکنم نداشته باشین

۱-گوشی (حداقل ۳ ماه اخر)

۲-*** شدن و *** بازی
      ۳-احساس غرور و یادگیری کاذب (همش احساس کنین هیچی بارتون نیست حمله کنین به کتاب)

۴-ریاضی ۹۹ درصد زمان تست بزنین درسنامه یعنی کشک چون همون قواعد و با رنگ و لعاب میگن وگرنه ابی قلم از همه بهتره

۵-خودتون با کسی مقایسه نکنین

۶-کمتر با این و اون دعوا کنین چون میدونم عصبی میشه ادم

۷- به تبلیغات حرفها و زر زدن موسسات و مشاورا گوش ندین (همین بی شرفا کنکور غول کردن)

۸-از خودتون انتظار معقول داشته باشین مثلا لای کتای باز نکردین نگین ۵۰ میزنم نمیشه عزیزم

۹-توکل و رفاقت با خدا

۱۰-کنکور چیز خاصی نیست و تابع ماست
      اگر ما خوب باشیم اونم خوبه بد باشیم بد

یع مشورت زمان بندی بگم
      ادبیات ۲۰
      عربی ۱۵
      دینی ۱۵
      زبان ۱۵
      ۱۰ دقیقه بررسی

ریاضی ۳۰
      فیزیک ۳۰
      زیست ۴۵
      شیمی ۴۵
      ۲۵ دقیقه بررسی
      موفق باشید

6. Top | #96
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یک نصیحت برای تمام ادوار زندگیتون
      هیچوقت هیچوقت هیچوقت زیر بار حرفای بقیه نرید، حتی اگر مجبور شدید وفشار خانواده روتون بود، بازم بجنگید واسه چیزی ک واقعا میخاید باشید، نه چیزی که بقیه میخان شما باشید..من4سال پیش یک اشتباه کردم، یک اشتباهیی که تا لحظه آخرمرگم وجدانم درد میکشه، یک انتخاب بد،فقط راهیو برید که تهش برگردید و لذت ببرید ازاینکه جنگیدید واس علایق و اهدافتون
      I'm coming

7. Top | #97
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      آقا حواستون به وضعیت گوارشیتون باشه
      سر کنکور زیاد مایعات نخورید بخصوص هایپ و این جور چیزا
      قبل جلسه سعی کنید برید ب*****
      بعدشم اینکه الان یکی دو ماه به کنکور مونده من خودم یادمه 3 هقته آخر اصلا حال خوندن نداشتم فقط میخواستم بدم تموم شه بره در صورتی که خیلی وقت مهمیه
      در نهایت قدر این لحظاتم بدونید زندگی بعد کنکور هر چقدر هم که راحت و خوب بشه این حس جنگیدن و واقعی بودن الان شما خیلی توش کمیابه یعنی من بعضی وقتا با خودم میگم کاش بعد کنکور همه چی تموم میشد تو اوج : ))
      run forrest runnn

8. Top | #98
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تلخ ترین تجربه دیدن واکنش پدر مادرم موقع کارنامه ها بود
      اولش ناراحت شدن ولی بعدش بهم دلداری دادن
      امیدوارم امسال اون لحظه از ته دل لبخند بزنن
      خوشا دیدار ما در خواب ...

9. Top | #99
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بنده کنکور 94 شرکت کردم ولی خب ممکنه تجربیاتم به دردتون بخوره
      اولین عاملی که خیلی بهم ضرر زد اینترنت بود...دوستان مواظب باشید وقتتون الکی توی اینترنت هدر نره
      دومیش هم یکی از رفیقام بود که وقت و بی وقت میومد برا حرف زدن،قدرت نه گفتن خیلی مهمه هر کی میخواد باشه
      به عنوان کسی که این راهو رفته دارم میگم بهتون که عامل اصلی موفقیت توی کنکور زدن تست فراوونه
      حتی صد دور خوندن کتابای درسی و درسنامه ها بدون زدن تست کافی ارزش نداره چون نمیتونید تشخیص بدید کجا مهمه کجا نه

10. Top | #100
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پریسان1375 نمایش پست ها
      سلام صبحتون بخیر..تجربه های خودمو من میگم و هرچی به ذهنم میرسه امیدوارم فایده داشته باشه..البته اینا چیزایی هست که دور وبرم دیدم ودلیلی بر کاملا صحیح وبی عیب بودنش نیس......

1:تو سال کنکور به هیچ عنوان مقایسه نکنین خودتون حتی با بهترین دوستتون.هرکسی سطح خودشو داره که اگه بهتر از شماس قطعا بهتر از شما تلاش کرده پس مقایسه نکنین که به طبع دنبالش حسادت میاد واونوقت میزنین به در بیخیالی.مقایسه تا حدی خوبه که باعث بشه تشویق بشین درس بخونین ولی بیشترش خیلی بده خیلیییییی

2:هرروز ول نگردین توی نت وانجمن همین اول کاری چیزایی که فک میکنین لازمه رو بخونین وبخرین وپیدا کنین از اون به بعدش فقط بخونین.دنباال معجزه توی فضای مجازی نباشین

3:به یه تعدادی از مشاورا{ببینین دارم میگم یه تعداد پیام خصوصی ندین که چرا توهین میکنی}توی فضای مجازی اعتماد نکنین.مخصوصا از یه زمانی به بعد مث قارچ سبز میشن والبته دور از جون بعضیاشون خیلیا دنبال پول دراوردن هستن پس اگه مشاور میخوای برو توی دنیی واقعی بگرد دنبالش نه اینجا

4:ساعت مطالعه ای که انتخاب میکنین براساس توانای خودتون باشه اگه دوست میگه من12 میخونم نگو منم باید همینو بخونم شاید تواناییت برا شروع8ساعت باشه..البته این به همون مورد اول برمگیرده یعنی حسادت

5:سعی کنین ساعت مطالعتون افت خیزش زیاد نباشه مثلا یه روز12 بخونین بعد 8بعد 3 بعد 0اینطوری نباشه..سعی کنین یه روند ثابت توی یه بازه زمانی خاص داشته باشین

6:سعی کنین توی تابستون پایه رو تمام کنین چون واقعا توی سال پیش نمیشه همه پایه رو خوند خیلی سخت میشه چون درسا چارم خودش به حد کافی وقت گیر هست

7:یه منبع واسه یه درس داشته باشین هی هررکسی یه چی میگه نرین بخرین .اینو خودم تجربه دارم..الان کتابخونه ای دارما

8:کنکور هوش بالایی نمیخواد کسایی که تلاش میکنن نتیجه میگیرین..اسم تلاش بقیه رو شانس نذارین کسی که وضعش بهتره قطعا تلاشش بیشتری داره

9:به حرف دوستاتون اعتماد نکنین من نمیدونم چه جوی هست مخصوصا بین دخترا که دوس دارن دروغ بگن.پ

10:هی نرین تو سایت گزینه دو وکانون تخمین بزنین.

11:از وقتای مرده استفاده کنین مث راه مدرسه وسه لغت حفظ کردن

12:سال کنکور یه قسمتی از زندگی شماس نیاین تمام فعالیت هاتون رو حذف کنین..یه ورزشی رو داشته باشین خیلی تاثیر داره

13د مثبت داشته باشین بالاخره همه چی درست میشه..یه ازمون ه خراب شد نگو دیگه تمامممم بزارم واسه یال دیگه..

14منتظر رسیدن روزای خوب واسه درس خوندن نباش..میگن برای شروع نباید همه چی خوب باشه ولی برای خوب بودن باید شروع کنی

15:دنبال اون شنبه ای که هیچوقت نمیاد نباش از همین امروز شروع نکن نگو بزار شنبه..همیچنین پنح شنبه که میشه یهو درسو ول نکن بگو دیگه بسه این هفته خیلی خوندم..خب تو با اون نخوندنت همه هفته رو ****** میدی که دوست من ...

16:اگه وقتی داری درس میخونی داری زجر میکشی بدون نتیجه نمیگری..درس خوندن که سختی نداره پس سعی کن لذت ببری از درس خوندنت هر چند سخت نمیدونم ولی باید شیرین کنی درس خوندنو واسه خودت..میتونی از شکر یا نبات استفاده کنی

17:راجب منابع اینجا خیلی بحث شده وصدتا منبع هم توصیه شده پس من چیزی نمیگگم....

18:از اول به فکر حذف درسا نباشین بخونین اها راسی عمومیا رو نذارین واسه بعد عید مخصوصا عربی رو همین تابستون یه تایمی بهش اختصاص بدین تا کامل یاد بگیرینش

19:ساعت مطالعه هم بستگی به پایه درسی داره اگه پایت خوبه خب کمتر واگه اوضاع روبه راه نیس باید با بیشتر خوندن برسی به کسایی که پایه ی قوی ای دارن.پس تابستون رو براین اساس باید بخونی که ساعت مطالعه از 6ساعت شروع میشه تا....بعضی دوستام توی شهرویر 13ساعت مطالعه داشتن والبته میدونم کارشون اشتباه بود والان کم اوردن به شدت

20:موافق این که میگن کم بخون که کم نیاری و خسته نشی نیستم اصلااااا..کسی که کم میاره دلیلش نخوندنه چون فکرای مزاحم از یه جایی به بعد سراغش میان و هی میگن ایا میشه..بخطر همینم از ابان به بعد هی تاپیکای با این مضمون میبینین{ایا از الان شزوع کنم پزشکی فلانجا قبول میشم؟} پس سعی کنین بخونین.یه عده میگن اهسته و پیوسته بله درسته ولی اهستگی تا چه حد؟؟وقتی پایت ضعیفه.وقتی سه سال درس نخوندی درست باید امسال جبرانش کنی.پس یه کم اینجا اهسته وپیوسته بیمعنی میشه البته واسه شرایط ایده ال

21:بحثای چرت وپرت بحث راجب رنگ سال و رنگ موی دختر کبرا خانوم و ماشین خریدن اکبر و دماغ اقدس رو ول کنین بعدا راحبش کامل میشه حرف زد الان موقعش نیس

23:اینستاگرام..تلگرام.واتساپ ..فیس بوک و...تمام این شبکه ها رو حذف کنین البته میتونین تلگرام رو داشته باشین واز کانال دکتر اشکان هاشمی یا بقیه ااتید استفاده کنین ولی به شرطی که بی جنبه بازی درنیارین که میدونم بیشترتون میارین..پس پاکش کنین اگه جنبشو ندارین

24:شکست عشقی
      وعاشق شدن ورگ دست زدن واسه عشق واین چیزا رو توروخدا ول کنین..بعدا فرصت واسه این چیزا هست..مخصوا که خیلی از بچه ها توی سال کنکور چون یه مقدار از نظر عاطفی کم میارن نخوان از این طریق کمبود عاطفیشونو جران کنن..

موفق باشین

up

توصیه های خوبی داشت برای هر سالی خوبه
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)