خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 75
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام!
      متاسفانه تو ایران هنوز مسئله روانشناس جا نیفتاده که خب کاملا هم عادیه،
      روانپزشک پزشکی خونده و یه دوره ی کوتاهی راجع به روان تخصص گرفته ولی روانشناس برای دکترای روانشناسیش حدود 12 سال در این زمینه کار کرده!! روانپزشک میتونه دارو بده ؛ ولی تا ابد که نمیشه به یک نفر دارو داد تا درد روانی و روحی خودش رو درمان کنه، هنوز روانشناسی تو ایران به جایی نرسیده که بتونن ریشه های روانی یک مشکل رو تو یه آدم پیدا کنن و حلش کنن، چیزی که شاید حتی به یک سالگیه یه آدم برگرده!!
      اما به قول یکی از دوستان هر دوتاش آدمو دیوونه میکنن، روانشناس که عملا سواد این که ریشه و راه حل رو پیدا کنه نداره، ( حداقل تو ایران) حداکثرشو نمیدونم!!
      روانپزشکم که دارو میده که با اونم کل سیستم دل و روده و روان عملا به هم میریزه!!
      بنابراین سعی کنییین کلا روانه خودتونو با چیزی زیاد درگیر نکنین، قبل از اینکه اون شمارو درگیر خودش کنه!!

فرستاده شده از SM-G850Fِ من با Tapatalk

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis73 نمایش پست ها
      سلام خیلی ممنون از زمانی که گذاشتید و برایم پاسخ نوشتید . می دونید ، به نظرم روان شناسان به اندازه کافی واقف نیستند به علم فیزیولوژی و آناتومی بدن به این دلیل...روان شناس ممکنه نتونه تشخیص بده مثلا اختلال خلقی در نتیجه ی یک اختلال نوروبیولوژیکی است که همچین چیزی قطعا حل نمی شه با صرف مشاوره پس روان پزشکان کامل ترن. خب این که یه نفر هم روان درمانی رو انجام بده هم دارو درمانی رو ، راحت تر نیست؟
      اولا اون اختلالات خلقی هم با تشخیص روانشناس بهتره و پزشکی دخیل دارویی داره...دوما واقف هستند چرا نیستن؟منتهی گرایش های مختلف داره. روانشناسی زشکی سلامت و بهداشت و رشد بیشتر بحث میکنه.و روانشناسی گستردس و در کشورهای امریکا و و انگلیس گسترده تر بحث میشه نه کتابها و مسائل قدیمی....اگه خانوم اونوجور که شما میگید باشه خب بیان تمامی مسائلو بدن روانپزشک و مردمو بدبخت کنن...صرفا پزشک نمیتونه مساول حیاتی با دارو و روالنکاوی حل و فصل کنه...اونوقت تو کشورهای پیشرفته که اهمیت ویژه داره باید برچیده میشده..نکه به سمت نوروساینس و در مورد مایندفولنس (ذهن آگاهی)...پیش میرف و پیشرفته تر میشد

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط metamorphosis20 نمایش پست ها
      سلام!
      متاسفانه تو ایران هنوز مسئله روانشناس جا نیفتاده که خب کاملا هم عادیه،
      روانپزشک پزشکی خونده و یه دوره ی کوتاهی راجع به روان تخصص گرفته ولی روانشناس برای دکترای روانشناسیش حدود 12 سال در این زمینه کار کرده!! روانپزشک میتونه دارو بده ؛ ولی تا ابد که نمیشه به یک نفر دارو داد تا درد روانی و روحی خودش رو درمان کنه، هنوز روانشناسی تو ایران به جایی نرسیده که بتونن ریشه های روانی یک مشکل رو تو یه آدم پیدا کنن و حلش کنن، چیزی که شاید حتی به یک سالگیه یه آدم برگرده!!
      اما به قول یکی از دوستان هر دوتاش آدمو دیوونه میکنن، روانشناس که عملا سواد این که ریشه و راه حل رو پیدا کنه نداره، ( حداقل تو ایران) حداکثرشو نمیدونم!!
      روانپزشکم که دارو میده که با اونم کل سیستم دل و روده و روان عملا به هم میریزه!!
      بنابراین سعی کنییین کلا روانه خودتونو با چیزی زیاد درگیر نکنین، قبل از اینکه اون شمارو درگیر خودش کنه!!

احسنت دوست عزیز ولی جمله اول مثبت و اخرش خراب شدا...درست گفتید..اکثر روانشناسان ایران سواد درست و حسابی ندارن و جمله اخرتونونم نشان همین موضوع و فرهنگ هستش که قبول میکنید ولی ردم میکنید.....

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون دوستان ممنون اسکینرجان. راستش چندان به روان شناسان خوش بین نبودم تا حالا چندین روان شناس مراجعه کردم برای مشورت و یک مورد هم درمانی ، به جای ارائه ی گزینه های روی میز و راهکار ، نظر خودشون رو القا کردن ، جهان بینی و مذهبشون!
      بازم ممنون دوستان.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

احسنت دوست عزیز ولی جمله اول مثبت و اخرش خراب شدا...درست گفتید..اکثر روانشناسان ایران سواد درست و حسابی ندارن و جمله اخرتونونم نشان همین موضوع و فرهنگ هستش که قبول میکنید ولی ردم میکنید.....
      ممنون از پست های شما، اطلاعات خوبی در این زمینه دارین، حداکثرشو نمیدونم در واقع منظورم روانشناس های خارج از کشور بود که خب به نسبت چون source و منبع این علم روانشناسی ماله آلمان و آمریکاست اون ها باید اطلاعات خیلی بیشتری در این زمینه داشته باشن!
      بنابراین حداقل تو ایران ؛ اکثر روانشناس ها نمیتونن درمان کنن و ریشه مسئله رو پیدا کنن.
      که فکر میکنم یک بخشیش هم برمیگرده به فرهنگ ما ایرانی ها!! به قول یه روانشناس که خارج از ایران تحصیل کردن میگفتن که به ما ایرانیا باید جایزه اسکار تو نقش بازی کردن بدن!!!

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون دوستان ممنون اسکینرجان. راستش چندان به روان شناسان خوش بین نبودم تا حالا چندین روان شناس مراجعه کردم برای مشورت و یک مورد هم درمانی ، به جای ارائه ی گزینه های روی میز و راهکار ، نظر خودشون رو القا کردن ، جهان بینی و مذهبشون!
      بازم ممنون دوستان.
      ممنون از تاپیک و بحثی که ایجاد کردین!
      در کل نظر القا کردن، مذهب و قضاوت چیزیه که انگار با فرهنگ ما ایرانیا عجین شده، ومتاسفانه اینکه یه روانشناسم حتی یه همچین متودی رو بخواد پیاده کنه بعید نیست، .
      درضمن کتابهای روانشناسی دانشگاه های ایران هم من فکر میکنم اونقدری که باید به روز شده نیستن، و مطمئنا یک سری مطالبی که ضد فرهنگ ایرانی_ اسلامی ما هست ، تو اونا نباید وجود داشته باشه .

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بازم ممنون دوستان.
      خواهش میکنم..شما حق داری.....روانشناس واقعی و درست حسابی نداریم که سوووواااد داشته باشه..در عمل باشه....دوما روانشناسی درسته مذهبی و اسلامی بعضی مشاوران میبینن...درمانم که هیچ...جایگاه قوی نداره متاسفانه..انشاالله به امید خدا..کارایی انجام خواهم داد....

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در کل نظر القا کردن، مذهب و قضاوت چیزیه که انگار با فرهنگ ما ایرانیا عجین شده، ومتاسفانه اینکه یه روانشناسم حتی یه همچین متودی رو بخواد پیاده کنه بعید نیست، .
      درضمن کتابهای روانشناسی دانشگاه های ایران هم من فکر میکنم اونقدری که باید به روز شده نیستن، و مطمئنا یک سری مطالبی که ضد فرهنگ ایرانی_ اسلامی ما هست ، تو اونا نباید وجود داشته باشه .

اره درسته..اولا کتابهای ما نه تنها جالب و بروز نیستن دوما کتابهای قدیمی انگلیسی ترجمه شده هستن که بدرد نمیخوره..فقط صرفا یه اشنایی شاید خوب باشه و پایه..دوما تازه داره از کارشناسی روانشناسی رو بیشتر اسلامی کردن و بازبینی شده...اسلامیم نبود..باید بیشتر اسلامی و مذهبی گفته بشه...اونایی که رشته مشاوره خوندن میگن روانشناسی رشته ضد دینیه....دین جای خودش راهکارم جای خودش....

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اجازه هست درد دل کنم ؟

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از پست های شما، اطلاعات خوبی در این زمینه دارین، حداکثرشو نمیدونم در واقع منظورم روانشناس های خارج از کشور بود که خب به نسبت چون source و منبع این علم روانشناسی ماله آلمان و آمریکاست اون ها باید اطلاعات خیلی بیشتری در این زمینه داشته باشن!
      بنابراین حداقل تو ایران ؛ اکثر روانشناس ها نمیتونن درمان کنن و ریشه مسئله رو پیدا کنن.
      که فکر میکنم یک بخشیش هم برمیگرده به فرهنگ ما ایرانی ها!! به قول یه روانشناس که خارج از ایران تحصیل کردن میگفتن که به ما ایرانیا باید جایزه اسکار تو نقش بازی کردن بدن!!!

ممنون..

شما یکم اره بنظرم روانشناس های ایرانو کم و خراب دونستید که بجا هم هست...

اره مرجعش المان هست..تو المان که مهد روانشناسی و جامعه شناسی بوده خیلی خوب جا افتاده و ارزش خاصی داره....تو المان یه روانشناسی تعریف میکرد..نخاله ترین ادمها به بهترین ادما تبدیل میشن..به این میگن روانشناسی که جایگاه مخربت به بهترین ها برسه....انگلیس و امریکا نیز که قدرنو عالی...

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اجازه هست درد دل کنم ؟

نخست ممنون از همراهی و ابراز همدردی ،
      من از سوم دبیرستان ، پزشکی دوس داشتم ولی گفتم نمی تونم . وبرم درمانی ترین رشته ی انسانی یعنی روان شناسی بالینی .
      درسهامو خوندم تست هم زدم کلاس خصوصی عربی تخصصی هم رفتم ! ولی می دونم برم روان شناسی فقط با حسرت پزشکیه. از جلوی دانشگاه علوم پزشکی رد می شم همیشه بغض می کنم.... و می خواستم روان شناسی بخونم که مترجم متون روان شناسی باشم .
      ولی بس کردم و می خوام کنکور ندم ... و پزشکی بخونم. و به اسلام هم اعتقاد ندارم که بتونم یه روانشناس در جامعه ی اسلامی باشم!

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خواهش می کنم دوست عزیز
      من خودم به تحصیل در روان شناسی و فلسفه در ایران معتقد نیستم . یادم نمیره که ترم دو سر کلاس اندیشه از استاد پرسیدم حوری و پری و شراب اگه ملاک بهشت بودن بهشته پس لس انجلس اون بهشت موعوده استاد خندید. پایان کلاس گفتم استاد شما به من گفتید شهدا عند ربهم از اینجور چیزا یرزقون؟! مگه اینا رو زمین نیس ؟ برگشت گفت مال اون ور بهتره . گفتم استاد چه حرفیه؟! گفت خانم شما داری به راه ارتداد کشیده میشی .انگار اول مسلمان بودم که حالا به راه ارتدادش کشیده بشم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خواهش می کنم دوست عزیز
      من خودم به تحصیل در روان شناسی و فلسفه در ایران معتقد نیستم . یادم نمیره که ترم دو سر کلاس اندیشه از استاد پرسیدم حوری و پری و شراب اگه ملاک بهشت بودن بهشته پس لس انجلس اون بهشت موعوده استاد خندید. پایان کلاس گفتم استاد شما به من گفتید شهدا عند ربهم از اینجور چیزا یرزقون؟! مگه اینا رو زمین نیس ؟ برگشت گفت مال اون ور بهتره . گفتم استاد چه حرفیه؟! گفت خانم شما داری به راه ارتداد کشیده میشی .انگار اول مسلمان بودم که حالا به راه ارتدادش کشیده بشم
      ببین دوست عزیز
      ببین تعریف بهشت اینه : مکانی که هیچ سخن لغو و گناهی وجود نداره!همه چیز آزاده
      خداوند با استفاده از تمثیل شراب ، حوری و ....... خواسته انسان رو به سمت درک بهشت برسونه
      من مثلا برای جهنم بگم که یک مکانه که عذاب میکشی!
      شما میگی چجور عذابی ؟! حالا خدا نیومده کتاب شیمی و زیست شناسی بنویسه بگه آها من در واکنش این فلز با اون فلز که یک واکنش فوق العاده گرماده هست دمای ذوب رو تا فلان قدر بالا میبرم سپس پوسته انسان رو که آغشته به ماده فلان کردم انسان رو عذاب میدم!خودشو با یک کلام راحت کرده! گفته آتش
      این چیزا رو اگر برای عربی که هیچی نمیدونست اگه میگفتن بلافاصله مردم میگفتن محمد جانی شده!
      اگر پیامبر بود الان شاید مثلا توی قرآن نوشته بود اینترنت وای فای برای تمام مسلمین !خنده داره!نه؟
      میدونی چرا که قرآن از مفاهیم باغ و حوری و اینا استفاده کرده که قابل درک برای انسان باشن!
      تمثیلی که خدا به کار برده برای انسان فقط تمثیله ! قابل درک برای انسان نیست!خدا گفته مثلا و الجنات تحت تجری
      و باغ هایی که زیر آن ها نهر هایی روان است!
      حالا این که بگیم خدا گفته باغ! پس درخت هست !پس اونجا باید باغبون باشه! اینا چرته!
      شاید خنده دار باشه مثلا ممکنه اونجا توی بهشت درختی باشه که مثلا میوه اش پیتزا باشه!
      در یک کلام خدا خواسته انسان رو به درک مفاهیمی بکشونه که انسان در بهشت لذت خواهد برد
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2
      One day I will Become Successful

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خواهش می کنم دوست عزیز
      درضمن تا اونجایی که من چند صفحه از کتاب روانشناسی سوم انسانی رو خوندم سعی به معرفی علم روان به عنوان علم تجربی کرده که من تا حد زیادی مخالفم
      علم روان تاثیر قانون سوم نیوتن ، فیزیک ، شیمی ، زیست ، علم منطق و فلسفه، احتمال، استدلال استنتاج و ...... است
      یکی از علومی هست که من میتونم بهش بگم هیچ اصلی وجود نداره!
      شاید قدرتمند ترین روانشناس دنیا بتونه یک قاعده ای رو پیدا کنه که برای 90% افراد درست باشه اما هیچ قاعده ای نیست که بتونه 100% افراد رو جواب بده!برای همین اسمش رو در علم تجربی آوردن
      اما حقیقتش اینه که نتایجی که از این آزمایش های تجربی بدست میاد همیشه یکسان نیست! چون بیش از صدها عامل در شکل گیری روان یک نفر موثر اند! رویکرد رفتاری ،تربیتی ، تغذیه ، دوستان ، قدرت استنباط ، هوش IQ و EQ تطابق رفتاری و .....
      در پزشکی قدرت استنتاج بر حسب مبانی تجربی هست
      در روانشناسی هم هست ! اما این قدرت استنتاج در حد 25% پزشکی هست !
      یعنی نظر من اینه که روانشناسی سخت تر از پزشکیه !ولی از نظر انسان کم خطر تره ! یعنی انسان ها به جسم بیشتر از روان اهیمت میدن درحالیکه روان موجب زنده موندن جسم هست
      اگر کسی از زندگی انقطاع پیدا کنه بلافاصله جسم خودشو میکشه !
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوستانبا وجود روانپزشکان چه نیازی به روان شناسان داریم؟ آیا روانپزشکان وجودشان کافی نیست؟
      اینم جواب این سئوالت
      روانپزشک دارو هست
      و روانشناس کسی هست که دارو رو تجویز میکنه!
      یعنی روانشناس مشکل رو پیدا میکنه
      و روانشناس سعی به حل اون داره!
      چون درمان هر بیماری دو مرحله داره! 1- تشخیص 2- دارو
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن