خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 28 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 414
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question قانون جدیدی که هفته ی گذشته تصویب شد

سلام خسته نباشید
      آقا من یه سوالی واسم پیش اومده طبق گقته ی سایت رسمی خود مجلس یکی از بند های تصویبی هفته ی گدشته این بوده :
      " چ- در انتهای ماده(70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عبارت «بالای بیست و پنج درصد(25%)» حذف می‌شود. "

حالا ماده70 چیه ؟
      "
      ماده 70 – وزارتخانههای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و كلیه دانشگاههای دولتی و غیردولتی و دستگاههای اجرائی مشمول ماده(2) این قانون موظفند در اعطای سهمیههای ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، بورسهای تحصیلی داخل و خارج از كشور، فرصتهای مطالعاتی و دورههای دكترای تخصصی بیست درصد(20%) از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای بیست و پنج درصد(25%) اختصاص دهند. "

آپدیت شد
      قانون پیشین
      مصوبه جدید
      ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی، بند3: به ازاء هر بیست و چهار ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف می شود.
      بیست و چهارماه آزادگی به دوازده ماه آزادگی، بیست و پنج‌درصد، جانبازی به ده‌درصد، جانبازی، سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه کاهش یافت. همچنین فرزند شهید مشابه جانباز پنجاه درصد محسوب می‌شود.
      ماده 26 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: دولت موظف است به منظور حمایت از سلامت جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) و بالاتر و جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و براساس شدت و نوع ضایعات ناشی از مجروحیت و میزان ساعت کاری که از جانبازان مراقبت می‌شود، نسبت به برقراری و پرداخت حق پرستاری و حق همیاری بر مبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران اقدام و اعتبار مورد نیاز را در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.
      بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه شد.همچنین به این ماده تبصره ای به شرح زیر اضافه شد: والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی می‌باشند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.
      ماده 66 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: بنیاد موظف است نسبت به تأمین و پرداخت صد درصد (۱۰۰%) هزینه شهریه کلیه دانشجویان شاهد (همسر و فرزندان شهدا)، جانباران بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و همسر و فرزندان آنها و آزادگان و همسر و فرزندان آنان را که در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی، پیام نور، شبانه‌ دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و هر مؤسسه و دانشگاه آموزش عالی شهریه‌بگیر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول تحصیل می‌باشند، اقدام نماید.
      جانبازان زیر 25 درصد نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
      تبصره۱ ماده 67 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران: بنیاد موظف است نسبت به پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان شامل همسر و فرزندان شاهد، جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده‌های آنان اقدام نماید.
      به این بند هم عبارت "جانبازان زیر 25 درصد" اضافه شد.
      ماده 70 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران: وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاههای دولتی و غیردولتی و دستگاههای اجرائی مشمول ماده 2 این قانون موظفند در اعطای سهمیه‌های ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، بورسهای تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصتهای مطالعاتی و دوره‌های دکترای تخصصی بیست درصد از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای بیست و پنج درصد اختصاص دهند.
      از این ماده عبارت "بالای 25 درصد" حذف شد؛ به این معنا که همسر و فرزندان کلیه جانبازان می توانند از سهمیه اختصاص یافته استفاده کنند.

دوستان من یه سری توضیحات تکمیلی بدم
      یکی اینکه این قانون 100% قانون خوبیه چون سهمیه زیاد نشده و در واقع رقابت بین خود سهمیه دارا سخت شده . شما در نظر بگیرید قبلا 1000 تا صندلی واسه سهمیه دارا بوده و 1500 نفر واسش رقابت میکردن . هنوز 1000 تا همون 1000 تاست و فقط کسایی که واسش رقابت میکنن میشن 2000 نفر مثلا ! پس فرقی به حال بقیه نداره .
      دوم اینکه روزی که این قانون تصویب شد نمایندگان مجلس دهم ( دوره جدید ) هم به طور کامل حضور داشتن و فقط حق رای نداشتن . ولی این رای مشورتی داده شده پس امکان رد شدنش تو مجلس بعد خیلی پایینه
      سوم اینکه بابای من خودش تو مجلس شاغله از مسولین مربوطش پرسید گفتن خیلی خیلی بعیده که شورای نگهبان ردش کنه به دلایلی که حتما میدونید و شنبه یا نهایتا دوشنبه تایید میشه و نهایتا طی 15 روز به مرحله ی اجرا میرسه و طی درخواستایی که شده احتمال اعمالش تو کنکور 95 هم هست !
      چهارم اینکه این مصوبه جدید خبر خیلی خوبیه واسه خیلیا و پیشنهاذ میکنم حتما بخونیدش !
      لینک از سایت خبرگزاری رسمی مجلس : http://www.icana.ir/Fa/News/299138 طبق این قانون 10% جانبازی و یا 12 ماه سابقه جبهه هم واسه معافیت کافیه . در صورتی که قبلا 30 ماه یا 25% بود

آپدیت شد

شرمنده یه مدت نبودم نشد آپدیت کنم . خلاصش کنم همه ی این داستانا و قانونا زیر مجموعه ی لایحه برنامه توسعه کشور بود که به طور کلی توسط شورای نگهبان رد شد ! شاید اشکالات واردشون اصلا به این داستان ما مربوط نمیشده و مربوط به قسمت های دیگه ی برنامه اصلاح شده بوده که اگه حوصلشو داشتین میتونین چک کنین از اینجا : http://nazarat.shora-rc.ir/Forms/frm...N=csaqpt/F9Oo=

به هر حال واسه امسال که کلا کنسله ! واسه سالای دیگه ام باید صبر کنیم برگرده مجلس و باز اصلاح بشه و ... . به ما که نخورد امیدوارم به 96یا بخوره چون عادلانست !
      ویرایش توسط vahyd : 23 خرداد 1395 در ساعت 23:57

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله.قید جانبازان بالای 25 درصد حذف شد.از این به بعد اگه کسی حتی نیم درصد جانبازی داشته باشه پچش می تونه سهمیه داشته باشه
      نماینده ها روز آخر کارشون یه حال اساسی به خودشونو بچه هاشون دادن.

مجلس شورای
      اسلامی !!!؟؟

پ.ن

می گین رقابت سخت میشه ، واقعا کجا رقابت سخت میشه ؟؟؟
      قبلا اگه با بیست هراز پزشکی تهران می آوردن از سال بعد با ده هزار میارن.کجاش رقابت سخت شده یا حتی بار علمی بالا رفته ؟؟ من و امثال من که سهمیه نداریم به کنار ، نون تلاشمونو می خوریم . ولی اون روستا زاده بدبختی که به خاطر اختلاف چند رتبه نمیتونه رشته مورد علاقشو بخونه به خاطر اینکه شما حقشو خوردین و جاشو گرفتین بدونین که نفرینش پشت سر شماس

راه حمایت ار جانبازان و خوانواده های محترم شاهد تضییع حق الناس نیست
      ویرایش توسط wizard2015 : 30 اردیبهشت 1395 در ساعت 20:19 دلیل: پ.ن

3. Top | #3
      hmg
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واسه کنکور 95 اجرا میشه ؟؟؟؟

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      آقا من یه سوالی واسم پیش اومده طبق گقته ی سایت رسمی خود مجلس یکی از بند های تصویبی هفته ی گدشته این بوده :
      " چ- در انتهای ماده(70) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عبارت «بالای بیست و پنج درصد(25%)» حذف می‌شود. "

حالا ماده70 چیه ؟
      "
      ماده 70 – وزارتخانههای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و كلیه دانشگاههای دولتی و غیردولتی و دستگاههای اجرائی مشمول ماده(2) این قانون موظفند در اعطای سهمیههای ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، بورسهای تحصیلی داخل و خارج از كشور، فرصتهای مطالعاتی و دورههای دكترای تخصصی بیست درصد(20%) از سهمیه را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای بیست و پنج درصد(25%) اختصاص دهند. "

و این یعنی بچه های همه ی جانبازا بدون توجه به درصد مشمول سهمیه میشن ؟؟؟!!!

خوشبختانه سهمیه روزیادنکردن ولی رقابت توسهمیه ایثارگرازیادتروکارشون سخت تر میشه

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فکر نکنم ۹۵ اجرا بشه. فقط یک چبز اصلا دل تو به این قانون خوش نکن

هنوز شورای نگهبان تاییدش نکرده

مهمتر اینکه مجلس بعدی میتونه دوباره این امتیازاتو لغو کنه .

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ی نفر خلاصه بگه ببینم چی شده
      هیچ عدالتی توی این جانبازا و.. نیست(البته برای کنکور)
      باید بجای سهمیه امکانات خاص بهشون بدن

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان توجه کنین سهمیشون زیادتر نشده . درواقع فقط رقابت بین خودشون سختتر شده . و البته این خیلی خیلی بهتره نسبت به قبلا .
      شما فکر کنین قبلا از بین 10 نفر باید 5 نفر انتخاب میشد . الان از بین همون 5 نفر رو باید از بین 100 نفر انتخاب کنن .
      به نظر خود من بهترین کاری بود که کردن واقعا . چون اینجوری حداقلش اونایی که از طریق این سهمیه وارد دانشگاه میشن برتری علمیشون نسبت به قبلن بیشتر بوده 100 درصد

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      پارسال 25% از ظرفیت هر رشته بود . الان شده 20 درصد؟ تازه تعدادو هم زیاد کردن؟ !
      نه دوست عزیز .
      شما اینطوری در نظر بگیر .
      قبلا باید 20 نفر ( فرض گذاشتیم هر 1 درصد 1 نفر حساب شده ) رو از بین 40 نفر انتخاب میکردن . ولی الان 20 نفر رو باید از بین 100 نفر انتخاب کنن .

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein.A نمایش پست ها
      دوستان توجه کنین سهمیشون زیادتر نشده . درواقع فقط رقابت بین خودشون سختتر شده . و البته این خیلی خیلی بهتره نسبت به قبلا .
      شما فکر کنین قبلا از بین 10 نفر باید 5 نفر انتخاب میشد . الان از بین همون 5 نفر رو باید از بین 100 نفر انتخاب کنن .
      به نظر خود من بهترین کاری بود که کردن واقعا . چون اینجوری حداقلش اونایی که از طریق این سهمیه وارد دانشگاه میشن برتری علمیشون نسبت به قبلن بیشتر بوده 100 درصد
      آره یه کارخوب کردمجلس اون هم همین بود مگه پزشکی الکیه بدون تلاش همینجوری برن دانشگاه

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      طبق قانون جدید فرزندان تمام جانبازان حتی کمتر از ۲۵ درصد هم سهمیه دارن

ضمنا اگر کسی پدرش ۱۲ ماه جبهه یا ۱۰ درصد جانبازی داشته باشه هم

از سربازی معافه
      .

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه من مطمنم که پارسال 25%ظرفیت هر کد رشته از ایثارگران بود.تعداد هم 15000 نفر بود که سهمیه داشتن. الان اینا تعداد رو زیاد کردن از اونور عوض اینکه ظرفیت رو ثابت نگه دارن یا بیشترش کنن 5%هم کم کردن
      خب اینطوری که شما میگین بازم به نفع اونایی شده که سهمیه ندارن . اگه واقعا اینطوری شده باشه که خیلی خیلی خیلی قانون خوبی رو تصویب کردن

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      طبق قانون جدید فرزندان تمام جانبازان حتی کمتر از ۲۵ درصد هم سهمیه دارن

ضمنا اگر کسی پدرش ۱۲ ماه جبهه یا ۱۰ درصد جانبازی داشته باشه هم

از سربازی معافه.
      جااان؟؟؟
      12 ماه جبهه ؟ مطمئنی ؟؟؟
      میشه قانونشو نشون بدی .
      پدر من 20 ماه حبهه داره اونم تو خوزستان . خط مقدم . کارت ایثارگری هم داره .
      رفتم نظام وظیفه گفتن فقط 8 ماه بهت معافی میخوره .

ببخشید میشه یه لینکی منبعی چیزی بدین . ممنون میشم

13. Top | #13
      hmg
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آخرش 95 اجرا میشه ؟؟؟ اگه بشه من یکی بدبخت میشم ...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wizard2015 نمایش پست ها
      بله.قید جانبازان بالای 25 درصد حذف شد.از این به بعد اگه کسی حتی نیم درصد جانبازی داشته باشه پچش می تونه سهمیه داشته باشه
      نماینده ها روز آخر کارشون یه حال اساسی به خودشونو بچه هاشون دادن.

مجلس شورای
      اسلامی !!!
      دوستان من کنکوری 96 هستم و پدرم 9 درصد جانبازی داری یعنی برای من سهمیه داره؟

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه من مطمنم که پارسال 25%ظرفیت هر کد رشته از ایثارگران بود.تعداد هم 15000 نفر بود که سهمیه داشتن. الان اینا تعداد رو زیاد کردن از اونور عوض اینکه ظرفیت رو ثابت نگه دارن یا بیشترش کنن 5%هم کم کردن
      آره توقانون سنجش وپذیرش دانشجو25درصده ولی ملاک اینجایه چون گفته دائمی میشودخوشبختانه فکرکنم سهمیه هم 5درصدکم کردن ولی شورای نگهبان بایدتایید کنه که حتماتاییدمیکنه

صفحه 1 از 28 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن