خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

اندر حکایات رشته ی علوم انسانی!

رشته ی عجیب غریبی این علوم انسانی!
      بیشتر مردم کشور ما یا حتی میشه گفت در سطح جهان تو بیشتر رشته های علوم انسانی خودشون رو صاحب نظر و سبک میدونن و فکر میکنن که خیلی بلدن! میگین چطور؟؟!
      خوب اگه بخوایم یه مثال ساده بزنیم میشه به اقتصاد اشاره کرد یکی از رشته های بسیار عالی علوم انسانی که دانشجوهای این رشته پس از تحمل سختی های بسیار می تونن به یه دید نسبی به این رشته وساز و کارهای اقتصادی برسن و به خودشون اجازه بدن تا اظهار نظر بکنن اما، امان از دست کسانی که هیچ تخصصی در این رشته ندارن و شروع میکنن به نظریه پردازی!! اگه از همین دسته از افراد در مورد بیماری ها و روش های درمانشون سوال بپرسی میگن من که دکتر نیستم! گرفتید؟!
      حالااز اقتصاد بگیر تاااااااااااااا علوم سیاسی و حقوق و........
      حالا یه سوال پیش میاد که ما با داشتن این همه نظریه پرداز و صاحب سبک که حتی در رو یا رویی با متخصصان علوم انسانی خودشون رو هیچ که نمیبازن میخوان جوری جلوه بدن که حتی حق با اونهاست چرا وضع جامعه ی ما اینه؟
      چرا فرهنگ ما فرهنگی نیست که بشه بهش افتخار کرد؟
      چرا جوانان مابیشترشون دچار خودباختگی فرهنگی شدن؟
      چرا اقتصاد ما وضعش خرابه؟
      و صد ها و هزاران چرای دیگه؟!!!
      علوم انسانی زیر بنای توسعه ی هرجامعه ای و تا وقتی که اینطوری به این رشته نگاه بشه نمیتونیم شاهدهیچ تغییری باشیم!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      حیفم اومد تاپیکت خالی بذارم

جامعه ما مریض!
      ظاهرن فرهنگ ملت اسلامیه!
      ولی با فرهنگ تک بعدیه غرب زندگی میکنیم: |

خودت حتما تقسیم بندی جوامع فارابی رو دیدی...
      مدینه فاضله(سالم)،جاهله(مریض) و...

ماها خودمون فقط شعار میدیم که مدینه فاضله(سعادت دنیا و آخرت)میریم!و در عمل همون مدینه جاهله(سعادت دنیا) هسیم
      غربیا علنن مدینه جاهله رو پیش میبرن

ماشالا اسم دین اسلامم میاری همه دماغشونو میگیرن
      بابا تو نماز و روزه نمیخای؟باش جهنم!اون حق خداس!خدا از حق خودش باز میگذرهمن خودم نماز نمیخونمحالا خودم یکاریش میکنم با خدای خودم!
      باآخوندام مشکل داری؟درست!

ولی اون چیزی رو که باجامعه و افراد مشترکی رو حداقل درست انجام بده
      اقتصاد:رشوه خواری!ربا خواری!گران فروشی!قاچاق،بیکاری و...
      فرهنگ:روابط نامشروع دختر وپسر!که بنیان خانواده رو به خطر انداخته واقعا!،طلاققتلاین همه پرونده قضایی داریمهیشکی حقوق و قانون عمل نمیکنه کهو...
      اینام همه به ربط دارن!

و در گرو همکاری همه افرادن نه یکی مثل
      من
      و یا
      رهبرجامعه
      اسمشم روشه:
      جامعه!
      حالا من تخصصی بلد نیسم عمق همه علوم بنگرم و تحلیل کنم!

اتفاقا فرهنگ ما تنها فرهنگیه که میشه بهش افتخار کرد!
      اسلام دین کامله و همون مدینه فاضله!
      ولی بنظر همان منجی عالم مدینه فاضله رو تحقق خواهد بخشید!

زیربنای جامعه هم خرابه!همون که میگی علوم انسانی ...
      کسی ارزشی قائل نیس!
      حالا من و شما باید سعی کنیم علوم انسانی رو گسترش بدیم رفیق!

ویرایش توسط Lawyer : 08 اردیبهشت 1395 در ساعت 15:54

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام.

امروز داشتم از امتحان برمیگشتم سوار تاکسی دیدم یه پسره با هیکل گنده داره یه مرد مسن رو جلوی خانوادش میزنه و بد و بیراه میگه .
      راستی قبلش هم از پارک رد میشدم. چندین نو جوان ، جوان ، مسن و حتی پیرمرد دیدم که جلوی دختر ها دلبری میکردن و به هر طریق کشیدن سیگار ، مانور دادن و گوشی درآوردن و تیکه انداختن و دید زدن و ........ من و دوستمم میخندیدیم به وضع و اوضاع.
      حتی دو تا بچه ده دوازده ساله دختر و پسر دست در دست هم سیگار کشان از لابه لای شمشاد ها عبور میکردند

والا خیلی مشکل هست توی جامعه حالا این که یه نمونه تو یک دید کوچیک و یک قسمت کوچک از کشوره !!!!.
      به نظرم انقدر افراد نالایق و بی ظرفیت اومدن و تو این جامعه بزرگ شدن و به جایی رسیدن
      که دیگه هیچ جوره مشکلات درست نمیشه.

به قولی جمال الدین اسد آبادی هم قشنگ گفته :
      به غرب رفتم اسلام دیدم مسلمان ندیدم. به شرق برگشتم مسلمان دیدم اما اسلام ندیدم.
      دیگه عرض کنم کسانی که خیلی به فکر بودند یا الان زندانن یا کانادا دارن زندگی میکنن یا جاهای دیگه و اونجا قدر این افراد رو خیلی میدونن.

الان مشکلات زیادی رو برای مردم به وجود اوردن و دیگه طوری کردن که همه چیز عادی باشه. کسی هم جرات نکنه حرفی بزنه
      مردمم گذاشتن سر کار آخر یک نفر بیاد همه چی رو درست کنه...
      مردمی که من میبینم در حال یک فروپاشی اساسی فرهنگی هستن. دوگانگی ها رو دقت کنید تا متوجه بشید. جوان ها جوانی نمیکنن. کسایی که سرکارن کار نمیکنن . زندگی دار ها زندگی نمیکنن. مادر ها مادری نمیکنن . دانش آموز دانش آموز نیست. معلم معلم نیست. هیچکس احساس تعلق نداره.
      مسئول کارش رو نمیکنه. همش خبر از دزدی میاد. فساد. گرونی . تجاوز و .....
      پس این همه ادعا داریم ولی یک درصد کشور روی فرهنگ و تربیت و آموزش و امثالهم سرمایه گذاری نکرده و ارزشی قائل نیست.
      هیچی درستش نمیکنه. مطمئن باش. پنجاه سال بعدم همینه

من از نگاه کلاغی که رفت فهمیدم ، که سرنوشت درختان باغمان تبر است
      ویرایش توسط Poorya.Mo : 08 اردیبهشت 1395 در ساعت 17:28

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      این نسل ما رو می بینی ؟ اون قدر مشکل داره ، اونقدر فقر فرهنگی داره ، اونقدر اما و اگر و خورده شیشه و اشکال داره که فقط یه راه داره تا درست بشه !
      متاسفانه اون راه نه اعتراض یه عده آدمه که هنوز این وسط مغزشون نپوسیده نه نصیحت کردن و به کار گرفتن روانشناسان فوق حرفه ای و ...
      درست کردن این جامعه که تو کثافت ریشه دوونده فقط انقراضه ! ماها باید بریم تا شاید نسل بعدی بدون تاثیر گرفتن از رفتارای ما تونست خودشو درست بسازه !
      خشت اوله که کج گذاشته شده ! زندگی ما داره با قانون جنگل پیش میره ! ما ها یادمون رفته کجاییم و قراره کجا بریم ! ماها فقط می خوایم سیر بخوابیم خوب بپوشیم و خوش بگذرونیم ! مهم نی این وسط کیا زیر چرخ ما له میشن! ماییم که تو اولویتیم ! شایدم یادمون نرفته ! ما یاد گرفتیم اینجوری باشیم !
      دوستان ، خوبی که حلال کردن نمی خواد
      بدی هم که ندیدین از ما .
      پس حرفی نمی مونه .
      حس کردم این انجمن داره وقتمو زیادی هدر میده .

طی یه عملیات متفکرانه ، دست ها را بی وقفه روی دکمه های کیبورد لغزاندیم و چرت پرتی همچون "ختذسحگختبسثثذحذ" تایپ کردیم . آن را کپی کرده ، و رمز اکانت خویش را عوض نمودیم . بعد از عوض شدن امضایی که میخونید می زنیم "خروج" و بای فور اور سی یو افتر کنکور !!!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lawyer نمایش پست ها
      حیفم اومد تاپیکت خالی بذارم

جامعه ما مریض!
      ظاهرن فرهنگ ملت اسلامیه!
      ولی با فرهنگ تک بعدیه غرب زندگی میکنیم: |

خودت حتما تقسیم بندی جوامع فارابی رو دیدی...
      مدینه فاضله(سالم)،جاهله(مریض) و...

ماها خودمون فقط شعار میدیم که مدینه فاضله(سعادت دنیا و آخرت)میریم!و در عمل همون مدینه جاهله(سعادت دنیا) هسیم
      غربیا علنن مدینه جاهله رو پیش میبرن

ماشالا اسم دین اسلامم میاری همه دماغشونو میگیرن
      بابا تو نماز و روزه نمیخای؟باش جهنم!اون حق خداس!خدا از حق خودش باز میگذرهمن خودم نماز نمیخونمحالا خودم یکاریش میکنم با خدای خودم!
      باآخوندام مشکل داری؟درست!

ولی اون چیزی رو که باجامعه و افراد مشترکی رو حداقل درست انجام بده
      اقتصاد:رشوه خواری!ربا خواری!گران فروشی!قاچاق،بیکاری و...
      فرهنگ:روابط نامشروع دختر وپسر!که بنیان خانواده رو به خطر انداخته واقعا!،طلاققتلاین همه پرونده قضایی داریمهیشکی حقوق و قانون عمل نمیکنه کهو...
      اینام همه به ربط دارن!

و در گرو همکاری همه افرادن نه یکی مثل
      من
      و یا
      رهبرجامعه
      اسمشم روشه:
      جامعه!
      حالا من تخصصی بلد نیسم عمق همه علوم بنگرم و تحلیل کنم!

اتفاقا فرهنگ ما تنها فرهنگیه که میشه بهش افتخار کرد!
      اسلام دین کامله و همون مدینه فاضله!
      ولی بنظر همان منجی عالم مدینه فاضله رو تحقق خواهد بخشید!

زیربنای جامعه هم خرابه!همون که میگی علوم انسانی ...
      کسی ارزشی قائل نیس!
      حالا من و شما باید سعی کنیم علوم انسانی رو گسترش بدیم رفیق!

علوم انسانی رو هم که کم کم دارن نابود میکنن
      آخه چطوری میشه علوم انسانی اسلامی؟ مثل اینکه بگیم حدیث غربی! اصول فقه آیت ... اوباما خیلی بی ربطه!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Diplomat نمایش پست ها
      علوم انسانی رو هم که کم کم دارن نابود میکنن
      آخه چطوری میشه علوم انسانی اسلامی؟ مثل اینکه بگیم حدیث غربی! اصول فقه آیت ... اوباما خیلی بی ربطه!
      علوم انسانی اسلامی چیه باو
      علوم انسانی جدا

من منظر جامعه شناسی و فرهنگ گفتم!
      جامعه شناسی زیرشاخه علوم انسانیه

البته میشه علوم انسانی اسلامیم گفت!اصلنم بی ربط نیس!
      تلفیق مزبت های غرب با مزیت های اسلام

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن