خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.rabbani نمایش پست ها
      سلام بچه ها . من اصلا نمی تونم این دو تا فصل (اغازیان و قارچ ها)رو خوب بفهمم به خصوص قارچ ها. احساس میکنم یه جوری حفظی دارم میخونم می دونم حتما میگین این دو تا فصل بیشتر حفظیه ولی با حفظی خوندن مطالب زود از یادم میره برای همین نوع خوندنم به دلم نمیشینه منبعم هم نشرالگو هست خواهشا راه حلی به غیر از اتکا به خود کتاب ارائه بدید!من خودم نمیتونم از کتاب درسی نکته دربیارم
      شما برای بهتر فهمیدن این دو فصل چیکار میکنید؟
      سلام دوست عزیز
      از من به تو نصیحت
      باید این دو فصل رو و هم باکتری رو خیلی زیاد بخونی و مرور کنی. خود آقای کرامت در دی وی هاشون می گن باید بچه این دو فصل رو نزدیک به 30 یا 40 بار بخونن.
      یادت باشه از رو کتاب بخونی نه از درسنامه های الگو و خیلی سبز و غیره ..... یجوری از کتاب بخون که صفحات کتاب تو ذهنت بمونه (
      حافظــه تصــویری ) .یعنی وقتی قارچ آسکومیست رو با بازیدیومیست و زیگومیست مقایسه می کنن سریع اون صفحات جلوی چشمت باشه .وگرنه لغت که نیست همینجوری حفظ کنی یادت باشه.تو این دوفصل من از حافظه تصویری استفاده می کنم.اغراق نباشه بگم که من این دو فصل رو نزدیک به 30 بار یا بیشتر خوندم. پس یه 10 یا 15 بار بخون بعد از رو تست نکات رو جمع کن و نکات و متن کتاب رو هی هی مرور کن.
      اینم یادت باشه که موفقیت با تلاش و پشتکار بدست میاد نه راه دیگه .....
      موفق و موید باشید.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شاید بتونید مطالب و دسته بندی کنید
      و خلاصه نویسی کنید
      برای خودتون توضیح بدین...
      تفاوت ها و شباهت هاش و بنویسید
      و...

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها . من اصلا نمی تونم این دو تا فصل (اغازیان و قارچ ها)رو خوب بفهمم به خصوص قارچ ها. احساس میکنم یه جوری حفظی دارم میخونم می دونم حتما میگین این دو تا فصل بیشتر حفظیه ولی با حفظی خوندن مطالب زود از یادم میره برای همین نوع خوندنم به دلم نمیشینه منبعم هم نشرالگو هست خواهشا راه حلی به غیر از اتکا به خود کتاب ارائه بدید!من خودم نمیتونم از کتاب درسی نکته دربیارم
      با سلام خدمت شما.کتاب رو یه دور سریع بخونید...بعد از چند ساعت ،دوباره ولی این دفه آهسته تر و با دقت تر بخونید . اگه دوست دارید خلاصه برداری هم بکنید ولی اول قبل از همه چی،کتاب...
      فرق من با اونا اینه که ،وقتی سخت میشه من ادامه میدم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      وارد تاپیک زیر بشید
      ▣ جزومیکس کامل قــارچ ها-ف11زیست پیش | JozvMix♐
      پاسخ به سوالات سربازی

5. Top | #20
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسنامه های الگو رو نخونیم ؟!

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atena.kh نمایش پست ها
      یه سری نکته از فصل اغازیان هست گفتم اینجابنویسم
      باشدکه رستگارشویم

*دیواره ی کلامیدوموناس مطابق شکل کتاب درمحلی که تاژک هست نازکتره...
      *اگه به شکل کتاب بنگرید میبینید که زیوسپورهاوگامت های کلامیدوموناس تازمانی که درون دیواره ی سلول مادراندتاژک ندارن...
      *توی کلامیدوموناس ازسر تاژک دار2تاگامت باهم ترکیب میشه امااااتوی کاهوی دریایی 2گامت ازکنارهمجوشی دارن...
      *بدون لقاح میشه زیگوت به وجودبیاد.......کی؟کجا؟توی کاهوی دریایی ازطریق همجوشی.
      رواین خیلی میتونن مانوربدن!!

*هم تولیدمثل غیرجنسی هم تولیدگامت در کلامیدوموناس ازطریق میتوز صورت میگیره...
      پس جانداری داریم که هم تولیدمثل جنسی اش هم غیرجنسی به یک روش!منظورم میتوزه!صورت بگیره...

*اینوروهم من همش قاطی میکنم....
      1.زیوسپورهانخست درون دیواره ی سلول مادرمیمانند......پس از رسیدن!(کاما)دیواره راپاره میکنن!....
      زیوسپوربایه برسه

2.درخزه انتروزویید وقتی خارج میشه که انتریدی برسه(البته توی کتاب جدیده حذفش کردن)....
      انتریدی بایه برسه

3.هاگدان وقتی باز میشه که هاگ ها برسن....
      هاگ بایه برسه

4. سلول های ها پلویید توی زیگوسپور وقتی شرایط اوکی باشه دیواره زیگوسپور را پاره میکنن و میا ن بیرون...
      .

*اینم یادتون باشه...
      طویل ترین....موجودکره ی زمین
      ...کلپ

قدیمی ترین....درخت.
      ... یه کاج که مال 5000سال پیشه

بزرگترین....جاندار روی زمین....
      درخت سکویا

موووووفق باشید

میدونم ربطی به تاپیک ندارهولی تنهاجایی بود به جزصفحه سوالات زیست که میتونستم اینو بذارم
      خیلی مفید بود یادداشت کردم

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش عادیه من خودم پروتئن سازی ی بار خوندم فهمیدم ولی این 4 تا فصل آخر و 5 بار خوندم هربارم خوندم حجم زیادیشو یادم رفت حتما تو این فصول کتاب درسی مطالعه شه کتابای بیرون یا ناقص گفتن یا گزافه گویی کردن

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام .بیشتر بچه ها درمورده این فصل همین مشکل رو دارن.من وقتی ازشون میپرسم میگن بیشتر از سه بار خوندن و تست هاش رو زدن تا خوب یاد گرفتن .کتاب همایش دکتر عمارلو هم خوبه .

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من دو فصل آخر پیش رو هرشب میخونم. تقریبا دوماهه شبی بیست دقیقه اینارو میخونم.ویژگی های همشونو توی یه دفترچه نوشتم هر صفحه واسه یکی از شاخه ها. وقت زیادی نمیگیره اما قشنگ ملکه ذهن آدم میشه. شاید بگین اینقدر تکرار دیگه نیاز نیست اما الان دسته بندی کاملا مشخصی تو ذهنم داره. شاید واسه شما هم اینجوری جواب بده
      Maybe it's not about happy ending.
      Maybe it's about the story...
      Albert Camus

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhnz نمایش پست ها
      چرا بدون اتکا به کتاب؟؟
      کتاب که خیلی خوبه!! نکته هاشو وقتی تستهاشو بزنی میتونی دربیاری!! فک نکنم کسی باشه که دفه اول کتابو بخونه بتونه نکته در آره!!
      من بدون خوندن هیچ کتاب دیگه ای این دوفصلو خوندم. از معدود فصلاییه که ترکیبیاش اونقدری نیس که آدم نتونه از رو خود کتاب نکاتشو پیدا کنه
      Maybe it's not about happy ending.
      Maybe it's about the story...
      Albert Camus

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کارتو راه میندازه اگه خواسته اغازیانم دارم
      فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جزوای که برات فرستادم خیلی خیلی کار خودمو راه انداخت امیدوار کارتو رو هم راه بندازه

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من ویژگی های هر گونه رو تو ی کاغذ یادداشت چسبی نوشتم چسبوندم به دیوار..
      هر شب قبل خواب یه نگا میندازم..
      اینجوری دیگه یادم نمیره...
      درضمن اگه تستای نشر الگو بخصوص ترکیبیاشو خوب کار کنی بهتر یادت میمونه...
      уσυ cαη'т ωαƖк ωιтн Gσɗ αηɗ нσƖɗιηg нαηɗ ωιтн ɗєνιƖ

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن