خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samir93 نمایش پست ها
      سلام؛مرسی
      تو پاسخ تشریحی خود دفترچه سازمان سنجش و مبتکران و ...هیچ صحبتی از کاهش اکسیژن نشده اصلا.
      فقط یه جا نوشته بود فلز اهن تولید شده در اند با یونهای هیدروکسیدی که به طور عادی تومحلولهای ابی هست(فارغ از اکسایش یا کاهش اب یا هرچیز دیگه ای)رسوب رو میتونه تشکیل بده.تااین جا بحث درمورد رسوب حل میشه.
      اما کاهش اب درحضور یون اهن جای بحث داره که من متوجهش نشدم
      ما در حد کتاب فقط باید بلد باشیم که تو رقابت کاتدی آب فقط نسبت به عناصر 1و2 اصلی و یونهایAlوMnبرنده هست...درست؟یه سری بحث درمور غلظت های این مواد پیش میاد که نیاز به یادگیری و در سطح کنکور نیست...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من ميدونم مشكل شما چيه من خودمم همين مشكل رو داشتم.
      شما داري ميگي E0 آهن از she كمتره پس بايد آهن برنده بشه و مال هيدروژن صفره.
      ولي اينجا داره نسبت به آب بررسي ميشه سلول گالواني نيس كه برقكافته و بايد نسبت به eh2o بررسي بشه نه eH

H2o + e =>h2 +oh مساوي با -0.83
      ولي آهن -0.44
      پس بايد آب برنده بشه برو تو جدول كتاب درسي ببين e0 آب كمتر از هيدروژن و آهنه

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mraday نمایش پست ها
      ولي اينجا داره نسبت به آب بررسي ميشه سلول گالواني نيس كه برقكافته و بايد نسبت به eh2o بررسي بشه نه eH

ولي آهن -0.44
      عزیز این واکنش کاهش آبه نه اکسایش....

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشيد برعكس شد image.jpg

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Remistry نمایش پست ها
      عزیز این واکنش کاهش آبه نه اکسایش....
      درسته چون واكنش ها رو برعكس دادهآدم قاطي ميكنه شما درست ميگين

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mraday نمایش پست ها

ولي آهن -0.44
      باور کنید نمیشه؛خب باهمین اطلاعاتی هم که شما دادید بازم نمیشه؛e اهن بزرگتر از e آبه (یعنی الکترون گیرنده تره)و تو کاتد کاهش خواهد یافت.ضمنا تو صورت سوالم خودش e هاروداده ومال ابم داده نه she.

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایا کسی با نظر من موافق هست؟
      یعنی کسی قبول داری استدلال منو؟

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزيز گفته ما يه الكترود آهني رو ميكنيم تو آب شهري يعني اول فقط fe (نه يون fe2+) داره خوب؟

حالا قبول داري وقتي فلز آهن فقط اكسايش ميكنه ؟ پس تو رقابت آندي با آب برنده ميشه و اصلا تو رقابت كاتدي شركت نميكنه چون نميتونه يون منفي بشه

حالا كه آهن تو آندي برنده شد الكتروني كه ازش در مياد رو آب تو پايانه كاتدي بدون رقابت باكسي ميگيره و كاهش پيدا ميكنه و هيدروكسيدي كه توليد ميشه با اون يون هاي آهن feoh2 ميده
      فك كنم مشكلت حل شد؟!

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام...دوست عزیز حرف شما کاملا درسته ولی ما در لحظه شروع فلز اهن و اب داریم و داخل محلول ما که آب هستش اصلا یون اهن وجود نداره که بخواد در کاتد با اب رقابت کنه...بعد از مدتی هم که یون اهن تولید میشه با oh تولیدی در کاتد واکنش میده و رسوب میکنه و عملا نمیتونه در رقابت کاتدی شرکت کنه...امیدوارم بدردت بخوره

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن