خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پشت کنکور موندن کار درستیه ???

سلام. شاید خیلی ها از الآن درس رو گزاشتن کنار و یا دست و پا شکسته دارن میخونن چون که برنامه ریزی کردن واسه سال ديگه !
      برای بچه های تجربي شاید قضیه يخورده فرق داشته باش چون شما انتظار یه رشته تاپ رو داری و فکر میکنی این دو ماه و خورده ای براش کافی نيست ! کاری به درست و غلطش ندارم ولی این که الآن شما بشيني و هیچ کاری نکنی تا کنکور به این دید که من نمی رسم هیچ منطقی نمی تونه توجيحش کن !

اما بچه های رياضي یه فرق بزرگ با تجربي ها دارن اونم این که اکثر اونا برای رشته رویایی شون درس نمی خونن بلکه برای دانشگاه تاپ برای رشته مورد نظرشان دارن درس ميخونن و یا این که اصن نمی خونن دلیلش هم دانشگاه های زیادی که وجود داره حتی بالاترین رشته ریاضی هم دور از دسترس نیست و خب بازار کاری نچندان خوبی هم در پی اون وجود داره اما بچه های تجربي گاهی فکر میکنن که اصن دانشگاه قبول میشن یا نه !
      با این اوصاف شاید خیلی ها بخوان تو این رشته پشت کنکور بمونن و به دید خیلی ها با این کار دارن بیکاری خودشون رو یک سال عقب میندازن ! اما نظر شما در مورد پشت کنکور موندن چیه ? چه مزایا و چه معایبی داره ?? اصلا به نظر شما تفاوت های که تو پذیرش این دو رشته ذکر شد درست هست یا نه ? و این که پشت کنکور موندن بنظرتون برای همه راه ساز هست یا بستگی به اون فرد داره ?
      خلاصه ممنون میشم اگه همه نظرشون رو بگن و به یک جمع بندی کلی برسیم ....

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بستگی به فرد و هدف هاش داره ... مثلا کسی که واقعا هدفش پزشکیه و آینده دیگه ای براي خودش نميبينه هر رشته دیگه ای بره ضرر ميکنه و این مورد پشت کنکوري باشه بهتره و همچنین اوني که درست هدف یابی نکنه و نفهمه که چیکارش سال بعدم به مشکل ميخوره چه بسا همون رشته ای هم که امسال ميتونست قبول شه سال بعد نتونه ...
      معمولا کسايي که این تیپ هستن به طیف وسیعی رشته علاقه دارن مثلا براشون مدیریت و پزشکی و روانشناسی و ... ي چيزه ... چه خوب که همین الان تکلیف خودشون رو معلوم کنن

Sent from my HTC One using Tapatalk

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اصلا بهش فکر نکن... خب تو بزاری برای سال دیگ الان چیکار کنی تلاش نکنی ؟
      همه ی تلاشتو امسال بکن اگه نشد سال دیگ...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من ریاضی هستم . امسال حتما پشت کنکور میمونم چون بنظرم بجز چند دانشگاه برتر کشور بقیه ارزش رفتن ندارن.2-اگه یه دانشگاه خوب درس خونده باشی راحت تر میتونی برای ارشد و دکترا از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیری3-انگیزه بیشتری برای ادامه تحصیل و... داری4-امسال اصلا درس ریاضی رو خوب نخوندم .بدون شک اگه امسال برم دانشگاه" هر دانشگاهی" چون ریاضیم ضعیفه معدل لیسانسم کم میشه در واقع فقط وقتمو تو دانشگاه تلف میکنم5-ترمیم معدل
      .
      .
      .

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه کسی واقعا به خودش اطمینان داشته باشه که سال بعد رو بیشتر میخونه میتونه تصمیم درستی باشه
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اگه‌درس خونی بمون
      پشت کنکور موندن واسه کسی ک طول سال کنکور همیشه یکی باید پیدا شه انگیزه و امید واهی واسه درس خوندن بهش بده اشتباه محضه

کسی باید بمونه ک تلاششو کرده یا واقعا می خواسته تلاش کنه ولی شرایط واسش جور نبوده
      ولی کسی ک از رو ناامیدی امسال رو بیخیال میشه احتمالش زیاده ک سال بعدش هم باز ناامیدی بیاد سراغش! و ب نتیجه نرسه
      این وسط عمرش هدر رفته ک هیچ جوره قابل جبران نیس
      صدق الله العلی العظیم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کسی که درس نخونده 100درصد پشت کنکورم بمونه نمیخونه...
      انقد مطمئنم که حاضرم سرش قسم بخورم...
      یه نمونش خودم...
      دوستام خیلی گفتن اگه این چند ماه و نخونی به امید پشت کنکوری مطمئن باش بازم نمیخونی...
      ادعام زیاااااد بووود گفتم نه جون و دل مایه میزارم میخونم...اینم نتیجه اش...

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      من ریاضی هستم . امسال حتما پشت کنکور میمونم چون بنظرم بجز چند دانشگاه برتر کشور بقیه ارزش رفتن ندارن.2-اگه یه دانشگاه خوب درس خونده باشی راحت تر میتونی برای ارشد و دکترا از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیری3-انگیزه بیشتری برای ادامه تحصیل و... داری4-امسال اصلا درس ریاضی رو خوب نخوندم .بدون شک اگه امسال برم دانشگاه" هر دانشگاهی" چون ریاضیم ضعیفه معدل لیسانسم کم میشه در واقع فقط وقتمو تو دانشگاه تلف میکنم5-ترمیم معدل
      .
      .
      .
      الان وضعیت درسيت چجوریه ? تراز قلم چی یا رتبه سنجش رو بگی کفايت میکنه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط oila نمایش پست ها
      اینا همه بهونه توجیح برای درس نخوندن که مثلا سال دیگ روزی 10 12 درس میخونم... با این روحیه سال دیگ هم وضعیت همینه... مگه این که این چتد ماهی رو خوب بخونی ... بعد اگه نتیجه نگرفتی یه سال پشت کنکور بمون و من بهت قول میدم موفق میشی .. ولی اگه از الان بیخیال بشب مطمن باش سال دیگ هم همین *** میمونی

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باید عاقلانه تصمیم گرفت
      مثلا بنده خدایی سال اول کنکور میده میشه بیست هزار منطقه
      حالا بنده خدا بمونه برا سال بعد ؛ حالا بیست هزارشو میتونه به دویست تبدیل کنه !!!!
      نهایتش میشه دوهزار
      اکثر بچه هایی پشت کنکور موندند عده ی کمی شون به موفقیت بالایی رسیدند
      پس بنظرم بی ارزشه واقعا تلف کردن عمر و انرژی هست
      پس پشت کنکور موندن یه انگیزه ی فوق العاده ی بالایی میخاد که عده ی کمی این رو دارند
      ضمنا هیچوقت رویایی فک نکنید باید واقعیت رو سنجید طبق اون تصمیم گیری کرد

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      قلم چی 3تا آزمون رفتم دو تای اولی 5700 سومی 6300 ولی دیگه نرفتم چون هدفم فقط تراز بود و فصل ها رو با کیفیت نمیخوندم.......البته این وضعیتم تا بهمن ماه بود.
      .
      .
      پشت کنکور موندن بستگی به هوشت و پایه درسیت داره.
      خیلیا پشت کنکور میمونن و موفق میشن خیلیا هم برعکس هیچ فرقی نمیکنن یا بد تز میشن.دلیل اصلیش میتونه هوش و پایه درسیشون باشه چون فکر میکنن با خوندن بیشتر وضع فرق میکنه در صورتی که سال بعد هم چند هفته میخونن ولی بعد که میبینن پیشرفت نمیکنن ول میکنن درس رو
      .
      .
      اگه فکر میکنی امسال به خاطر خوب درس نخوندن جا موندی و وسال بعد با خوندن میتونی رتبه عالی به دست بیاری حتما بمون.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza_mo نمایش پست ها
      اینا همه بهونه توجیح برای درس نخوندن که مثلا سال دیگ روزی 10 12 درس میخونم... با این روحیه سال دیگ هم وضعیت همینه... مگه این که این چتد ماهی رو خوب بخونی ... بعد اگه نتیجه نگرفتی یه سال پشت کنکور بمون و من بهت قول میدم موفق میشی .. ولی اگه از الان بیخیال بشب مطمن باش سال دیگ هم همین *** میمونی
      قرار نیست از الان تا آخر کنکور 95 بیخیال بشه ...از الان میتونه برای 96 بخونه
      .
      .
      .
      تو این دو ماه هیچ کاری نمیشه کرد..

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام. شاید خیلی ها از الآن درس رو گزاشتن کنار و یا دست و پا شکسته دارن میخونن چون که برنامه ریزی کردن واسه سال ديگه !
      برای بچه های تجربي شاید قضیه يخورده فرق داشته باش چون شما انتظار یه رشته تاپ رو داری و فکر میکنی این دو ماه و خورده ای براش کافی نيست ! کاری به درست و غلطش ندارم ولی این که الآن شما بشيني و هیچ کاری نکنی تا کنکور به این دید که من نمی رسم هیچ منطقی نمی تونه توجيحش کن !

اما بچه های رياضي یه فرق بزرگ با تجربي ها دارن اونم این که اکثر اونا برای رشته رویایی شون درس نمی خونن بلکه برای دانشگاه تاپ برای رشته مورد نظرشان دارن درس ميخونن و یا این که اصن نمی خونن دلیلش هم دانشگاه های زیادی که وجود داره حتی بالاترین رشته ریاضی هم دور از دسترس نیست و خب بازار کاری نچندان خوبی هم در پی اون وجود داره اما بچه های تجربي گاهی فکر میکنن که اصن دانشگاه قبول میشن یا نه !
      با این اوصاف شاید خیلی ها بخوان تو این رشته پشت کنکور بمونن و به دید خیلی ها با این کار دارن بیکاری خودشون رو یک سال عقب میندازن ! اما نظر شما در مورد پشت کنکور موندن چیه ? چه مزایا و چه معایبی داره ?? اصلا به نظر شما تفاوت های که تو پذیرش این دو رشته ذکر شد درست هست یا نه ? و این که پشت کنکور موندن بنظرتون برای همه راه ساز هست یا بستگی به اون فرد داره ?
      خلاصه ممنون میشم اگه همه نظرشون رو بگن و به یک جمع بندی کلی برسیم ....
      سلام عزیز
      پشت کنکور 1 تا 2 سال عیبی نداره ولی بیشتر به نظرم ارزش نداره-عمرت حیف میشه-عقب میمونی
      مزایا:فرصت کنکور دوباره-فرصت رشته خوب-عقب انداختن سربازی-.....//معایب:تلف شدن عمر-عقب ماندن-....
      بله تفاوت ها تا حدود زیاد درسته
      بستگی به فرد داره 100 درصد-کسی که میدونه میتونه رتبه بهتر بیاره و بهتر میخونه خیلی خوبه که بمونه
      سلامت باشی
      خلاف قوانین.

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      yeksal mondan doroste,,,vali bishtar az oon na......roohet parpar mi6

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها

قرار نیست از الان تا آخر کنکور 95 بیخیال بشه ...از الان میتونه برای 96 بخونه
      .
      .
      .
      تو این دو ماه هیچ کاری نمیشه کرد..
      با این ذهینت هیچی نمیشی... جا داره یه شعر بگم...
      ای برادر تو همه اندیشه ای
      مابقی خود استخوان و ریشه ای
      ور بود اندیشه ات گل، گلشنی
      ور بود خاری، تو هیمۀ گلخنی

وقتی فکرت منفی و نا امیدی نمیشه کاری کرد...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن