خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

مدل ذهنی رتبه های برتر کنکور

مدل ذهنی رتبه های سه رقمی و دورقمی کنکور

همه‌ی ما عاشق این هستیم که راز و رمزهای افراد موفق را بدانیم. گاهی این افراد، میلیاردرهایی هستند که از صفر شروع کرده‌اند، بعضی وقت‌ها ورزشکارانی که از زمین خاکی و گاهی اوقات هم‌رتبه‌های برتر کنکور؛ اما دانستن این راز و رمزها به‌تنهایی کمک خاصی به ما نمی‌کند؛ بلکه فقط اطلاعات ما را بالا می‌برند. در این مقاله قصد دارم در رابطه با ۷ عامل مشترک بین رتبه‌های برتر کنکور برای شما صحبت کنم. اگر هدف شما برای کنکور به‌اندازه کافی بزرگ است، خواندن این مقاله، شما را با مدل ذهنی رتبه‌های برتر آشنا می‌کند و می‌تواند نقشه موفقیت شما هم باشد.

1. از ابتدا می‌دانستند که ازآنچه می‌خواهند!

اگر همین‌الان، از بسیاری از دوستان خود بپرسید که می‌خواهند چه رشته و چه دانشگاهی قبول شوند؟ به‌احتمال‌زیاد این پاسخ را خواهید شنید: که حالا بگذار برای بعد کنکور! اول ببینیم رتبه‌مان چند می‌شود، تازه آن موقع تصمیم می‌گیریم که کجا برویم! یادتان باشد افراد موفق به‌صورت تصادفی موفق نشده‌اند، بلکه آن‌ها از میان صدها گزینه پیش‌روی خود موفقیت را انتخاب کرده‌اند. حال شما فرض کنید رتبه کنکورتان ۱ شده! شاید فرض عجیبی باشد؛ اما اگر رتبه شما ۱ بود چه رشته و چه دانشگاهی را انتخاب می‌کردید؟ اولین چیزی که به ذهن شما رسید، آرزوی شماست. آرزوی خود را در یک خط واضح و دقیق بنویسید تا بدانید قرار است تا روز کنکور برای چه چیزی بجنگید.

1. عجیب باورش کرده بودند!

یکی از مهم‌ترین مشترکات بین اکثر رتبه‌های برتر این بود که همگی این باور را در خود پرورش داده بودند که به هدفشان خواهند رسید؛ یعنی اگر مصاحبه‌های آن‌ها را موردبررسی قرار دهید این مورد حتماً به چشمتان خواهد خورد که من می‌دانستم رتبه‌ام زیر ۲۰ می‌شود. یا این جمله که گرچه در چند آزمون‌های آزمایشی ترازم افت کرد اما من می‌دانستم که رتبه‌ام خوب می‌شود. پس بعد از تعیین هدف، مهم‌ترین کار شما، ایجاد باور رسیدن به هدف است. شما لایق آن هدف یک‌خطی که بالا نوشتید هستید.

1. بهانه ممنوع بود!

واقعیتش بعضی وقت‌ها صحبت کردن با برخی از افراد، باعث می‌شود که آدم به این فکر کند که خودش چقدر بهانه‌گیر و تنبل است! شاید عجیب باشد اما برخی از رتبه‌های تک‌رقمی و دورقمی کنکور، دچار حوادث بسیار تلخی شده بودند که می‌توانستند راه افسردگی را انتخاب کنند. به‌عنوان‌مثال یکی از این عزیزان پدر و برادر خود را در یک سانحه ازدست‌داده بود. شخصی دیگر، یکی از دست‌هایش، در یک تصادف با اتومبیل قطع‌شده بود و دیگری به دلیل کوچک بودن منزل، مجبور بود که شب‌ها با نور راه‌پله درس بخواند! آیا شما بهانه‌هایی بزرگ‌تر از این‌ها هم دارید! ژان پل سارتر جمله عجیبی دارد که می‌گوید: اگر یک افلیج قهرمان دو نشود، مقصر صد در صد خود اوست! پس تا اطلاع ثانوی بهانه‌گیری ممنوع و همیشه این جمله را به خود بگویید که مهم‌ترین عامل موفقیت، فقط من هستم …

1. عاشق بودند!

شما دو راه بیشتر ندارید: راه اول، یا اینکه باعلاقه به مدرسه و کلاس بروید و هرروز به این فکر کنید که قرار است بامطالعه این کتاب‌ها و اجرای این برنامه به آرزو و هدفم برسم پس این‌ها وسیله رسیدن من به هدفم هستند. راه دوم، این است که هرروز غر بزنید و وقتی هم در حال مطالعه هستید مدام فلسفه‌بافی کنید که چرا من باید این‌ها را بخوانم، این‌ها به چه دردی می‌خورد و غیره؛ که مطمئن باشید نتیجه زیاد خوبی از این روش نخواهید گرفت؛ اما درنهایت ما به نظر شما احترام می‌گزاریم …

1. بدون برنامه غیرممکن بود!

همه رتبه‌های برتر به این موضوع اقرار می‌کردند که برنامه‌ریزی پایه موفقیت آن‌ها را تشکیل می‌داده؛ اما اگر این بار تصمیم دارید برای خود برنامه‌ریزی کنید، مراقب باشید که این برنامه نیز، به سرنوشت شوم برنامه‌هایی که قبلاً برای خود باذوق و شوق نوشته‌اید دچار نشود و برای همیشه روی کاغذ باقی نماند. بهترین کار این است که یک برنامه خوب با اجرای عالی داشته باشید. پیشنهاد من به شما این است که اولاً برنامه‌ای منطبق بر واقعیت بنویسید و ثانیاً تعادل را در آن رعایت کنید. البته می‌توانید از یک مشاور هم در این زمینه کمک بگیرید.

1. زندگی جاری است!

کم نیستند دانش‌آموزانی که به بهانه کنکور زندگی را بر خود و هم بر خانواده حرام می‌کنند. این افراد استدلالشان این است که اگر فقط درس بخوانند و هیچ کار دیگری انجام ندهند به موفقیت خواهند رسید! اما بررسی‌های ما چیزی غیرازاین را نشان می‌دهد یعنی اکثر رتبه‌های برتر اعتقاد داشتند که باید مهمانی‌ها و تفریح‌های بیهوده را کم کنند اما قطع کردن در مدل ذهنی آن‌ها نبودآا. پیشنهاد ما به شما این است که در هفته ۴ الی ۶ ساعت به تفریح موردعلاقه خود بپردازید و یادتان باشد که این تفریح اتلاف وقت نیست؛ بلکه شما در حال شارژ انرژی روحی خود، برای هفته آتی هستید.

1. این کتاب راز مشترک آن‌ها بود!

به‌جرئت می‌توانم بگویم تمامی رتبه‌های برتر، در یک مورد اتفاق‌نظر داشتند و آن، منبع طراحان سؤالات آزمون سراسری بود! بله منبعی استراتژیک و فراموش‌شده. آن‌ها تقریباً در تمامی دروس یک‌بار متن کتاب درسی را مطالعه کرده بودند و در دروس تمرینی مثل ریاضی و فیزیک، تمرینات کتاب درسی را یک‌بار حل کرده بودند و منبع دوم آن‌ها، تست‌های آزمون‌های سراسری سال‌های گذشته بود. ازنظر رتبه‌های برتر این تست‌ها یک‌بارمصرف نبودند بلکه یک منبع ارزشمند، برای پیش‌بینی روند سؤالات کنکور به شمار می‌آمدند. پس شما هم حتماً یک‌بار کتاب درسی را مطالعه نمایید و از حل تست‌های آزمون‌های سراسری نیز غافل نشوید.

شما هم سال دیگر می توانید جزو رتبه های برتر باشید و به هدف خود دست پیدا کنید به شرطی که از همین لحظه این اصول را رعایت کنید
      با شما تا اوج …
      علیرضا مطلبی
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون ...

به امید موفقیت همه ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      در هفته 4 تا 6 ساعت تفریح!!!!؟
      .
      خرخونی مغز رتبه برترا رو فاسد کرده.....نمدونن تفریح چیه اصلا....خخخ

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره واقعا با همش موافقم من خودم با 4 نفر از رتبه هاس 3 رقمی و یه 2 رقمی کنکور تجربی امسال و سالای پیش صحبت میکردم(تو اعتکاف عید پشتیبانمون بودن) همشون میگفتن ما واقعا خودمونو تو روپوش سفید پزشکی میدیدیم و ایمان داشتن که میتونن
      رها چو برگ خسته در باد🍃

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلان نمایش پست ها
      اکثرن پدر و مادر تحصیل کرده و موفقی دارن خب همین به معنی پولدار بودنشونم هس
      ولی صرف پولدار بودن دلیلش نمیشه
      من هزلرتا مایه دار میشناسم که دانشگاه آزادن
      نخیر معین فلاحتگر رتبه ی 1 ریاضیی 88 _ پولدار نبودن و یه خانوداه ی معمولی بودن.... پدر و مادرش مادرش که خانه دار بود پدرشم کارمند ساده

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درسته که خانواده خیلی تاثیر داره و میتونه یه دانش اموز معمولی رو تبدیل به دکتر و مهندس کنه ولی لزوما دلیل نداره هر کی پدر مادر پولدار یا باسواد داره حتما رتبه خوبی بیاره و ایندش تضمین باشه من که تو دوستام خیلی دیدم ازین موارد که با خانواده های انچنانی یا ازدواج کردن و قید درسو زدن و دانشگاه الکی درس میخونن یا ازاد و غیرانتفاعی رشته های داغون ازون طرفم دوست خودم پدرش فرهنگی و مادرش پرستار بود رتبش دورقمی شد همه چی به خود ادم بستگی داره
      رها چو برگ خسته در باد🍃

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن