خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hav نمایش پست ها
      این موردی توگفتی روهم به ذهنم رسیده بود واز دوستان قبلن پرسیدم
      دلیلش:در این سوال طبق تکمیل کردن جمله باید عوامل موثر رو دخیل کنیم یعنی:جهش موثر-رانش موثر-شارش موثر و.......که وقتی بالاخره تاثیر داره تو تنوع افراد قطعابر خزانه ی ژنی با کم و زیادکردن الل ها تاثیر می ذاره
      افتاد
      نه!نفهمیدم.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara prs نمایش پست ها
      نه!نفهمیدم.
      الان ملتفتت می کنم
      اول تعریف خزانه ی ژنی:همه ی انواع الل های ژن های سلول های تولیدکننده ی گامت.........
      خب حالاچه عواملی بر تنوع افرادجمعیت موثرند:1.جهش2.شارش3.رانش و.....بادرنظرگرفتن موثربودن (یعنی کم یا زیادکردن تنوع)که خود سوال قسمت اول قیدکره،
      خب فرضاجهش باعث تبدیل اللی به الل دیگه می شه یا رانش باعث کم شدن اللی خاص می شه..که همه ی این ها به نوعی بر خزانه ی ژنی اثرمی ذاره وفراوانی الل هاروتغییرمی ده......

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان ملتفتت می کنم
      اول تعریف خزانه ی ژنی:همه ی انواع الل های ژن های سلول های تولیدکننده ی گامت.........
      خب حالاچه عواملی بر تنوع افرادجمعیت موثرند:1.جهش2.شارش3.رانش و.....بادرنظرگرفتن موثربودن (یعنی کم یا زیادکردن تنوع)که خود سوال قسمت اول قیدکره،
      خب فرضاجهش باعث تبدیل اللی به الل دیگه می شه یا رانش باعث کم شدن اللی خاص می شه..که همه ی این ها به نوعی بر خزانه ی ژنی اثرمی ذاره وفراوانی الل هاروتغییرمی ده......
      ملتفت شدم...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من هم این تست رو مشکل داشتم آخرش فهمیدم تست غلطه!

گزینه2: طراح انتخاب طبیعی و طبیعت و محیط رو یکی گرفته! یعنی انتخاب طبیعی در تغییر ساختار ژنی نقش داره و محیط (یا انتخاب طبیعی) جهت و مقدار تغییر گونه ها رو تعیین میکنه!

جواب گزینه 3 هست، ولی این گزینه هم به نظر من اشکال داره! مثلا نوترکیبی باعث تنوع میشه، ولی آیا خزانه ژنی رو تغییر میده؟! نه!!

میدونم استلالم خیلی تخیلی بود، ولی ظاهرا درسته!!
      در کل این تست غلطه ،زیاد درگیرش نشید. حتما تو کنکور 95 هم تست غلط خواهیم دید!

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز حدود 30 سوال این تیپی کنکور 94 داشت که دو گزینه خیلی خیلی راحت رد میشد و جدال و جنگ بین 2 گزینه بود که اغلب یکی از اون 2 گزینه یک عبارت جامع درست بود یعنی برای همه حالات درست بود به نظر من گزینه 2 به این دلبل غلطه به خاطر مثال کتاب در مورد

انتخاب طبیعی جهت دار در روغن ذرت {قصل 5 پیش } و کتاب میگه علت جهش نیست بلکه نوتریکبی با کراس است که ما می دانیم باعث تغییر ساختار شده

و چون در مثال انخاب جهت دار است پس جهت را نیز تعینین میکند

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پزشکان،دندانپزشکان وداروسازان فردا؛سلام

پاسخ خودسوال گزینه ی 3هست.ولی به نظرمن این سوال مشکل داره ودوگزینه پاسخ هست:

هرعاملی که بر.......جمعیت موثراست،قطعا..........
      1-فروانی الل های ناسازگار- می تواند باعث پیدایش الل های جدیدشود.
      2-تغییرساختار ژنی-درتعیین جهت تغییرگونه ها ،بی تاثیرمی باشد.
      3-تنوع افراد-درتغییر خزانه ی ژنی جمعیت،نقش اساسی دارد.
      4-تغییرچهره ی-باعث حذف کامل الل های نامطلوب می شود.

مشکل من درگزینه ی 2هست...وقتی حرف از ساختار ژنی می زنه نیروهای دخیل در اون می تونه:جهش یانوترکیبی باشه وسپس تنها عامل تعیین جهت تغییرگونه هامحیط هست چون ربطی به هم ندارن پس پاسخ گزینه ی2هم می تونه باشه .من دراینجا بین خزانه ی ژنی وساختارژنی تفاوت قائلم
      نظرشماچیست؟
      جان من فرهادیان میبینی؟!
      به نظرم شما هم راست میگی ولی کنکور که دروغ نمی گه!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن