خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 63
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط IRGCSOLDIER نمایش پست ها
      هرچند حرف شما کاملا متینه بنده میشناسم نه یک نفر که چند ده نفر که هوافضا خوندن با همین سهمیه و الان تو وزارت دفاع بورسیه اند و موشک نقطه زن طراحی کردن ضریب خطا زیر 5 متر.کره شمالی که خودش از قدرت های اول بالستیک دنیاست تکنولوژیشو خواسته. صنایع هسته ای هم یه مورد دیگش ـه...
      نه این ادعا رو هم دارن تو بهترین دانشگاه درس خوندن،(با صادرات علمی صفر درصد در کشوری که کار دانش بنیان بازار هم نداره ،تازه سوای یه سری به اصطلاح دانشجو(علاف) پر مدعا که تو عمل هیچی بارشون نیست حضرت عباسی بلا نسبت شما البته فقط تو پست شما افتاد)نه چیز دیگه خالصانه دارن کار میکنن.اونم با همین سهمیه که حقشون هم هست.
      عرض کردم این چیزیه که نه تننها خود جمهوری اسلامی که تمام دنیا در نظر گرفتن و البته کوچک ترین حفم هست.همین جمهوری اسلامی که پول تمام کشورو میده آموزش که فقط یه بخش کوچیه.دوست داره هرکسم میبره و میاره.
      داداش محض اطلاعت میگم
      خود سردار دهقان گفت موشک نقطه زن با اختلاف 8 متر اصلا ما نداریم و ازمایش نکردیم بلکه چیزی بوده که رسانه ها گفتن
      در مورد اینکه می خوای بری برو ولی به نظر من حق شما نیست که بهترین دانشگاه بری درس بخونی چون یکی مثل من بدون سهمیه باید جون بکنه تا قبول شه ولی کسایی که سهمیه دارن اصن انگار کنکور ندارن عین خیالشونم نیست طرف بهش میگم چرا درس نمی خونی می گه درس کیلو چنده دوماه مونده به کنکور می خونم یه رتبه ای میارم با سهمیه قبولم باو
      این تفکر کاملا غلطه
      زنده و پایدار باشی
      اجرکم عندالله

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      با توجه به اعزام مجدد داوطلبان بسیجی و پاسدار به سرزمین شام،سئوالم این بود که سهمیه های این اعزامات به چه صورته؟همون ایثار گر،جانباز و شاهد قدیمه یا منوال سهمیه ها عوض شده؟
      بنده میخواستم اعزام شم،گفتیم تو این گوش کنکور هم بزنیم باهاش.به هر حال هم آزمون اون دنیایی هست و هم سنوات نیک زمینی در پی دارد.
      من پرسیدم ظاهرا،45 روز اعزام سهمیه قطعی داره.البته بستگی به خط و جبهه هم داره مثلا این رفیق ما بصرالحریر بود که دوستان میدونن چجور خطی بوده...
      در کل اگر اطلاعی داشتید خوشحال میشم بفرمایید.
      سلام دوست عزیز
      اول اینکه بگم اگه بقیه میگن سهمیه بی عدالتیه و این حرفا در نود درصد موارد چرند میگن .
      اگه طرف حاضره بره یه انگشتشو بکنه بره سهمیه شاهد بگیره.البته خودمم سهمیه ندارم.
      اما دوست من شهید شدن نیت پاک میخواد . یعنی فقط برای خدا بری بجنگی عزیزه من.اما اینکه حتی ته دلت سهمیه باشه .اونوقت عزمت تو میدان نبرد سست میشه .کمی بیشتر فکر کن .ان شاالله بعد کنکور باهم بریم سوریه.

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی دهقانی نمایش پست ها
      داداش محض اطلاعت میگم
      خود سردار دهقان گفت موشک نقطه زن با اختلاف 8 متر اصلا ما نداریم و ازمایش نکردیم بلکه چیزی بوده که رسانه ها گفتن
      در مورد اینکه می خوای بری برو ولی به نظر من حق شما نیست که بهترین دانشگاه بری درس بخونی چون یکی مثل من بدون سهمیه باید جون بکنه تا قبول شه ولی کسایی که سهمیه دارن اصن انگار کنکور ندارن عین خیالشونم نیست طرف بهش میگم چرا درس نمی خونی می گه درس کیلو چنده دوماه مونده به کنکور می خونم یه رتبه ای میارم با سهمیه قبولم باو
      این تفکر کاملا غلطه
      زنده و پایدار باشی
      اجرکم عندالله
      دهقان حرف مفت زیاد زده،وزیر روحانی بهتره به وعده هایی که خودش داده عمل کنه،دقیقا شده مثل اسرائیل که هر کس رو ترور میکنن این بابا تکذیب میکنه.کرار هم کوچک ترین مورد چرندیات این دهقان بوده.هر کس از ستاد کل و سپاه یه حرفی میزنه این تکدیب میکنه چرا که دولت یعنی اصلاح طلبه و نباید کسی تهدید شه!
      مزد کار است.وقتی جمهوری اسلامی افتخارشه،خداروشکر تو کشور همیشه مسائل شرعی اول برسی میشه و این مورد هم با منافع کسی منافات نداشته. حالا چرا نباید استفاده کنم؟با افتخارم میگم با سهمیه اومدم.دوستان اگر میدونستند اصلا نیت این کنکور فقط علاف کردن چهار تا محصله ساعتشون هدر نمیدادن پاش(نظر شخصی)
      ما مدعیان صف اول بودیم
      از آخر مجلس شهدا را چیدند
      ویرایش توسط IRGCSOLDIER : 29 اردیبهشت 1395 در ساعت 12:00

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.a نمایش پست ها
      متاسفم برای مملکتی که بخشی از ظرفیت بالقوه ی علمیش رو با بی عدالتی تمام نابود می کنه .
      والا من که تو بهترین دانشگاه کشور درس می خونم سهمیه ای ها ی دانشگاه خودمون رو دیدم. تو همین رشته ی خودم سه نفر از سهمیه ی شاهد هستن یکی از یکی دیگه ضعیف تر ... سطح دانشگاه و کلاس ها رو می کشن پایین، این ها جای چند نفر آدم با استعدادی که تلاش کرده بودند و جایگاهشون شریف بود رو گرفتند . اونی که واقعا به خاطر خدا می ره هیچ وقت ، هیچ وقت حتی به این سهمیه فکر هم نمی کنه چه برسه به این که بخواد بره و جای یکی دیگه که مسلما استعداد تحصیلی بالاتری از خودش داشته رو بگیره (الکی هم نگید که این نفرات جدا از سهمیه ی مناطق اند چون به هر حال این ظرفیت هم جزو ظرفیت بالقوه ی دانشگاه هاست و اگه سهمیه ی شاهد نبود مسلما این تعداد به همون مناطق اضافه می شدند)
      والا ما هم پدرمون جانباز شیمیایی ه، اما من هیچ وقت نخواستم از معامله ای که پدرم با خدا کرده برای خودم کیسه بدوزم.
      شما هم اگه از من می شنوی بعد از این که ایشالله رفتی و سالم برگشتی بشین درست رو بخون امیدت هم به خدا باشه اگه لیاقت داشته باشی مطمئنا اون رشته و دانشگاهی که می خوای قبول می شی .
      خدا از دهنت بشنوه ولی کو گوش شنوا اینجا کسی به شایسته سالاریو اینده مملکت اهمیت نمیده
      [SIGPIC][/SIGPIC]

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کسی منکر کمک به خانواده شهدا نیست اما کمک باید از یه جای دیگه باشه . آموزش مستقیما با آینده کشور مرتبطه نمی شه روش ریسک کرد

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من نمی فهمم دوستان چی میگین دقیقا.هیچ کس ،دقت کنید هیچ کس برای شهادت نمیره جبهه!اصلا امکان نداره چون خود خودکشیه!مشکل شرعی داره!همه ما میریم که غائله رو تموم کنیم.این وسط کشته هم شدیم که دوستان لطف دارند از لفظ شهادت فی سبیل الله استفاده میکنند مطمئنیم که خون حقیرمون جبهه رو به پیش میبره.
      اگر قرار بود ما برای شهادت بریم که مثل تکفیری وهابی سلفی به خودمون بمب میبستیم میزدیم تو خطوط!ولی مسلک ال علی با این افراد که یکی نباید باشه.
      خداشاهده پدر بنده 35 ماه جبهه داشت حقیر دیپلم ردی بودم و معاف یک روز از سهمیش برای سربازی استفاده نکردم ولی فهمیدم اشتباه بزرگی کردم دقیقا وقت تلف کردن بود.اون موقه هم غیرت ملی و عرق ـه چیه عرقه!داشتیم رفتیم حدود 20 ماه خدمت کردیم کجا؟شکاری دزفول.بسیجی فعالم بودم حتا ولی از 6 ماه کسری اونم استفاده نکردم!
      حالا این وسط از این سهمیه هم استفاده نکنیم فکر نکنم کار درستی باشه.چون مزد و اجر کارم.حالا سوای مسائل اون دنیوی.
      Hossein.A@
      اقا درود خدا بر امواتت.دوستان اگر سختی یه گرا دادن ساده از پشت خاکریز وقتی 40 تا قناصه زن خط گرفتن واسه سرت،وقتی توپ میخورد 10 متریشون یک ساعت فقط توهنگ بودن،خمپاره 120 میلیمتری ثانیه به ثانیه تو خط و خاکریز فرود میومد و اگر هم اسیرت کنن اول آلتتو میبورن و بعد هم ذبحت میکنن دیگه نمی گفتن از این سهمیه استفاده نکن....
      بابا من بحثم سهمیه گرفتن یا نگرفتن نیست. من میگم شما چرا هدفتو از سوریه رفتن اعلام میکنی؟ هر کی ببینه فکر میکنه همه ی اینایی ک رفتن سوریه، مث شما پوچ و توخالی بودن و فی سبیل الله نرفتن. فی سبیل کنکور و سهمیه رفتن. عاغا میخوای بری برو. ولی نگو واسه سهمیه میخوای بری. آبروی اونا رو نبر.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خدايا به بچه هاي كنكوري كمك كن و رحم كن!من گفتم دوره ي جنگ كذشته و كسايي نيستن كه با سهميه رزمندگي قبول بشن الان باز اين داعش ....زاده يه بدبختي انداخت رو دستمون....بابا به پير به پيغمبر تشكر از رزمنده ها بايد به صورت ديگه باشه نه با راه دادنشون به كنكور؛بابا بهشون حقوق ماهيانه بدين،پول زياد بدين،درجه تو سپاه و ارتش بديد ولي دانشگاه نفرستيد.... بابا دانشگاه جاي علميه،نميشه كسي كه پيام نورپشت كوه هم قبول نشده بره تهران يا شيراز يا تبريز يا اهواز تو بهترين دانشگاه ها بهترين رشته ها رو بخونه.....من نميدونم كجاي دنيا رزمندهاشونو بع خاطر رزمنده بودنشون ميفرستن دانشگاه؟يكي به مورد بگه؛امريكا،بريتانيا،جيبوت ي ....كككككككككككككككجججججججج ججججججاي دنيا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! طرف بچه كنكوريه از استرس كنكور قلبش واي ميسته و سكته ميكنه ميميره بعد يكي كه ديپلم به زور گرفته بايد بره هرچي خواست هرجا كه خودش خواست بخونه (تازه اگر ديپلم هم داشته باشه!خيليا زمون جنگ بدون ديپلم تو بهترين دانشگاها درس خوندن!!)؟؟نكنيد اين كارو با كشور...ما چند سال قبل;اينكارو كرديم وضعيت كشور شد اين... بابا درس بگيريد از تاريخ.....با اين وضع بچه ها فكر كنم بهتر باشه كنكور نديم ديگه،والا به خدا!الان سهميه هاي جنگ با عراق هست الانم تند تند كه تعداد رزمنده هاي سوريه زياد ميشن كه بدبختانه اونم  حالا حالا ها تموم بشو نيست.....پس به چه اميدي ميخوايد كنكور بديم؟! ممكنه امسال ظرفيت قبولي دانشگاها مثلا بزشكي تهران بشه ١٠نفر بدون سعميه بقيه با سهميه اون١٠تا هم بشن٥تا دختر. ٥تاپسر كه توي همون٥تا هم حداقل يكي. -دوتا با پارتي و سهميه مخفي !قبول ميشن!!!اين كشور به جز بي تدالتي و تبعيض چيزي توش وجود نداره،اساسش با تبعيض شكل گرفته...بچه ها الان ما ١٨-١٩سالمونه اينقدر بي عدالتي و تبعيض ميبينيم بريم سركار و تو ادارات براي انجام كارامون بريم ديگه چي ميبينيم؟!البته الانم داريم ميبينم مثل دكلهاي گمگشته،اختلاص هاي چندين هزارر ميلياردي و....!!اينم رو اونا

8. Top | #38
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .SoRoUsH. نمایش پست ها
      خدايا به بچه هاي كنكوري كمك كن و رحم كن!من گفتم دوره ي جنگ كذشته و كسايي نيستن كه با سهميه رزمندگي قبول بشن الان باز اين داعش ....زاده يه بدبختي انداخت رو دستمون....بابا به پير به پيغمبر تشكر از رزمنده ها بايد به صورت ديگه باشه نه با راه دادنشون به كنكور؛بابا بهشون حقوق ماهيانه بدين،پول زياد بدين،درجه تو سپاه و ارتش بديد ولي دانشگاه نفرستيد.... بابا دانشگاه جاي علميه،نميشه كسي كه پيام نورپشت كوه هم قبول نشده بره تهران يا شيراز يا تبريز يا اهواز تو بهترين دانشگاه ها بهترين رشته ها رو بخونه.....من نميدونم كجاي دنيا رزمندهاشونو بع خاطر رزمنده بودنشون ميفرستن دانشگاه؟يكي به مورد بگه؛امريكا،بريتانيا،جيبوت ي ....كككككككككككككككجججججججج ججججججاي دنيا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! طرف بچه كنكوريه از استرس كنكور قلبش واي ميسته و سكته ميكنه ميميره بعد يكي كه ديپلم به زور گرفته بايد بره هرچي خواست هرجا كه خودش خواست بخونه (تازه اگر ديپلم هم داشته باشه!خيليا زمون جنگ بدون ديپلم تو بهترين دانشگاها درس خوندن!!)؟؟نكنيد اين كارو با كشور...ما چند سال قبل;اينكارو كرديم وضعيت كشور شد اين... بابا درس بگيريد از تاريخ.....با اين وضع بچه ها فكر كنم بهتر باشه كنكور نديم ديگه،والا به خدا!الان سهميه هاي جنگ با عراق هست الانم تند تند كه تعداد رزمنده هاي سوريه زياد ميشن كه بدبختانه اونم  حالا حالا ها تموم بشو نيست.....پس به چه اميدي ميخوايد كنكور بديم؟! ممكنه امسال ظرفيت قبولي دانشگاها مثلا بزشكي تهران بشه ١٠نفر بدون سعميه بقيه با سهميه اون١٠تا هم بشن٥تا دختر. ٥تاپسر كه توي همون٥تا هم حداقل يكي. -دوتا با پارتي و سهميه مخفي !قبول ميشن!!!اين كشور به جز بي تدالتي و تبعيض چيزي توش وجود نداره،اساسش با تبعيض شكل گرفته...بچه ها الان ما ١٨-١٩سالمونه اينقدر بي عدالتي و تبعيض ميبينيم بريم سركار و تو ادارات براي انجام كارامون بريم ديگه چي ميبينيم؟!البته الانم داريم ميبينم مثل دكلهاي گمگشته،اختلاص هاي چندين هزارر ميلياردي و....!!اينم رو اونا
      سلام داداشم
      خیالت راحت!کسی نمیتونه برای سهمیه و اینجور خزعبلات بره سوریه یا عراق!
      نه هیچکدوم از شهدای دفاع مقدس و نه هیچکدوم از مدافعان حرم تو وصیتنامه هاشون ننوشتن ما رفتیم سهمیه بگیریم...
      کسی هم که به این نیت بره به مقصد نمیرسه...
      SaM019

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا کار شما شرعا مشکلی نداره. در فقه شیعه یک بخشی از پول خمس و زکات مردم تعلق میگیره به افرادی که برای اسلام می جنگند. یعنی پول می گیرن می جنگن. مثل شما. سهمیه می گیری می جنگی. قبلا ها هم اینا بوده. فقط شما یه باره بهت پول نمیدن. تور پول گیری بهت میدن که باهاش تا اخر عمر پول بگیری. به هر حال کارت همونه که گفتم. زر بگیری شمشیر بزنی.
      کاملا هم شرعیه

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      با توجه به اعزام مجدد داوطلبان بسیجی و پاسدار به سرزمین شام،سئوالم این بود که سهمیه های این اعزامات به چه صورته؟همون ایثار گر،جانباز و شاهد قدیمه یا منوال سهمیه ها عوض شده؟
      بنده میخواستم اعزام شم،گفتیم تو این گوش کنکور هم بزنیم باهاش.به هر حال هم آزمون اون دنیایی هست و هم سنوات نیک زمینی در پی دارد.
      من پرسیدم ظاهرا،45 روز اعزام سهمیه قطعی داره.البته بستگی به خط و جبهه هم داره مثلا این رفیق ما بصرالحریر بود که دوستان میدونن چجور خطی بوده...
      در کل اگر اطلاعی داشتید خوشحال میشم بفرمایید.

واسه سهمیه مییری سوریه که 45 روز بگذرونی و سهمیه بگیری

عاشق سیاستت شدم =)))))))))))

اگه هم شهید شدی که ، بازم یک برد حساب میشه با توجه به

اعتقاداتت .

اما سوالم اینجاس

اومدیمُ داعشی ها اسیر گرفتنت برای جهاد نکاه=))

سهمیه داره اونم عایا؟!
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      داداش یه سؤال....
      خدایی...اگه سهمیه شهداء و جانبازی کنکور و بردارن...باز این حرفاتو میزنی...؟
      فرق من با اونا اینه که ،وقتی سخت میشه من ادامه میدم

12. Top | #42
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ما رو هم برسون به سوری ها

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      لعنت بر مملکتی که کسی که عموش یا هر فامیل دیگه ایش جانباز باشه، میتونه از یه سری امکانات خاص استفاده کنه ولی آدمای عادی مثل ما نه !!
      یه کتابخونه دولتی توی شیراز هست به اسم اسناد ملی. تنها کتابخونه شیراز هست که 7روز هفته هم پسرا میتونن برن و هم دخترا.
      در حالی که بقیه کتابخونه های شیراز فقط روزای زوج واسه پسراست و فرد واسه دخترا.
      حالا جالبیش اینجاست که کسی که یکی از اقوامش جانباز باشه یا جزو هیئت علمی دانشگاه، میتونه بره توی کتابخونه و درس بخونه ولی من که یه آدم عادی و شهروند این کشورم (متاسفانه!) نه و حق استفاده ندارم !!
      خنده داره !

حالا به نظرتون ما حق داریم از خانواده های جانباز و شهدا متنفر باشیم یا نه ؟
      من احترام خود شهیدان و خونواده درجه 1شون رو دارم ولی واقعا احساس میکنم که مملکت رسما واسه اون هاست !

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aveni نمایش پست ها
      اقا کار شما شرعا مشکلی نداره. در فقه شیعه یک بخشی از پول خمس و زکات مردم تعلق میگیره به افرادی که برای اسلام می جنگند. یعنی پول می گیرن می جنگن. مثل شما. سهمیه می گیری می جنگی. قبلا ها هم اینا بوده. فقط شما یه باره بهت پول نمیدن. تور پول گیری بهت میدن که باهاش تا اخر عمر پول بگیری. به هر حال کارت همونه که گفتم. زر بگیری شمشیر بزنی.
      کاملا هم شرعیه
      لطفا، عاجزانه ازتون خواهش میکنم که این خزعبلات رو به دین مقدس اسلام و شیعه ربط ندین !
      همین کارها رو میکنید که تمام مردم از اسلام بری شدن!
      به قول مادربزرگم توی دوره شاه، اکثر مردم روزه میگرفتن و اعتقادات شون قوی بود ولی الان نه.
      توی شیراز که واقعا شاید از هر 10نفر یکی روزه بگیره!

یه داستان براتون میگم، فک کنم توی کتاب دینی سال دوم راهنمایی بود. به هرحال منبع دار و موثق هست :
      توی دوران حکومت امام علی، ایشون دستور دادن که به همه مردم به مقدار مساوی از بیت المال پول بدین. یه چیزی مثل یارانه.
      این قانون اجرا میشد و گذشت.
      گذشت و یه جنگ رخ داد بین مسلمانان و کفار.
      مسلمانان با پیروزی از جنگ برگشتن.
      بعد از مدتی شخصی پیش امام علی اومد و معترض شده بود !
      میگفت چرا بین من ی که توی جنگ علیه کفار و جهاد شرکت کردم و یه دستم رو هم از دست دادم، با کسی که توی جنگ شرکت نکرده تفاوتی نیست ؟ آیا این عدالته ؟
      به من باید مقدار بیشتری بیت المال بدین.
      جواب امام علی قشنگ و کوبنده بود.
      گفتن که تو برای رضای خدا در جنگ شرکت کردی نه برای پول و مطاع دنیا.
      اگه برای پول شرکت کردی، فریضه ت الکی بوده و دیگه توی جنگ بعد نمیخواد شرکت کنی.
      مزد تو پیش خدا محفوظه و در آخرت جایگاه خوبی خواهی داشت و پاداش دریافت میکنی ولی توی این دنیا، بین تو و افراد دیگه فرقی نیست و به مقدار مساوی بیت المال میگیرید.

حالا توی جامعه ما برعکسه.
      میگن کسی که رفته جهاد و جنگ، برای خودش و هفت پشتش سهمیه کار و دانشگاه و مالی باید باشه.
      حتی من میگم حاضرم از حق خودم بگذرم و از حق م بدن به خود کسانی که رفتن جبهه اما واقعا تبعیض تا این حد بین خانواده های شهدا و بقیه مردم، ظلمه !
      بابای رفیق خودم توی شرکت نفته.
      میگه دیگه تمام فرزندان شهید و جانباز ها استخدام شدن و حالا دارن نوه های شهید رو استخدام میکنن !!

گر تو بهتر میزنی بستان بزن !

@Parlooo
      این داستان رو حفظ باش، خیلی جاها به کارت میاد !
      ویرایش توسط joozef : 30 اردیبهشت 1395 در ساعت 21:46

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      لطفا، عاجزانه ازتون خواهش میکنم که این خزعبلات رو به دین مقدس اسلام و شیعه ربط ندین !
      همین کارها رو میکنید که تمام مردم از اسلام بری شدن!
      به قول مادربزرگم توی دوره شاه، اکثر مردم روزه میگرفتن و اعتقادات شون قوی بود ولی الان نه.
      توی شیراز که واقعا شاید از هر 10نفر یکی روزه بگیره!

یه داستان براتون میگم، فک کنم توی کتاب دینی سال دوم راهنمایی بود. به هرحال منبع دار و موثق هست :
      توی دوران حکومت امام علی، ایشون دستور دادن که به همه مردم به مقدار مساوی از بیت المال پول بدین. یه چیزی مثل یارانه.
      این قانون اجرا میشد و گذشت.
      گذشت و یه جنگ رخ داد بین مسلمانان و کفار.
      مسلمانان با پیروزی از جنگ برگشتن.
      بعد از مدتی شخصی پیش امام علی اومد و معترض شده بود !
      میگفت چرا بین من ی که توی جنگ علیه کفار و جهاد شرکت کردم و یه دستم رو هم از دست دادم، با کسی که توی جنگ شرکت نکرده تفاوتی نیست ؟ آیا این عدالته ؟
      به من باید مقدار بیشتری بیت المال بدین.
      جواب امام علی قشنگ و کوبنده بود.
      گفتن که تو برای رضای خدا در جنگ شرکت کردی نه برای پول و مطاع دنیا.
      اگه برای پول شرکت کردی، فریضه ت الکی بوده و دیگه توی جنگ بعد نمیخواد شرکت کنی.
      مزد تو پیش خدا محفوظه و در آخرت جایگاه خوبی خواهی داشت و پاداش دریافت میکنی ولی توی این دنیا، بین تو و افراد دیگه فرقی نیست و به مقدار مساوی بیت المال میگیرید.

حالا توی جامعه ما برعکسه.
      میگن کسی که رفته جهاد و جنگ، برای خودش و هفت پشتش سهمیه کار و دانشگاه و مالی باید باشه.
      حتی من میگم حاضرم از حق خودم بگذرم و از حق م بدن به خود کسانی که رفتن جبهه اما واقعا تبعیض تا این حد بین خانواده های شهدا و بقیه مردم، ظلمه !
      بابای رفیق خودم توی شرکت نفته.
      میگه دیگه تمام فرزندان شهید و جانباز ها استخدام شدن و حالا دارن نوه های شهید رو استخدام میکنن !!

گر تو بهتر میزنی بستان بزن !

@Parlooo
      این داستان رو حفظ باش، خیلی جاها به کارت میاد !
      داداشم حرفات کاملا درسته.....ولی یکمم باید حال اون فرزند شهیدوهم درک کنیم
      یه روز ۲ نفر داشتن توی دانشگاه با هم صحبت میکردن اولی به دومی گفت تو پدرت چیکارست گفت پدر من مهندسه و کارش ساخت و سازه تو پدرت چیکارست ؟!
      اولی ساکت شد و با غرور و کمی غم گفت پدر من شهید شده
      اولی لبخندی زد و گفت پس تو با سهمیه اومدی دانشگاه ؟!!
      دومی دلش شکست و بدنش سرد شد و با بغضی عجیب گفت:سهمیه ماله خودتون بابام رو بهم پس بدین . . .

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن