خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

حاشیه نویسی در زیست + روش مطالعه شما؟

سلام دوستان
      نظرتون در باره خلاصه نویسی و حاشیه نویسی در زیست شناسی میخاستم
      اصلا روش مطالعتون و اینکه حاشیه نویسی اصلا چی هست؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      کتاب رو خوب بخون بعد کمک اموزشی اون قسمت نکته ای که به همون قسمت متن کتاب ربط داره رو حاشیه نویسی کن و اگه زیادی نکتش ترکیبیه تو یه دفتر دیگه بنویسش که زیاد حاشیه کتابت شلوغ نشه
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BacheMosbat نمایش پست ها
      کتاب رو خوب بخون بعد کمک اموزشی اون قسمت نکته ای که به همون قسمت متن کتاب ربط داره رو حاشیه نویسی کن و اگه زیادی نکتش ترکیبیه تو یه دفتر دیگه بنویسش که زیاد حاشیه کتابت شلوغ نشه
      تو دفتر دیگه نوشتن رو به قاعده تجربه توصیه نمیکنم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پسر آریایی نمایش پست ها
      سلام دوستان
      نظرتون در باره خلاصه نویسی و حاشیه نویسی در زیست شناسی میخاستم
      اصلا روش مطالعتون و اینکه حاشیه نویسی اصلا چی هست؟
      کار خیلی خوبیه
      بعد مطالعه کتاب تست میزنی یا درسنامه میخونی به ی نکته از بطن متن می رسی یا ی نکته ترکیبی یا ی نکته ای که تو اغلب تستها اشتباه کردی و جوابت غلط در اومده رو بیار حاشیه صفحه یا فصل مربوطه بنویس موقع مرور و باز مطالعه کتاب اونها رو هم بخون تاثیر آموزشی زیادی داره
      یا مثلا نکات شکل ها رو بیار روی شکل بنویس

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BacheMosbat نمایش پست ها
      علاوه بر این حاشیه نویسی حتما تست اون نکته رو هم علامت بزنین شما حاشیه کتابو ک بعدا بخونی ممکنه یادتون نیاد یا درست نتونین ارتباطش بدین ب مطلب اما اگه تستشو بزنین یادگیریتون بهتره.
      برای مرورم کارتون راحتتره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتاب کثیف خیلی اعتماد به نفس میده.اینو جدی میگم
      شب امتحان میفهمین منظورم چیه
      من زمین شناسیمم کثیف شده
      اگه دیدین نکته ای ندارین واس صفحه ای روش چای بریزین
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      روش بسیار خوبیه اگر منبعی که دارین کار میکنین و نکاتشو مینویسین منبع قوی و خوبی باشه
      مــــــــــوفقیت

شانـــــسی نیست !

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان منبعم الگو هست

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط staar نمایش پست ها
      علاوه بر این حاشیه نویسی حتما تست اون نکته رو هم علامت بزنین شما حاشیه کتابو ک بعدا بخونی ممکنه یادتون نیاد یا درست نتونین ارتباطش بدین ب مطلب اما اگه تستشو بزنین یادگیریتون بهتره.
      برای مرورم کارتون راحتتره
      متاسفانه سال تموم شد تست علامت دار نداریم
      خیلی از نکته هایی که تو دفتر نوشتم رو اصلا ارتباطشو نمیفهمم درست میگید
      ولی لازمم نیست همه نکته ها تو حاشه نوشته بشه بعضیا واقعا زیاد ربطی به اون فصل نداره بهتر تو یه دفتر نوشته بشه
      من اینجوری برای سوم و پیش نتیجه گرفتم دوم رو نخوندم شاید اصلا نخونمش
      ولی بزم هر کسی با یه روشی جواب میگیره
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از نظر همه دوستان متشکرم
      نظرات دیگه
      up

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      حاشیه نویسی بهترین روش برای خوندن زیسته و نکته هایی که برات تازه و جدیدن یا فک میکنی که مهمه ولی ممکنه یادت بره رو حاشیه ی کتابت مینویسی یه ماه مونده به کنکور هم بین منابع مختلف گیج نمیشی و فقط اونا رو مرور میکنی. توی مبحثایی مثل ژنتیک سوم و ژنتیک جمعیت هم تستای علامتدار خیلی بدرد میخورن .

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من به شدت با حاشیه نویسی مخالفم.(حداقلش من خوشم نمیاد وخیلی لطمه خوردم سر این حاشیه)
      من خیلی دوست دارم جزوه نویسی کنم اونم خودم فقط که با دست خط خودم باشه.مثلا از روی یه پاراگراف مینویسی تو یه دفتر جزوش کن ذره ذره میری جلو فوووووووووووووق العاده در بار های بعدی فقط نگاه میکنی همه چیز یادت میاد.یه نمونه از این جزوه نویسی رو برات میزارم اگه دوست داشتی مثلا اون فصل 6 که شونصد صفحس توی زیست کل مطالبشو جزوه کردم تو سه تا برگه اچار یعنی 6 صفحه عین متن کتابم اوردم (چون زیست از واو هم نمیشه گذشت)ودر عین اوردن متن حجمشو کم کردم همچنین نکته ها رو هم از خیلی سبز والگو اضاف کردم تا دیگه نرم سر کمک درسی یا مثلا زمین شناسی اینا
      من این روشو پیش گرفتم البته و صد البته این بار برای کسی هست که از اول مهر با برنامه راهبردی پیش بره چون حجم مطالب کمه و ذره ذره میایی جلو اما الان فکر نکنم زیاد مناسب باشه چون وقت کمه اما اگه خواستی یه نمونه برات میزارم دوست عزیز

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم بعد خوندن متن کتاب ، تست میزنم و نکات قابل توجه و ترکیبیشو تو حاشیه کتاب می نویسم..علامت دار هم میکنم تست های خوبشو...خلاصه نویسی هم تو چن برگه دفتر انجام میدم...ولی برگه های هر فصلو از هم جدا میکنم و بهم منگه میکنم..!
      خظ کشیدن ، دایره کشیدن دور کلمات مهم برای من خیلی موثر بوده...حس خوبی هم بهم میده کلا انگاری که خیلی دقیق کتابو جارو کرده باشی
      نا شنوا باش وقتی هَمـــــــهـــــ از محال بودن آرزوهایتـــــــــ می گوینــــــد

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.bh نمایش پست ها
      من به شدت با حاشیه نویسی مخالفم.(حداقلش من خوشم نمیاد وخیلی لطمه خوردم سر این حاشیه)
      من خیلی دوست دارم جزوه نویسی کنم اونم خودم فقط که با دست خط خودم باشه.مثلا از روی یه پاراگراف مینویسی تو یه دفتر جزوش کن ذره ذره میری جلو فوووووووووووووق العاده در بار های بعدی فقط نگاه میکنی همه چیز یادت میاد.یه نمونه از این جزوه نویسی رو برات میزارم اگه دوست داشتی مثلا اون فصل 6 که شونصد صفحس توی زیست کل مطالبشو جزوه کردم تو سه تا برگه اچار یعنی 6 صفحه عین متن کتابم اوردم (چون زیست از واو هم نمیشه گذشت)ودر عین اوردن متن حجمشو کم کردم همچنین نکته ها رو هم از خیلی سبز والگو اضاف کردم تا دیگه نرم سر کمک درسی یا مثلا زمین شناسی اینا
      من این روشو پیش گرفتم البته و صد البته این بار برای کسی هست که از اول مهر با برنامه راهبردی پیش بره چون حجم مطالب کمه و ذره ذره میایی جلو اما الان فکر نکنم زیاد مناسب باشه چون وقت کمه اما اگه خواستی یه نمونه برات میزارم دوست عزیز
      ممنون میشم بذاری

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بابت نظرات تموم دوستان متشکرم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن