خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 18 از 18
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      من یه فکری دارم گلوله از یه ارتفاعی پرتاب میشه رو به بالابه یه ارتفاعی میرسه و از اونجا ببعو چار پنجم آخر مسیرشو میره ما نمیدونیم رو به بالا میره یا پایین ولی اگه رو به بالا بره سرعتش منفی میشه دیگه ؟ بعد سرعت نهاییش ۴۰ عه سرعت متوسط میشه جمع این دوتا سرعت تقسیم بر دو که کمتر از ۳۰ میشه پس باید رو به پایین بره از اون ارتفاع ک چار پنجم مسیرشو میره درست میگم یا جایی اشتبا کردم ؟ جواب هم باید بشه ۷۵‎*♡*‎

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام - پاسخ دقیقا همونی هست که آقای نادری دادند ،
      اصلا امکان نداره که به سمت بالال پرتاب بشه چون :
      اگر سرعت نهایی 40 باشد پس ارتفاع اوج برابر 5+15+25+35 هست یعنی 80 و 4 ثانیه طول می کشه تا به زمین برسه. حالا چون گفته سرعت متوسط در 4/5 مسیر 30 هست در نتیجه منظور بین بازه 20 تا 40 هستش و در این زمان جا به جایی برابر 25+35 برابر 60 متر هست .
      و اگر این 60 متر را 4/5 مسیر در نظر بگیریم پس کل مسیر 75 متر باید باشد نه 80 متر . اگر هم فرض کنیم منظور 4/5 از همان ابتدای مسیر است ( از هنگام پرتاب ) مسلما کل مسافت طی شده بیش تر از 80 خواهد بود که باز هم 60 متر ، 4/5 مسیر نیست
      ============> پس فقط رو به پایین پرتاب کردیم !!
      نمی دونم خوب رسوندم یا نه ولی اگه مشکلی بود بگید !

... خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه ...

*** اللهم کن لولیک الفرج ***
      - ان شاء الله -

3. Top | #18
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BrokenHeart نمایش پست ها
      سلام - پاسخ دقیقا همونی هست که آقای نادری دادند ،
      اصلا امکان نداره که به سمت بالال پرتاب بشه چون :
      اگر سرعت نهایی 40 باشد پس ارتفاع اوج برابر 5+15+25+35 هست یعنی 80 و 4 ثانیه طول می کشه تا به زمین برسه. حالا چون گفته سرعت متوسط در 4/5 مسیر 30 هست در نتیجه منظور بین بازه 20 تا 40 هستش و در این زمان جا به جایی برابر 25+35 برابر 60 متر هست .
      و اگر این 60 متر را 4/5 مسیر در نظر بگیریم پس کل مسیر 75 متر باید باشد نه 80 متر . اگر هم فرض کنیم منظور 4/5 از همان ابتدای مسیر است ( از هنگام پرتاب ) مسلما کل مسافت طی شده بیش تر از 80 خواهد بود که باز هم 60 متر ، 4/5 مسیر نیست
      ============> پس فقط رو به پایین پرتاب کردیم !!
      نمی دونم خوب رسوندم یا نه ولی اگه مشکلی بود بگید !
      نقل قول نوشته اصلی توسط daniad نمایش پست ها
      من یه فکری دارم گلوله از یه ارتفاعی پرتاب میشه رو به بالابه یه ارتفاعی میرسه و از اونجا ببعو چار پنجم آخر مسیرشو میره ما نمیدونیم رو به بالا میره یا پایین ولی اگه رو به بالا بره سرعتش منفی میشه دیگه ؟ بعد سرعت نهاییش ۴۰ عه سرعت متوسط میشه جمع این دوتا سرعت تقسیم بر دو که کمتر از ۳۰ میشه پس باید رو به پایین بره از اون ارتفاع ک چار پنجم مسیرشو میره درست میگم یا جایی اشتبا کردم ؟ جواب هم باید بشه ۷۵‎*♡*‎
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      lما اصلا کاری به سرعت اولیه و نحوه پرتاب نداریم. شما 4/5 آخر مسیر را در نظر بگیرید. فرمول سرعت متوسط در حرکت با شتاب ثابت و معادله مستقل از زمان رو برای اون بنویسید تا h بدست بیاد.
      مرسی از همتون . متوجه شدم . دمتون گرم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن