خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Halam-Bade
      نمایش مشخصات

مشکلم در فصل اغازیان و قارچ ها

سلام بچه ها . من اصلا نمی تونم این دو تا فصل (اغازیان و قارچ ها)رو خوب بفهمم به خصوص قارچ ها. احساس میکنم یه جوری حفظی دارم میخونم می دونم حتما میگین این دو تا فصل بیشتر حفظیه ولی با حفظی خوندن مطالب زود از یادم میره برای همین نوع خوندنم به دلم نمیشینه منبعم هم نشرالگو هست خواهشا راه حلی به غیر از اتکا به خود کتاب ارائه بدید!من خودم نمیتونم از کتاب درسی نکته دربیارم
      شما برای بهتر فهمیدن این دو فصل چیکار میکنید؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرور مرور مرور و دیگر هیچ! سعی کن فقط کتابو بخون نه هیچ جزوه دیگه! بعد که برات روون شد برو سراغ درسنامه و تست!!!!

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      همایش عمارلو
      واسه خریدنش دیره میتونی از یکی بگیری بخونی قارچشو
      اغازیان حفظیه ولی قارچ ها حفظیه!
      کلا حفظیات همه جا هست حتی تو مفهومی ترین سوال های زیست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.rabbani نمایش پست ها
      سلام بچه ها . من اصلا نمی تونم این دو تا فصل (اغازیان و قارچ ها)رو خوب بفهمم به خصوص قارچ ها. احساس میکنم یه جوری حفظی دارم میخونم می دونم حتما میگین این دو تا فصل بیشتر حفظیه ولی با حفظی خوندن مطالب زود از یادم میره برای همین نوع خوندنم به دلم نمیشینه منبعم هم نشرالگو هست خواهشا راه حلی به غیر از اتکا به خود کتاب ارائه بدید!من خودم نمیتونم از کتاب درسی نکته دربیارم

همین نشر الگو کفایت میکنه .

وقتی مطالب یخورده حفظیه دیگه با تست زدن مشکلت حل میشه

یک سرچم بکن تو نت چند تا جزوه خوب هست

یک جزوه خوبم یکی از بچه های همین فروم گذاشته بود

یکم نو همین فرومم سرچ کن

کتاب جدیدم نمیخواد بخری الکی برای مبحث به این گلابی ای : دی
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

ویرایش توسط Egotist : 13 اردیبهشت 1395 در ساعت 22:58

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عمارلو خوبه
      اما حفظیه دیگه.منم مشکل ترو دارم
      I wanna thank me for believing in me

6. Top | #6
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یک عــــــــالمه کتابو بخون!! 3بار!5بار!+ تست های سراسری شو بزن! بعدش هم اون چرخه هارو (چرخه های زندگی قارچ ها + چندتا هم توی فصل آغازیان هست)چندبااااار برای خودت بکش و توضیح بده !! این آخریه خیلی مهمه که بتونی خودت چرخه هارو بکشی!! و بتونی توضیحش بدی دیگه چیزی نداره که!!
      البته مرور هم یادت نره!! هردفعه میخوای یه فصلو بخونی یه نگاه بندازی به اینا یادت میاد!!
      موفق باشی!!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

چرا بدون اتکا به کتاب؟؟
      کتاب که خیلی خوبه!! نکته هاشو وقتی تستهاشو بزنی میتونی دربیاری!! فک نکنم کسی باشه که دفه اول کتابو بخونه بتونه نکته در آره!!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تنها راهش خوندن کتابه.حتی الگو هم نمیتونه کمکت کنه.باید اینقد کتاب بخونی تا تک تک جملاتش ملکه ذهنت بشه.اگه به کنکور 5 سال اخیر دقت کرده باشی.سوالات فقط براساس ادبیات کتابه . دونستن متن کتاب خیلی مهمه
      عضو شورای مرکزی کانون دانش آموختگان سمپاد (استعدادهای درخشان)

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بخوای نخوای چاره کار سه فصل آخر زیست پیش فقط خوندن کتاب درسی بصورت حفظی به دفعات زیاده

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      همونطور که دوستان گفتن برای این فصول فقط باید کتاب خوندمنابع دیگه معمولا یه چیزای اضافی میارن و همین باعث شلوغی ذهن و شای سردرگمی میشه اگه سوالای چند سال اخیر کنکور و حتی 94 رو ببینی، میبینی نکته شاخی ندارن ج همه همون چیزایی هست که تو کتابه به نظرم سعی کن خط کتاب رو به دفعات زیاد بخونی، بهترین راه همینه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      مثلا برای آغازیان روزی 2 تا شاخه رو حفظ کن روز بعد 2تا دیگه با اون قبلیا رو بخون
      من این کار رو کردم کلا همش رو حفظ شدم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      از نظرای همتون ممنونم دوستان

13. Top | #13
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      اگه منبعت نشره الگویه، تستای تالیفی شو بزن فول میشی مطمئن باش
      قل از آزمونا هم سراسری هارو بزن

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      جز تکرار کردن و با حوصله خوندن چیزی نمیتونم بگم وقتی مثلا روزن داران رو خوندی نرو بعدی روش فکر کن یا مثلا از هر کدومشون اگه یه ویژگیشون یادت میره اونو رو کاغذ بنویس
      هرچقدر هم خوب بخونی اینارو زود یادت میره
      هفته قبل برای قلم چی حفظش بودم بعد یه هفته دیروز هیچی یادم نبود
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه سری نکته از فصل اغازیان هست گفتم اینجابنویسم
      باشدکه رستگارشویم

*دیواره ی کلامیدوموناس مطابق شکل کتاب درمحلی که تاژک هست نازکتره...
      *اگه به شکل کتاب بنگرید میبینید که زیوسپورهاوگامت های کلامیدوموناس تازمانی که درون دیواره ی سلول مادراندتاژک ندارن...
      *توی کلامیدوموناس ازسر تاژک دار2تاگامت باهم ترکیب میشه امااااتوی کاهوی دریایی 2گامت ازکنارهمجوشی دارن...
      *بدون لقاح میشه زیگوت به وجودبیاد.......کی؟کجا؟توی کاهوی دریایی ازطریق همجوشی.
      رواین خیلی میتونن مانوربدن!!

*هم تولیدمثل غیرجنسی هم تولیدگامت در کلامیدوموناس ازطریق میتوز صورت میگیره...
      پس جانداری داریم که هم تولیدمثل جنسی اش هم غیرجنسی به یک روش!منظورم میتوزه!صورت بگیره...

*اینوروهم من همش قاطی میکنم....
      1.زیوسپورهانخست درون دیواره ی سلول مادرمیمانند......پس از رسیدن!(کاما)دیواره راپاره میکنن!....
      زیوسپوربایه برسه

2.درخزه انتروزویید وقتی خارج میشه که انتریدی برسه(البته توی کتاب جدیده حذفش کردن)....
      انتریدی بایه برسه

3.هاگدان وقتی باز میشه که هاگ ها برسن....
      هاگ بایه برسه

4. سلول های ها پلویید توی زیگوسپور وقتی شرایط اوکی باشه دیواره زیگوسپور را پاره میکنن و میا ن بیرون...
      .

*اینم یادتون باشه...
      طویل ترین....موجودکره ی زمین
      ...کلپ

قدیمی ترین....درخت.
      ... یه کاج که مال 5000سال پیشه

بزرگترین....جاندار روی زمین....
      درخت سکویا

موووووفق باشید

میدونم ربطی به تاپیک ندارهولی تنهاجایی بود به جزصفحه سوالات زیست که میتونستم اینو بذارم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن