خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نگران تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 یا 96 نباشید!...

سلام دوستان عزیز...
      این اولین تایپیک من در انجمن کنکور هست!
      در اولین تایپیک خواستم یک مطلب مهم رو به شما دوستان بگم و اون اینکه اصلا نگران تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 یا 96 نباشید!... چه بسا که تأثیر برای کنکور 95 و احتمالا برای کنکور 96 مثبت خواهد بود... ولی حتی نگران تأثیر مستقیم آن برای کنکور 96 نباشید!
      برای اثبات این گفته به استحضار شما میرسونم که بنده در کنکور 94 با معدل کتبی 15/53 سال سوم(تأثیر مستقیم سوابق تحصیلی) و درصدهای مذکور، رتبه 6774 منطقه دو رو در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی کسب کردم...
      زبان و ادبیات فارسی: 30/7
      زبان عربی: 26/7
      دین و زندگی: 25/4
      زبان انگلیسی: 46/7
      ریاضیات: 1/9
      فیزیک مکانیک: 51/9
      شیمی: 35/4
      فی الحال بنده در دانشگاه صنعتی سهند تبریز تحصیل میکنم. البته دوره تحصیل اینجانب در نوبت دوم(شبانه) هست! در واقع خودم دوره نوبت دوم رو انتخاب کردم تا قادر باشم امسال(کنکور 95) در آزمون سراسری شرکت کنم و بتونم در رشته محل موردنظر قبول بشم...
      یه مطلب دیگه که میخواستم بگم این هست که به نرم افزار تخمین رتبه مؤسسه گزینه دو براساس سوابق تحصیلی اعتماد نداشته باشید! این نرم افزار فقط برای درصدهای مختص رتبه های بالاتر از 20000 کشوری تا حدودی صادق هست! تخمین رتبه این نرم افزار برای درصدهای وارد شده بالاتر با سوابق تحصیلی متوسط و ضعیف خیلی بدبینانه هست! صحت این گفته من تطابق کارنامه های واقعی برخی رتبه های برتر کنکور 94 براساس سوابق تحصیلی آنها با تخمین رتبه این نرم افزار می باشد...
      گفتنی هست که در کنکور سراسری کسب درصدهای بالای 50 در دو یا سه درس عمومی و اختصاصی و درصدهای قابل قبول در سایر دروس عمومی و اختصاصی، واقعا نتیجه ای فراتر از حد انتظار حتی با معدل کتبی پایین خواهد داشت!!!...
      مطمئن باشید که سرنوشت خودتون رو در روز کنکور، فقط خود شما میتونید رقم بزنید...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حرفت درسته داداش و کنکور همه چی رو معلوم میکنه اما واس کنکور 95 ک تاثیر مثبت هستش دیگه کاملا کنکور حرف اول و آخر رو میزنه.اینم بگم به بچه های ریاضی این 40 روز باقی مونده رو تلاش کنید و واقعا تلاش کنید ب امید خدا نتیجه میگیرید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای کنکور 96 که دیگه مشخصه اگه مستقیم بشه میرن ترمیم میکنن شهریور و دی ماه دیگه ای هیچ بهانه ای پذیرفته نیست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman seraj نمایش پست ها
      برای کنکور 96 که دیگه مشخصه اگه مستقیم بشه میرن ترمیم میکنن شهریور و دی ماه دیگه ای هیچ بهانه ای پذیرفته نیست
      کتبیت چنده؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      رتبه 7000 منطقه د و خوبه؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      رتبه 7000 منطقه د و خوبه؟
      بستگی به هدف و رشته محلی که میخوای تحصیل کنی داره!...
      البته در کل رتبه خوبی هست، ولی با این رتبه نمیتونی در رشته موردنظر وارد دانشگاه تاپ بشی...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mam نمایش پست ها
      کتبیت چنده؟
      16 ( سال 89 )

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​96مثبته

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حامدیگانه نمایش پست ها
      ​96مثبته
      تا 97 مثبت
      از 98 مستقیم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تا 97 مثبت
      از 98 مستقیم
      هنوز معلوم نیست و نمیشه به طور قطع و یقین گفت!...
      تأثیر سوابق تحصیلی طبق مصوبه مجلس برای کنکور 95 مثبت هست، ولی برای کنکورهای سال 96 به بعد نحوه و میزان تأثیر سوابق تحصیلی توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین خواهد شد...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saber95 نمایش پست ها
      هنوز معلوم نیست و نمیشه به طور قطع و یقین گفت!...
      تأثیر سوابق تحصیلی طبق مصوبه مجلس برای کنکور 95 مثبت هست، ولی برای کنکورهای سال 96 به بعد نحوه و میزان تأثیر سوابق تحصیلی توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین خواهد شد...
      خب همون دیگه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من فقط یه چیزو بگم..شما همچین گفتی حتی اگه مستقیم باشه نگران نباشید انگار کشکه(خیلی عذر میخواما)

دوست من معدلش 15 بود...با اون درصدا رتبش 25هزار میشد اما بخاطر معدل شد 33هزار
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      من فقط یه چیزو بگم..شما همچین گفتی حتی اگه مستقیم باشه نگران نباشید انگار کشکه(خیلی عذر میخواما)

دوست من معدلش 15 بود...با اون درصدا رتبش 25هزار میشد اما بخاطر معدل شد 33هزار
      متأسفانه در متن ها نمیشه منظور و مفهوم گفته ها رو به طور کامل انتقال داد!
      ولی با این وصف شما اگه قسمت آخر نوشته اینجانب رو خوب بخونی متوجه منظور بنده میشی...
      در تأثیر مستقیم سوابق تحصیلی امکان داره رتبه جابجا بشه، ولی در اون حدی نیست که کاملا آدم رو کله پا بکنه(برای بازه خاصی از رتبه ها)!!! در حالی که نرم افزار تخمین رتبه گزینه دو خلاف این قضیه رو دنبال میکنه!... البته برای رتبه های بالاتر از 20000 کشوری این موضوع(تخمین رتبه براساس سوابق تحصیلی) درست هست...
      یه چیز رو بهت میگم یادت بمونه و به دوستان خودت هم بگو... در کنکور ارزش درصد 50 برای یک درس خیلی بیشتر از نمره کتبی 20 برای اون درس هست!
      در این انجمن اگه یه نفر پیدا بشه و بگه که در کنکور 94 با معدل کتبی 14 یا 15 و درصدهای 50 - 40 در دو یا سه درس عمومی و اختصاصی رتبه قابل قبولی کسب نکرده، من حرفم رو پس میگیرم!!!...
      برای بدست آوردن هر چیزی باید بهای اون پرداخت بشه...
      با این حساب مطمئن باش حتی اگه تأثیر سوابق تحصیلی مستقیم باشه، برای درصدهای بالا در حد کشک هست(البته من هم عذر میخوام)!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین صابر جون،تاثیر معدل اونچنان تو رشته ریاضی زیاد نیست اما تو تجربی خونمانسوزه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین صابر جون،تاثیر معدل اونچنان تو رشته ریاضی زیاد نیست اما تو تجربی خونمانسوزه
      بله، حرف شما رو قبول دارم...
      رقابت در رشته تجربی خیلی فشرده هست! حتی با درصدهای بالا هم آدم شاید نتونه به رشته محل موردنظر برسه!!!...
      باید در تایپیک اشاره میکردم که این موضوع بیشتر در رشته ریاضی و فیزیک ملموس هست...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن