خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

▬حس افتادن در حین خواب▬

اگه حوصله ی خوندن نداری قرمزا رو بخون.........

************************************************** ***************************
      تصور کنید که در بسترتان آرام دراز کشیده اید و پس از چندین بار از این پهلو به آن پهلو شدن خود را برای خواب و ورود به سرزمین رؤیاهای تان آماده می کنید که ناگهان حس خطر تمام وجودتان را تسخیر می کند.

احساس می کنید که در حال افتادن هستید و سعی می کنید مانع از این کار شوید که ناگهان حرکت سریعی را انجام می دهید.

تام استافورد روانشناس در این رابطه می گوید: هیچکس با اطمینان نمی داند که چه چیزی باعث بروز این مسأله می شود با این حال از نظر من این پدیده عوارض جانبی نوعی نبرد پنهان در مغز است که برای به دست گرفتن کنترل بدن رخ می دهد و هر شب در میانه های خواب و بیداری فرد را درگیر خود می کند.»

به بیان دیگر، زمانی که اثرات خواب به تدریج بدن و مغز فرد را درگیر می کنند، خویشتن آگاه او در برخی موارد به صورت غیر منتظره به عقب حرکت می کند و مانع از خوابیدنش می شود.

این پدیده در واقع کشش ناگهانی و ناخواسته ماهیچه است که با نام میوکلونوس یا انقباض ناگهانی ماهیچه ها از آن یاد می شود و سکسکه نیز زیر گروه آن قرار می گیرد.

براساس مقاله ای که در مجله Sleep Medicine به چاپ رسیده، این حرکات سریع «بی خطر» هستند و در افرادی که سلامت کامل دارند به وفور رخ می دهند.

اما پدیده مذکور گاهی اوقات (و البته نه همیشه) به دلیل «خستگی، استرس، کم خوابی، تمرینات شدید بدنی و محرک هایی نظیر کافئین و نیکوتین» به وجود می آیند.

http://businessinsider

هر کی تجربه کرده بگه؟

هیچ چیز غیرممکن (impossible) نیست، خود کلمه هم دارد می گوید: "من ممکن ام" (I’m possible!)
      (آدری هپبورن)

ویرایش توسط Dr fatima97 : 14 خرداد 1395 در ساعت 01:35

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من 5شب از 7 شب میوفتم
      دلمان برای هرچیز کوچک،چقدر تنگ است..

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط laleh74 نمایش پست ها
      من 5شب از 7 شب میوفتم
      منم هر شب

هیچ چیز غیرممکن (impossible) نیست، خود کلمه هم دارد می گوید: "من ممکن ام" (I’m possible!)
      (آدری هپبورن)

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دقیقا منم همش اینطوری میشم.وقتی که کم کم داره خوابم عمق میشه و میخواد کاملا خوابم ببره یه دفعه انگار یه چیزی میخوره بهم یا سقوط میکنم و دستم یه دفعه تکون میخوره از خواب میپرم.

جالب اینه که بعدش باز خوابم میبره یعنی این اتفاق تو ذهنم نمیمونه و حین این اتفاق حس گیجی حاصل از خواب رو دارم و باز خوابم میبره.

از بچگی اینطور بودم تا همین الان.

خیلی کنجکاوم بدونم اصلی ترین دلیلش چیه؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiyeh313 نمایش پست ها
      دقیقا منم همش اینطوری میشم.وقتی که کم کم داره خوابم عمق میشه و میخواد کاملا خوابم ببره یه دفعه انگار یه چیزی میخوره بهم یا سقوط میکنم و دستم یه دفعه تکون میحوزه از خواب میپرم.

جالب اینه که بعدش باز خوابم میبره یعنی این اتفاق تو ذهنم نمیمونه و حین این اتفاق حس گیجی حاصل از خواب رو دارم و باز خوابم میبره.

از بچگی اینطور بودم تا همین الان.

خیلی کنجکاوم بدونم اصلی ترین دلیلش چیه؟
      عزیزم ....بالا رو خوب بخون

(آدری هپبورن)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr fatima97 نمایش پست ها

عزیزم ....بالا رو خوب بخون
      ممنون خوندم

ولی شنیدم دلیل دینی داره منظورم دلیل دینیش هست دوس دارم همه اسرارشو بدونم درسته این نظریاتو براش دادن اما دلائل دینی هم داره مسلما.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiyeh313 نمایش پست ها
      ممنون خوندم

ولی شنیدم دلیل دینی داره منظورم دلیل دینیش هست دوس دارم همه اسرارشو بدونم درسته این نظریاتو براش دادن اما دلائل دینی هم داره مسلما.

راستش من دلیل دینیش رو نشنیدم ولی خب دلیل علمیشو گذاشتم

(آدری هپبورن)

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من بخوابم تحت هیچ شرایطی بیدار نمیشم حالت افتادن مفتادن هم ندارمبیهوش میفتم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من قبلا که بچه بودم زیاد

الان نه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr fatima97 نمایش پست ها
      اگه حوصله ی خوندن نداری قرمزا رو بخون.........

************************************************** ***************************
      تصور کنید که در بسترتان آرام دراز کشیده اید و پس از چندین بار از این پهلو به آن پهلو شدن خود را برای خواب و ورود به سرزمین رؤیاهای تان آماده می کنید که ناگهان حس خطر تمام وجودتان را تسخیر می کند.

احساس می کنید که در حال افتادن هستید و سعی می کنید مانع از این کار شوید که ناگهان حرکت سریعی را انجام می دهید.

تام استافورد روانشناس در این رابطه می گوید: هیچکس با اطمینان نمی داند که چه چیزی باعث بروز این مسأله می شود با این حال از نظر من این پدیده عوارض جانبی نوعی نبرد پنهان در مغز است که برای به دست گرفتن کنترل بدن رخ می دهد و هر شب در میانه های خواب و بیداری فرد را درگیر خود می کند.»

به بیان دیگر، زمانی که اثرات خواب به تدریج بدن و مغز فرد را درگیر می کنند، خویشتن آگاه او در برخی موارد به صورت غیر منتظره به عقب حرکت می کند و مانع از خوابیدنش می شود.

این پدیده در واقع کشش ناگهانی و ناخواسته ماهیچه است که با نام میوکلونوس یا انقباض ناگهانی ماهیچه ها از آن یاد می شود و سکسکه نیز زیر گروه آن قرار می گیرد.

براساس مقاله ای که در مجله Sleep Medicine به چاپ رسیده، این حرکات سریع «بی خطر» هستند و در افرادی که سلامت کامل دارند به وفور رخ می دهند.

اما پدیده مذکور گاهی اوقات (و البته نه همیشه) به دلیل «خستگی، استرس، کم خوابی، تمرینات شدید بدنی و محرک هایی نظیر کافئین و نیکوتین» به وجود می آیند.

http://businessinsider

هر کی تجربه کرده بگه؟

این حس خیلی دوس دارم...
      فوق العاده اس....
      الان بعضی وقتاس...کاش بشه هرشب...
      دیوونه هم نیستم...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من یکبار افتادم ، پام شکست

دیگه بعد از اون با احتیاط میخوابم: دی
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      وای دوس ندارم
      بعضی وقتا خستم،اما از خستگی و بی جانی سخت خوابم میبره،وقتی مابین خوابو بیداریم میشه یهو این حس بهم دس میده بختک لامصبم که دس از سرم برنمیداره البته راه مبارزه باهاش رو پیدا کردم
      دیروز هم خواهرم یه ملافه موقع خوابم پرت کرد رو تختم،منم بلند شدم شروع به دادو بیداد که چرا بالشت میندازی رو تخت اون دعوا شد دلم خنک شد،اما این موضوع هم خیلی بده. آدمی که خوابه صدا و ضربه رو با شدت بیشتری حس میکنه

با دلام*_*

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی کم پیش میاد ولی خب آره.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha.. نمایش پست ها
      این حس خیلی دوس دارم...
      فوق العاده اس....
      الان بعضی وقتاس...کاش بشه هرشب...
      دیوونه هم نیستم...
      من خیلی دوسش دارم...

(آدری هپبورن)

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parlooo نمایش پست ها
      من یکبار افتادم ، پام شکست

دیگه بعد از اون با احتیاط میخوابم: دی
      خوب شد که گفتی منم باید احتیاط کنم

(آدری هپبورن)

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن