خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Lightbulb کنکور نزدیکه ... زبان در حد صفرم ، چیکار کنم؟؟ ( برنامه خوندن زبان از صفر مطلق )

زبان :

جمع بندی سیب مهر و ماه : یه کتاب کاااااااامل

اگه تا حالا خوب نخوندید و یا اینکه اصصصلا نخوندید بهترین منبع وستون جمع بندی سیب مهر و ماهه .... یه کتاب کااااااااامل کااااااااامل .... این کتابو حتی اگه تا الان نخوندید و صفر باشید بخونید تا 68 درصد رو مطالعه کردین و اگه واقعا خوووبه خوب بخونید دیگه حداقل 40 درصدشو میزنید ...

زبان باید هر روز ، روزی یک ساعت مطالعه بشه .

درصد لازم برای یه رتبه عالی: 48% = 12 تست

گرامر : 4 تست

لغت :
      8 تست

کلوز :
      5 تست

ریدینگ :
      8 تست

کافیه شما 3 تا گرامر - 6 تا لغت - و 3 تا از کلوز و ریدینگ ( از 13 تست ) بزنید .

توجه:یکی از سوالای کلوز مربوط به گرامر میشه و ربطی به متن کلوز و معنی کردن و این جور چیزا نداره . در واقع توی کنکور 5 تست از گرامر میاد .

توجه:کلوز همش لغته اصن . و دیگه این که توی هر ریدینگ یه سوال لغت که معمولا مترادف یه لغتی رو میخان میارن . پس اینجا هم کار خیلی آسون شد .

خب این چه معنی ای میده؟؟؟؟؟؟

ینی اینکه لغت خیییییییییییلیییییییییییی ی مهمه ...

فقط کافیه که دامنه لغتتون خوب باشه به راحتی به 15 ( اگه لغتتون عالی باشه و 10 تای لغت و 4 تا کلوز و 1 دونه تست لغت درک مطلب ) سوال میتونید جواب بدین ...

ببینید خب توی درس زبان پایه و اساس این درس مبحث واژگان هستش ، یعنی باید دایره لغات خوبی داشته باشید.

یعنی اینکه تمام زبان کنکور بر پایه ی لغت و معنی قرار گرفته .

کسی که در حد صفره باید روزانه 30 تا 40 لغت بخونه .....

و تست های واژگان اون مباحث رو هم حتما ظرف چند روز بزنه و مسلط بشه، دوره کردن لغات و زدن دوباره تست ها خیلی مهمه ....

نمیشه که یه لغتو یه بار حفظ کنی بعدش بسپاریش به امان خدااااا ....

بلد بودن واژگان قطعا توی پاسخگویی به کلوز تست، درک مطلب و گرامر هم کمک میکنه...

و قطططعا کمک به سزایی توی هم ریدینگ و مخصوووصا هم کلوز تست بهتون میکنه ....

وسه ی گرامر هم حل تست بسیار مهمه تا تیپ سوالات گرامری دستتون بیاد ...

البته اینو بدونید که هییییچ فرقی نداره که گرامر رو اول بخونید ، وسط بخونید ، آخر بخونید و یا همزمان با خوندن روزانتون بخونید ....

هیچ فرقی نداره .... پس زیاد خودتونو درگیر این موضوع نکنید ....

جمع بندی : روزانه 30 - 40 واژه بخونیدو حفظ کنید ....

تستهاش رو بزنید و مرور کنید.... گرامر رو هم از دست ندین...

با این کار شما حدودا 17 سوال کنکور رو میخونید ....

و شما اگه واااقعا خوب بخونید حدددد اقلش میتونید به 10 سوال جواب بدین و 40% رو بزنید ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ممنون ولی....من که دیگه هرچی شدم دیگه شدم ازپس کتاب خریدم مردم هردفعه پشتیبان یه چیزی میگفت بخر من با همون خط سفید طی دوهفته از صفر به سی رسیدم حالاهم باهمون به هشتاد میرسم کتاب مهم نیست مهم اراده هست !!!!!پ.ن البته من گاج هم دارم ولی خواستم موفقیتم را در اوج بدبختی نشون بدم خخخخخخ
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دوستانی هم که لغاتشون ضعیفه یا اینکه راحت نمیتونن حفظش کنن
      کدینگ لغات برای زبان بخرن
      روش های جالبی هست که راحت تر میتونید یاد بگیرید
      من خودم کلاس زبان میرفتم و نیازی پیدا نکردم ولی چند صفحشو خوندم از جزوه یکی از دوستان خیلی جالب بود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من از الان تا کنکور روزی 1 سات زبان میخونم
      تمام ازمون های قلمچی رو دوباره دوره میکنم
      لغاتم از رو لقمه مهروماه
      با این هم بازم وقت اضافه میارم و دوباره مبتکران رو دوره میکنم
      گرامرم از اول سال هیچی نخوندم 4 سوال ازش میاد که نمیخونم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام نتونستم متنو کامل بخونم توضیحاتت یه جاهایی خوب بود یه جاهایی ..

به نظر من اگه کسی بخواد زبان بزنه اول باید کتاب خط ویژه ارشاد عظیمی رو بگیره که به جا 3 تست گرامر 4 تا رو تضمین میکنم ک میزنه بعد لغت و کلوز رو بزنه درک مطلب رو بیخیال بشه البته واسه کسایی ک ضعیفن میگم درک مطلب بیخیال
      یه چیزی حدود 65 درصد میشه

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      زبان خیلی اسونه ... برا گرامر به نظرم جمع بندی الا رو ببینین کافیه ... البته کتاب هم بخاین مبتکران خوبه با اینکه جامع هست ولی با روزی 1 ساعت میشه خلاصش کرد

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببین اگه الان صفر صفری فقط شروع کن لغت خوندن لغت که بلد باشی بالای 50 میتونی بزنی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط F.memar نمایش پست ها
      ممنون ولی....من که دیگه هرچی شدم دیگه شدم ازپس کتاب خریدم مردم هردفعه پشتیبان یه چیزی میگفت بخر من با همون خط سفید طی دوهفته از صفر به سی رسیدم حالاهم باهمون به هشتاد میرسم کتاب مهم نیست مهم اراده هست !!!!!پ.ن البته من گاج هم دارم ولی خواستم موفقیتم را در اوج بدبختی نشون بدم خخخخخخ

نه بابا خدا نکنه .
      بدبختی ینی چی ...
      خط سفییید؟؟؟؟؟
      خط سفید دیگه کدوم کتابه؟؟؟؟
      همین الان رفتم سرچ کردم دیدمش خخخخخخ
      کتاب خوبیه ینییییی؟؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammad7 نمایش پست ها
      سلام نتونستم متنو کامل بخونم توضیحاتت یه جاهایی خوب بود یه جاهایی ..

به نظر من اگه کسی بخواد زبان بزنه اول باید کتاب خط ویژه ارشاد عظیمی رو بگیره که به جا 3 تست گرامر 4 تا رو تضمین میکنم ک میزنه بعد لغت و کلوز رو بزنه درک مطلب رو بیخیال بشه البته واسه کسایی ک ضعیفن میگم درک مطلب بیخیال
      یه چیزی حدود 65 درصد میشه

سلام ...
      چرا نتونستی متنو کامل بخونیی؟؟؟؟

کجاهاش بد بود؟؟؟؟؟

تا اصلاحش کنم ....

آره خط ویژه هم خوبه ... ولی مهر و ماه برا کسی خوبه که از صفففففر مطلق هم میخاد شرو کنه ....

ولی خط ویژه اینجوری نیس ....

کل این مطالبش میشن 68 درصد مطالب ...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خدارو شکر هرچقدم درس نخونده باشم از زبانم مطمینم کم کمش 80 میزنم حالا ببینم چه میشه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ah.at نمایش پست ها

نه بابا خدا نکنه .
      بدبختی ینی چی ...
      خط سفییید؟؟؟؟؟
      خط سفید دیگه کدوم کتابه؟؟؟؟
      همین الان رفتم سرچ کردم دیدمش خخخخخخ
      کتاب خوبیه ینییییی؟؟؟؟
      خط سفید مفت نمی ارزه فقط معنی لغاتش را با گرامرش را میخونم ولی بازم باید روی گاج بخونم چون مفت نمی ارزد معلممون گفت همه برن بخرن ما سر کلاس کارمیکنیم همه خریدن اما اون....... یه سوالشو هم حل نکرد به غیر از پیش بقیه اش پاسخنامه نداره!!!!!! معلممون حتی درس هم نمیداد من و چندتا از دوستام میرفتیم تدریس میکردیم ...... وقتی زبان بیست شدم فک کردم خیلی زبان بلدم تا این که اولین ازمون کانون زبان را هفت درصد زدم و دیدم زبانم داغونه دیگه دنبالش نرفتم تا عید ! بعد عید روی کتاب گاج میخوندم و طریقه خوندنش را از خیلی از بچه های انجمن پرسیدم تا اینکه به سی رسیدم حالا هم به هشتاد میرسونمش چون هیچ وقت برای شروع دیر نیست!!!!!!!!!!!!!!!!
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم در حد صفر بودم....

لغت سال 1و2 و 3و4 رو خوندم الان حدود60 میزنم

هیچ چیز غیرممکن (impossible) نیست، خود کلمه هم دارد می گوید: "من ممکن ام" (I’m possible!)
      (آدری هپبورن)

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شهاب اناری و دیگر هیچ!
      بر می خیزم!

14. Top | #14
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      یه کتابی خیلی سبز داره به اسم جمع بندی،یه کتاب خیلی کوچیکه 8 تومن از سایتش خریدم یه عروسکم بهم دادن!!!! باهاش گرامر و لغت کار میکنم،،یه کتاب قلم چی آبی هم رسیده بهم مفتی(اونم تو سایت قلم چی برنده شدم) تستاش خیلی خوب و کامله،پاسخ تشریحیم داره،البته من از 8 سالگی کلاس زبان میرفتم ،رفقا کتاب شهاب اناری رو هم پیشنهاد میکنن که من چون ندیدم نمیتونم راجع بهش صحبت کنم،،،با توجه ب زمان باقیمانده کتابایی مثل میکروی گاج اصلا توصیه نمیشود به نظرم شما یه برنامه منطقی بریز برای 7 تا 10 تا تست،معمولا دوستن تویcloze testومتن خیلی ضعیفن شما اینارو حذف کن(البته بازم میگم به خودتون مربوطه که چیو نگه دارین چیو حذف کنین)گرامر پیش بجز درس آخرش خیلی راحته گرامرسومم چیز زیادی نداره،،،تو گرامرا هم قلم چی خیلی ضعیفه (کتاب جمع بندی خیلی سبز برای موقعیت الان خوبه چون وقت زیادی نمونده) لغت هم بخونید از طریق جعبه لاینتر یا خودتون فیش نویسی کنید(خیلی مهمه که خودتون بنویسید ،نوشتن یه لغت کاملا شما رو بهش مسلط میکنه)8 تا صحیح بدون غلط به شما32% میده10 تا هم 40% با یه برنامه منطقی راحت تا میتونید خودتونو برسونید موفق و پیروز باشید

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زبان برا من خیلی راحته اما برا بعضیا امکان داره سخت باشه. ولی سوالات زبان کنکور کارشناسی خیییییییییییییییییییییییی یییییلی راحت تر ساده تر از ارشد و بقیه آزمونا هستن. زیاد نگران نباشین گرامرای کتابو بخونین کافیه. هرجا اشکال داشتین در خدمتتون هستم واسه رفع اشکال. من خودم فقط تو قسمت درک مطلبش لنگ میزنم بقیه رو فول فولم. حتما ازم بپرسین اگه تو گرامر یا لغتی مشکل داشتین خوشحال میشم کمک کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)