خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال در مورد دوران جمعبندی

سلام دوستان
      من تصمیم دارم از یک تیر شروع کنم به جمع بندی دروسی که تا الان خوندم و میخوام از روش دو روز/سه روز یک بار جمع بندی کنم ولی راستش رو بخواین نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم، یکی از بچه های انجمن هم یه سری چیز مفید در این مورد گذاشت ولی دقیقا به نحوه ی جمعبندی تو این دوران اشاره نکرد.

به فرض مثال من امروز کنکور فلان سال رو از خودم ازمون میگیرم و امروز رو صرف بررسی سوالات عمومی و فرداش تخصصی میکنم و بعدش چیکار کنم اگه وقت موند؟؟؟ و این که ازین کتابای مخصوص جمعبندی چه زمانی استفاده میکنند؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima1220 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من تصمیم دارم از یک تیر شروع کنم به جمع بندی دروسی که تا الان خوندم و میخوام از روش دو روز/سه روز یک بار جمع بندی کنم ولی راستش رو بخواین نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم، یکی از بچه های انجمن هم یه سری چیز مفید در این مورد گذاشت ولی دقیقا به نحوه ی جمعبندی تو این دوران اشاره نکرد.

به فرض مثال من امروز کنکور فلان سال رو از خودم ازمون میگیرم و امروز رو صرف بررسی سوالات عمومی و فرداش تخصصی میکنم و بعدش چیکار کنم اگه وقت موند؟؟؟ و این که ازین کتابای مخصوص جمعبندی چه زمانی استفاده میکنند؟؟؟

به نظر من اگه سه روز يه بار ميري هر روزت رو تقسيم بر سه كن
      ربع اول روز اول كه ازمون ميدي

ربع دوم مثلا بررسي درس زيست ١/٣٠ ساعت طول ميكشه و شما سه ساعت ديگه داري خوب تو اين ١/٣٠ تحليل متوجه شدي كه فلان مبحث مثلا توليد مثل هاي اغازيان رو يادت رفته يا ضعيفي و فلان مبحث رو اصلا نكته اش رو نميدونستي. خوب اين مباحث رو تو ٣ ساعت مونده بخون يا تست بزن

ربع سوم ترجيحا عمومي باشه
      فرداش ربع اول يه درس تخصصي
      ربع دوم يه درس تخصصي ديگه و ربع سوم درس عمومي

اينجوري اشكالاتت رفع ميشه كلا متفاوت خواهي خواند نسبت به قبلا
      گيسوان تو شبيه اند به شب اما نه

شب كه اينقدر نبايد به درازا بكشد !

اینجام همیشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببینید شما یه ازمون کنکور رو برای خودت برگزار کن و دو روز یا 3 روز رو مباحثی که مشکل داری کار کن یعنی شما 4 تا نیم روز یا 6 تا نیم روز دارین که 1 نیم روز ازمون میدی و بقیه رو اشکالات کار میکنی مثلا شیمی 2 فصل 3 میفهمی مشکل داری اینو کار میکنی حالا تگه وقت اضافه اوردی پیشنهاد میکنم بری عمومی های رشته های دیگه هم بزنی و همچنین میتونین از شیمی رشته ریاضی هم استفاده کنی و اونا هم بزنید و اگه تو 2 روز یا 3 روز وقت برای مطالعه به نظرتون زیاد بود فاصله رو میتونید کم کنید فقط حواست باشه تمام شرایط کنکور رو برای خودت اجرا کن
      من یه مشاوری بهم گفت اول میای سال 88 و 89 داخل و خارج و همچنین عمومی رشته های دیگه درسا رو به صورت تک درس میزنی با زمان بعد که تموم شد میری 90 و 91 اول عمومی ها رو حتما ساعت 8 شروع و 9:15 تموم میکنی و بعد بررسی میکنی فردا دوباره 9:15 تا 12 اختصاصی رو میزنی وقتی تموم شد حالا میری سال 92و93 و94 رو با شرایط کنکور و مثل کنکور از 8 تا 12 میزنی البته پشتیبان کانون گفت این روش الان دیگه براش دیره ولی این روش رو بهترین مشاور اینجا گفت

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

کتاب های جمع بندیت رو نگه دار واس تمرین بسکتبال
      از رو تختت میتونی با زاویه 45 درجه بالای افق پرت کنی تو سطل آشغ ال کتار اتاقت ( امیدوارم حرکت پرتابی خونده باشی که بدونی چرا گفتم 45 ! )

کاظم قلم چی میگه من مبتکر جمع بندی 3 روز یکبار ام !
      الله اعلم

هر 3 روز یک کنکور وردار بزن
      ترجیحا 90 به بعد
      ترجیحا بری کتاب خونه با رفیقات
      ترجیحا با لباس و کفش کنکورت
      ترجیحا یک جا بشینی یکی پشت سرت ویز ویز کنه مثه مگس که اعصابت بهم بریزه .

صبح روز اول ک زدی ، عصرش بشین درصد بگیر . عمومی و اختصاصی رو هم تحلیل کن و همه سوالا رو حل کن.
      اگر دانش آموز قوی باشی به همون نصف روز تموم میشه و گرنه فرداش رو هم لازم داری

حالا میرسیم به قسمت اساسی

تمامی مباحثی که تسلطت روشون کم شده بود ، غلط زدی یا سفید زدی یا سوتی دادی یا وقتت رو زیاد گرفته و ... روی کاغذ مینویسی
      مثلا از اول : تاریخ ادبیات - قواعد معتل - دینی پیش - گرامر فلان زبان - مشتق - دینامیک از فیزیک - سینیتیک شیمی و .....

حالا اون دو روز یا دو روز و نصف بقیه رو اختصاص میدی به اینا و خودت مدیریتش میکنی
      اگر فکر میکنی یک مبحث فایده نداره حذفش میکنی
      اگر فکر میکنی با خوندن دوباره و مرور و تست ازش به تسلط تبدیلش میکنی ، اون مبحث رو میخونی

واس تست هم همون تست های علامت دار کتاب های تستت رو بزن که در طول سال علامت دارشون کردی

اگر دانش آموش قوی هستی میتونی 2 روز یکبار بزنی یا همون 3 روز بزنی و بینش عمومی بخونی یا خلاصه هات رو مرور کنی و ....

زرد عمومی هم کتاب توپیه اگر داشته باشیش
      میتونی هر روز یک کنکور عمومی هم بزنی
      این ماه آخر اهمیت عمومی خیلی بالاس

یا علی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

اگه وقت موند برو سراغ کنکور بعدی
      البته اگه قبلی رو تحلیل کردیو کامل تموم شد

این کتابا بستگی به خودت داره-یه سری میگیرن از همین اول هی کامل ترش میکنن-یه سری وقت ندارن و برای ماه اخر میخوان
      خلاف قوانین.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن