خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

از دست اضافه تشبیهی و استعاری کلافه شدم

سلام !
      بچه ها من ازدست اضافه تشبیهی و استعاری کلافه شدم! غیر قابل تشخیصن بعضیاشون!
      مثلا لب لعل! خب مثلا کسی که معنی لعل رو نمیدونه از کجا باید تشخیص بده تشبیه هست یا استعاره یا هیچی نیست! ؟ راه تسلط روی این قسمت ادبیات رو اگر بگید دیگه کل آرایه های ادبی آسون میشه ترو خدا بگین
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2
      One day I will Become Successful

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط java50 نمایش پست ها
      سلام !
      بچه ها من ازدست اضافه تشبیهی و استعاری کلافه شدم! غیر قابل تشخیصن بعضیاشون!
      مثلا لب لعل! خب مثلا کسی که معنی لعل رو نمیدونه از کجا باید تشخیص بده تشبیه هست یا استعاره یا هیچی نیست! ؟ راه تسلط روی این قسمت ادبیات رو اگر بگید دیگه کل آرایه های ادبی آسون میشه ترو خدا بگین
      کتاب آرایه لقمه مهر و ماه رو بگیر خیلی خوب توضیح داده . اضافه تشبیهی از مشبه + مشبه به تشکیل شده ولی اضافه استعاری مشبه + ویژگی یا جزیی از مشبه به !

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خوب کتابچه لفمه آرایه مهر و ماه رو استفاده کن مشکلت حل میشه!
      مگه میشه کسی ندونه لعل یعنی چی؟؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Diplomat نمایش پست ها
      خوب کتابچه لفمه آرایه مهر و ماه رو استفاده کن مشکلت حل میشه!
      مگه میشه کسی ندونه لعل یعنی چی؟؟
      سلام
      لقمه مهروماه از کتاب اقای سبطی بهتر توضیح داده؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Catman نمایش پست ها
      سلام
      لقمه مهروماه از کتاب اقای سبطی بهتر توضیح داده؟
      من کتاب آقای سبطی رو ندیدم پس نمیتونم در موردش چیزی بگم
      اما مهر و ماه رو خودم استفاده میکنم راضی هستم هر چند کلا من خودم چون تو مبحث آرایه قوی هستم همین مهر و ماه رو هم کاملا نخوندم فقط چند مبحث رو که مشکل داشتم خوندم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Diplomat نمایش پست ها
      من کتاب آقای سبطی رو ندیدم پس نمیتونم در موردش چیزی بگم
      اما مهر و ماه رو خودم استفاده میکنم راضی هستم هر چند کلا من خودم چون تو مبحث آرایه قوی هستم همین مهر و ماه رو هم کاملا نخوندم فقط چند مبحث رو که مشکل داشتم خوندم
      داداش شما رشتت انسانی هست و تخصصی کتاب ارایه دارید . باید هم از ماها در کل ادبیات بهتر باشید
      علاوه بر این هم این بنده خدا رشتش ریاضی هست . مهر و ماه خیلی دیگه شلوغش کرده . یه مبحث ساده مثل تشبیه یا استعاره رو حدود 50ص نکته و...... گفته . به نظر من کتاب مبحثی الگو خیلی بهتره .

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببین کاری نداره
      در مورد مثال لب لعل...کلا اینجا که واضحه تشخیص داریم چون لب برای انسان هست و لعل نوعی سنگ یعنی غیرجانداره پس استعاره ی مکنیه داریم ! یعنی در واقع بوده لعل (مشبه) مانند انسان(مشبه به) لب (قرمزی بخصوص تو این مثال مدنظره) دارد
      کلا برای تشبیه باید ارتباط منطقی بین مشبه و مشبه به برقرار باشه مثلا لعل لب تشبیه چون لب به سنگ قرمز گران قیمت تشبیه شده و کاملا منطقی ارتباط بین سرخی لب و سنگ سرخ !
      اما مثلا در ِ آسمان ....ایا منطقیه اسمان به در تشبیه بشه ؟ این طوری میشه اسمان مانند خانه در دارد .... خانه مشبه به بوده در واقع که حذف شده یعنی این طوری بوده اسمان ( مشبه) مانند خانه (مشبه به) در (وجه شبه) دارد.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لعل مانند انسانی است که لب دارد : استعاره مکنیه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن