خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post سوالی از مغناطیس

سلام
      می دانیم که میدان مغناطیسی حاصل از سیملوله حامل جریان از فرمول زیر بدست میاد:

B= μnI
      n=N/L

چیزی که در این فرمول دیده نمی شود شعاع سیملوله است ، سوال من اینه که : شعاع سیملوله در میدان و یا ویژگی های دیگر آن نقشی دارد و یا خیر

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.khalaj نمایش پست ها
      سلام
      می دانیم که میدان مغناطیسی حاصل از سیملوله حامل جریان از فرمول زیر بدست میاد:

B= μnI
      n=N/L

چیزی که در این فرمول دیده نمی شود شعاع سیملوله است ، سوال من اینه که : شعاع سیملوله در میدان و یا ویژگی های دیگر آن نقشی دارد و یا خیر
      وقتی توی رابطه نیست یعنی تاثیر نداره دیگهنه تاثیر نداره!
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2
      One day I will Become Successful

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شاید توی روابط قبل وجود داشته ، الان به شکل جدیدی به کار میره ، چون معلم گفته تاثیر داره ولی چجوری نمیدونم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شاید توی روابط قبل وجود داشته ، الان به شکل جدیدی به کار میره ، چون معلم گفته تاثیر داره ولی چجوری نمیدونم
      آره اگر دقیق تر بخوایم بهش نگاه کنیم وقتی که r رو افزایش بدیم طبیعتا طبق رایطه تعداد حلقه = طول سیم / محیط دایره تعداد حلقه ها کاهش پیدا میکنه! دراینصورت حرف معلمت درسته! اما توی تست ها اصلا مرسوم نیست ! حتی این رابطه n=L/2pi.r هم کم استفاده میشه!
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه منظور شما رو درست فهمیده باشم تو کتاب درسی و تست ها از شعاع استفاده نمیشه برای حل ، چون خودم وقتی میخوام یه سوال کتاب درسی رو طبق فرمولی که توش برای بدست آوردن n از شعاع استفاده میشه حل کنم جواب دیگه ای بدست میاد

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اگه منظور شما رو درست فهمیده باشم تو کتاب درسی و تست ها از شعاع استفاده نمیشه برای حل ، چون خودم وقتی میخوام یه سوال کتاب درسی رو طبق فرمولی که توش برای بدست آوردن n از شعاع استفاده میشه حل کنم جواب دیگه ای بدست میاد
      داداش ما که نفهمیدیم چی میگی! اگر تعداد حلقه ها مجهول باشه تو سیم لوله از طریق رابطه n=l/2pi.r تعداد حلقه رو پیدا میکنی!
      اگر مسئله قیاسی باشه وبگه که شعاع حلقه را زیاد میکنیم چون r تو مخرجه b2/b1 میشه r1/r2 خودتم گیج نکن! با تشکر
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اصلا بزارید با یه مثال ساده کتاب درسی موضوع رو روشن کنم
      مثال:سیملوله ای به طول 15cm و شعاع 0.75cm R دارای 600 حلقه سیم است. اگر جریانی 800mA از سیملوله بگذرد ، بزرگی میدان مغناطیسی سیملوله را حساب کنید.

تو مثال بالا اگه برای بدست آوردن تعداد حلقه های سیم لوله از فرمول N=2pi.r استفاده کنیم تعداد حلقه ها 600 نمیشه و یا اگه برای بدست آوردن L از فرمول L=2PrN استفاده کنیم 15CM نمیشه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اصلا بزارید با یه مثال ساده کتاب درسی موضوع رو روشن کنم
      مثال:سیملوله ای به طول 15cm و شعاع 0.75cm R دارای 600 حلقه سیم است. اگر جریانی 800mA از سیملوله بگذرد ، بزرگی میدان مغناطیسی سیملوله را حساب کنید.

تو مثال بالا اگه برای بدست آوردن تعداد حلقه های سیم لوله از فرمول N=2pi.r استفاده کنیم تعداد حلقه ها 600 نمیشه و یا اگه برای بدست آوردن L از فرمول L=2PrN استفاده کنیم 15CM نمیشه
      این سئوال اشکال داره داداش! اگر مال کتاب درسیه ! صفحه اش رو بگو!
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      132

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن