خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اين روزها به رتبه و رشته فکر نکنيد

اين روزها بسيار از داوطلبان آزمون سراسري مي‌شنوم که مي‌پرسند حدس مي‌زنم چه رتبه‌اي را کسب مي‌کنند يا اينکه آيا رتبۀ مورد نظرشان را به دست مي­آورند. آنها بعد از هر آزمون آزمايشي، با توجه به رتبه‌اي که کسب کرده‌اند، يا دچار ياس و نااميدي مي ­شوند يا ذوق زده خود را در دانشگاه و رشته مورد نظرشان تجسم مي‌کنند!
      بايد بگويم که اين تصورات اشتباه است. اگر داوطلب کنکور هستيد، به هيچ وجه به اين فکر نکنيد که دلتان مي­خواهد در چه رشته‌اي و چه دانشگاهي قبول شويد؛ يا اينکه اگر در فلان رشته قبول شويد، چه فوايدي دارد.
      اين افکار، عامل اصلي خستگي از درس خواندن و تنفر از مطالعه است، و بر عکس تصور بعضي‌ها، عامل بي‌انگيزگي و اضطراب شديد قبل از کنکور و سر جلسه آزمون مي­شود، و افت تحصيلي بعضي از دانش‌­آموزان خوب نيز به همين دليل است.

اگر شما از يک داوطلب موفق آزمون سراسري بپرسيد که چه رشته‌اي مي خواهي قبول شوي، به احتمال بسيار زياد به شما خواهد گفت: «حالا ببينم چه مي‌شود» يا «نتيجه برايم مهم نيست؛ الان فقط درس مي‌خوانم» يا «هنوز به صورت جدي به آن فکر نکرده‌ام؛ الان برايم مهم است که درس‌هايم را خوب بخوانم.»
      در واقع آنها به حال مي­ پردازند و هدفشان مطالعۀ همان درسي است که مي‌خوانند و از درست انجام دادن آن لذت مي‌برند. بيل گيتس، صاحب شرکت مايکروسافت، مي ­گويد: «صرف کار کردن لذت بخش است.» وي همچنين مي ­گويد: «هرگز اجازه ندهيد که رکود و سکون به سراغتان بيايد.» بي‌شک، همين نگاه و نحوۀ زندگي، او را ثروتمندترين مرد دنيا کرده است.

منبع:پیک سنجش

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پشتیبانم میگفت توی سایت کانون قلم چی نوشته کسانی که اخرین ازمون جامع شون را افت میکنند در کنکور نتیجه بهتری میگیرن ! چون دیگه اون موقع نه انگیزه کاذب دارن نه استرس هر سوالی که بلد باشن را میزنندبه امید موفقیت من و شما
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با سلام
      دانش آموزای منم همین جورین
      هی رمیرن ددرصد چک می کنن
      درصد گیری و ربته و ... الان کار کاملا اشتباهیه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عاااااااااااااخ مامانم و پشتيبانمم همينو ميگن..اما خب من نميتونم يني نتونستم اجراش كنم...
      بعد هرازمون زود ميرم تخمين رتبه.....
      اما خب بهشون قول دادم ازديروز ك اينكارو نكنم....
      تا الانم موفق بودم...
      انشاالله تا 25تيرهم بتونم....

بیست سال بعد شما از کارهایی که انجام نداده اید ناراحت می شوید.. نه کارهایی که انجام داده اید،
      پس طناب قایق تان را از ساحل باز کنید و از ساحل امن خود به سوی آبهای آزاد برانید و خطر کنید.
      جستجو کنید، رویا بسازید و کشف کنید.
      (مارک تواین)

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاملا درسته
      این کار خیلی تو موفقیت کنکوریا تأثیر داره
      ممنون استارتر

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن