خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 49
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

تاپیک جامع بحث و بررسی منابع جمع بندی کنکور 95

این تاپیک فقط در مورد منابع جمع بندی برای کنکور هست. به دو نکته توجه کنین یکی "منابع" و یکی "جمع بندی"

صحبت در مورد اهمیت جمع بندی و نحوه جمع بندی و ... برای هر درس در جای خودش. اینجا فقط منابع جمع بندی رو بررسی میکنیم.

توصیه میکنم دوستان هرکدوم نظری در مورد کتابهای جمع بندی دارن بیان و اینجا بنویسن. من خودم خیلی از کتابها رو بررسی کردم و نظراتم رو در موردشون مینویسم اگر شما هم از کتابهای جمع بندی انتشارات های مختلف هرکدوم رو خوندین بیاین اینجا بررسیش کنین.

=====

جمع بندی دین و زندگی:

خط ویژه گاج بهترین کتابی هست که دیدم تمام آیات و احادیث و تمام قسمت های مهم کتاب درسی رو آورده و پاسخ تشریحی برخی تست های مهم رو هم داره ولی در حال حاضر منتشر نمیشه اگه تا نمایشگاه نمیتونین صبر کنین از کتاب زیپ استفاده کنین.
      کتاب زیپ اندیشه فایق هم که مولف اصلیش همون دکتر کریمی مدرس آفبا هست، نگرش خاصی به آیات داره و نوع نگرشش با سایر کتب کمک آموزشی فرق میکنه. به نظر من اگه سبک سوالات دینی بخواد تغیر پیدا کنه کسی با کتاب زیپ جمع بندی کرده باشه غافلگیر نمیشه. در کنار کتاب یه سی دی صوتی هم داره که برای آیات مهم نکات مهمتر درش گفته شده.
      کتاب جمع بندی خیلی سبز هم خوبه به سبک همین زیپ تالیف شده یعنی اول آیات و احادیث هر درس سپس نکات مهم متن درس. به نظر من زیپ بهتره در حال حاضر. مگر اینکه گاج در نمایشگاه چیز بهتری رو کنه.

جمع بندی زبان:

جمع بندی زبان زیاد مهم نیست چی بگیرین چون قسمت اصلی زبان کلوز و ریدینگ و لغت هستن که اگه تا الان روشون مسلط نشده باشین از این به بعدم کار خاصی نمیتونین بکنین پس به نظر من بهتره یه کتاب صرفا برای مرور مطالب تهیه کنین. کتابهای سیب مهروماه و فیل مبتکران رو من به شخصه توصیه میکنم. مخصوصا فیل، چون به سبک آزمون های تدریجی هست و گرامر رو تدریجی ازتون امتحان میگیره.

جمع بندی عربی:

بهترین کتابها برای جمع بندی عربی کتابهای زیپ اندیشه فایق و کتاب همایش عربی نشر دریافت هستن. نمونه های هردوشون رو از سایتشون دانلود کنین و بررسی کنین که با کدومشون راحت ترین. جمع بندی سیب مهروماه هم خوبه ولی حجمش یکم زیاده و اگه ترجمه تعریب رو خوب کار کردین زیاد لازمتون نمیشه برخی مطالبش.

جمع بندی ریاضی تجربی:

کتابهای سیب مهروماه و خط ویژه گاج و خیلی سبز خوب هستن. به نظر من هرکس باید کتاب خاصی برای جمع بندی انتخاب کنه:

کسایی که تست های کنکور و تالیفی آسون حل کردن در طول سال و زیاد روی تست های سخت مانور ندادن و به درصد 40-50 راضی هستن از کتاب مهروماه استفاده کنن مطمعنا کافی هست یه لول بالاتر از مهروماه کتاب خط ویژه هست که فعلا نمیاد و نمایشگاه ممکنه ویرایش جدیدش منتشر بشه توصیه میکنم تا اونموقع صبر کنین. کساییم که میخوان خیلی خوب جمع بندی کنن و به درصدهای بالا فکر میکنن کتاب های نسبتا دشوار دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنن چون حجمشون کم هست برای جمع بندی مناسبن.

جمع بندی فیزیک:

کتاب مهروماه عالی هست. اگر با این کتاب جمع بندی کنین مطمعنا هیچ تست معمولی و متوسط رو از دست نمیدین و هیچ نکته درسی رو از قلم نمیندازین. شاید تست های سخت زیاد نداشته باشه ولی برای جمع بندی خیلی عالیه.
      البته از الان که اول اردیبهشت هست اگه کسی بخواد درصد خیلی خوب در فیزیک بیاره میتونه کتاب های سه سطحی دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنه یا اگه روزانه بالای 2 ساعت برای فیزیک وقت بزاره کتاب جامع خیلی سبز رو میتونه تموم کنه تا اونموقع.

جمع بندی شیمی:

در حال حاضر بهتر از فیل سراغ ندارم. خط ویژه گاج هم هر دوجلدش عالی بودن حالا باید ببینیم در نمایشگاه چه کتابی به جاش قراره رو کنن ولی اگه کسی از الان با فیل شروع کنه و جمع بندی انجام بده قطعا موفق میشه. فیل حتی میتونه تا حدودی جایگزی کتاب تست اصلی هم بشه به سبب کامل بودن نکاتش. کتاب سیب مهروماه هم خیلی خوبه اگه فکر میکنین که شیمی رو خیلی خوب بلدین و همه نکات رو حفظ هستین و فیل براتون اضافه هست میتونین از مهروماه صفا برای مرور استفاده کنین.

جمع بندی زیست شناسی:

در حال حاضر که چیز درست حسابی نداریم والا. من همه کتابا رو بررسی کردم از انتشارات دریافت و برد و مهروماه تا دریک نگاه کانون فعلا چیز کافی برای کنکور ندیدم. بازم باید صبر کنیم ببینیم جمع بندی خیلی سبز یا گاج به نمایشگاه میرسه یا نه. اگه نه که زیست رو باید هر روز خوند و نمیشه مثل فیزیک و شیمی جمع بندیش کرد ! البته سی دی های جدید استاد کرامت هم که قراره بیاد و قطعا از محصولات سال گذشتش بهتر خواهد بود هم یه منبع عالی برای جمع بندی محسوب میشن.

توصیه نهایی من :

زبان: فیل مبتکران
      دینی: زیپ اندیشه فایق
      عربی: زیپ اندیشه فایق
      ریاضی: صبر کردن تا بررسی محصول جدید گاج
      فیزیک:مهروماه
      شیمی: فیل مبتکران
      زیست: Dvd جمع بندی کرامت

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اکثر کتابهای دیگه رو هم بنده دارم اگر در مورد ویژگی هاشون سوالی داشتین همینجا مطرح کنین بنده و دیگر دوستان حتما پاسخگو خواهیم بود.
      بچه هایی هم که کتابهای جمع بندی رو بررسی کردن (مخصوصا کتابهایی که در پست های این تاپیک بهشون پرداخته نشده) حتما کتاب و ویژگی هاش رو معرفی کنن.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      این تاپیک فقط در مورد منابع جمع بندی برای کنکور هست. به دو نکته توجه کنین یکی "منابع" و یکی "جمع بندی"

صحبت در مورد اهمیت جمع بندی و نحوه جمع بندی و ... برای هر درس در جای خودش. اینجا فقط منابع جمع بندی رو بررسی میکنیم.

توصیه میکنم دوستان هرکدوم نظری در مورد کتابهای جمع بندی دارن بیان و اینجا بنویسن. من خودم خیلی از کتابها رو بررسی کردم و نظراتم رو در موردشون مینویسم اگر شما هم از کتابهای جمع بندی انتشارات های مختلف هرکدوم رو خوندین بیاین اینجا بررسیش کنین.

=====

جمع بندی دین و زندگی:

خط ویژه گاج بهترین کتابی هست که دیدم تمام آیات و احادیث و تمام قسمت های مهم کتاب درسی رو آورده و پاسخ تشریحی برخی تست های مهم رو هم داره ولی در حال حاضر منتشر نمیشه اگه تا نمایشگاه نمیتونین صبر کنین از کتاب زیپ استفاده کنین.
      کتاب زیپ اندیشه فایق هم که مولف اصلیش همون دکتر کریمی مدرس آفبا هست، نگرش خاصی به آیات داره و نوع نگرشش با سایر کتب کمک آموزشی فرق میکنه. به نظر من اگه سبک سوالات دینی بخواد تغیر پیدا کنه کسی با کتاب زیپ جمع بندی کرده باشه غافلگیر نمیشه. در کنار کتاب یه سی دی صوتی هم داره که برای آیات مهم نکات مهمتر درش گفته شده.
      کتاب جمع بندی خیلی سبز هم خوبه به سبک همین زیپ تالیف شده یعنی اول آیات و احادیث هر درس سپس نکات مهم متن درس. به نظر من زیپ بهتره در حال حاضر. مگر اینکه گاج در نمایشگاه چیز بهتری رو کنه.

جمع بندی زبان:

جمع بندی زبان زیاد مهم نیست چی بگیرین چون قسمت اصلی زبان کلوز و ریدینگ و لغت هستن که اگه تا الان روشون مسلط نشده باشین از این به بعدم کار خاصی نمیتونین بکنین پس به نظر من بهتره یه کتاب صرفا برای مرور مطالب تهیه کنین. کتابهای سیب مهروماه و فیل مبتکران رو من به شخصه توصیه میکنم. مخصوصا فیل، چون به سبک آزمون های تدریجی هست و گرامر رو تدریجی ازتون امتحان میگیره.

جمع بندی عربی:

بهترین کتابها برای جمع بندی عربی کتابهای زیپ اندیشه فایق و کتاب همایش عربی نشر دریافت هستن. نمونه های هردوشون رو از سایتشون دانلود کنین و بررسی کنین که با کدومشون راحت ترین. جمع بندی سیب مهروماه هم خوبه ولی حجمش یکم زیاده و اگه ترجمه تعریب رو خوب کار کردین زیاد لازمتون نمیشه برخی مطالبش.

جمع بندی ریاضی تجربی:

کتابهای سیب مهروماه و خط ویژه گاج و خیلی سبز خوب هستن. به نظر من هرکس باید کتاب خاصی برای جمع بندی انتخاب کنه:

کسایی که تست های کنکور و تالیفی آسون حل کردن در طول سال و زیاد روی تست های سخت مانور ندادن و به درصد 40-50 راضی هستن از کتاب مهروماه استفاده کنن مطمعنا کافی هست یه لول بالاتر از مهروماه کتاب خط ویژه هست که فعلا نمیاد و نمایشگاه ممکنه ویرایش جدیدش منتشر بشه توصیه میکنم تا اونموقع صبر کنین. کساییم که میخوان خیلی خوب جمع بندی کنن و به درصدهای بالا فکر میکنن کتاب های نسبتا دشوار دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنن چون حجمشون کم هست برای جمع بندی مناسبن.

جمع بندی فیزیک:

کتاب مهروماه عالی هست. اگر با این کتاب جمع بندی کنین مطمعنا هیچ تست معمولی و متوسط رو از دست نمیدین و هیچ نکته درسی رو از قلم نمیندازین. شاید تست های سخت زیاد نداشته باشه ولی برای جمع بندی خیلی عالیه.
      البته از الان که اول اردیبهشت هست اگه کسی بخواد درصد خیلی خوب در فیزیک بیاره میتونه کتاب های سه سطحی دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنه یا اگه روزانه بالای 2 ساعت برای فیزیک وقت بزاره کتاب جامع خیلی سبز رو میتونه تموم کنه تا اونموقع.

جمع بندی شیمی:

در حال حاضر بهتر از فیل سراغ ندارم. خط ویژه گاج هم هر دوجلدش عالی بودن حالا باید ببینیم در نمایشگاه چه کتابی به جاش قراره رو کنن ولی اگه کسی از الان با فیل شروع کنه و جمع بندی انجام بده قطعا موفق میشه. فیل حتی میتونه تا حدودی جایگزی کتاب تست اصلی هم بشه به سبب کامل بودن نکاتش. کتاب سیب مهروماه هم خیلی خوبه اگه فکر میکنین که شیمی رو خیلی خوب بلدین و همه نکات رو حفظ هستین و فیل براتون اضافه هست میتونین از مهروماه صفا برای مرور استفاده کنین.

جمع بندی زیست شناسی:

در حال حاضر که چیز درست حسابی نداریم والا. من همه کتابا رو بررسی کردم از انتشارات دریافت و برد و مهروماه تا دریک نگاه کانون فعلا چیز کافی برای کنکور ندیدم. بازم باید صبر کنیم ببینیم جمع بندی خیلی سبز یا گاج به نمایشگاه میرسه یا نه. اگه نه که زیست رو باید هر روز خوند و نمیشه مثل فیزیک و شیمی جمع بندیش کرد ! البته سی دی های جدید استاد کرامت هم که قراره بیاد و قطعا از محصولات سال گذشتش بهتر خواهد بود هم یه منبع عالی برای جمع بندی محسوب میشن.

توصیه نهایی من :

سلام شیخ ( نمیدونم چرا بهت میگن شیخ! ) منظورت از فیزیک مهروماه کدومشونه؟
      ...ﻣﻦ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﻢ ﺑﺮ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﺧﻨﺪﻩ ﮐﻨﺪ ﺑﺮ ﻣﻦ

ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﭼﻪ می خندﻡ؛ ﺩﻝ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ...
      challenge me if you can

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بنظر من کتاب های معمولی قبلی بهترن چون قبلا چند بار خونده شدن و چون با متنشون آشنایی کامل داریم با اینکه حجمشون زیاده وقت کمی میبرن و تست ها کامل نشان دار هستن و هزینه اضافی هم لازم نیست.......
      .
      .
      تنها منابع جدید کتاب دور دنیا گاج و آزمون های جامع کانون سال قبل و امسال و جامع های سنجش با پاسخنامه ...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به نظر من خيلي بررسي سطحي انجام داديد و با جانب داري!
      مثلا براي فيزيك گفتيد جامع فيزيك خيلي سبز رو ٢ساعت روزي وقت بذاريد خوبه براي جمع بندي درحاليكه اينو هركي ميدونه جامع فيزيك خيلي سبز تستاش ((هيچ))شباهتي به تست هاي كنكور ندارن و براي كار اضافي توي طول سال خوبن نه براي جمع بندي!!!يا گفتيد با مهروماه جمع ندي هيچ تست متوسطي رو از دست نميدين درحاليكه اگر خوب و با دقت كتابشو خونده باشيد مي بينيد خيلي جاها فرمول هاي مهم رو نگفته
      يا براي ديني پيشنهاد داديد زيپ ديني درحاليكه خودتونم گفتيد كه اگر بخواد سبك تستاي كنكور تغيير كنه اون كتاب خوبه!!!! وباتوجه به اينكه سبك تستاي ديني حدودا١٠سالي هست تغيير نكرده و توي ازمونهاي سنجش هم تغييري نداشته پيشنهاد واقعا بديه!خط ويژه ديني پارسال خيلي بهتر از زيپ هست
      اما خب بابت اينكه وقت گذاشتيد و اين مطالبو نوشتيد كار پسنديده اي انجام داديد!!!!!

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .SoRoUsH. نمایش پست ها
      به نظر من خيلي بررسي سطحي انجام داديد و با جانب داري!
      مثلا براي فيزيك گفتيد جامع فيزيك خيلي سبز رو ٢ساعت روزي وقت بذاريد خوبه براي جمع بندي درحاليكه اينو هركي ميدونه جامع فيزيك خيلي سبز تستاش ((هيچ))شباهتي به تست هاي كنكور ندارن و براي كار اضافي توي طول سال خوبن نه براي جمع بندي!!!يا گفتيد با مهروماه جمع ندي هيچ تست متوسطي رو از دست نميدين درحاليكه اگر خوب و با دقت كتابشو خونده باشيد مي بينيد خيلي جاها فرمول هاي مهم رو نگفته
      يا براي ديني پيشنهاد داديد زيپ ديني درحاليكه خودتونم گفتيد كه اگر بخواد سبك تستاي كنكور تغيير كنه اون كتاب خوبه!!!! وباتوجه به اينكه سبك تستاي ديني حدودا١٠سالي هست تغيير نكرده و توي ازمونهاي سنجش هم تغييري نداشته پيشنهاد واقعا بديه!خط ويژه ديني پارسال خيلي بهتر از زيپ هست
      اما خب بابت اينكه وقت گذاشتيد و اين مطالبو نوشتيد كار پسنديده اي انجام داديد!!!!!
      شما که میفرمایین تستای جامع خیلی سبز شباهتی به کنکور ندارن یا کنکورهای 93 و 94 تجربی رو خوب بررسی نکردین یا باید تعریف جدیدی از شباعت ارائه بدین بهمون.
      در مورد دینی هم این که میگم سبک تست ها تغیر کنه باعث میشه غافلگیر نشیم دلیل بر این نیست که تست های فعلی رو نتونیم بزنیم. من با همین زیپ ویرایش پارسال رفتم و تمام قسمت هایی که خونده بودم رو در جلسه پاسخ دادم فقط درسهایی از سوم رو از دست داده بودم. البته تستای پارسالم آسون بود. تستای دینی هم دقیقا سال 92 و 93 نسبت به گذشته تغیر کردن. بعید میدونم شما بررسی صحیحی روی این موضوع داشته باشین. منظور از تغیر سبک این نیست که مثل زیست شناسی بیان در نحوه نگارش متن سوالات تغیر ایجاد کنن بلکه نحوه نگرش به آیات و برداشت مفاهیم و مهمتر از اون نحوه ارتباط دادن آیات به محتوای درس در کنکور های اخیر تغیر کرده البته بازم میگم که کنکور 94 کمی آسون تر شده بود.

شما هم از اینکه وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین تچکر میکنم.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Baq3r نمایش پست ها

سلام شیخ ( نمیدونم چرا بهت میگن شیخ! ) منظورت از فیزیک مهروماه کدومشونه؟
      سلام عزیز دل شیخ. ( شیخ که حرف بدی نیست که خیلی خوبه بزار همه بگن )
      فیزیک مهروماه منظورم سیب هست که برای جمع بندی تالیف شده. البته معجزه فیزیک هم خوبه ولی کافی نیست نمیشه صرفا با اتکا به معجزه رفت و سوالات رو حل کرد ولی از تکنیک هایی که در کتاب معجزه گفته شده میشه در بسیاری از تست ها استفاده کرد و سریعتر به جواب رسید به شرط اینکه روی مفاهیم (مخصوصا در سوم و پیش 1 ) خیلی خوب مسلط شده باشی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون خوب بود ولی اینکه گفتين اگه تا حالا روی ريدينگ و کلوز زبان کار نکردين دیگه کار خاصی نمیشه کرد نگرانم کرد... من تا حالا رو متن خیلی کار نکردم ولی چند روزه که دارم روزی 2 متن و 1 کلوز از کنکور ها کار میکنم اینجوری نتیجه میگیرم؟ فقط متن های کنکور کافیه؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام شیخ خدا قوت

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون
      اگه بخوام نظر بدم به نظرم مهروماه جمع بندی ریاضی برای کسی بهتره که در طول سال حداقل در حد متوسط خونده باشه البته باید بگم یکی دو جا اشتباه هم داشت
      فیزیک مهروماه و فیل شیمی هم به نظرم خوب و کافين مخصوصا فیل

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MaHsa 95 نمایش پست ها
      ممنون خوب بود ولی اینکه گفتين اگه تا حالا روی ريدينگ و کلوز زبان کار نکردين دیگه کار خاصی نمیشه کرد نگرانم کرد... من تا حالا رو متن خیلی کار نکردم ولی چند روزه که دارم روزی 2 متن و 1 کلوز از کنکور ها کار میکنم اینجوری نتیجه میگیرم؟ فقط متن های کنکور کافیه؟
      نگران نباش
      هنوز وقت خوبی تا کنکور هست
      میتونی خودتو آماده کنی
      سعی کن با تکنیک ها به جواب برسی
      و از هر کتابی که استفاده میکنی تکنیک هارو تمرین کن
      حتما هم نتیجه میگیری
      سعی کن متن های تالیفی هم تمرین کنی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا شیمی خط ویزه هم عالی است

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها

=====

جمع بندی دین و زندگی:

جمع بندی زبان:

جمع بندی عربی:

جمع بندی ریاضی تجربی:

جمع بندی فیزیک:

جمع بندی شیمی:

جمع بندی زیست شناسی:

توصیه نهایی من :

ويرايش حديد عربي انديشه فايق رو ديدي شما ؟ با قبليه چ فرقي داره ؟

زيپ ديني آپديت شده ؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه واقعا روزی 2 متن و یه کلوز کار کنین چرا میشه امیدوار بود. ولی تجربه نشون داده کسی که تا اردیبهشت متن کار نکرده باشه از اون به بعدم کاری نمیکنه امیدوارم شما اینطوری نباشین

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من پارسال زبانم رو٨٠زدم و تا ١ماه اخر كلا نه ريدينگ كار كردم نه كلوز فقط تو ٢خفته اخر روزي ٢ريدينگ از كنكور زدم(من كلوزم همينجوري خوب بود!اما ريدينگ ضعيف بودم)وسر كنكور تمام ريدينگ ها رو هم زدم به جز ٢سوال كه شك داشتم و راجب نامگذاري متن بود و يكمي سليقه اي و منم ريسك نكردم بزنم

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن