خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی و بالینی

سلام دوستان.
      من مهندس نرم افزارم. و می خوام ارشد روانشناسی بخونم. یا بالینی یا عمومی.
      و از اونجایی که شنیدم بالینی قبول شدنش سخته می خوام شانس خودمو توی عمومی امتحان کنم.
      بوعلی درس خوندم.
      کامپیوتر 88

حالا می خوام ببینم کسی هست منو راهنمایی کنه؟
      کسی که خودش توی این رشته تحصیل کرده.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahy نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      من مهندس نرم افزارم. و می خوام ارشد روانشناسی بخونم. یا بالینی یا عمومی.
      و از اونجایی که شنیدم بالینی قبول شدنش سخته می خوام شانس خودمو توی عمومی امتحان کنم.
      بوعلی درس خوندم.
      کامپیوتر 88

حالا می خوام ببینم کسی هست منو راهنمایی کنه؟
      کسی که خودش توی این رشته تحصیل کرده.
      با سلام..بله قبولی سخته در بالینی چون رقابت بیشتره ولی بهتره بالینی بخونید اگر تصمیم دارید عمومی بخونید بنظرم بیشتر فکر کنید به چه علت میخواید بیاید روانشناسی تا بیشتر راهنمایی بشید

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستش من خودم درگیر مسائل روانی بودم.
      بنابراین تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم تا بتونم به افرادی که مثل خودم هستند کمک کنم. و همینطور کار تضمین شده داشته باشم.
      متاسفانه مهندس دکترا هم بگیری بازم کارت تضمینی نیست.
      اما مسایلی که با سلامت انسان رابطه دارن برعکس.
      من توی مهندسی کاملا موفق بودم. نفر اول المپیاد طراحی وب کشوری و...
      ولی می خوام تغییر رشته بدم.
      موضوع مهمتر اینه:
      چه منابعی رو باید بخونم؟ مرسی. و آیا کسی می تونه اگر داره کتاب هایی رو و نیاز نداره به من بده؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستش من خودم درگیر مسائل روانی بودم.
      بنابراین تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم تا بتونم به افرادی که مثل خودم هستند کمک کنم. و همینطور کار تضمین شده داشته باشم.
      متاسفانه مهندس دکترا هم بگیری بازم کارت تضمینی نیست.
      اما مسایلی که با سلامت انسان رابطه دارن برعکس.
      من توی مهندسی کاملا موفق بودم. نفر اول المپیاد طراحی وب کشوری و...
      ولی می خوام تغییر رشته بدم.
      موضوع مهمتر اینه:
      چه منابعی رو باید بخونم؟ مرسی. و آیا کسی می تونه اگر داره کتاب هایی رو و نیاز نداره به من بده؟
      متاسفانه روانشناسی جایگاه مناسبی نداره تو ایران و نمیشه گفت کار و شغل تضمینی داره. پیشنهاد من اینه بیشتر تحقیق کنید راجع به این رشته و جایگاه کاری و درامدی در ایران. به نظرم همون طراحی وب رو دنبال کنید نتیجه بهتری از روانشناسی داره.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاملاً برعکس من فکر می کنم.
      من از 86 دارم طراحی وب می کنم.
      اگهی می خواست نتیجه بده تا الان داده بود.
      حتی شرکت هم دارم!
      این آدرس سایت شرکتم هست: طراحی وب سایت, شرکت رایا ایده پردازان زرین
      ولی....
      این رو هم بگم که احتمال خیلی بالا قصد دارم تا دکترا هم بخونم.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان؟
      راهنمایی لطفاً؟
      منابع؟
      کتاب سوالات؟ چه انتشاراتی؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان؟
      راهنمایی لطفاً؟
      منابع؟
      کتاب سوالات؟ چه انتشاراتی؟
      دوست عزیز..لطفا..پ خ تونو چک کنید..پاسخ رو فرستادم براتون

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      همه چی از نرم افزار بهتره انصافا

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پیشنهاد می کنم اگر می خواهید واقعا روان شناس بشید از کارشناسی شروع کنید
      برای ارشد بالینی هم وزارت علوم رو داریم هم وزارت بهداشت رو اینم فرقش :

کنکورشرکت کنندگان:تنها کسانی می توانند در آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت کنند که مدرک کارشناسی آنها روانشناسی یا مشاوره بوده باشد. اما این محدودیت برای وزارت علوم وجود ندارد. البته ذکر این نکته در اینجا ضروری است که کسانی می توانند از سازمان نظام روانشناسی پروانه اشتغال دریافت کنند که حداقل دو مقطع روانشناسی خوانده باشند.تاریخ برگزاری کنکور:سالهای گذشته تاریخ کنکور ارشد وزارت علوم نیمه بهمن ماه و تاریخ کنکور ارشد وزارت بهداشت اواخر خرداد ماه یا ابتدای تیر ماه بوده است. البته امسال کنکور وزارت علوم در اردیبهشت ماه برگزار می شود. مشخص نیست که سال بعد چه ماهی برگزار خواهد شد. برای تاریخ دقیق هر دو کنکور باید به سایت مربوطه آنها مراجعه کنید، این حدود تاریخ را صرفا برای اینکه بتوانید برنامه ریزی کنید ذکر کردیم. امکان شرکت در هر دو کنکور وجود دارد.مواد امتحانی:کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم از جهت مواد امتحانی تفاوت دارند. گرچه در بعضی دروس مشترک هستند. یکی از تفاوت های مهم این است که درس زبان در وزارت بهداشت، زبان عمومی است اما در وزارت علوم زبان تخصصی روانشناسی است.برای مشاهده مواد امتحانی و ضرایب کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنیدبرای مشاهده مواد امتحانی و ضرایب کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم اینجا کلیک کنیدمنابع کنکور:تفاوتی که در منابع کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت و وزارت علوم وجود دارد این است که وزارت بهداشت هر سال منابع پیشنهادی خود را اعلام می کند اما در وزارت علوم چنین چیزی وجود ندارد و باید آن را طبق سال های پیش مشخص و به عبارتی پیش بینی کرد.برای مشاهده منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنیدبرای مشاهده منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم اینجا کلیک کنیدظرفیت پذیرش:ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی در وزارت علوم بالاتر از وزارت بهداشت است. دانشگاه های وزارت علوم بیشتر هستند و در شهرستان های زیادی وجود دارند که امکان تحصیل را برای دامنه وسیع تری از داوطلبان فراهم می کنند اما دانشگاه های وزارت بهداشت کمتر هستند و به همین میزان ظرفیت پذیرش هم طبیعتا کمتر خواهد بود. پذیرش در بعضی دانشگاه ها ممکن است برخی سال ها صورت نگیرد یا بعضی دانشگاه ها ممکن است اضافه شوند.برای مشاهده ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنیدبرای مشاهده ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم اینجا کلیک کنیدواحدهای درسی دانشگاهی:شاید مهمترین تفاوت در واحدهای درسی این باشد که کار عملی در وزارت بهداشت بیشتر است. البته در برنامه درسی وزارت علوم و برنامه درسی وزارت بهداشت تعداد واحد عملی یکسانی وجود دارد ولی در عمل، کار عملی در علوم بسیار کمتر از بهداشت است. این امر به دلیل دسترسی بیشتر به کلینیک و بیمارستان در وزارت بهداشت است گرچه منظور مشاهده بیمار است نه کار درمانی. کار عملی فقط منظور درمان نیست مثلا انجام تست های تشخیصی روی بیماران جزو دروس عملی روانشناسی است.واحد کارورزی در وزارت بهداشت به این شکل است که دانشجو ساعاتی را در کلینیک دانشگاه به عنوان درمانگر فعالیت می کند که تحت نظر یک استاد خواهد بود. کلینیکهای متعددی از جمله خانواده درمانی، اعتیاد، اختلالات جنسی، درمان شناختی رفتاری، روان کاوی وجود دارند. واحد کارورزی در وزارت علوم نیز بسته به دانشگاه متفاوت است برای مثال در دانشگاه تهران نیز می توان تحت نظر یک استاد درمان مراجع را در کلینیک دانشگاه آغاز کرد یا اینکه تنها یک کار پژوهشی انجام داد. واحد دستیاری پژوهشی و آموزشی که در جدول دروس دانشگاه تهران ذکر شده است در وزارت بهداشت نیست شاید به دلیل اینکه پژوهش در وزارت علوم اهمیت بیشتری دارد. این واحد درسی هم بر اساس استادی که انتخاب می کنید متفاوت است که می تواند انجام مقاله یا کار پژوهشی باشد که شما را برای انجام پایان نامه آماده خواهد کرد. به گفته دانشجویان وزارت بهداشت تاکید اساتید به کار پژوهشی کمتر از وزارت علوم است و به همین دلیل جمع آوری روزمه پژوهشی در وزارت علوم راحتتر است و این نکته هم هست که در وزارت علوم فرصت دانشجو برای انجام این کار هم بیشتر است.واحدهای درسی وزارت بهداشت اکثرا تک واحدی هستند. به گفته دانشجویان، برای بعضی دروس دو استاد وجود دارد و دو امتحان برای یک درس داشته اند. به طور کلی فشار وزارت بهداشت برای مطالعه منابع مختلف و امتحان از آنها بیشتر از وزارت علوم است.
      آینده شغلی:به نظر می رسد آینده شغلی در رشته روانشناسی به اینکه از کدام وزارت خانه فارغ التحصیل شده باشید بستگی ندارد. گرچه این دید به دانشجویان وزارت بهداشت هست که مهارت بالینی بیشتری دارند اما ورود به بازار کار به مهارت شخصی شما بستگی دارد نه دانشگاهی که از آن مدرک گرفته اید. شما برای کار به پروانه اشتغال نیاز دارید که تفاوتی نمی کند از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید. پس از پر کردن ساعات کارورزی زیر نظر درمانگری که مورد تایید نظام باشد، برای مصاحبه جهت پروانه اقدام می کنید. همچنین برای ورود به بازار کار شما به مهارت در یک زمینه تخصصی و داشتن یک مدرک از کارگاه یا دوره ای جهت آن درمان نیاز دارد (البته منهای راه های غیراصولی برای کار پیدا کردن که خودتان در جریان هستید).
      I want to live to survive people.

این وبلاگ منه :
      http://mannevesht73.blogfa.com

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

این وبلاگ منه :

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شدیداً ممنون از جوابی که دادید.
      شما توی امضاتون نوشتید "I want to live to survive people."
      منم دقیقاً به خاطر همین می خوام روانشناسی بخونم و حق می دم اگه باورتون نشه.
      برای چی پیشنهاد می کنید ک از کارشناسی برم؟
      من فقط اون تیکه ازش برام سوال بود که نوشتید برای اینکه بشه باهاش کار کرد و دفتر مشاوره زد باید حداقل دو مقطع روانشناسی خوند. در این باره مطمئنید؟
      من حتما می خوام این رشته رو بخونم بنابراین اگه پیشنهاد خاصی دارین بفرمایین. مرسی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من فقط اون تیکه ازش برام سوال بود که نوشتید برای اینکه بشه باهاش کار کرد و دفتر مشاوره زد باید حداقل دو مقطع روانشناسی خوند. در این باره مطمئنید؟
      من حتما می خوام این رشته رو بخونم بنابراین اگه پیشنهاد خاصی دارین بفرمایین. مرسی

سلام
      خواهش می کنم
      درسته که روان شناسی زیرشاخه علوم انسانیه و علوم انسانی برای ما یک چیز تعریف شده : خواندن و بس
      بسیاری از افراد فکر می کنند روان شناسی صرفا" به معنی حفظ چند تئوری و نظریه س ولی در واقع روان شناس هم چندان کم از پزشک نداره و نیاز به تجربه ، مشاهده و مطالعه ی بسیار داره . به این دلیل پیشنهاد می کنم از کارشناسی بخوانید که نیاز دارید به تجربه .کسی که ارشد می خونه یعنی تمام مباحث تدریس شده در کارشناسی رو طبق این نظام آموزشی خونده از بره و می تونه پاسخگو باشه .البته در کشور ما حتی احتمالش هست آدم شانسی کنکور بده و قبول شه ولی بستگی داره که شما می خواهید صرفا" یک مدرک داشته باشید یا روان شناس بشید . روان شناس به کسی اطلاق میشه که12 سال در رشته ی روان شناسی تحصیل کرده باشه حالا کشور ماس که دو مقطع رو هم قبول داره. اگر کسی بخواد ارشد بده و همزمان مطالعه هم کنه کارش خیلی حجیم میشه و خیلی حجیم میشه و خیلی حجیم!!!!
      کارشناسی رو می تونید سه ساله تموم کنید عمومی ها تطبیق می خوره تو فاصله ی خوندن بعضی درسای خزعبل کارشناسی مثل فلسفه و جامعه شناسی و از ااین چیزا می تونید مطالعه ی تخصصی داشته باشید.
      + هر چه گذاشتم با استناد به سایت روان آموز و درست است .

با آرزوی موفقیت

این وبلاگ منه :

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزيز من براتون دوتا سایت معرفی کرده بودم حالا شما باز جای سوال وشک دارید نميدونم چی بگم همه چیز رو اونجا نوشته

در ضمن ارشد بالینی بخونید دکتری هم روان شناسی اصلا مشکلی نداره دوست من لیسانس مهندسی هوافضا خونده بود ارشد روان شناسی الان چیزهایی بلده و اطلاعاتی داره که اونیکه کارشناسی روان شناسی خونده بالاتره پس این صحبت ها دلیل نميشه

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش دیدم پی ام شما رو. دقیقا همین چیزایی بودن ک این خانم گفتن.
      من همون کارم رو راه انداخت دیگه ایشونم یه پاسخ دادند گفتم استفاده کنم.
      منم با حرف شما موافقم.
      مخصوصا برای فردی مثل من که خودش درگیر این مسائل بوده. ولی این دو مقططعشو نمی دونم چیکار کنم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش دیدم پی ام شما رو. دقیقا همین چیزایی بودن ک این خانم گفتن.
      من همون کارم رو راه انداخت دیگه ایشونم یه پاسخ دادند گفتم استفاده کنم.
      منم با حرف شما موافقم.
      مخصوصا برای فردی مثل من که خودش درگیر این مسائل بوده. ولی این دو مقططعشو نمی دونم چیکار کنم
      بله...همه چیز به فرد بستگی داره....ولی اینو بدون خیلی از فوق لیسانس های روانشناسی بیکارن....یعنی خیلی هاشون پیشنهاد میدن تا دکتری حتما بری....پس تو هم مجبوری بری و عاقلانس که ارشد روان بخونی....تا مجدد کارشناسی و رزومتو بشدت قوی کنی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن