خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظرت در کشورما اگه بخوای به موارد زیر نمره بدی نمره ک

رأی دهندگان
    10. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • اجرای احکام حجاب و عفاف و..

3 30.00%
    • اجرای سایر قوانین جمهوری و اسلامی

7 70.00%
    صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 104
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Cool حجاب یا جمهوری اسلامی؟؟

سلام دوستان چند سال پیش یه برنامه ای از شبکه 3 پخش میشد یه آقای روحانی سوال جالبی رو از مردم پرسید حالا از شما می پرسم

اگه بخوای به اجرای قوانین اسلامی و اجرای احکام حجاب در ایران نمره بدی نمره کدومش بیشتره؟چرا؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      کلیات دین = 0
      فرعیات دین = 20

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      کلیات دین = 0
      فرعیات دین = 20
      yes

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      صفر که هیچ منفین میگیرن................کشور اسمش اسلامیه ولی متاسفانه انقد عقده دار داریم در حال تقلید از غرببیم هنوز...........فکر نمیکنیم مثلا راجع به حجاب...پوشش حفاظیه برای زن از چشمی که به چشم خواری نگاهش میکنه...........نه زینت!!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر دوتاش صفر

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حجاب اجباری چيزه بيخوديه فقط هم تو ايران هست ... مدافع هاش معتقدن کل دنیا که حجاب ندارن بدن ما خوبيم فقط 😁😁😁😁

Sent from my HTC One using Tapatalk

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      هر چیزی اجباری باشه، 100% جواب عکس پس میده.
      مثلا میخواستن به زور ماهواره ها رو جمع کنن. میریختن رو پشت بوم مردم. چرا ؟
      چون میگفتن ماهواره چیزای نادرستی نشون میده !
      من نمیگم چیزای نادرست نشون نمیده، اما میگم چیزای خوب هم کم نشون نمیده !
      توی اون مدت مردم به شدت لجباز شده بودن و اونایی هم که ماهواره نمیدیدن رفتن دیدن. مردم مقاومت زیادی کردن. حتی تا حد درگیری!
      اما بعد از یه مدتی توی تلویزیون ملی شروع کردن به آگاه کردن مردم که باباجون مثلا کانال gem tv فیلم هاش رو هدفه و برای زوال فرهنگ کشورهایی مثل ما ساخته شده.
      زمان کم کم گذشت و خود مردم یواش یواش منوجه شدن که واقعا فیلم هاش پوچ و مسخره و هدف دار هست.
      الان دیگه کم تر کسی gem tv نگاه میکنه ...

آگاه کردن مردم و آزاد گذاشتنشون و دادن حق انتخاب و اختیار، خیلی ساده تر از اون چیزی که فکر میکنن، نتیجه میده اما ... !
      ویرایش توسط joozef : 30 اردیبهشت 1395 در ساعت 12:26

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مثلا همین مدرسه ای من توش درس میخوندم چادر پوشیدن اجباری بود.بعد دوستام همین که در مدرسه میرسیدن چادرو سرشون میکردن بعد که از مدرسه میرفتن چادرو درمیاوردن خب که چی؟؟؟

آدم باید با عشق چادر بپوشه و با علاقه حجابشو حفظ کنه هیچ چیز اجباری جواب نمیده هیچوقت.

و اینم قبول دارم که خیلیا عقده این انگار مثل همین بازیگرایی که کشف حجاب کردن و خارج رفتن یه جوری لباس میپوشن که همون خارجیام پوشیده تر ازونا لباس میپوشن چون عقده ای شدن.

هر کسی باید هدف اصلی از هر چیزی رو درک کنه و خودش بره سراغش نه اینکه مجبورش کنن.

من خودم تا یه مدتی به اجبار والدینم چادر میپوشیدم و هیچ علاقه ای هم به چادرم نداشتم.تا اینکه ما رو بردن اردوی راهیان نور تو شلمچه سر مزار شهدا عکس یه شهیدی رو دیدم که بدنش تکه تکه شده بود تو عکس و تو وصیت نامش برای خواهرش نوشته بود که خواهرم سیاهی چادر تو از سرخی خون من کوبنده تر است.

همین یک جمله باعث شد من عاشق چادرم بشم و با تمام وجودم چادرمو سرم کنم و در حفظ حجابم خیلی کوشا باشم.هیچوقت اجبار جواب نمیده خودمون باید پی ببریم بهش.

ولی در کل به اجرای قوانین اسلامی بیشتر از حجاب نمره میدم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درسته هر چیز اجباری نتیجه عکس میده چون ادما حریصن نسبت به چیزی که ازش منع شدن .....ولی سوال اینجاست که اگه بی بندوباری ازاد بشه اونوقت همه چی خوب میشه ؟ همه چی ایده ال میشه ؟ نه عزیز من این در اثر خیالات توه از دنیا ، یه کاری که شیطان انجام میده زیبنده کردن گناه درنظر توه تا اونو انجام بدی ولی یه حباب که زود خوشی و زیباییش از بین میره ...اگه جمهوری اسلامی گفته که حجاب داشته باشید و عفت عمومی رو رعایت کنید برای سلامت همه جامعه س برای اینکه زن احساس امنیت و مرد احساس ارامش بیشتری داشته باشه ...حالا کشور های خارجی رو ببینید که چطور جوانان دارن رنج میبرن طوری که به خوردن مشروبات و روابط ازاد رو بیارن فکر میکنید این تصمیماتی که کشوراشون گرفتن به نفع اون افراد بوده ؟ خوبه ادما حد و مرزی برای رفتارهای خودشون نداشته باشن ؟ خوبه خیانت و جنایت بین افراد جامعه زیاد بشه ؟ اگه بگید خب تو ایرانم این موارد هست میگم به دلیل رعایت نکردن قوانین اسلامی هست چند درصد خانوما حجاب واقعی اسلامی دارن ؟!!!!!!!!!!!!!!! خب وقتی حجاب و عفت کم بشه به تبع اون تو یه جامعه فساد زیاد میشه ........

و دوم اینکه حجاب یه امر شخصیه که به جامعه مرتبط میشه و از تو نوعی شروع میشه ولی اجرای قوانین اسلامی بر عهده مجریان اونه اگه دیدید اجرا نمیشه بدونید در اون قسمت اجرایی فردی بی لیاقت نشسته
      ویرایش توسط sahel. : 30 اردیبهشت 1395 در ساعت 15:50

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiyeh313 نمایش پست ها
      مثلا همین مدرسه ای من توش درس میخوندم چادر پوشیدن اجباری بود.بعد دوستام همین که در مدرسه میرسیدن چادرو سرشون میکردن بعد که از مدرسه میرفتن چادرو درمیاوردن خب که چی؟؟؟

آدم باید با عشق چادر بپوشه و با علاقه حجابشو حفظ کنه هیچ چیز اجباری جواب نمیده هیچوقت.

و اینم قبول دارم که خیلیا عقده این انگار مثل همین بازیگرایی که کشف حجاب کردن و خارج رفتن یه جوری لباس میپوشن که همون خارجیام پوشیده تر ازونا لباس میپوشن چون عقده ای شدن.

هر کسی باید هدف اصلی از هر چیزی رو درک کنه و خودش بره سراغش نه اینکه مجبورش کنن.

من خودم تا یه مدتی به اجبار والدینم چادر میپوشیدم و هیچ علاقه ای هم به چادرم نداشتم.تا اینکه ما رو بردن اردوی راهیان نور تو شلمچه سر مزار شهدا عکس یه شهیدی رو دیدم که بدنش تکه تکه شده بود تو عکس و تو وصیت نامش برای خواهرش نوشته بود که خواهرم سیاهی چادر تو از سرخی خون من کوبنده تر است.

همین یک جمله باعث شد من عاشق چادرم بشم و با تمام وجودم چادرمو سرم کنم و در حفظ حجابم خیلی کوشا باشم.هیچوقت اجبار جواب نمیده خودمون باید پی ببریم بهش.

ولی در کل به اجرای قوانین اسلامی بیشتر از حجاب نمره میدم

خب اینجا من یه سوالی از شما دارم یه بچه نابالغ که تحت تربیت خانوادش هست و هنوز ضمیر پاک از هر گونه زشتی داره رو باید خانواده ها ولش کنن به حال خودش و بگن که اره خودت انتخاب کن ؟! خب اون فرد از کجا بدونه چی باید انتخاب کنه اینطورم نیس عزیز که افراد و ول کنیم بگیم خودت برو درک کن و بفهم ..خودت گفتی که ابتدا به اجبار چادر میپوشیدی ولی بعد فهمیدی حالا من سوالی که داشتم اینه : اگه برعکس خانوادت کاملا مخالف حجاب و پوشش بودن و تو را ازاد بار میوردن ایا بعد ازینکه به شلمچه میرفتی و عکس اون شهیدم میدیدی روت تاثیر میزاشت ؟ عایا بازم راحت قبول میکردی حجابو ؟

پس ابتدا باید به بچه ها که مث یه لوح سفیدن تربیت درست یاد داد باید حجاب باید عفت باید نماز باید خدا و...یاد داد و سپس وارد جامعشون کنی و بگی این دنیا هست ادما از هر نوع و به هر سبکی هستن حالاتو کدومو انتخاب میکنی!؟ حالا چی میخوای از زندگی ؟ مثلا خود ما اول که حجاب داشتیم به اجبار بود بعد از چندین سال به حکمتش و به باورش رسیدیم نماز میخوندیم چون واجب بود ولی نمیدونستیم چرا تا اینکه بعد از چند سال درکش کردیم و ...پس اجبار به نفسه بد نیست یه تمرین که ادما یاد بگیرن بنده باشن نه ازاد یه تمرین که یاد بگیرن افسار نفسشون ب دست خودشون باشه نه اینکه افسار خودشون به دست نفسشون تا به ناکجااباد ببردشون ...واینک اجبار فی نفسه بد نیست ولی چطور اعمال کردنشون مهمه مثلا کار مدرسه شما درست نبوده بهتر بوده افکار دانش اموزا رو به سمت حجاب و عفاف سوق بدن نه اینک بگن چادر

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

وضعیت اسف بار از معضل بی حجابی.

امام صادق(ع) فرمود: «النّظرة سهمٌ من سهام ابلیس مسمومٌ مَن ترکها للّه لا لغَیره اعقبه اللّه ایماناً یجد طعمه؛

نگاه (به نامحرم) تیر زهرآلوده اى از تیرهاى شیطان است. هر کس آن را براى خدا ترک کند نه بخاطر غیر او، خدا ایمانى به او مى دهد که مزّه آن را مى چشد.»

من لا یحضره الفقیه ، ج ۴، ص ۱۱٫
      %D8%AF%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%862.jpg0.913716001306796555_irannaz_com.jpg%D8%AF%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%865.jpgrahafun.com-ax-saport-1.jpgimg09491669.jpgss1.jpg
      ایا این بود ارمان های انقلاب اسلامی؟

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه اختلاص های تیلیاردی ارمان های امام بود....دلت خوشه
      نانوایی شلوغ بود و چوپان مدام این پا و آن پا میکرد..نانوا به او گفت:چرا انقدر نگرانی؟؟
      گفت : گوسفندانم را رها کرده ام و آمده ام نان بخرم ، میترسم گرگ ها شکمشان را پاره کنند!
      نانوا گفت : چرا گوسفندانت را به خدا نسپرده ای؟
      گفت :سپرده ام اما او خدای "گرگها" هم هست

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هنوز تو کفه این عکسم0.913716001306796555_irannaz_com.jpg

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      علت این وضعیت رو باید تنها از مسئولین انقلاب پرسید!
      که چرا مئلا یه خانومی که عکسش اینجاست رو نتونستن طبق آموزه های اسلامی پرورش بدن؟!
      اگه بگیم دارای کم ترین سطح تحصیلات هستن حداقل 12 سال کتابای این نظام رو حفظ کردن چرا نتونستن موثر باشن رو اینا؟
      رسانه هم که منحصرا در دست مذهبیا است اونا چرا نتونستن تاثیر بذارن؟
      وقتی از روز اول به زور سرشون چادر و روسری میکنن بدون اینکه اصلا بدونن چرا نتیجه ای بهتر از این نمیشه!!
      -------------------------------------------
      در ضمن الان کشور ما تو وضعیتی که حجاب کوچیک ترین مسئله است
      شما بهتره از فساد و کثاقت کاری های مسئولین حرف بزنی و به اونا ایراد بگیری نه مردم بدبخت
      ---------------
      نترس خدا عرب نیست
      داشتم فکر میکردم چرا باید بین زندگی دو نفر در دو گوشه ی دنیا اینقدر تفاوت باشد!
      ما در مدرسه هایمان هیچوقت کلاس رقص و باله نداشته ایم.
      هیچوقت کارگاه نجاری نداشته ایم.
      ما هیچوقت کلاسی با تمامی آلات موسیقی نداشته ایم.
      ما هیچوقت در سلف مدرسه نچرخیده ایم تا در ظرفهایمان خوراکی های خوش آب و رنگ بریزند تا با اکیپمان سر میزی بخندیم و شاد باشیم و از پسر خوش قیافه ی تازه وارد یا درمورد دختر مشهور و باهوش مدرسه صحبت کنیم
      ما هیچوقت پارتی آخر سال نداشته ایم.
      ما هیچوقت روز اخر مدرسه کلاه هایمان را به هوا نینداخته ایم.

ما همیشه بازخواست شده ایم!
      برای ناخن هایمان
      برای موهایمان
      برای...

ما هرگز نفهمیدیم تمیز بودن صورت چه منافاتی با شخصیت آدم دارد!؟
      ما پدرمان در آمد بس که موهایمان را ازته تراشیدیم و اوج گرما لباس های سرتاپا تیره پوشیدیم و دختران مان زیر مقنعه عرق ریختند...
      ما هرگز نفهمیدیم جنس مخالف شاخ و دم ندارد و مثل ما آدم است و میتوان با او بدون فکرها و نیت های شوم دوست شد، و به او اعتماد کرد.
      راستش جنس مخالف هم هرگز این را نفهمید.

ما شیرین ترین روزهای نوجوانی مان با کابوس کنکور هدر رفت...
      بهترین روزهای جوانیمان با سربازی...
      ولی کسی به ما نگفت تو دیگر ۱۷ ساله نمیشوی.
      ما قربانی خواسته هایی شدیم که پدر و مادرمان هرگز به آن نرسیدند!

هیچکس به ما نگفت جامعه هنرمند بیشتر میخواهد تا مهندس...
      هیچکس نفهمید شب ها با رویای ساز یا بوم نقاشی به خواب میرویم.
      هیچکس به ما نگفـت موفقیت پزشکی و مهندسی و وکالت نیست...
      و هیچوقت نفهمیدیم انسان بودن ربطی به با کدام پا وارد دستشویی شدن ندارد.
      و...

هیچکس به ما یاد نداد عاشق شدن را...

این روزها سرزمینمان تشنه ی فهم است!
      ببار ای آگاهی...

ظهور باید در جمجمه ها هم رخ دهد.

نه فقط در جمعه ها...............!!!
      تو انسان باش
      خودبخود مسلمانی

باخدایت هر روز حرف بزن
      شکرگزارش باش با زبان خودت
      خدا میفهمد حرفهایت را,
      نترس خدا عرب نیست!

توحق کسی را نخور
      دلی را نشکن
      غمگینی را شاد کن
      مریض را مداوا

تو به اندازه ی توانت خوب باش
      و خوبی کن!
      بخدا خدا همینجاست
      در دل تو در افکارت!
      نه در دینت
      نه درمذهبت
      نه در نمازت

ویرایش توسط Diplomat : 30 اردیبهشت 1395 در ساعت 16:21

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای اینکه تو یه جامعه افراد رو به حجاب دعوت کنیم نباید بگیم حتما باید حجاب داشته باشی باید براش تقوا رو بگیم... بگیم اهای فلانی میدونی تقوا یعنی چی ؟ یعنی اینکه برای خدا از گناه دور باشی ..به حرف نفست گوش نکنی فقط برای اینکه خدا عاشقت باشه چون عشق خدا خیلی قشنگه ....بگیم خودت دیدی و میبینی ثانیه های زندگی چطور میگذرن.. دیدی چقدر زود بزرگ شدی وقتی به لحظات سپری شده زندگیت فکر میکنی همش مث یه فیلم جلو چشات میگذره همینطور که همین لحظه گذشت بقیه عمرمونم مثل برق و باد میگذره زیبایی ..طراوت ..شادابی از بین میره ولی چیزی که میمونه یه احساس قشنگ یه عالمه خوبی و این میمونه که خدا چقدر دوست داره حالا هر چقدر که از گناه بیشتر فاصله بگیری خدایی تر میشی محبوب خدا میشی و وقتی که عمر تموم شد سبکبال و زیبا دنیای فانی رو ترک میکنی ...حالا قضاوت با خودتون این زندگی بهتره یا خوشی های زودگذر

سخن خدا با بنده:
      ای فرزند آدم ،
      من بی نیازی هستم که نیازمند نمیشوم ،
      مرا در آنچه به تو امر کرده ام اطاعت کن ، تا تو را آنچنان بی نیاز کنم که نیازمند نشوی ؛

ای فرزند آدم ،
      من زنده ای هستم که نمیمیرم ،
      مرا در آنچه به تو امر کرده ام اطاعت کن ، تا تو را زندگی بخشم که نمیری ؛

ای فرزند آدم ،
      من به هرچه میگویم "باش" میشود ،
      مرا در آنچه به تو امر کرده ام اطاعت کن ، تا تو را چنان قرار دهم که به هر چیزی بگویی "باش" بشود...

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)