خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط engr_mra نمایش پست ها
      عالی بود. کاملا صحیحه.

آفرین

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      این پایین توی عکس متممه جایگشت خاسته شده هست. ینی جایگشتی که هیچ ی s و t ای کنار هم نیستن(بین حروف iica پنج مکان وجود داره، یکی قبل از اولین حرف و چهار تا هم بعد از هر یک از چها حرف)
      این جایگشت رو میشه ی سه نوع جایگشت افراز کرد.
      1. جایگشتهایی که شامل ttt هستن.
      2. جایگشتهایی که ی t و ی tt جدا از هم دارن.
      3. جاگشت هایی که سه t جدا از هم دارن.
      screenshot_2016-06-10-11-06-13.jpg

جایگشتهای 10 حرفی این حروف رو هم ک بلدیم حساب کنیم. کافیه متمم بگیریم

سلام @Ultra
      ی بار یادمه ی مسله از انالیز ترکیبی رو چنان زیبا حل کردی ک کف کردم. واسه این مسله استدلالی داری؟ غیر از متمم. متممی ک خودم گرفتم درسته؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 21 خرداد 1395 در ساعت 12:36

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط عاطفه1 نمایش پست ها
      عالی بود. کاملا صحیحه.

آفرین
      کجاش صحیحه اخه؟ خیلی هم غلطه. این جاییگشتهاییه که همه s ها و t ها کنار همن.
      دوستمون همه s ها و t ها رو ی بسته کرده بعدش باهاش مثل ی شی در 5 شی رفتار کرده. پس همه جایگشتهایی رو حساب کرده که هیچ حرفی i یا a یا c بین sهاو tها نیست.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 21 خرداد 1395 در ساعت 12:26

4. Top | #19
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط engr_mra نمایش پست ها
      البته صورت سوال خيلي ابهام داره. اگه منظور اينه كه دنباله شش حرفي s و t ها پشت سر هم بيان كه حواب درسته. وگرنه اين جواب حالتهايي مثل stistastci كه حروف s و t كنار هم هستند ولي دنباله شش حرفي تشكيل ندادند رو در نظر نگرفته .

البته به نطر من هدف اصلي سوال هم همين بوده كه 6 تا حرف پشت سر هم بيان و ما نشستيم مساله رو پيچيدش كرديم.

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب سوال یه خورده غیر استاندارد هم هست ... میتونیم بسته های جدای st هم درست کرد که در این صورت 4 حالت به وجود میاد یکی اینکه همه بسته های s,t به صورت st (3 بسته )باشه یکی اینکه همشون به صورت ts باشه یکی اینکه 2 تاشون ts باشه و آخرین حالت هم اینکه 2 تاشون st باشه که جواب در اینصورت میشه ...2*7! تقسیم بر 3!2! + 2*7! تقسیم بر 2!2! که در اینصورت اگه اشتباه نکرده باشم 3360 کلمه به وجود میاد...

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      الان فهمیدم قضیه چیه:
      چیزی ک من اقلا ی ساعت وقت گراشتم حلش کنم این بود ک جایگشتهای 10 حرفی ای از این حروف رو حساب کنم که ی s کنار ی t باشه.

ولی چیزی ک صورت مسله میخاد اینکه حروف s و t کنار هم باشن وقتی میگه حروف، چون حروف جمع واژه حرف هست(میدونم هیچوقت حدس ننیزدی انقت ادبیاتم قوی باشه) ینی همه s ها و t ها کنار همن. همون enr صورت مسله رو درست فهمیده بود.

7. Top | #22
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SUBZERO نمایش پست ها
      الان فهمیدم قضیه چیه:
      چیزی ک من اقلا ی ساعت وقت گراشتم حلش کنم این بود ک جایگشتهای 10 حرفی ای از این حروف رو حساب کنم که ی s کنار ی t باشه.

ولی چیزی ک صورت مسله میخاد اینکه حروف s و t کنار هم باشن وقتی میگه حروف، چون حروف جمع واژه حرف هست(میدونم هیچوقت حدس ننیزدی انقت ادبیاتم قوی باشه) ینی همه s ها و t ها کنار همن. همون enr صورت مسله رو درست فهمیده بود.
      ابهامش دقیقا روی همین کلمه حروف هست ... حروف میتونه 2 تا حرف هم باشه یعنی 2 حرف s,t (حروف)
      بحث ادبیاتی شد

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باید اینجور میگفت:
      s ها کنار هم و t ها کنار هم باشن

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      پس فکر کنم بشه 9

اینجوری : my-snapshot_7.jpg

6!
      -----
      5!*3!*3!
      -------
      4!

دیگه سوالات ادبیات و زبان فارسی رو هم با ریاضی ترکیب میکنن

Mehdi Is Back

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اين نامفهوم بودن صورت سوال حتي تو آزمونهاي كنكور سراسري هم هست. يه مشكل عموميه. حتي تو نامه هاي اداري و رسمي و قوانيني كه مجلس تصويب مي كنه هم اين مشكل هست.

اوج فاجعه رو زماني متوجه ميشيد كه مثلا ازتون بخوان يه نامه كوتاه بنويسيد براي يه اداره اي جايي و مشكلتون رو شرح بديد. كار بسيار سختيه چراكه ما ياد نگرفتيم اصول نوشتن رو . همه چيزي كه تو مدارس بهش توجه ميشه اينه كه تو اين بيت چند تا آرايه هست واين آرايه تشبيهه يا استعاره . بشينيد لب جوي و شعر بخونيد و حظ معنوي ببريد كه داريد شعر يه بابايي كه n هزار سال پيش سروده رو درك كنيد.

پارسال روحاني اومده بود استان ما. ملت هم مثل هميشه كلي نامه نوشته بودن و آورده بودن استانداري با وجودي كه سامانه بيان مشكلات قرار بود تنها تلفتي باشه. ما يه آشنايي تو فرمانداري داشتيم گفت پاشو دو سه روز بيا اين نامه ها رو بخونيد و خلاصش رو توسيستم وارد كنيد يه پولي هم بگيريد. ما هم رفتيم. آقا اين قدر وضع نامه نگاري ملت افتضاح بود كه نگو . اصلا نميفهميدي طرف منظورش چيه . حالا اكثرشون هم تحصيل كرده بودن و حتي مدرك دانشگاهي داشتن.

آقا ما هم به اينا ميخنديديم كه چقدر بيسوادن .بعد يهو يه پير مردي اومد گفت كه بيا مشكل منو وارد كن. باور كنيد من 4-5 بار متنمو نوشتمو و عوض كردم و از ده نفر پرسيدم تا يه چيز شسته رفته اي شد كه بشه تو سيستم وارد كرد. ديدم كه منم وضعم بدتر از اوناست.

مهم نيست كه كسي كه 12 سال تو اين ممكلت درس ميخونه نتونه يه نامه اداري 5 خطي رو درست بنويسه مهم اينه كه بتونه تو يه شعري كه شاعرش معلوم نيست تو اون لحطه كه شعر رو گفته فازش چي بوده ْ آرايه ها رو خوب تشخيص بده كه نكنه معلم هاي كنكوري ادبيات و ... نونشون آجر شه

11. Top | #26
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stephanie نمایش پست ها
      اين نامفهوم بودن صورت سوال حتي تو آزمونهاي كنكور سراسري هم هست. يه مشكل عموميه. حتي تو نامه هاي اداري و رسمي و قوانيني كه مجلس تصويب مي كنه هم اين مشكل هست.

اوج فاجعه رو زماني متوجه ميشيد كه مثلا ازتون بخوان يه نامه كوتاه بنويسيد براي يه اداره اي جايي و مشكلتون رو شرح بديد. كار بسيار سختيه چراكه ما ياد نگرفتيم اصول نوشتن رو . همه چيزي كه تو مدارس بهش توجه ميشه اينه كه تو اين بيت چند تا آرايه هست واين آرايه تشبيهه يا استعاره . بشينيد لب جوي و شعر بخونيد و حظ معنوي ببريد كه داريد شعر يه بابايي كه n هزار سال پيش سروده رو درك كنيد.

پارسال روحاني اومده بود استان ما. ملت هم مثل هميشه كلي نامه نوشته بودن و آورده بودن استانداري با وجودي كه سامانه بيان مشكلات قرار بود تنها تلفتي باشه. ما يه آشنايي تو فرمانداري داشتيم گفت پاشو دو سه روز بيا اين نامه ها رو بخونيد و خلاصش رو توسيستم وارد كنيد يه پولي هم بگيريد. ما هم رفتيم. آقا اين قدر وضع نامه نگاري ملت افتضاح بود كه نگو . اصلا نميفهميدي طرف منظورش چيه . حالا اكثرشون هم تحصيل كرده بودن و حتي مدرك دانشگاهي داشتن.

آقا ما هم به اينا ميخنديديم كه چقدر بيسوادن .بعد يهو يه پير مردي اومد گفت كه بيا مشكل منو وارد كن. باور كنيد من 4-5 بار متنمو نوشتمو و عوض كردم و از ده نفر پرسيدم تا يه چيز شسته رفته اي شد كه بشه تو سيستم وارد كرد. ديدم كه منم وضعم بدتر از اوناست.

مهم نيست كه كسي كه 12 سال تو اين ممكلت درس ميخونه نتونه يه نامه اداري 5 خطي رو درست بنويسه مهم اينه كه بتونه تو يه شعري كه شاعرش معلوم نيست تو اون لحطه كه شعر رو گفته فازش چي بوده ْ آرايه ها رو خوب تشخيص بده كه نكنه معلم هاي كنكوري ادبيات و ... نونشون آجر شه
      توی سوالات زیست کمی ابهام هست که اونم با حل تیپ های مختلف سوال میشه منظور سوالا رو فهمید ... اما توی ریاضی دیگه من ندیدم توی کنکور حتی 1 سوال هم مبهم بدن ...

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها سر این سوال اینقدر بحث نکنین و برین به درساتون برسین
      صورت سوال هم همونی میخواد که براتون حساب کرده بودم ( در ضمن من خودم مدرس کنکور هستم و نه دانش آموز)
      یعنی همه t ها و s ها کنار هم باشن
      این تیپ سوال خیلی روتین و داخل هر کتاب تستی هم هستش پس الکی برای خودتون نپیچونینش.

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

جوابشو استادمون داده ولی به نظرم غلطه---- لطفا جواب رو یه تیکه کاغذ بنویسید و عکس بگیرید یا کامل توضیح بدید.
      سؤال خیلی ساده هست. چون میخواهید حروف t کنارهم باشند آنها را یک دسته در نظر بگییرید (دسته ttt) همین کار را برای حروف s نیز انجام دهید (دسته sss) . حال فرض کنید دستۀ ttt، یک حرف T و دستۀ sss، یک حرف S است لذا کلمه به این صورت میشود:
      TSaiic
      تعدادایگشت های این کلمه نیز برابر است با 6 فاکتوریل تقسیم بر 2 فاکتوریل.
      (توضیح: اگر سؤال تعداد حالاتی را بخواهد که tها و sها کنار هم باشند پاسخ برابر است با !6 قسیم بر !2 × !6 تقسیم بر !3!3 چون دستۀ T و S نیز جایگشت دارند)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن