خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 49
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام بر دوست قمه کش شیخ بزرگوار انجمن . به نظرم بچه ها برای جمع بندی اگر درسی رو خوب کار کردید همون کتابای کته کلفت رو جمع بندی کنید منتها اگر کار نکردید برید کتاب جمع بندی بگیرید (البته به غیر از زیست ). راستی تو این فرصت باقیمونده شاید رسیدن به درصد بالای 50 تو ادبیات وعربی سخت باشه اما دینی و زبان رو میشه بالای 50 درصد زد .درس زبان نیاز داره به افزایش دایره واژگان . پس از اون کار کردن متن وکلوزبرای راه افتادن وسریع شدن دست . البته قواعد رو هم که میدونید چی کار باید کرد .
      عادت میشه این برتر بودن
      سیاه و سفیدش قلبا خوبن
      قناعت همون خوشبختی بود
      تمام صلح ها تو بخشش بودن
      بنویس...
      قضاوت فقط مخصوص خداست
      بنویس....
      حماقت جداست رشادت جداست
      بنویس....
      اول قصه که هممون بودیم
      بنویس...
      یکی بود و یکی نبودش کجاست
      بیا و این جهش رو درک کن

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      این تاپیک فقط در مورد منابع جمع بندی برای کنکور هست. به دو نکته توجه کنین یکی "منابع" و یکی "جمع بندی"

صحبت در مورد اهمیت جمع بندی و نحوه جمع بندی و ... برای هر درس در جای خودش. اینجا فقط منابع جمع بندی رو بررسی میکنیم.

توصیه میکنم دوستان هرکدوم نظری در مورد کتابهای جمع بندی دارن بیان و اینجا بنویسن. من خودم خیلی از کتابها رو بررسی کردم و نظراتم رو در موردشون مینویسم اگر شما هم از کتابهای جمع بندی انتشارات های مختلف هرکدوم رو خوندین بیاین اینجا بررسیش کنین.

=====

جمع بندی دین و زندگی:

خط ویژه گاج بهترین کتابی هست که دیدم تمام آیات و احادیث و تمام قسمت های مهم کتاب درسی رو آورده و پاسخ تشریحی برخی تست های مهم رو هم داره ولی در حال حاضر منتشر نمیشه اگه تا نمایشگاه نمیتونین صبر کنین از کتاب زیپ استفاده کنین.
      کتاب زیپ اندیشه فایق هم که مولف اصلیش همون دکتر کریمی مدرس آفبا هست، نگرش خاصی به آیات داره و نوع نگرشش با سایر کتب کمک آموزشی فرق میکنه. به نظر من اگه سبک سوالات دینی بخواد تغیر پیدا کنه کسی با کتاب زیپ جمع بندی کرده باشه غافلگیر نمیشه. در کنار کتاب یه سی دی صوتی هم داره که برای آیات مهم نکات مهمتر درش گفته شده.
      کتاب جمع بندی خیلی سبز هم خوبه به سبک همین زیپ تالیف شده یعنی اول آیات و احادیث هر درس سپس نکات مهم متن درس. به نظر من زیپ بهتره در حال حاضر. مگر اینکه گاج در نمایشگاه چیز بهتری رو کنه.

جمع بندی زبان:

جمع بندی زبان زیاد مهم نیست چی بگیرین چون قسمت اصلی زبان کلوز و ریدینگ و لغت هستن که اگه تا الان روشون مسلط نشده باشین از این به بعدم کار خاصی نمیتونین بکنین پس به نظر من بهتره یه کتاب صرفا برای مرور مطالب تهیه کنین. کتابهای سیب مهروماه و فیل مبتکران رو من به شخصه توصیه میکنم. مخصوصا فیل، چون به سبک آزمون های تدریجی هست و گرامر رو تدریجی ازتون امتحان میگیره.

جمع بندی عربی:

بهترین کتابها برای جمع بندی عربی کتابهای زیپ اندیشه فایق و کتاب همایش عربی نشر دریافت هستن. نمونه های هردوشون رو از سایتشون دانلود کنین و بررسی کنین که با کدومشون راحت ترین. جمع بندی سیب مهروماه هم خوبه ولی حجمش یکم زیاده و اگه ترجمه تعریب رو خوب کار کردین زیاد لازمتون نمیشه برخی مطالبش.

جمع بندی ریاضی تجربی:

کتابهای سیب مهروماه و خط ویژه گاج و خیلی سبز خوب هستن. به نظر من هرکس باید کتاب خاصی برای جمع بندی انتخاب کنه:

کسایی که تست های کنکور و تالیفی آسون حل کردن در طول سال و زیاد روی تست های سخت مانور ندادن و به درصد 40-50 راضی هستن از کتاب مهروماه استفاده کنن مطمعنا کافی هست یه لول بالاتر از مهروماه کتاب خط ویژه هست که فعلا نمیاد و نمایشگاه ممکنه ویرایش جدیدش منتشر بشه توصیه میکنم تا اونموقع صبر کنین. کساییم که میخوان خیلی خوب جمع بندی کنن و به درصدهای بالا فکر میکنن کتاب های نسبتا دشوار دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنن چون حجمشون کم هست برای جمع بندی مناسبن.

جمع بندی فیزیک:

کتاب مهروماه عالی هست. اگر با این کتاب جمع بندی کنین مطمعنا هیچ تست معمولی و متوسط رو از دست نمیدین و هیچ نکته درسی رو از قلم نمیندازین. شاید تست های سخت زیاد نداشته باشه ولی برای جمع بندی خیلی عالیه.
      البته از الان که اول اردیبهشت هست اگه کسی بخواد درصد خیلی خوب در فیزیک بیاره میتونه کتاب های سه سطحی دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنه یا اگه روزانه بالای 2 ساعت برای فیزیک وقت بزاره کتاب جامع خیلی سبز رو میتونه تموم کنه تا اونموقع.

جمع بندی شیمی:

در حال حاضر بهتر از فیل سراغ ندارم. خط ویژه گاج هم هر دوجلدش عالی بودن حالا باید ببینیم در نمایشگاه چه کتابی به جاش قراره رو کنن ولی اگه کسی از الان با فیل شروع کنه و جمع بندی انجام بده قطعا موفق میشه. فیل حتی میتونه تا حدودی جایگزی کتاب تست اصلی هم بشه به سبب کامل بودن نکاتش. کتاب سیب مهروماه هم خیلی خوبه اگه فکر میکنین که شیمی رو خیلی خوب بلدین و همه نکات رو حفظ هستین و فیل براتون اضافه هست میتونین از مهروماه صفا برای مرور استفاده کنین.

جمع بندی زیست شناسی:

در حال حاضر که چیز درست حسابی نداریم والا. من همه کتابا رو بررسی کردم از انتشارات دریافت و برد و مهروماه تا دریک نگاه کانون فعلا چیز کافی برای کنکور ندیدم. بازم باید صبر کنیم ببینیم جمع بندی خیلی سبز یا گاج به نمایشگاه میرسه یا نه. اگه نه که زیست رو باید هر روز خوند و نمیشه مثل فیزیک و شیمی جمع بندیش کرد ! البته سی دی های جدید استاد کرامت هم که قراره بیاد و قطعا از محصولات سال گذشتش بهتر خواهد بود هم یه منبع عالی برای جمع بندی محسوب میشن.

توصیه نهایی من :

زبان: فیل مبتکران
      دینی: زیپ اندیشه فایق
      عربی: زیپ اندیشه فایق
      ریاضی: صبر کردن تا بررسی محصول جدید گاج
      فیزیک:مهروماه
      شیمی: فیل مبتکران
      زیست: Dvd جمع بندی کرامت
      سلام بدون شک نظر هر کسی محترمه ...فرمودین برای دین و زندگی زیپ اندیشه فایق رو استفاده کنید در حالی که این کتاب انصافا بدرد جمع بندی نمیخوره و هر کی بخواد توی این زمان تا کنکور اینو بخونه کاملا گیچ می شه اصلا بر اساس نگرش کنکور نوشته نشده و بدون شک کسی که این کتاب رو بخونه بشدت از دین و زندگی دل زده میشه جمع بندی دین و زندگی خیلی سبز شاید از لحاظ ترتیب بررسی ایات و متن شبیه زیپ باشه اما کاملا از نظر ارئه مطالب و مفاهیم با زیپ فرق داره و منطقی تر نوشته شده و بصورت معمول همه چی رو بررسی کرده یعنی موقه خوندن خیلی سبز برخلاف زیپ میفهمید چی دارید میخونید و گیچ نمیشید اما خیلی سبز به نظر من یه مشکل داره و اونم اینکه با وجود اینکه جمع بندیه ،خیلی کامله یعنی رو مباحثی هم که نباید تاکید میکرده برای جمع بندی تاکید کرده خط ویژه گاج کاملا کنکوری نوشته شده یعنی بر اساس مفاهیم تستای سراسری و سنجش مطالب رو تنظیم کرده این وسط شما جمع بندی دین و زندگی مهر و ماه رو جا انداختین اینم کتاب بسیار جالبیه کاملا بر اساس نکات تستای سال های قبل نوشته شده اگه دقیق خونده بشه خیلی میتونه کمک کنه ضمیمه های اخر کتاب هم خیلی کارگشا هست ...بصورت موازی میتونه با گاج رقابت کنه...

در مورد عربی من همایش دریافت رو ندیدم با توجه به نمونه هم نمیتونم قضاوت کنم اما زیپ اندیشه فایق بیش از حد خلاصه و نموداریه درسته که گفتن جمع بندی اما نه دیگه تا این حد نموداری...به مراتب جمع بندی خیلی سبز از زیپ هم سطحش بالاتره و هم نوع نگاهش مناسبتره... و هم توضیحاتش متناسب با تستهای کنکوره جمع بندی عربی مهر وماه هم کتاب بسیار جالبه حداقل از کتابایی که معرفی کردین این کتاب سر تر هست مخصوصا ویرایش جدیدش که عالی تر شده حجمش بالا نیست چون قطع کتاب کوچکتر هست حجمش زیاد معلوم میشه اما تو ویرایش جدید کاملا حرفه ای تر کار کرده مولف...بعد از خوندن خیلی سبز و مخصوصا مهر و ماه متوجه میشین سطحشون چقد نسبت به زیپ بالاتره

در مورد فیزیک اولا کتاب جمع بندی فیزیک مهر و ماه کتاب کاملی تو زمینه جمع بندی نیست ببینید اومده یه توضیح مختصر بدون نکات توی یک مطلبی داده بلافاصله اخرین تست مطرح شده تو کنکور رو هم اورده ...بدون بررسی نکات و بقیه مسایل..
      فیزیک جامع خیلی سبز هم با وجود تک جلدی بودنش رویکرد کنکوری نداره برای پر کاری تستی و تست سطح بالا خوبه بعنوان جمع بندی مطرح نیست چون تستاش تالیفیه...جمع بندی باید مفاهیم و مطالب و تستاش بر اساس کنکورای سال های قبل چیده شده باشه چون احتمال اومدن اون مطالب بیشتر از مطالب دیگه هست
      برای جمع بندی فیزیک ، زیپ فیزیک پایه اندیشه فایق هست بررسی کنید کتاب جالبیه منتها پیشش هنوز چاپ نشده
      .چکیده های پایه و پیش تخته سیاه هم هست جالبه فقط امیدوارم تو ویرایش جدیدش تستای کنکورشو به روز کرده باشه
      جمع بندی های پایه و پیش خوشخوان هم هست اما نکته محوره برای کسی که مسلطه عالیه زیپ و تخته سیاه توضیح مطالب رو هم داره

ریاضی
      جمع بندی مهر و ماه کتابی نیست که بتونید بهش اعتماد کنید حجم و قطع کتاب دقیقا مثل فیزیک مهر و ماه اجازه نمیده که مطالب کامل و حرفه ای اورده بشه
      از فیزیکش ضعیفتره در کل جمع بندی های مهر و ماه توی دروس اختصاصی تاکید میکنم دروس اختصاصی فقط برای کسانی خوبه که کاملا و باز تاکید میکنم کاملا روی دروس مسلط باشن و فقط بخوان با نگاه کردن به اینا مطالب رو برای خودشون یاداوری کنن وگرنه کاربرد دیگه ای نداره
      برای ریاضی جمع بندی خیلی سبز هست که تازه منتشر شده و موج ازمون ریاضی الگو هم قرار هست تا نمایشگاه منشر بشه ...خط ویژه هم کتاب خوبیه اما خوب فلا دیگه منتشر نمیشه

برای شیمی با نظر نویسنده موافقم جمع بندی مبتکران عالیه در هر سطحی باشین در کمترین زمان شما رو به درصد مناسب میرسونه خط ویژه شیمی هم خوبه منتها فلا خبری ازش نیست

در مورد زیست متاسفانه هیچ جمع بندیه قابل اعتماد و اطمینانی نیست ...
      موج ازمون الگو تازه چاپ شده نمیشه فلا نظر داد جمع بندی در حد 100 صفه داره نموداریه بیشتر بقیه کتاب فقط تسته باید اوناییکه دارن بیان نظر بدن
      در کل بیشتر جمع بندی های زیست بصورت تست هست تا ارائه مطالب و مفاهیم
      ویرایش توسط وحید ی : 03 اردیبهشت 1395 در ساعت 16:03

3. Top | #33

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      راست میگه
      ریاضی زرد مهروماه اصلا مناسب نیست حتی واسه کسایی که ریاضی رو خوندن(از نظر من)
      امسال واسه ریاضی یا موج آزمون یا جمع بندی خیلی سبز اگه گاج هم منتشر کرد که این سه تارو در نظر بگیرید

زیست کلا کتاب جمع بندی معنی نداره

واسه عربی زرد مهروماه یا جمع بندی خیلی سبز گزینه های مطمئن تری هستن

کلا کتاب های جمع بندی گاج رو اگه منتشر شدن،حتما در نظر بگیرید
      موج آزمون ها هم واقعا خوبن

واسه زبان همایش دریافت واقعا خوبه

موج آزمون ادبیات هم که چیز خوبی دراومده

دینی رو زرد مهروماه میتونین حساب باز کنین

شیمی اگه گاج نشد به نظرم ترکیب زرد مهروماه و آزمون شیمی خیلی سبز میتونه عالی باشه

فیزیک واقعا درسی نیست که با یه کتاب جمع بندی بشه سر هم آورد
      ولی زرد مهروماه میتونه مفید باشه
      صفرتاصد خوشخوان هم خیلی خوبه ولی حجیمه

حتما تا نمایشگاه صبر کنین چیزی نمونده
      گاج شاید کتابای خوبی رو کنه
      ولی حتما هم در زمان نمایشگاه هرچی خرید دارید انجام بدین و دیگه تا روز کنکور خودتونو درگیر کتاب نکنین
      موفق باشین

Sent from my K019 using Tapatalk

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط وحید ی نمایش پست ها
      سلام بدون شک نظر هر کسی محترمه ...فرمودین برای دین و زندگی زیپ اندیشه فایق رو استفاده کنید در حالی که این کتاب انصافا بدرد جمع بندی نمیخوره و هر کی بخواد توی این زمان تا کنکور اینو بخونه کاملا گیچ می شه اصلا بر اساس نگرش کنکور نوشته نشده و بدون شک کسی که این کتاب رو بخونه بشدت از دین و زندگی دل زده میشه جمع بندی دین و زندگی خیلی سبز شاید از لحاظ ترتیب بررسی ایات و متن شبیه زیپ باشه اما کاملا از نظر ارئه مطالب و مفاهیم با زیپ فرق داره و منطقی تر نوشته شده و بصورت معمول همه چی رو بررسی کرده یعنی موقه خوندن خیلی سبز برخلاف زیپ میفهمید چی دارید میخونید و گیچ نمیشید اما خیلی سبز به نظر من یه مشکل داره و اونم اینکه با وجود اینکه جمع بندیه ،خیلی کامله یعنی رو مباحثی هم که نباید تاکید میکرده برای جمع بندی تاکید کرده خط ویژه گاج کاملا کنکوری نوشته شده یعنی بر اساس مفاهیم تستای سراسری و سنجش مطالب رو تنظیم کرده این وسط شما جمع بندی دین و زندگی مهر و ماه رو جا انداختین اینم کتاب بسیار جالبیه کاملا بر اساس نکات تستای سال های قبل نوشته شده اگه دقیق خونده بشه خیلی میتونه کمک کنه ضمیمه های اخر کتاب هم خیلی کارگشا هست ...بصورت موازی میتونه با گاج رقابت کنه...

در مورد عربی من همایش دریافت رو ندیدم با توجه به نمونه هم نمیتونم قضاوت کنم اما زیپ اندیشه فایق بیش از حد خلاصه و نموداریه درسته که گفتن جمع بندی اما نه دیگه تا این حد نموداری...به مراتب جمع بندی خیلی سبز از زیپ هم سطحش بالاتره و هم نوع نگاهش مناسبتره... و هم توضیحاتش متناسب با تستهای کنکوره جمع بندی عربی مهر وماه هم کتاب بسیار جالبه حداقل از کتابایی که معرفی کردین این کتاب سر تر هست مخصوصا ویرایش جدیدش که عالی تر شده حجمش بالا نیست چون قطع کتاب کوچکتر هست حجمش زیاد معلوم میشه اما تو ویرایش جدید کاملا حرفه ای تر کار کرده مولف...بعد از خوندن خیلی سبز و مخصوصا مهر و ماه متوجه میشین سطحشون چقد نسبت به زیپ بالاتره

در مورد فیزیک اولا کتاب جمع بندی فیزیک مهر و ماه کتاب کاملی تو زمینه جمع بندی نیست ببینید اومده یه توضیح مختصر بدون نکات توی یک مطلبی داده بلافاصله اخرین تست مطرح شده تو کنکور رو هم اورده ...بدون بررسی نکات و بقیه مسایل..
      فیزیک جامع خیلی سبز هم با وجود تک جلدی بودنش رویکرد کنکوری نداره برای پر کاری تستی و تست سطح بالا خوبه بعنوان جمع بندی مطرح نیست چون تستاش تالیفیه...جمع بندی باید مفاهیم و مطالب و تستاش بر اساس کنکورای سال های قبل چیده شده باشه چون احتمال اومدن اون مطالب بیشتر از مطالب دیگه هست
      برای جمع بندی فیزیک ، زیپ فیزیک پایه اندیشه فایق هست بررسی کنید کتاب جالبیه منتها پیشش هنوز چاپ نشده
      .چکیده های پایه و پیش تخته سیاه هم هست جالبه فقط امیدوارم تو ویرایش جدیدش تستای کنکورشو به روز کرده باشه
      جمع بندی های پایه و پیش خوشخوان هم هست اما نکته محوره برای کسی که مسلطه عالیه زیپ و تخته سیاه توضیح مطالب رو هم داره

ریاضی
      جمع بندی مهر و ماه کتابی نیست که بتونید بهش اعتماد کنید حجم و قطع کتاب دقیقا مثل فیزیک مهر و ماه اجازه نمیده که مطالب کامل و حرفه ای اورده بشه
      از فیزیکش ضعیفتره در کل جمع بندی های مهر و ماه توی دروس اختصاصی تاکید میکنم دروس اختصاصی فقط برای کسانی خوبه که کاملا و باز تاکید میکنم کاملا روی دروس مسلط باشن و فقط بخوان با نگاه کردن به اینا مطالب رو برای خودشون یاداوری کنن وگرنه کاربرد دیگه ای نداره
      برای ریاضی جمع بندی خیلی سبز هست که تازه منتشر شده و موج ازمون ریاضی الگو هم قرار هست تا نمایشگاه منشر بشه ...خط ویژه هم کتاب خوبیه اما خوب فلا دیگه منتشر نمیشه

برای شیمی با نظر نویسنده موافقم جمع بندی مبتکران عالیه در هر سطحی باشین در کمترین زمان شما رو به درصد مناسب میرسونه خط ویژه شیمی هم خوبه منتها فلا خبری ازش نیست

در مورد زیست متاسفانه هیچ جمع بندیه قابل اعتماد و اطمینانی نیست ...
      موج ازمون الگو تازه چاپ شده نمیشه فلا نظر داد جمع بندی در حد 100 صفه داره نموداریه بیشتر بقیه کتاب فقط تسته باید اوناییکه دارن بیان نظر بدن
      در کل بیشتر جمع بندی های زیست بصورت تست هست تا ارائه مطالب و مفاهیم

ببین داداش من فقط در مورد دو کتاب نظر میدم ...

ریاضی : بهترین و کامل ترین و مناسب ترین جمع بندی که هییییچ کسی بهش توجه نمیکنه : آبی کانون .

زیست : موج آزمون الگو گفتی که نمیشه نظ داد ... به نظر من برو فایل پی دی افشو ببین ... عااالیه ... یه واقعیتم هست که در مورد زیست اصلا نمیشه کتاب جمع بندی مثه شیمی سا فیزیک نوشت ... کم کردن یک

( و ) ینی شکست توی درس زیست شناسی ...

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه چیز دیگه وسه فیزیک ...

هر کی گاج داره سمت کتاب جمع بندی نره ....
      ضرر کرده ....
      چون کتاب به اون خوبی رو ول میکنه میره سراغ کتابی که به گرد پای گاج هم نمیرسه ...

گاج هم درسنامه هاش خلاصه ان و پر از نکته و هم خودش مشخص کرده چندین تست رو برای دوران جمع بندی ...

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ah.at نمایش پست ها

ببین داداش من فقط در مورد دو کتاب نظر میدم ...

ریاضی : بهترین و کامل ترین و مناسب ترین جمع بندی که هییییچ کسی بهش توجه نمیکنه : آبی کانون .

زیست : موج آزمون الگو گفتی که نمیشه نظ داد ... به نظر من برو فایل پی دی افشو ببین ... عااالیه ... یه واقعیتم هست که در مورد زیست اصلا نمیشه کتاب جمع بندی مثه شیمی سا فیزیک نوشت ... کم کردن یک

( و ) ینی شکست توی درس زیست شناسی ...
      اره میشه از ابی کانون هم برای جمع بندی ریاضی استفاده کرد این یه موضوع سلیقه ایه اما
      توجه داشته باشین که جمع بندی ،جامع بندی نیست ...ما موقع جمع بندی نیاز به مطالبی داریم که قلقای تست زدن رو بدون کمترین تست به ما اموزش بده...اگه قرار هست باز تست زیاد بزنیم اینکه جمع بندی نیست ثانیا میگید اگه جامع فیزیک گاج دارید سراغ جمع بندی نرید ... در اینکه گاج کتاب خوبیه شکی نیست کسی که گاج خونده بدون شک تا الان خلاصه نویسی کرده و با توجه به خلاصه ها و تستای جمع بندی گاج بهترین نتیجه رو میگیره اما قبول کنید خیلیا که الان دنبال جمع بندی هستن خیلی از مطالب رو هنوز نخوندن اما میخوان توی این فرصت بهترین نتیجه رو بگیرن اما مطمن باشین برای مطالب نخونده نمیتونن گاج رو بخونن چون گاج و کتابای جامع خیلی از نکاتشون توی تستاشونه یعنی باید حتما تست رو بزنی تا نکته دستت بیاد و این زمان زیادی میخواد با توجه به تمام این مسایل کسی که تا حالا مطلبی رو نخونده بهتره با جمع بندی بره جلو تا با کتاب جامع
      در مورد زیست الگو هم من نگفتم کتاب خوبی نیست...اتفاقا باید کتاب خوبی باشه منظورم این بود که چون یه هفته بیش تر نیست که اومده هنوز بازخوردش مشخص نیست نمیشه از روی چند صفحه قضاوت کرد به هر حال باید خونده بشه تا مشخص بشه جواب میده یا نه اگه همه درسنامه هاش مثل نمونه ها باشه حرفه ای تالیف شده...
      ببینید بچه ها بازم میگم جمع بندی جامع خونی نیست بنابر این توی زیست هم میشه از کتاب جمع بندی استفاده کرد زیست هم مثل همه دروس یک تیتر بندی های خاصی داره که اساتید زیست بیشتر به اونا بها میدن توی زیست هم میشه خلاصه خوند و نتیجه گرفت...به این هم توجه داشته باشید جمع بندی در واقع یک نوع منظم کردن و طبقه بندی مطالب هست مثلا درسنامه های موج ازمون زیست الگو با طبقه بندی که داره توی این زمان ممکنه یه دانش اموزی که حتی تازه زیست رو شرو کرده رو به درصد 30 یا 40 هم برسونه...

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره میشه از ابی کانون هم برای جمع بندی ریاضی استفاده کرد این یه موضوع سلیقه ایه اما
      توجه داشته باشین که جمع بندی ،جامع بندی نیست ...ما موقع جمع بندی نیاز به مطالبی داریم که قلقای تست زدن رو بدون کمترین تست به ما اموزش بده...اگه قرار هست باز تست زیاد بزنیم اینکه جمع بندی نیست ثانیا میگید اگه جامع فیزیک گاج دارید سراغ جمع بندی نرید ... در اینکه گاج کتاب خوبیه شکی نیست کسی که گاج خونده بدون شک تا الان خلاصه نویسی کرده و با توجه به خلاصه ها و تستای جمع بندی گاج بهترین نتیجه رو میگیره اما قبول کنید خیلیا که الان دنبال جمع بندی هستن خیلی از مطالب رو هنوز نخوندن اما میخوان توی این فرصت بهترین نتیجه رو بگیرن اما مطمن باشین برای مطالب نخونده نمیتونن گاج رو بخونن چون گاج و کتابای جامع خیلی از نکاتشون توی تستاشونه یعنی باید حتما تست رو بزنی تا نکته دستت بیاد و این زمان زیادی میخواد با توجه به تمام این مسایل کسی که تا حالا مطلبی رو نخونده بهتره با جمع بندی بره جلو تا با کتاب جامع
      در مورد زیست الگو هم من نگفتم کتاب خوبی نیست...اتفاقا باید کتاب خوبی باشه منظورم این بود که چون یه هفته بیش تر نیست که اومده هنوز بازخوردش مشخص نیست نمیشه از روی چند صفحه قضاوت کرد به هر حال باید خونده بشه تا مشخص بشه جواب میده یا نه اگه همه درسنامه هاش مثل نمونه ها باشه حرفه ای تالیف شده...
      ببینید بچه ها بازم میگم جمع بندی جامع خونی نیست بنابر این توی زیست هم میشه از کتاب جمع بندی استفاده کرد زیست هم مثل همه دروس یک تیتر بندی های خاصی داره که اساتید زیست بیشتر به اونا بها میدن توی زیست هم میشه خلاصه خوند و نتیجه گرفت...به این هم توجه داشته باشید جمع بندی در واقع یک نوع منظم کردن و طبقه بندی مطالب هست مثلا درسنامه های موج ازمون زیست الگو با طبقه بندی که داره توی این زمان ممکنه یه دانش اموزی که حتی تازه زیست رو شرو کرده رو به درصد 30 یا 40 هم برسونه...

داداش همه حرفات رو قبول دارم ...
      اما یه جای کار در اشتباه کاااملی داداش ...
      البته این اشتباه فقط مختصه به تو نیست ...
      بلکه من تو 99.999999999999% کنکوریا هم اینو دیدم ...
      تو این انجمن هم تا حالا تنها کسی رو که دیدم به این اشتباه کاملا آشناس و میدونه که چیکار کنه
      @.soroush.
      هستش ...
      @.soroush.

اشتباه اینه که میگی کسی که تا حالا خوب نخونده هم باید جمع بندی کنه ...
      دقیقا این میشه یه اشتباهه فاحش که یه کنکوری رو که چه تا الان عااالی خونده و چه تا حالا هیچی نخونده زمین میزنه ...

میدونم خیییلییی از جاهای حرفام پر ابهامه ...
      به خاطر همین فردا یا پس فردا دقیقا یه تاپیک وسه همین موضوع مینویسم ...
      بخونش کاااملا متوجه منظورم میشی ...

یه چیزی رو هم بگم که آبیه کانون اصلا مفصل نیست ... خیلی هم درسنامه های خلاصه ای داره ...
      تستاشم همه سنجش ... سراسری ... و کانونن ... ینی تست تالیفی جز کانون نداره و تو میتونی اونا رو نزنی ...

در مورد درسنامه های گاج هم باهات موافقم که همه نکاتو نداره و باید تستاشو بزنی تا نکات دستت بیاد ... ولی خب دقیقا نقطه قوت گاج همینه که مشخصصصصص کرده اون تستا رو خبببب ...
      ویرایش توسط ah.at : 04 اردیبهشت 1395 در ساعت 03:49

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ah.at نمایش پست ها

داداش همه حرفات رو قبول دارم ...
      اما یه جای کار در اشتباه کاااملی داداش ...
      البته این اشتباه فقط مختصه به تو نیست ...
      بلکه من تو 99.999999999999% کنکوریا هم اینو دیدم ...
      تو این انجمن هم تا حالا تنها کسی رو که دیدم به این اشتباه کاملا آشناس و میدونه که چیکار کنه @.sorush.
      هستش ...

اشتباه اینه که میگی کسی که تا حالا خوب نخونده هم باید جمع بندی کنه ...
      دقیقا این میشه یه اشتباهه فاحش که یه کنکوری رو که چه تا الان عااالی خونده و چه تا حالا هیچی نخونده زمین میزنه ...

میدونم خیییلییی از جاهای حرفام پر ابهامه ...
      به خاطر همین فردا یا پس فردا دقیقا یه تاپیک وسه همین موضوع مینویسم ...
      بخونش کاااملا متوجه منظورم میشی ...

یه چیزی رو هم بگم که آبیه کانون اصلا مفصل نیست ... خیلی هم درسنامه های خلاصه ای داره ...
      تستاشم همه سنجش ... سراسری ... و کانونن ... ینی تست تالیفی جز کانون نداره و تو میتونی اونا رو نزنی ...

در مورد درسنامه های گاج هم باهات موافقم که همه نکاتو نداره و باید تستاشو بزنی تا نکات دستت بیاد ... ولی خب دقیقا نقطه قوت گاج همینه که مشخصصصصص کرده اون تستا رو خبببب ...

من متوجه منظورتون میشم اتفاقا همه او 99 .99999 درصد هم متوجه میشن ...ببینید اسم کتابا جمع بندیه اما در واقع اینطور نیست این کتابا جوری تالیف شده که حتی اگه کسی بخواد توی سه ماه مونده به کنکور از صفر هم شروع کنه با این کتابا جواب میگیرره...
      گاج یک انتشارات حرفه ای با توجه به حرفه ای بودن اسم کتاباشو نذاشته جمع بندی گذاشته خط ویژه...به همین واژه فکر کنید جواب میگیرید...خط ویژه....
      ما محترمانه داریم میگیم جمع بندی وگرنه خیلی از بچه ها با اینا میخوان تازه شروع کنن و اتفاقا نتیجه هم بگیرن..
      کسی که تا حالا درسا رو کامل خونده باشه شاید حرف از کتاب جمع بندی براش خنده اور باشه چون حساب کارش دستشه و خلاصه ها رو خودش انجام داده...
      بازم میگم شاید بهترین واژه برای کتابای جمع بندی همون خط ویژه باشه...
      وگرنه همه ما میدونیم بدون خوندن چیزی جمع نمیشه بعضی از کتابای جمع بندی با حجم کمشون چنان جامع و حرفه ای نوشته شدن که جای همه نخونده ها رو میگیرنن
      بله اون چیزی که شما میگین درسته با این طرز تفکرتون مثلا شما هرگز نباید برای جمع بندی سراغ مثلا کتاب فیل شیمی مبتکران برید چون این کتاب برای از صفر شروع کردن توی یک بازه زمانی محدود هست نه جمع بندی که مد نظر شماست با طرز تفکر شما تنها جمع بندی که برای شیمی بکارتون میاد فقط و فقط جمع بندی شیمی مهر و ماه هست و...
      بله طرز تفکرتون نسبت به جمع بندی درسته اما از اونور هم به قضیه نگاه کنید طرز تفکر اون 99.9999 درصد هم درسته...

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خسته نباشید جناب وحیدی .
      با حرفی که شما در مورد جمع بندی برای فیزیک یا هر درس تخصصی دیگه ای زدین موافق نیستم .
      در مورد زیست که خب مشخصه . باید کل مباحثی که مورد نیاز هست رو مو به مو یاد بگیریم .
      اینم که میگید خیلی از نکات گاج تو تستاشه حرفتون درست ولی امیدوارم منظورتون این نباشه که فرضا کتابی بیاد کل نکات رو جمع بندی کنه و تو یه کتاب جا بده . همچین کاری فایده نداره .
      چیزی که بهش توجه نکردین اینکه حفظ کردن دروس یا خواندن نکته های مربوط به دروس یا مسائل یه بحثه ولی به کار بردن اونها در تست یه بحث دیگست !
      خودتون بهتر میدونین که تا وقتی از چیزی که یاد گرفتیم تو تست بکار نبریم عملا فقط حفظ کردیم و امکان از یاد بردنشون سر جلسه کنکور زیاده .

درضمن جمع بندی اسمش روشه . ادمی که چیزی نداره ، چیو میخواد جمع ببنده !؟
      پس یه جورایی میشه گفت واسه کسی که چیزی یاد نداره خوندن کتابای جمع بندی یا موج ازمون میشه یاد گرفتن یه مطلب جدید .
      خب اینجور داوطلبا بهترین کاری که میتونن بکنن اینکه یه سری مباحث با سطح دشواری متوسط و کمتر رو انتخاب کنن و فقط همونارو خوب بخونن تا حداقل بتونن سوالای مربوط به اون بخش رو جواب بدن .
      والا با خوندن 1 بار کتابهای جمع بندی نمیشه سر جلسه کنکور به صورت مطمئن نشست...
      ویرایش توسط Hossein.A : 04 اردیبهشت 1395 در ساعت 02:02

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinzj نمایش پست ها

خسته نباشید جناب وحیدی .
      با حرفی که شما در مورد جمع بندی برای فیزیک یا هر درس تخصصی دیگه ای زدین موافق نیستم .
      در مورد زیست که خب مشخصه . باید کل مباحثی که مورد نیاز هست رو مو به مو یاد بگیریم .
      اینم که میگید خیلی از نکات گاج تو تستاشه حرفتون درست ولی امیدوارم منظورتون این نباشه که فرضا کتابی بیاد کل نکات رو جمع بندی کنه و تو یه کتاب جا بده . همچین کاری فایده نداره .
      چیزی که بهش توجه نکردین اینکه حفظ کردن دروس یا خواندن نکته های مربوط به دروس یا مسائل یه بحثه ولی به کار بردن اونها در تست یه بحث دیگست !
      خودتون بهتر میدونین که تا وقتی از چیزی که یاد گرفتیم تو تست بکار نبریم عملا فقط حفظ کردیم و امکان از یاد بردنشون سر جلسه کنکور زیاده .

درضمن جمع بندی اسمش روشه . ادمی که چیزی نداره ، چیو میخواد جمع ببنده !؟
      پس یه جورایی میشه گفت واسه کسی که چیزی یاد نداره خوندن کتابای جمع بندی یا موج ازمون میشه یاد گرفتن یه مطلب جدید .
      خب اینجور داوطلبا بهترین کاری که میتونن بکنن اینکه یه سری مباحث با سطح دشواری متوسط و کمتر رو انتخاب کنن و فقط همونارو خوب بخونن تا حداقل بتونن سوالای مربوط به اون بخش رو جواب بدن .
      والا با خوندن 1 بار کتابهای جمع بندی نمیشه سر جلسه کنکور به صورت مطمئن نشست...
      سلام خواهش میکنم شما هم خسته نباشین من توی یک پست دیگه توی جواب یکی از کاربرا جواب بعضی از سوالاتتونو مخصوصا اینکه گفتین کسی که نخونده چیزی برای جمع بندی نداره رو دادم ....
      اما فرمودین نمیشه انتظار داشت که یکی بیاد تمام نکات تستا رو جمع کنه و بصورت نکته به ما بده و ما هم با خوندن اون نکات و بدون تست زدن بریم جواب بگیریم سر جلسه
      بله منم موافقم اینطور که فرمودین امکان ندارهه... ناگفته پیداست و جای بحث نداره...
      اما
      شما کتابای جمع بندی رو اگه نگاه کنید بعد از توضیح و یا ارایه مطلب اومدن از تستای الگو استفاده کردن هر تست الگو خاصیتش اینکه سر دسته مثلا 50 تست مشابه توی کتاب جامع شما باید همه اون 50 تست رو بزنید تا مطلب براتون جا بیفته اما توی جمع بندی با ارائه نکات و مهمتر از اون یاد دادن قلق های تست زنی و زدن یک الی دو تست شما میتونید اون مبحث رو با تسلط بالایی ببندید
      بعنوان مثال توی کتابای جمع بندی عربی مولف بعد از مثلا ارائه نکات منادا امده تمامی صورت های سوال های تستهای عربی رو براتون اورده و ترجمه کرده و گفته اگه اینا اومد شما بدونید منظورش مناداست و بعد بلافاصله تست الگو اورده و در پایان هم تمام تستای چند سال اخیر رو با نکاتش اورده و مبحث رو تو کمترین حجم بسته باور کنید اگه کسی صفر هم باشه تو کمترین زمان با این شیوه به اون مبحث مسلط میشه و از این نمونه تو همه دروس وجود داره
      حرف شما و شاید دوستان دیگه هم درست باشه اما بحث اینکه این جمع بندی ها بالاتر از بحث جمع بندی خونده ها هستن مطمن باشین کاربردهای دیگه ای هم دارن....
      ویرایش توسط وحید ی : 04 اردیبهشت 1395 در ساعت 02:21

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تشکر از صاحب تاپیک زحم خوبی کشیده.
      یه سوال،دی وی دی های کرامت واسه جمع بندی کی میاد و از کجا میشه تهیه کرد؟؟
      همیشه دوس داشتم برم کلاسش حیف که نشد.کل تستای قلمچی یه ور تستای کرامت اونور

12. Top | #42

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این طور که معلومه گاج مثل این که واقعا نمیخواد دیگه کتاب جمع بندی منتشر کنه
      بچه ها امیدوار نباشین
      به فکر منابع خوب دیگر انتشارات باشین

13. Top | #43

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دوستان در حال حاظر این منابع بدون در نظر گرفتن خط ویژه های گاج خوبه به نظرتون؟؟؟؟؟
      یعنی اگه خط ویژه ها منتشر نشدن اینا رو میخوام تهیه کنم.اگه گزینه های بهتری سراغ داشتین بگین لطفا
      عربی خیلی سبز
      ریاضی خیلی سبز همراه ازمون ریاضی
      شیمی مهروماه
      پله ی عمومی فار

به نظرتون زیپ فیزیک پایه ی اندیشه فایق خوبه برای جمع بندی؟؟؟

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهترین کتابای جمع بندی رو (با تجربه)میشه بگین؟
      از اونایی که100در100جواب گرفتین
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      این تاپیک فقط در مورد منابع جمع بندی برای کنکور هست. به دو نکته توجه کنین یکی "منابع" و یکی "جمع بندی"

صحبت در مورد اهمیت جمع بندی و نحوه جمع بندی و ... برای هر درس در جای خودش. اینجا فقط منابع جمع بندی رو بررسی میکنیم.

توصیه میکنم دوستان هرکدوم نظری در مورد کتابهای جمع بندی دارن بیان و اینجا بنویسن. من خودم خیلی از کتابها رو بررسی کردم و نظراتم رو در موردشون مینویسم اگر شما هم از کتابهای جمع بندی انتشارات های مختلف هرکدوم رو خوندین بیاین اینجا بررسیش کنین.

=====

جمع بندی دین و زندگی:

خط ویژه گاج بهترین کتابی هست که دیدم تمام آیات و احادیث و تمام قسمت های مهم کتاب درسی رو آورده و پاسخ تشریحی برخی تست های مهم رو هم داره ولی در حال حاضر منتشر نمیشه اگه تا نمایشگاه نمیتونین صبر کنین از کتاب زیپ استفاده کنین.
      کتاب زیپ اندیشه فایق هم که مولف اصلیش همون دکتر کریمی مدرس آفبا هست، نگرش خاصی به آیات داره و نوع نگرشش با سایر کتب کمک آموزشی فرق میکنه. به نظر من اگه سبک سوالات دینی بخواد تغیر پیدا کنه کسی با کتاب زیپ جمع بندی کرده باشه غافلگیر نمیشه. در کنار کتاب یه سی دی صوتی هم داره که برای آیات مهم نکات مهمتر درش گفته شده.
      کتاب جمع بندی خیلی سبز هم خوبه به سبک همین زیپ تالیف شده یعنی اول آیات و احادیث هر درس سپس نکات مهم متن درس. به نظر من زیپ بهتره در حال حاضر. مگر اینکه گاج در نمایشگاه چیز بهتری رو کنه.

جمع بندی زبان:

جمع بندی زبان زیاد مهم نیست چی بگیرین چون قسمت اصلی زبان کلوز و ریدینگ و لغت هستن که اگه تا الان روشون مسلط نشده باشین از این به بعدم کار خاصی نمیتونین بکنین پس به نظر من بهتره یه کتاب صرفا برای مرور مطالب تهیه کنین. کتابهای سیب مهروماه و فیل مبتکران رو من به شخصه توصیه میکنم. مخصوصا فیل، چون به سبک آزمون های تدریجی هست و گرامر رو تدریجی ازتون امتحان میگیره.

جمع بندی عربی:

بهترین کتابها برای جمع بندی عربی کتابهای زیپ اندیشه فایق و کتاب همایش عربی نشر دریافت هستن. نمونه های هردوشون رو از سایتشون دانلود کنین و بررسی کنین که با کدومشون راحت ترین. جمع بندی سیب مهروماه هم خوبه ولی حجمش یکم زیاده و اگه ترجمه تعریب رو خوب کار کردین زیاد لازمتون نمیشه برخی مطالبش.

جمع بندی ریاضی تجربی:

کتابهای سیب مهروماه و خط ویژه گاج و خیلی سبز خوب هستن. به نظر من هرکس باید کتاب خاصی برای جمع بندی انتخاب کنه:

کسایی که تست های کنکور و تالیفی آسون حل کردن در طول سال و زیاد روی تست های سخت مانور ندادن و به درصد 40-50 راضی هستن از کتاب مهروماه استفاده کنن مطمعنا کافی هست یه لول بالاتر از مهروماه کتاب خط ویژه هست که فعلا نمیاد و نمایشگاه ممکنه ویرایش جدیدش منتشر بشه توصیه میکنم تا اونموقع صبر کنین. کساییم که میخوان خیلی خوب جمع بندی کنن و به درصدهای بالا فکر میکنن کتاب های نسبتا دشوار دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنن چون حجمشون کم هست برای جمع بندی مناسبن.

جمع بندی فیزیک:

کتاب مهروماه عالی هست. اگر با این کتاب جمع بندی کنین مطمعنا هیچ تست معمولی و متوسط رو از دست نمیدین و هیچ نکته درسی رو از قلم نمیندازین. شاید تست های سخت زیاد نداشته باشه ولی برای جمع بندی خیلی عالیه.
      البته از الان که اول اردیبهشت هست اگه کسی بخواد درصد خیلی خوب در فیزیک بیاره میتونه کتاب های سه سطحی دشوار دشوارتر کانون رو استفاده کنه یا اگه روزانه بالای 2 ساعت برای فیزیک وقت بزاره کتاب جامع خیلی سبز رو میتونه تموم کنه تا اونموقع.

جمع بندی شیمی:

در حال حاضر بهتر از فیل سراغ ندارم. خط ویژه گاج هم هر دوجلدش عالی بودن حالا باید ببینیم در نمایشگاه چه کتابی به جاش قراره رو کنن ولی اگه کسی از الان با فیل شروع کنه و جمع بندی انجام بده قطعا موفق میشه. فیل حتی میتونه تا حدودی جایگزی کتاب تست اصلی هم بشه به سبب کامل بودن نکاتش. کتاب سیب مهروماه هم خیلی خوبه اگه فکر میکنین که شیمی رو خیلی خوب بلدین و همه نکات رو حفظ هستین و فیل براتون اضافه هست میتونین از مهروماه صفا برای مرور استفاده کنین.

جمع بندی زیست شناسی:

در حال حاضر که چیز درست حسابی نداریم والا. من همه کتابا رو بررسی کردم از انتشارات دریافت و برد و مهروماه تا دریک نگاه کانون فعلا چیز کافی برای کنکور ندیدم. بازم باید صبر کنیم ببینیم جمع بندی خیلی سبز یا گاج به نمایشگاه میرسه یا نه. اگه نه که زیست رو باید هر روز خوند و نمیشه مثل فیزیک و شیمی جمع بندیش کرد ! البته سی دی های جدید استاد کرامت هم که قراره بیاد و قطعا از محصولات سال گذشتش بهتر خواهد بود هم یه منبع عالی برای جمع بندی محسوب میشن.

توصیه نهایی من :

زبان: فیل مبتکران
      دینی: زیپ اندیشه فایق
      عربی: زیپ اندیشه فایق
      ریاضی: صبر کردن تا بررسی محصول جدید گاج
      فیزیک:مهروماه
      شیمی: فیل مبتکران
      زیست: Dvd جمع بندی کرامت

اینو بزرگ میکنی؟
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد