خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پسر آریایی نمایش پست ها
      عزیز نگفتم متخصص بلکه منظورم دکتر عمومی بود
      ی سرچ ساده میفهمین تخصص ی اپتومتریست توی تشخص دید و.. بیشتره
      موفق باشی
      داداش حالت خوبه؟؟؟ خودت گفتی رفتم پیش " چشم پزشک" بعد میگی منظورم دکتر عمومی بود؟
      چشم پزشک به معنی کسی که مدرک پزشکی عمومی داشته بعد تخصص چشم پزشکی خونده.
      بینایی سنجی هم که لیسانسه.
      من عرض کردم درامد چشم پزشک خیلی خیلی بیشتر از بینایی سنجه.

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_yany نمایش پست ها
      داداش حالت خوبه؟؟؟ خودت گفتی رفتم پیش " چشم پزشک" بعد میگی منظورم دکتر عمومی بود؟
      چشم پزشک به معنی کسی که مدرک پزشکی عمومی داشته بعد تخصص چشم پزشکی خونده.
      بینایی سنجی هم که لیسانسه.
      من عرض کردم درامد چشم پزشک خیلی خیلی بیشتر از بینایی سنجه.
      شما منظور منو متوجه نشدید اون خانمی که من ازشون سوال کردم یکی از بهترین متخصصای چشم شیرازن خانم قائمی دوستان شیرازی اگه کارشون به چشم خورده باشه میشناسن
      اوشون به من گفتن الان بینایی سنج ها که تخصصشون توی تشخیص عیوب انکساری و.. خیلی بیشتره تا ما چشم پزشکا اوشون گفتن که چشم پزشکا کارشون چیز دیگس مثلا عمل ها که خیلی درامدشون هم بالاس دیگه نا سلامتی تخصص داره
      همین دیگه

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی میبخشید این تاپیکو آووردم بالا!

اما اون دستگاهیی که الان ۱۵ ۲۰ ساله هست ب نام اتو رفکرکتومتر همون که سرتون رو میزارید جلوش و عکس یه بالون جلوتونه دستگاهیه ک دقیقا داره این کارو میکنه بدون دخالت کسی بطور اتوماتیک ، ولی جالبه بدونید با اینکه کلی سال از اومدنش میگذره هنوز در تعیین نمره چشم به شدددتتت خطا داره خود من امسال دوبار چشمم با اون شماره گرفته شد و یبار ۱.۲۵ داد یبار ۱.۷۵ ! بعدش که فهمیدم چشمای من 0.5ه اصلش و الان با عینکی که دارم با همین شماره دید کامل ده دهم مثل روز اولم دارم... متاسفانه خیلی از همکارا فقط ازین دستگاه استفاده میکنن. در صورتی که هنر اصلی اپتومتریست رتینسکوپیه که کاملا دقیق و فقط یه اپتومتریست میتونه با اون کار کنه که شماره چشم برای عینک و لنز درست در بیاد.
      در ضمن درمان و تشخیص کلی از عیوب انکساری با اپتومتریسته گرفتن اکو چشم و خیلی کارای دیگه. خیلیا فقط اپتومتریستو صرفا به چشم تعیین کننده نمره چشم میشناسن ! درمان تنبلی چشم و آنومالیای چشم همه با تمرینات و ویژن تراپی صرفا توسط اپتومتریست انجام میشه چشم پزشکه نه درسشو خونده نه تخصص اون کارا ! حیطه کار چشم پزشک ۸۰ درصد عمل جراحیه که بسیارم ارزشمند و پر درآمده.

این رشته فعلا چند سرو گردن از پزشکی عمومی بالاتره و با داروسازی مجموعا برابری میکنه. تا مقطع دکتراهم الان تو ایران هست.

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش ولی من شنیدم که میخوان شرح وظایفش کم کنن؟؟؟ بعد به نظرت به ازا هر چند هزار نفر جمعیت یه بینایی سنج لازم هست؟
      دانشجو پزشکی ترم5

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سختی دروسش چطوره؟در حد پزشکی یا پرستاری؟
      دانشجو پزشکی ترم5

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza76 نمایش پست ها
      داداش ولی من شنیدم که میخوان شرح وظایفش کم کنن؟؟؟ بعد به نظرت به ازا هر چند هزار نفر جمعیت یه بینایی سنج لازم هست؟
      چندین ساله دنبال اذیت کردن اپتومتریستا و فیزیوتراپا هستن ... نه ما نه فیزیوتراپا هیچوقت اجازه نمیدیم بخوان همچین کاری کنن ، دنبال اینن حق عینکو از انحصار ما دربیارن و به پزشکاهم این حقو بدن نه اینکه کلا از ما بگیرن چون نمیتونن به هیج عنوان.

اگ ما پشت هم نبودیم و زورشون میرسبد نمیزاشتن در عرض کمتر از ده سال ارشد و دکترا وارد ایران بشه. الان ما ارشد و دکترا داریم رشتمون خیلیم بیشتر از سابق تخصصی ترمیشه.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza76 نمایش پست ها
      سختی دروسش چطوره؟در حد پزشکی یا پرستاری؟
      بین رشته های کارشناسی توان بخشی بینایی سنجی بیشترین تعداد واحدو با ۱۴۸ داره ک از خیلی از پیراها هم بیشتره... معمولا رشته ها بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ واحد دارن. فیلد درسای ما با پرستاری تفاوت داره ، ما خیلی زیاد کلینیک داریم در طول تحصیل درسامون به نسبت سخت هم هست.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)