خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 60
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ََARMAN نمایش پست ها
      همین کلمه ..کافر..گند زده به دنیا دیگه.. جنگ های بعد ظهورم حالا اگه باشه سره همینه
      دوست عزیز
      برای رسیدن به بعضی چیز ها نیاز به جنگ هستش
      میخوام که این رو بهت بگم که اولا امام زمان برای از بین بردن ظلم میاد
      امام میاد و میگه من ولی خدا هستم و همه هم میدونن که ایشون برحق هستند ، حالا یه عده سعی میکنند ایشون رو بکشند و خودشون بر دنیا حکومت کنند و حکومتشون هم حکومت طاغوت محسوب میشه ،پس امام زمان برای جلوگیری از این مورد مجبور به جنگ هستند، یعنی شروع کننده جنگ هم سمت مقابله نه خود امام زمان
      در جنگ هایی که بر علیه اسلام در زمان پیامبر صورت گرفته همه جنگ ها رو شروع کننده شون کفار بودن و زمان امام زمان هم همینطوره
      امام شروع کننده جنگ نیست ، بلکه طرف مقابل که منافعش با ظهور امام در خطره به جنگ میاد و امام و یارانش هم باهاشون مقابله می کنند .
      مطمئنا هر عقل سلیمی هم دفاع کردن رو در این مورد واجب میدونه

بخوایم یه مثال واضح بزنم ، ایران الان داره در صنعت موشکی خودش رو تقویت میکنه و در کل صنعت نظامی ، آیا دلیل بر اینه که ایران قصد حمله به کشوری رو داره ؟ بلکه داریم در مقابل تهدید هایی که وجود داره آماده میشیم
      این تهدید ها اون زمان هم خواهد بود و آمادگی در برابرشون لازمه و جنگ آخرالزمان هم شروع کننده اش همون طرف کافران هستند نه مسلمانان

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      با اونجایی که قرمز کردم کار دارم
      شما از کجا میدونین که برای کفار سودی نداره؟!
      فقط یه درصد به این فکر کن،که این احادیث رو خود کفار ساخته باشن تا مسلمونا رو امیدوار کنن بعد که میبینن اتفاقی نیفتاد خود مسلمون از دین خارج میشه
      این همه گفتن 2012 قراره همه چی از بین بره و از این مزخرفات،حالا به نظر شما کسی که عقیده ی ضغیفی داشته باشه وقتی ببینه چیزی نشده از دینش خارج نمیشه
      از این دست مثالا خیلی زیاده...!
      من جواب کلیه بحث های شما رو میدم در این تایپک در این پست
      خب مورد اول شما فرمودید که از کجا معلوم که اینها درست باشند چون راوی اینا انسانند و سند قرآن میخواستید
      اولا اگر قرار باشه با این تفکر زندگی کنید باید بخش زیادی از احکام رو هم قبول نداشته باشید چون استخراج شده از روایات هستند نه قرآن ، اگر راویات رو قبول ندارید پس باید قبول نداشته باشید که نماز صبح 2 رکعته و نماز ظهر 4 تا چون اینها همش مربوط به سنت و روایت هست
      پس این رو بدونید که نیاز نیست هر چیزی در قرآن باشه ، بلکه میتونه در روایات هم باشه
      دوم اینکه صحیح بودن روایات رو مورد بررسی قرار دادید
      شما از کجا میدونید که تمام این احادیثی که این همه مدت داره نقل میشه اصلا درست باشه؟!
      یه حدیث بعد از این همه سال دچار تحریف نمیشه؟!
      شاید بگین ثبت کننده های این حدیثا آدمای مطمئنی بودن،ولی نمیتونم این رو قبول کنم وقتی که میبینم همین الآنشم یه سری از علما میان مثلا به نفع اسلام یه سری مزخرفات میگن
      درک کنید که دنبال آیه ی قرآن میگردم
      اثبات معتبر بودن احادیث خودش بحث جدایی هست ولی مطمئن باشید به این راحتی که شما میفرمایید نیست و یک روایت از چندین فیلتر رد شده تا صحیح بودنش برای ما اثبات بشه ، و اینطور هم نیست که هر کس به نفع خودش چیزی بگه ، مثلا اگر یه عالم اومده باشه و در قرن 8 هجری حدیثی رو در این مورد گفته باشه خب علماء بعدی که این رو شنیدند رفتن دنبال مطلب و دیدن که قبل اون سابقه روایت نداشته و باطل شده حدیث ، پس مطمئن باشید که گفتن اینجور چیز ها و باقی موندش در بین علما هم تقریبا غیر ممکنه (اطلاعات بیشتری میخواید باید برید حوزه و چند واحد درس رجال و درس های دیگه پاس کنید )
      منم الآن میتونم بگم که زاینده رود دوباره خشک میشه و این از نشانه های ظهوره،بعد یه ماه بعد اگه خشک شد تکلیف چیه؟!
      برای این حرف شما باید اجازه بدید که نشانه های ظهور رو به دو دسته تقسیم کنیم : نشانه های حتمی و نشانه های غیر حتمی
      نشانه های حتمی که تکلیفشون مشخصه ، حتما اتفاق میفتند و خبر از حتمی بودن ظهور میدن
      ولی نشانه های غیر حتمی اولا دلیلی نداره اتفاق بیفتند و دوما اگر اتفاق بیفتند هم نشانه این نیست که حتما ظهور در پیش است همونطور که بارها در طول تاریخ اتفاق افتادند و هنوز ظهور اتفاق نیفتاده
      این نشانه های غیر حتمی هم مربوط میشن به اینکه ممکنه روایتی که این نشانه داخلش هست ضعیف بوده باشه (باطل و جعلی نه ، ضعیف بودن و قوی بودن روایت با باطل بودن و صحیح کامل بودن روایت تفاوت دارند ) یعنی از روایاتی برداشت شدند که صحیح نیستند و صرفا قوی یا ضعیفند
      این نشانه های دسته دوم مطمئنا اهمیت کمتری نسبت به نشانه های حتمی دارند ، پس اگر شما بیای بگی خشک شدن زاینده رود اولا با چیزی که در قسمت قبل گفتم ، یعنی نبودن روایتی مثل این رد میشه حرفت و دوما اگر نشانه ای هم مبنی برش وجود داشته باشه از نشانه های غیر حتمی هستش نه نشانه های حتمی ظهور

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAria.M نمایش پست ها

من جواب کلیه بحث های شما رو میدم در این تایپک در این پست
      خب مورد اول شما فرمودید که از کجا معلوم که اینها درست باشند چون راوی اینا انسانند و سند قرآن میخواستید
      اولا اگر قرار باشه با این تفکر زندگی کنید باید بخش زیادی از احکام رو هم قبول نداشته باشید چون استخراج شده از روایات هستند نه قرآن ، اگر راویات رو قبول ندارید پس باید قبول نداشته باشید که نماز صبح 2 رکعته و نماز ظهر 4 تا چون اینها همش مربوط به سنت و روایت هست
      پس این رو بدونید که نیاز نیست هر چیزی در قرآن باشه ، بلکه میتونه در روایات هم باشه
      دوم اینکه صحیح بودن روایات رو مورد بررسی قرار دادید
      من نمیگم روایات رو قبول ندارم میگم روایاتی که درباره ی ظهور هس رو قبول ندارم
      دقیقا متن قرآن هس که کسی زمان ظهور رو نمیدونه و هیچ کس هیچ اطلاعی ازش نداره و یه واقعه ای کاملا ناگهانیه،بعد ما الآن داریم میگیم ظهور نزدیکه و این از نشونه هاست

4. Top | #49
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      واقعا با وضعیتی که تو جامعه هست.خداوند ظهرو اقا رو سریع تر بکنه...واقعا وضع اسف باریست...رهبر معظم انقلاب هم فرمودند برای برقراردی عدالت در جامعه منتظر ظهور امام زمانیم....

اللهم اعجل لولیک الفرج
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

5. Top | #50
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دقیقا متن قرآن هس که کسی زمان ظهور رو نمیدونه و هیچ کس هیچ اطلاعی ازش نداره و یه واقعه ای کاملا ناگهانیه،بعد ما الآن داریم میگیم ظهور نزدیکه و این از نشونه هاست
      میشه آیه رو بفرمایید ؟
      تنها چیزی که نزدیک به این حرف شما شنیدم سخن پیامبر هستش که مثل ظهور حضرت مهدی مثَل برپایی قیامت است ، مهدی نمی آید مگر ناگهانی
      که پیامبر در مورد سفیانی و دجال هم احادیث زیادی دارند
      فلسفه وجود نشانه ها چیز دیگرست ، اگر خواستید شب براتون توضیح میدم

6. Top | #51
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش اینجا رو بخون میتونه مفید باشه
      صحت روایات و وقائع تاریخی

7. Top | #52
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

میشه آیه رو بفرمایید ؟
      تنها چیزی که نزدیک به این حرف شما شنیدم سخن پیامبر هستش که مثل ظهور حضرت مهدی مثَل برپایی قیامت است ، مهدی نمی آید مگر ناگهانی
      به محض اینکه پیداش کنم میفرستم

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

میشه آیه رو بفرمایید ؟
      خدا رو شکر که پیداش کردم
      سوره ی اعراف آیه 187
      يَسْئَلُونَکَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْساها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ رَبِّي لا يُجَلِّيها لِوَقْتِها إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ لا تَأْتيکُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْئَلُونَکَ کَأَنَّکَ حَفِيٌّ عَنْها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ اللَّهِ وَ لکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ
      اینم ترجمه ی 2 نفر
      آیت الله مشکینی
      از تو درباره قیامت می پرسند که وقت وقوعش کی است؟ بگو: جز این نیست که علم آن نزد پروردگار من است آن را به موقع خود ( احدی ) جز او ظاهر نخواهد ساخت ( این حادثه ) در آسمان ها و زمین ( برای ساکنان آنها ) سنگین است ، جز به ناگهانی بر شما نخواهد آمد. چنان از تو می پرسند که گویی تو کاملا از آن آگاهی! بگو جز این نیست که دانش آن نزد خداوند است ، و لکن بیشتر مردم نمی دانند.
      آیت الله مکارم شیرازی
      درباره قیامت از تو سؤال می کنند ، کی فرامی رسد؟! بگو: «علمش فقط نزد پروردگار من است و هیچ کس جز او ( نمی تواند ) وقت آن را آشکار سازد ( اما قیام قیامت ، حتی ) در آسمانها و زمین ، سنگین ( و بسیار پر اهمیت ) است و جز بطور ناگهانی ، به سراغ شما نمی آید!» ( باز ) از تو سؤال می کنند ، چنان که گویی تو از زمان وقوع آن با خبری! بگو: «علمش تنها نزد خداست ولی بیشتر مردم نمی دانند.»

9. Top | #54
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممکن است منظور از نشانه های قیامت در احادیث همان وقایع و اتفاقاتش باشه.مثل هنگامی که خورشید درهم پیچیده می‌شود

و بشر مقداری از آن را خواهد دید و بعد میمیرد.و جهان متحول میشود.

يَسْأَلُ أَيَّانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ ﴿٦﴾فَإِذَا بَرِ‌قَ الْبَصَرُ‌ ﴿٧﴾ وَخَسَفَ الْقَمَرُ‌ ﴿٨﴾ وَجُمِعَ الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ‌ ﴿٩﴾ يَقُولُ الْإِنسَانُ يَوْمَئِذٍ أَيْنَ الْمَفَرُّ‌ ﴿١٠﴾ كَلَّا لَا وَزَرَ‌ ﴿١١﴾ إِلَىٰ رَ‌بِّكَ يَوْمَئِذٍ الْمُسْتَقَرُّ‌ ﴿١٢﴾يُنَبَّأُ الْإِنسَانُ يَوْمَئِذٍ بِمَا قَدَّمَ وَأَخَّرَ‌ ﴿١٣﴾قیامة

می‌پرسند: روز قیامت کی خواهد بود؟!

هنگامی که چشمها سراسیمه و آشفته می‌شود.

و ماه بی‌نور و روشنائی می‌گردد.

و خورشید و ماه گردآوری می‌گردد.

انسان در آن روز خواهد گفت: راه گریز کجا است؟

خیر! هیچ گونه پناهگاهی وجود ندارد.

در آن روز، قرارگاه (بهشت و دوزخ) در دست پروردگار تو است.

در آن روز انسان را آگاه می‌سازند از چیزهائی که پیشاپیش فرستاده است و از چیزهائی که برجای گذاشته است.
      ویرایش توسط broslee : 31 اردیبهشت 1395 در ساعت 16:57

10. Top | #55
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خدا رو شکر که پیداش کردم
      سوره ی اعراف آیه 187
      يَسْئَلُونَکَ عَنِ السَّاعَةِ أَيَّانَ مُرْساها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ رَبِّي لا يُجَلِّيها لِوَقْتِها إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ لا تَأْتيکُمْ إِلاَّ بَغْتَةً يَسْئَلُونَکَ کَأَنَّکَ حَفِيٌّ عَنْها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ اللَّهِ وَ لکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ
      اینم ترجمه ی 2 نفر
      آیت الله مشکینی
      از تو درباره قیامت می پرسند که وقت وقوعش کی است؟ بگو: جز این نیست که علم آن نزد پروردگار من است آن را به موقع خود ( احدی ) جز او ظاهر نخواهد ساخت ( این حادثه ) در آسمان ها و زمین ( برای ساکنان آنها ) سنگین است ، جز به ناگهانی بر شما نخواهد آمد. چنان از تو می پرسند که گویی تو کاملا از آن آگاهی! بگو جز این نیست که دانش آن نزد خداوند است ، و لکن بیشتر مردم نمی دانند.
      آیت الله مکارم شیرازی
      درباره قیامت از تو سؤال می کنند ، کی فرامی رسد؟! بگو: «علمش فقط نزد پروردگار من است و هیچ کس جز او ( نمی تواند ) وقت آن را آشکار سازد ( اما قیام قیامت ، حتی ) در آسمانها و زمین ، سنگین ( و بسیار پر اهمیت ) است و جز بطور ناگهانی ، به سراغ شما نمی آید!» ( باز ) از تو سؤال می کنند ، چنان که گویی تو از زمان وقوع آن با خبری! بگو: «علمش تنها نزد خداست ولی بیشتر مردم نمی دانند.»

خب شما در دو ترجمه هر دوتا قیامت بودند
      آیه در مورد ظهور نیست

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اقْتَرَ‌بَتِ السَّاعَةُ وَانشَقَّ الْقَمَرُ‌ ﴿١﴾قمر
      .قيامت نزديك شد و ماه بشكافت

حدیث:بُعِثتُ أنا وَ السّاعَةُ كَهاتَينِ ـ و أشارَ بِالوُسطى وَ السَّبّابَةِ ـ(کنز العمّال 38348 بخاری -مسلم -ترمذی و...)

پيامبر خدا پس از آن كه دو انگشت نشانه و ميانه خود را نشان داد فرمود :برانگيخته شدن من و قيامت مانند اين دو مى باشد.

با بعثت پیامبر قیامت نزدیک شد.در دوره های قبل عذاب هایی بر کافران فروفرستاده میشد.مثل سیل قوم نوح و طوفان و...
      کتاب های آسمانی قبل میگفتند پیامبری بعد از من می آید و با
      با بعثت خاتم الانبیاء متناسب با دوره و مردم قیامت نزدیک شد.یعنی قبلا مردم میدونستن پیامبری میاد بعد قیامت میشه.اما بعد از اون نه.جالبه قبل از بعثت یهودیا افتخار میکردند که پیامبرآینده از بین اون هاست اما وقتی اومد تکذیبش کردند. قیامت به عنوان عذاب این دعوت قرار داده شده.و آیه زیر دلالت داره که نمیشه تعیین کرد که حداقل فاصله ی مشخصی تا قیامت مونده.
      يَسْأَلُكَ النَّاسُ عَنِ السَّاعَةِ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللَّهِ وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِيبًا ﴿۶۳﴾احزاب
      مردم از تو در باره رستاخيز مى‏پرسند بگو علم آن فقط نزد خداست و چه مى دانى شايد رستاخيز نزديك باشد.
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      دو آیه ی زیر این برداشت که نزدیک شدن قیامت به این معنی است که الان نزدیکه رو رد میکنن.به عنوان مثال دو نفر هستن که دارن به من نزدیک میشن درحالیکه یکیشون یه متری منه و نزدیکه و اون یکی اونور دنیاست و دوره.و همچنین توی پرانتز درباره ی حدیث بالا گفته شده بود که به معنی نزدیک بودنه و قطعا پیامبر نگفته اند قیامت نزدیک است و حدیثی در این باره نداریم.چون پیامبر حرف متناقض نمیزنه.حدیث بالا توضیح آیه اقترب الساعة است و ترتیب رو نشون میده یعنی اول بعثت پیامبر و بعد قیامت.
      ...وَإِنْ أَدْرِ‌ي أَقَرِ‌يبٌ أَم بَعِيدٌ مَّا تُوعَدُونَ ﴿١٠٩﴾انبیاء
      ...و من چه مى‌دانم آيا آنچه وعده داده مى‌شويد نزديك است يا دور
      قُلْ إِنْ أَدْرِ‌ي أَقَرِ‌يبٌ مَّا تُوعَدُونَ أَمْ يَجْعَلُ لَهُ رَ‌بِّي أَمَدًا ﴿٢٥﴾جن
      بگو:من نمی‌دانم آیا چیزی که به شما وعده داده می‌شود، نزدیک است، یا این که پروردگارم زمان طولانی و زیادی را برای آن در نظر گرفته است.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      و این جور تاویل میشه که حوادثی که تو احادیث و قرآن هستند جزو خود قیامته.
      و یک قاعده کلی هست که فردی که بر حقایق چشمش رو میپوشه و با کفر و عناد خو میگیره دیگه قدرت تشخیص و تمیزش رو از دست میده.

. بیگمان کفرپیشگان برایشان یکسان است چه آنان را بیم دهی و چه بیم ندهی، ایمان نمی‌آورند.
      . خداوند دلها و گوشهایشان را مهر زده است، و بر چشمانشان پرده‌ای است، و عذاب بزرگی در انتظارشان است.(بقره 6و7)

پس باید فرد الان خودش رو آماده کنه چون اونوقت دیگه وقت نیست.
      ویرایش توسط broslee : 01 خرداد 1395 در ساعت 09:48 دلیل: اضافه شدن بین دو خط

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کاش همه این اتفاقا..همین بیعت اون چشم کبوده منظورمه...بعد کنکور باشه

13. Top | #58
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

14. Top | #59
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خرافاته.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

15. Top | #60
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط abraham نمایش پست ها
      فیلم 2012 ساخته شده در سال 2009 محصول امریکا و کانادا با کارگردانی رولند امریش
      اما در آن عده زیادی از اشراف و ثروتمندان بعضا ظالم با ساختن وسیله هایی جان سالم بدر بردند که این خود نوعی تحریف دیگر کشور های جهان سومی برای روانه شدن به این کشور ها بود
      انها با ساختن این فیلم ها اعتقادات ما رو به بازی گرفتن.
      نه فیلم نبود مستند ایرانی بود که فارسی هم حرف می زدند اسمش نمی دونم ولی مستند بود توی فکرکنم 2یا3 دی وی دی مال 5 سال پیشه

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)