خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اهمیت ریاضی در کنکور انسانی

سلام دوستان
      من رشتم قبلا ریاضی بوده و قصد دارم کنکور انسانی بدم ... در تخمین رنبه ای که در سایت کانون وجود داره وقتی درصد رشته ی ریاضی رو بالا میزنم می بینم که خیلی تراز و رتبه رو مناسب نشون میده ... میخواستم بدونم که این حقیقت داره ؟
      من ریاضی رو مطالعه کردم و بلدم مثلا ریاضی رو در کنکور انسانی ۸۰ درصد وارد میکنم در سایت و با توجه به اینکه منطقه ی دو هستم رتبه ای بین ۲ هزار تا ۳ هزار به من میده
      در کل میخوام بدونم این تخمین چه حد به واقعیت نزدیکه و میشه روش حساب باز کرد ؟
      البته معدل دیپلم هم مهمه که در تخمین به کار برده نمیشه
      و سایر دروس مهم چیا هستند البته ضرایب زیر گروه ها رو مطالعه کردم و میدونم
      منبع دیگه ای به جز کانون و گزینه ی ۲ برای تخمین رتبه وجود داره ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sorena-2500 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من رشتم قبلا ریاضی بوده و قصد دارم کنکور انسانی بدم ... در تخمین رنبه ای که در سایت کانون وجود داره وقتی درصد رشته ی ریاضی رو بالا میزنم می بینم که خیلی تراز و رتبه رو مناسب نشون میده ... میخواستم بدونم که این حقیقت داره ؟
      من ریاضی رو مطالعه کردم و بلدم مثلا ریاضی رو در کنکور انسانی ۸۰ درصد وارد میکنم در سایت و با توجه به اینکه منطقه ی دو هستم رتبه ای بین ۲ هزار تا ۳ هزار به من میده
      نه میخواستن با دوستان کنکوری یه شوخی بکنن که روحیه شون عوض شه!!!
      معلومه که راسته برو حالتو بکن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

نه میخواستن با دوستان کنکوری یه شوخی بکنن که روحیه شون عوض شه!!!
      معلومه که راسته برو حالتو بکن
      سپاس از پاسخ ...
      یعنی دوستان انسانی اینقدر تنفر دارن از ریاضی ؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

با سلام

درس ریاضی خیلی موثره تو رتبه جوری کهد دوستم گفت رتبش100منطقه بود و ریاضی رو صفر زده بود میگف اگه 20میزدم رتبم نصف میشد..میانگین200نفر اول انسانی تو درس ریاضی52-3هستش.....اگه شما ریاضی رو حتی0بزنی از100هزار نفر جلوتری چون صفر یا منفی میزنن اغلب...تخمین رتبه بستگی به زیرگروه مد نظر داره ولی در کل ریاضی خیلی رتبه اوره ولی به این دلیل نیست که بقیرو کم بزنیم این رتبرو جابجا کنه..دوما بحث معدل سال96 مشخص نیست و اگر تاثیر رو قطعی حساب کنیم بین6.8تا8.1درصد معدل شما موثره که زیاد تاثیری در رتبه شما نخواهد داشت...دیپلمم هم تو تخمین بکار نمیبرن خیلیم مهم نیست شما میتونی بستگی به نمرت کم و زیاد کنی...من خودم مث شما ریاضی بودم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سپاس از پاسخ ...
      یعنی دوستان انسانی اینقدر تنفر دارن از ریاضی ؟
      بحث تنفر نیست دوست عزیز...

اولا رشته انسانی خوندن ینی انسان و منطق سروکار دارن...دوما به ریاضی تجربی علاقه نداشتن اومدن انسانی دیگه ریاضی به چه کارشون میاد؟/تو دانشگاه هم اکثر رشته ها ریاضیات نمیخونن مدیریت و حسابداری و اقتصاد بماند بقیه هم داشته باشم خیلی پیچیده نیست

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارم قرار دادید
      هم سریع هم جامع و خوب
      اتفاقا زیر گروه من هم مثل شما زیر گروه ۵ و علاقمندی به روانشناسی هستم

درسایی با ضرایب بالا :ریاضی > جامعه شناسی > روان شناسی > اقتصاد
      من بیشتر تلاشم رو روی اینا گذاشتم و بقیه رو تقریبا بی خیال شدم اگر این چند تا رو هر کدوم بالای ۷۰ ۸۰ بزنم طبق تخمینی که وجود داره در منطقه ۲ گفته شده ۳۰۰ تا ۴۰۰ میشم
      به نظرتون چه دانشگاه هایی با این رتبه میشه قبول شد تو روان شناسی
      البته این که میگم میزنم تلاشم رو کردم و طبق آزمون هایی که دادم این رو میگم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارم قرار دادید
      هم سریع هم جامع و خوب
      اتفاقا زیر گروه من هم مثل شما زیر گروه ۵ و علاقمندی به روانشناسی هستم

درسایی با ضرایب بالا :ریاضی > جامعه شناسی > روان شناسی > اقتصاد
      من بیشتر تلاشم رو روی اینا گذاشتم و بقیه رو تقریبا بی خیال شدم اگر این چند تا رو هر کدوم بالای ۷۰ ۸۰ بزنم طبق تخمینی که وجود داره در منطقه ۲ گفته شده ۳۰۰ تا ۴۰۰ میشم
      به نظرتون چه دانشگاه هایی با این رتبه میشه قبول شد تو روان شناسی
      البته این که میگم میزنم تلاشم رو کردم و طبق آزمون هایی که دادم این رو میگم

این سه تارو بالای70بزنی و بقیرو که ضریب دو دارن در حد50-60 و ضریب یک25-35 رتبه بین150تا300متغیره و عالی...اگه انشااالله تو زیرگروهت300بیاری دانشگاه اصفهان تبریز شیراز و شاهد تهران و خوارزمی کرج شانس قبولی داری.....

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

این سه تارو بالای70بزنی و بقیرو که ضریب دو دارن در حد50-60 و ضریب یک25-35 رتبه بین150تا300متغیره و عالی...اگه انشااالله تو زیرگروهت300بیاری دانشگاه اصفهان تبریز شیراز و شاهد تهران و خوارزمی کرج شانس قبولی داری.....
      بعید میدونم بتونم تو زمان باقی مونده این درصدها رو برسونم ... ۴۰ روز مونده تقریبا
      منطق و فلسفه و تاریخ و جغرافیا + عمومی ها کلا چیزی نمیدونم مگه اینکه از عمومی ها از اطلاعاتی که از قبل دارم استفاده کنم !
      ای کاش میشد با همین ریاضی یه کاریش کرد مثلا ۲۰۰ درصد زد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بعید میدونم بتونم تو زمان باقی مونده این درصدها رو برسونم ... ۴۰ روز مونده تقریبا
      منطق و فلسفه و تاریخ و جغرافیا + عمومی ها کلا چیزی نمیدونم مگه اینکه از عمومی ها از اطلاعاتی که از قبل دارم استفاده کنم !
      ای کاش میشد با همین ریاضی یه کاریش کرد مثلا ۲۰۰ درصد زد
      اولا اگه شما فقط به این سه تا درسه تکیه کردی تو اختصاصی کار اشتباهی کردی باید میخوندی بقیرو حداقل در حد متوسط 45روز وقت عالی هستش بشه کارایی کرد مثلا شما زبان رو عالی بزن بعد سایر دروس عمومی که تسلطش وقت زیادی نمیخواد ادبیات وعربي عمومی در حد 35هم بسه جغرافی سوم وچهارم آسون ترن فلسفه سوم رو فقط بخون اگه فلسفه چهارم رو نابلدی و منطق کاملا حذف و عربی اختصاصی هم ترجمه ومباحث آسون و ادبیات اختصاصی هم بجز عروض وفافبه بقیه جنبه حفظی دارن حله؟ سوالی بود بازم بپرس

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اولا اگه شما فقط به این سه تا درسه تکیه کردی تو اختصاصی کار اشتباهی کردی باید میخوندی بقیرو حداقل در حد متوسط 45روز وقت عالی هستش بشه کارایی کرد مثلا شما زبان رو عالی بزن بعد سایر دروس عمومی که تسلطش وقت زیادی نمیخواد ادبیات وعربي عمومی در حد 35هم بسه جغرافی سوم وچهارم آسون ترن فلسفه سوم رو فقط بخون اگه فلسفه چهارم رو نابلدی و منطق کاملا حذف و عربی اختصاصی هم ترجمه ومباحث آسون و ادبیات اختصاصی هم بجز عروض وفافبه بقیه جنبه حفظی دارن حله؟ سوالی بود بازم بپرس
      بله شما درست میگید
      من تنها ابهامی که برام هست همین تخمین رتبه ای که میاره هست نمیدونم با واقعیت سازگاره یا نه من ریاضی رو ۹۰ وارد میکنم ... بقیه ی درس ها رو هیچی وارد نمیکنم یعنی ۰ درصد ... رتبه رو بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میاره تو منطقه ۲ میدونم با این نمیشه جای خوبی قبول شد اما این خیلی خوبه میخواستم بدونم این درسته یا نه ؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله شما درست میگید
      من تنها ابهامی که برام هست همین تخمین رتبه ای که میاره هست نمیدونم با واقعیت سازگاره یا نه من ریاضی رو ۹۰ وارد میکنم ... بقیه ی درس ها رو هیچی وارد نمیکنم یعنی ۰ درصد ... رتبه رو بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میاره تو منطقه ۲ میدونم با این نمیشه جای خوبی قبول شد اما این خیلی خوبه میخواستم بدونم این درسته یا نه ؟
      دوست عزیز درسته! من خودم هم ریاضی بودم و الآن انسانی ، دانش آموزان انسانی نفرت زیادی از ریاضی دارند و فراری هستند و حتی از خوندن آمار و زدن تست های اون هم شونه خالی میکنند ، یک سوال ریاضی در کنکور انسانی رتبه رو از فرش به عرش میاره!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بله شما درست میگید
      چرا شما چسبیدی به این تخمین رتبه؟ بحای ايناميتونستی الان چن مبحث عربی دینی بخوني این حواشی ديگه چيه؟ بشين نقاط قوت رو بچسب بهش ضعفاروهم بیس بزنی بسه زیر 1000میشی دوستم کنکور 935تا درسو خوب زد ینی ادبیات اختصاصی وعربي اختصاصی 100زده بود 7تا درس صفر رتبش شد 1700منطقه دو برای این رشته خوبی بری باید زیر 800بياري يه کم همت وفکر لازم داره

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چرا شما چسبیدی به این تخمین رتبه؟ بحای ايناميتونستی الان چن مبحث عربی دینی بخوني این حواشی ديگه چيه؟ بشين نقاط قوت رو بچسب بهش ضعفاروهم بیس بزنی بسه زیر 1000میشی دوستم کنکور 935تا درسو خوب زد ینی ادبیات اختصاصی وعربي اختصاصی 100زده بود 7تا درس صفر رتبش شد 1700منطقه دو برای این رشته خوبی بری باید زیر 800بياري يه کم همت وفکر لازم داره
      خداوکیلی راست میگی
      آخرش یچی میشه دیگه
      پس فعلا خدانگهدار

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      سلام عزیز اره واقعیت داره اما شرایط داره

1)بقیه دروست رو متوسط به بالا بزنی(اگه ریاضی 80 باشه معارف 20 هیچ فایده نداره)
      2)تو کنکور منفی نزنی!(بیش از 50 درصد سال پیش اونایی که زده بودن منفی شده بود!)
      3)دیگه وقتش نیست اگه تا الان نخوندی بیخیال شو!
      4)جدیدا سولا خیلی تغییر کرده(کنکور94 رو نیگا)
      5)......

منظور از دروس مهمت چیه؟ضریبشون؟تعداد درصد های بالا؟؟؟؟؟؟....؟؟

نه تا جایی که اطلاع دارم جز کانون و گزینه 2 نیست!حد اقل من ندیدم
      خلاف قوانین.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naseri نمایش پست ها
      سلام عزیز اره واقعیت داره اما شرایط داره1)بقیه دروست رو متوسط به بالا بزنی(اگه ریاضی 80 باشه معارف 20 هیچ فایده نداره)2)تو کنکور منفی نزنی!(بیش از 50 درصد سال پیش اونایی که زده بودن منفی شده بود!)3)دیگه وقتش نیست اگه تا الان نخوندی بیخیال شو!4)جدیدا سولا خیلی تغییر کرده(کنکور94 رو نیگا)5)......منظور از دروس مهمت چیه؟ضریبشون؟تعداد درصد های بالا؟؟؟؟؟؟....؟؟نه تا جایی که اطلاع دارم جز کانون و گزینه 2 نیست!حد اقل من ندیدم
      سلام علی جان درسته سال 94درس ریاضی انسانی سخت تر شده بود ولی فقط تو سه چهار تا تست سخت بودن بقیه شبیه کنکور های قبل بود ديگه هر ساله چهار پنج تا سخت دادن طبیعیه مثلا همون سوال پرنده وبیهوشی که یکم دقت و مفهومی بود شبیهش تو کنکور 89و87اومده بود

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن