خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل در حفظ درس و مطالب خواهشا کمک کنید

سلام من سال چهارم تجربیم و وقتی درسی رو شروع میکنم به حفظ کردن حتی اگر درس رو خیلی دقیق میخونم و واسه حفظ کردن مینویسم مطالب رو و روشون تاکید میکنم اما بعد یک ساعت فراموششون میکنم میخواستم کمکم کنید و راه کار هایی بعم بگید و بگیر خودتون از چه روشی استفاده میکنید که براتون موثره ممنون میشم کمک کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanD نمایش پست ها
      سلام من سال چهارم تجربیم و وقتی درسی رو شروع میکنم به حفظ کردن حتی اگر درس رو خیلی دقیق میخونم و واسه حفظ کردن مینویسم مطالب رو و روشون تاکید میکنم اما بعد یک ساعت فراموششون میکنم میخواستم کمکم کنید و راه کار هایی بعم بگید و بگیر خودتون از چه روشی استفاده میکنید که براتون موثره ممنون میشم کمک کنید

هیچی ...
      این اتفاق کاااملا طبیعیه ....
      فقط تنها راه چارش اینه که هزااار بار اون مطلب رو باز خانی کنی ....
      دقیقا مثه حفظ لغت ... که امروز مثلا 100 بار خوندیش ...
      فردا هم باز میخونیش ...
      پس فردا یه نگاهی بهش میندازی ... هفته بعد و ...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یعنی ولقعا بعد از یک ساعت فراموش کردن واسه همتون اتفاق میافته؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      مطالبی که فک میکنی هر چی میخونی حفظ نمیشی،بلافاصله بعد از خوندن تستشو بزن....
      باعث میشه هم نکته های قبلی تثبیت شه،هم مدت طولانی تری تو ذهنت بمونه....چون در فرم تست هم بهش فک میکنی....
      موفق باشی
      فرق من با اونا اینه که ،وقتی سخت میشه من ادامه میدم

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تمرکز نداری
      وقتی میخوای شروع کنی با خودت بگو 5 دقیقه یا ده دقیقه فقط بخونم و به هیچی فکر نکنم
      اگه تو این 5 دیقه چیز دیگه ای اومد تو ذهنت بگو الآن نه
      یا فکری که میاد تو سرتو بنویس رو یه تیکه کاغذ بگو بعد میرم سراغش (همشو ننویسیااااا بیشتر وقت میگیره)
      البته یه فرض دیگه علاوه بر تمرکز نداشتن هست که دواش کندر یا کنجده

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام

فراموش کردن عادی هست , اما نه اینکه کل مطالب رو فراموش کنیم

من خودم خیلی فراموش می کردم ولی با مشاورم که حرف زدم و خودشون دندونپزشکن, بعد از چند جلسه مشاوره (البته بیشتر تلفنی)یه سری کارهای کوچیک رو بهم گفت که واقعا معجزه کرد برام و تا اون موقع فکر می کردم فقط باید هزاران بار خوند تا بتونیم این طلسم رو بشکونیم و الان ترازم روی هفت هزاره و می خونم برای رتبه های برتر کنکور 96 ان شالله

به نظر من یه مشاور خوب پیدا کن که همراه باهات پیش بیاد و بعدش یه عمر درامدی داری که صد برابر همه ی این خرج هات رو در بیاری .... البته قرار نیست الکی خرج کنی و هر کلاسی بری

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط selena karimi نمایش پست ها
      سلام

فراموش کردن عادی هست , اما نه اینکه کل مطالب رو فراموش کنیم

من خودم خیلی فراموش می کردم ولی با مشاورم که حرف زدم و خودشون دندونپزشکن, بعد از چند جلسه مشاوره (البته بیشتر تلفنی)یه سری کارهای کوچیک رو بهم گفت که واقعا معجزه کرد برام و تا اون موقع فکر می کردم فقط باید هزاران بار خوند تا بتونیم این طلسم رو بشکونیم و الان ترازم روی هفت هزاره و می خونم برای رتبه های برتر کنکور 96 ان شالله

به نظر من یه مشاور خوب پیدا کن که همراه باهات پیش بیاد و بعدش یه عمر درامدی داری که صد برابر همه ی این خرج هات رو در بیاری .... البته قرار نیست الکی خرج کنی و هر کلاسی بری
      ببخشید گفتید مشاور داشتید میتونید چنتا از نکاتی رو که مشاور بهتون گفته رو بهم بگید یا توی خصوصی برام ارسال کنید؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستش مشاورم چون کرمان نیستن (هر از گاهی میان) بیشتر تلفنی مشاوره میدن . . .

برای مطالعه یکسری روش هایی بهم اموزش دادن که از حافظه ی تصویری استفاده می شه و به معنای واقعی خارق العاده است من الان واقعا به قدرت واقعی حافظم رسیدم ...

کلا اگه بخوام بگم باید دو سه جلسه ی استادم رو بگم !! و لی باید از حافظه ی تصویریت استفاده کنی این باعث میشه هم زودتر یاد بگیری هم دیر تر یادتت بره هم سریع تر سر ازمون اطلاعات رو load کنی . سعی کن برای خوندن از کتاب درسی (فقططططططططططططط کتاب درسی ) بخونی تا بتونی ار تصاویرش برای حافظه ی تصویری استفاده کنی و کتاب های کمک اموزشی برای تکمیل کردن و یا یادگرفتن و تست هم استفاده کنی اما کتاب اصلیت کتاب درسیت باشه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز تنها راهش مروره
      با سیستم 1 -3 - 7 - 40 پیش برو حله
      اینطوری که یک روز که مطلبو خوندی و یاد گرفتی فردا شب دوباره مرور میکنی توجه که که مرور میکنی نمیشینی دوباره از اول بخونی
      بعد سه روز بعد یه نگاه میندازی و مرور میکنی دوباره بعد یه هفته دفعه ی بعدی بعد 40 روز و دفعه ی بعدی هم بعد یکسال
      که بعد اون هر سال یه نگاه میندازی که البته کنکور به اون یه سال هم نمیرسه

1+2+3=1+3+2=3+2+1=2+1+3=2+3+1=3+1+2

همیشه برای حل هر مساله
      بیشتر از یک راه هست . . .!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چیزی که تو اکثر درسای حفظی باید یاد بگیری اینکه تکرار کنی !
      یعنی هفته ای حداقل یکبار مطالب رو روخونی که تا از یادت نره !
      درسایی مثل عربی رو باید هفته ای حداقل یکبار 10 20 تا دونه تست بزنی که قشنگ تو ذهنت نقش ببنده .

خیلی از نکاتی که ممکنه باهاش روبه رو بشی بعد یه مدت که تست میزنی تازه دستت میاد و درکتو بیشتر میکنه حتی !

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها به نظرتون برای مرور از روش ۱ و ۳ و ۷ و یک ماه...میشه تست زد یا باید مطلب رو دوباره مث بار اول از رو کتاب خوند؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن