خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 84
    1. Top | #31
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      احتمالا یه سری از شماها سوم رو خوب خوندید و تست زدید و رو درس ها مسلط هستید.این افراد بهتره برن به سمت ازموناو بیشتر از اینکه دنبال تراز باشن دنبال کشف شیوه ی مطالعه ی دروس باشند.خودم که هنوز تاره دارم روش خوندن بعضی چیزا رو یاد میگیرم!!
      در ضمن 1یا چند تا درستون رو بکنید نقطه قوت.یعنی اینکه تو بدترین شرایط که سوالا سخت هستند یا ترازتون داره کم میشه این درس تا حدی نجاتتون میده.مثلا عربی نقطه ی قوت منه.یه ازمونا اصلا ترازای بقیه ی درسها به 6500هم نمیرسید ولی چون عربی ترازش زیاد بود(در حد 8000به بالا9نمیذاشت تراز عمومیم زیاد افت کنه.این درسا شما رو تو کنکور نجات میدن.
      اما یه سری از افراد هم هستند که سال سوم درس نخوندن.حالا این افراد باز دو دسته هستند.یه دستشون کلا تا حالا درس نخوندن و پایه ی درست و حسابی ندارن.این افراد باید ضعف هایی رو که تو پایه دارن برطرف کنن.خوندن تابع بدون اینکه بدونند محورهای مختصات و نقطه ی یابی چطوریه بی فایدست.حتما حتی شده از ریاضی ابتدایی هم شروع کنن و بخونن.
      اما یه دستشون پایشون نسبتا خوبه.اولیت اینا حتما باید با اختصاصی ها و به خصوص ریاضی و فیزیک باشه.اگر وقت موند(گفتم اگر !!)مباحث مهارتی از عمومی هارو به تشخیص خودشون بکنن ولی اگه عمومی نخوندن هم اشکالی نداره.برنامه ی موسسات هم برای این افراد مثل یک سم میمونه!شما تا مشکلات پایه ای داری،دین و زندگی خوندن هیچ دردی رو دوا نمیکنه که بدترهم میکنه.
      در یک کلام:تابستون بهترین موقع برای برطرف کردن نقاط ضعفتون هستش.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      بذار هر وقت رتبه درست و حسابی آوردیم بعد میگیم
      فکرشو بکن رتبه 10000 چی میخواد بهت بگه

به هر حال یه تابستون پشت سر گذاشتید دیگع......

تجربتون رو از تابستون بگید....

سپاس!

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl96 نمایش پست ها

به هر حال یه تابستون پشت سر گذاشتید دیگع......

تجربتون رو از تابستون بگید....

سپاس!
      باشه
      به احتمال زیاد الآن بعضیا گفتن از فردای کنکور بشین روزی 12 ساعت بخون،نکن این کار رو به دی که برسی دیگه حوصله ی خوندن نداری
      یه ماه استراحت کن و اصلا به درس فکر نکن
      موقع درس خوندن یکی از عمومی و یکی از درسات رو قوی کن(من میگم درس ستاره)بستگی به خودت داره که ببینی با کدوم راحتی،ولی اگه میخوای تو عمومی دینی و زبان رو ستاره کنی واسه 100 زدن بخون
      قلم چی ثبت نام کن بشین با برنامش بخون،اگه دیدی از برنامه جلو میزنی،شروع کن برنامه ی آزمون بعدی رو هم بخون
      حتما برنامه ریزی داشته باش،هم باید زمانی باشه و هم مقداری
      روز اول برنامه ی دو هفته رو بنویس ولی فقط اینکه چه درسی رو چه روزی بخونی و زمان بندیه هر روز رو شب قبلش انجام بده
      الآن دیگه چیزی یادم نیست،چیزی مد نظر داری بگو بهت بگم....

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      امیدوارم اسپم نباشه اما کی توی انجمن ب میزان تعداد کنکور هایی ک داده پیشکسوت تره؟ (بابا نگفتم ک کی پیرتره)
      اونایی ک ی سال پشت کنکور نشستن عایا نتیجه ای بهتر هم گرفتن؟؟؟

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها

نمیخوای منو پارسا رو دعوت کنی؟!
      عیب نداره! خودم دعوت میکنم!
      @Hellion
      @Mr.Dr
      هنوزتجربه ای از تابستان 96 کسب نکرده ام لذا بنده از راهنمایی دوستان خودداری و از تاپیک بیرون رفته و به هدایت کتکوری ها و جوانان پرداخته

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دنبال منبع گشتن رو ول کن همونطور که یکی از دوستامون گفتن تخیلی فکر نکن یه دفعه نميشه روزی 12 ساعت خوند با روزی 3 الی 4 ساعت شروع کن هر روز 5 دیقه اضافه کن مطمئن باش بهترین نتیجه رو میگیری
      "باید بزرگ فکر کنی ولی کوچک شروع کنی"

7. Top | #37
      A.Z
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام @Abolfazl96
      شما میتونی نهایتاً 1 هفته کامل استراحت کنید یا یه مسافرت...نه دیگه 1ماه!! بعضی ها همینجوری.....
      این که میگن اگه از همون اول بخوای به خودت فشار بیاری و فلان...همش شعر و وره! شک نکن...
      نمیگم که از همون اول 12 ساعت رو بخون ولی جوری پیش برو که 1 ماه بعد حتماً بهش برسی!
      آزمون هم برای اونایی که از صفر صفر میخوان شروع کنند خوب نیست.ولی اونایی که تسلط نسبی دارن میتونن تابستون رو برن گزینه 2

درسایی هم که میتونی تو تابستون کار کنی؛
      از عمومی ها؛فقط قرابت(که آرایه هم شاملش میشه) و زبان فارسی(اونم فقط قسمت هایی مثل تکواژ واژه و.. نه قمست های حفظی)
      از تخصصی ها هم:زیست و شیمی=>روی این دوتا خیلی کار کنید...شده 7 ساعت رو فقط به این دوتا اختصاص بدید این کارو بکنید ولی پایه شون رو حدودی ببند تو تابستون!(زیست 1و2 حتماً)(شیمی 2 هم حتماً..اگه رسیدید شیمی 3....)
      ریاضی و فیزیک هم پایه رو کار کنید...اگه خیلی ضعیف هستید حتی شده با تشریحی هم کار کردن استارت بزنید برای این دروس)

چیزی که باعث شد دهن من یکی حداقل تو تابستون سرویس بشه این حاشیه های لعنتی تموم نشدنی و این مطلق گرایی بود!!

نتیجه اش واسه خیلی ها میشه این؛
      .
      برو تحقیق کن بهترین منبع چیه...بهترین روش مطالعه فلان چیه...بهترین خلاصه چیه...برو 10 تاپادکست از فلانی گوش بده...مشاوره های فلانی رو گوش کن...منتظر باش تا فلان انتسارات کتابش رو بده بیرون بعد تو کارت رو شروع کن...
      صد تا مصاحبه بخون...هی دنبال انگیزه باش...برو حاشیه های کنکور رو خوب مطالعه کن بعدش خودت با کله قشنگ بپر توش! آویزون این معدل باش....درگیر انتخاب فلانی شو...پیگیر جوایز اسکار بشو...بیا تحلیلش کن...کل وقتت رو به الواتی بگذرون...تلگرام و اینستا و انجمن های کنکوری نما هم میتونن خیلی کمک کنن....
      سر انحام؛
      آخر تابستون بیا تایپیک بزن بگو اینجانب تابستون رو ریـدم،عایا به من امیدی هست که زیر 1000 شوم؟...این بدبختی حاشیه ها واسه بعضی ها ادامه دار میشه....سر زدن نیم ساعته نت اونم با نیت کنکور میشه اعتیاد 3/4 ساعته! حالا بیا بدو دنبال انگیزه...آخر پاییز شده بگو اینجانب تابستون و پاییز رو باهم ریـدم....عایا به من امیدی هست زیر n را کسب نِمایم C:؟....
      بعدش هم که مشخصه...یا طرف راهش رو پیدا میکنه یا نمیکنه....اگه برگشت به مسیر که هیچی مشکلی نیست...حالا آخرش یا قبول میشه یا نمیشه!که مهم نیست چی میشه اصل نیتِِ دوستان... اما اگه نتونست جمع کنه وارد فاز diverting pro f میشه که یعنی دیگه ته خط...این"معضل گشادی"کم چیزی نیستا..دست کم نگیریدش
      بعد کنکور هم طرف میاد میگه...ای کاش وطن جایی برای ماندن بود

خلاصه که من توصیه میکنم بعضی مسائل رو خیلی جدی بگیرید...بعضی چیزا واقعا میتونه مشکل ساز بشه
      ببینید مشاوره و راهنمایی و این چیزا تا یه جایی! بعدش دیگه همش الکی...همش وقت تلف کردن میشه!
      من خودم یادم خیلی به سایت های مشاوره ای سر میزدم و همیشه پادکست هایی که قرار میدادن رو گوش میدادم.خب این خیلی کمک کرد ولی همون چندتای اولی...اصلی ها...نه دیگه هی بیای...مگه الافی؟ بخدا این از الافی هم بدتره!
      زدن تایپیک های راهنمایی و...هم 90درصدش همینجوریه...هم اینجا هم جاهای دیگه
      روی منایع حساس نباش...یکی از خوبا رو انتخاب کن و تا تهش کار کن اونو...ایمان داشته باش که اون بهترینه...شک الکی نکن روی انتخابات

در مورد اومدنت به نت هم درست تصمیم بگیر! یا درست و حسابی بیا استفاده کن(هزچند چیزی برای استفاده کردن وجود نداره این روزا...)یا اگه فکر میکنی بی جنبه ای میای کلی وقتت رو از دست میدی اصلاً نیاا...خیلی سادست
      اگه بهونه ات هم فقط پیگیری اخبار کنکور و....میتونی کانال سارمان سنجش و سایرین مشابه رو داشته باشی و پیگیرشون باشی!
      این تلگرام هم میتونه بدبختت کنه هم میتونه بدبختت کنه!(خخ والا من که چیز مثبتی که بدرد کنکور بخوره ازش ندیدم حالا شما دیدین به منم بگین! این کانال های آموزشی که خیلی مسخره اند...یعنی اکثراً ازین آشغالا...بدرد بخوراش فقط این اطلاع رسانی میکنن اخبار مرتبط رو+اونایی که برای رفع اشکال هستن(مثل کانال مولف زیست الگو و...) بقیه دیگه هیچ...

این چیزایی بود که بنظر گفتنی بودند...
      خیلی خوب و اصولی کار خودت رو انجام بده در کنارش هم تفریح مناسب (نزار تفریحت،تفریح و کِرِیدیت دادن به افکار پوچ ملت بشه!)
      ویرایش توسط A.Z : 21 فروردین 1395 در ساعت 02:09 دلیل: ___________________________________________________________________________________________

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadaf نمایش پست ها
      امیدوارم اسپم نباشه اما کی توی انجمن ب میزان تعداد کنکور هایی ک داده پیشکسوت تره؟ (بابا نگفتم ک کی پیرتره)
      اونایی ک ی سال پشت کنکور نشستن عایا نتیجه ای بهتر هم گرفتن؟؟؟
      هر چند اینجا جاش نیست ولی نمونه بارز محمد حسین لطفی 155 منطقه دو مصاحبش هست توی فروم کارنامه سال پیشش رو هم گذاشته

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بنظر من عمومی فقط "آرایه"..."عربی1".. بخونید وبیشتر از این وقت حرومش نکنید.
      .
      ..
      .البته اگه پایه زبانتون خیلی ضعیفه یه وقتی هم برای لغات پایه زبان بزارید...منظورم از ضعیف مثلا نمره کمتر از 16 تو امتحان نهایی هست..
      .
      .
      .
      .
      کسایی هم که از سال های پایه تستی و در حد کنکور درس نخوندن سعی نکنید تو چند روز به اوج مهارت تو دروس اختصاصی برسید...اولش معمولی هستید ولی اگه خوب بخونید تا آخر تابستون اون مهارتو بدست میارید
      .
      .
      .
      زیادم وقت برای برنامه ریزی نزارید.منابعتون رو هم زود انتخاب کنید
      ..
      .
      .
      من تابستون تا آذر خیلی خوب بودم ولی از دی به بعد گند زدم...ففط به خاطر حواشی و مدرسه

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.Z نمایش پست ها
      سلام @Abolfazl96
      شما میتونی نهایتاً 1 هفته کامل استراحت کنید یا یه مسافرت...نه دیگه 1ماه!! بعضی ها همینجوری.....
      این که میگن اگه از همون اول بخوای به خودت فشار بیاری و فلان...همش شعر و وره! شک نکن...
      نمیگم که از همون اول 12 ساعت رو بخون ولی جوری پیش برو که 1 ماه بعد حتماً بهش برسی!
      آزمون هم برای اونایی که از صفر صفر میخوان شروع کنند خوب نیست.ولی اونایی که تسلط نسبی دارن میتونن تابستون رو برن گزینه 2

درسایی هم که میتونی تو تابستون کار کنی؛
      از عمومی ها؛فقط قرابت(که آرایه هم شاملش میشه) و زبان فارسی(اونم فقط قسمت هایی مثل تکواژ واژه و.. نه قمست های حفظی)
      از تخصصی ها هم:زیست و شیمی=>روی این دوتا خیلی کار کنید...شده 7 ساعت رو فقط به این دوتا اختصاص بدید این کارو بکنید ولی پایه شون رو حدودی ببند تو تابستون!(زیست 1و2 حتماً)(شیمی 2 هم حتماً..اگه رسیدید شیمی 3....)
      ریاضی و فیزیک هم پایه رو کار کنید...اگه خیلی ضعیف هستید حتی شده با تشریحی هم کار کردن استارت بزنید برای این دروس)

چیزی که باعث شد دهن من یکی حداقل تو تابستون سرویس بشه این حاشیه های لعنتی تموم نشدنی و این مطلق گرایی بود!!

نتیجه اش واسه خیلی ها میشه این؛
      .
      برو تحقیق کن بهترین منبع چیه...بهترین روش مطالعه فلان چیه...بهترین خلاصه چیه...برو 10 تاپادکست از فلانی گوش بده...مشاوره های فلانی رو گوش کن...منتظر باش تا فلان انتسارات کتابش رو بده بیرون بعد تو کارت رو شروع کن...
      صد تا مصاحبه بخون...هی دنبال انگیزه باش...برو حاشیه های کنکور رو خوب مطالعه کن بعدش خودت با کله قشنگ بپر توش! آویزون این معدل باش....درگیر انتخاب فلانی شو...پیگیر جوایز اسکار بشو...بیا تحلیلش کن...کل وقتت رو به الواتی بگذرون...تلگرام و اینستا و انجمن های کنکوری نما هم میتونن خیلی کمک کنن....
      سر انحام؛
      آخر تابستون بیا تایپیک بزن بگو اینجانب تابستون رو ریـدم،عایا به من امیدی هست که زیر 1000 شوم؟...این بدبختی حاشیه ها واسه بعضی ها ادامه دار میشه....سر زدن نیم ساعته نت اونم با نیت کنکور میشه اعتیاد 3/4 ساعته! حالا بیا بدو دنبال انگیزه...آخر پاییز شده بگو اینجانب تابستون و پاییز رو باهم ریـدم....عایا به من امیدی هست زیر n را کسب نِمایم C:؟....
      بعدش هم که مشخصه...یا طرف راهش رو پیدا میکنه یا نمیکنه....اگه برگشت به مسیر که هیچی مشکلی نیست...حالا آخرش یا قبول میشه یا نمیشه!که مهم نیست چی میشه اصل نیتِِ دوستان... اما اگه نتونست جمع کنه وارد فاز diverting pro f میشه که یعنی دیگه ته خط...این"معضل گشادی"کم چیزی نیستا..دست کم نگیریدش
      بعد کنکور هم طرف میاد میگه...ای کاش وطن جایی برای ماندن بود

خلاصه که من توصیه میکنم بعضی مسائل رو خیلی جدی بگیرید...بعضی چیزا واقعا میتونه مشکل ساز بشه
      ببینید مشاوره و راهنمایی و این چیزا تا یه جایی! بعدش دیگه همش الکی...همش وقت تلف کردن میشه!
      من خودم یادم خیلی به سایت های مشاوره ای سر میزدم و همیشه پادکست هایی که قرار میدادن رو گوش میدادم.خب این خیلی کمک کرد ولی همون چندتای اولی...اصلی ها...نه دیگه هی بیای...مگه الافی؟ بخدا این از الافی هم بدتره!
      زدن تایپیک های راهنمایی و...هم 90درصدش همینجوریه...هم اینجا هم جاهای دیگه
      روی منایع حساس نباش...یکی از خوبا رو انتخاب کن و تا تهش کار کن اونو...ایمان داشته باش که اون بهترینه...شک الکی نکن روی انتخابات

در مورد اومدنت به نت هم درست تصمیم بگیر! یا درست و حسابی بیا استفاده کن(هزچند چیزی برای استفاده کردن وجود نداره این روزا...)یا اگه فکر میکنی بی جنبه ای میای کلی وقتت رو از دست میدی اصلاً نیاا...خیلی سادست
      اگه بهونه ات هم فقط پیگیری اخبار کنکور و....میتونی کانال سارمان سنجش و سایرین مشابه رو داشته باشی و پیگیرشون باشی!
      این تلگرام هم میتونه بدبختت کنه هم میتونه بدبختت کنه!(خخ والا من که چیز مثبتی که بدرد کنکور بخوره ازش ندیدم حالا شما دیدین به منم بگین! این کانال های آموزشی که خیلی مسخره اند...یعنی اکثراً ازین آشغالا...بدرد بخوراش فقط این اطلاع رسانی میکنن اخبار مرتبط رو+اونایی که برای رفع اشکال هستن(مثل کانال مولف زیست الگو و...) بقیه دیگه هیچ...

این چیزایی بود که بنظر گفتنی بودند...
      خیلی خوب و اصولی کار خودت رو انجام بده در کنارش هم تفریح مناسب (نزار تفریحت،تفریح و کِرِیدیت دادن به افکار پوچ ملت بشه!)
      سلام
      حرف های ایشونو جحدی بگیرید خیلی عالی بود
      موفق باشید

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من تراز تابستونم 7000-7700 بود. از مهر افتادم رو رنج 6400
      چون تابستون از پیش چیزی نخوندم.
      اگه پروتئین سازی ، سینتیک، فصل 1-3 فیزیک پیش ، کاربرد مشتق رو بخونین خیلی جلو میوفتین. (قشنگ وقت میشه. فقط خودتون باید اراده کنین.)
      زبان فارسی و مباحث مشکل دار ادبیات رو هم تابستون خوب بخونین. سال تحصیلی وقت نمیشه.
      مثله من آرایه رو گذاشتم سال تحصیلی بخونم ولی اصلا وقت نشد.

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من بالاترین تراز و بالاترین میانگین تراز رو در تابستون داشتم
      تابستون خیلی خودتونو اذیت نکنین چون بعد خسته میشین مثل من ولی عالی درس بخونین
      اگه پشتکار زیادی دارین تابستونم زیاد درس بخونین چون اگه در س نخونین هم عادت به درس خوندن از بین میره هم بعد ها افسوس خواهید خورد و هم درس ها رو فراموش میکنین
      امیدوارم تابستون خوبی داشته باشید
      برای ماهم دعا کنید

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سری از دوستان ناباب هستن میگن بعد کلاس بریم بگردیم
      یا از کلاسا جیم بزنیم !!! حرف اینارو گوش نکنین
      نامردا خودشون بیشتر از بقیه میخونن تظاهر به نخوندن و بیخیالی میکنن

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سعی کن خیلی از عادتاتو عوض کنی
      من خودم باگ خلقتم

15. Top | #45
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نگاه طوری بخون انگار 1 ماه دیگه کنکوره نه مثه من که گفتم اووووووووووووووو 1 سال دیگه الان نمی فهمم چه غلطی کنم

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن