خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 87
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur100 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      امروز تماس گرفتم نظام وظیفه استان ( ساری ) که آیا من که متولد 74 هستم و الان 2 سال دانشجو پیام نور هستم و بخوام انصراف بدوم رشته جدید ثبت نام کنم مشکلی دارم یا نه ؟ اول گفت که اگر در مهلت 5 ساله انصراف بدین مشکلی ندارین ولی بعد 180 درجه برگشت و گفت شما نمیتونید مجددا در مقطع کارشناسی تحصیل کنید چون 2 سال از معافیتتون گذشته و در مهلت 2 سال باقی مانده کاری نمیتونید بکنید و فقط میتونید کارشناسی ارشد بخونید ! چی میگه این ؟؟؟؟ دارم منفجر میشم از استرس . ( بابا من کلی کتاب و هزار امید دارم برای کنکور 95 میخونم ) . آخه من چطور میتونم ارشد بخونم ؟!!! مگه هر شخصی نمیتونه یه بار انصراف بده و معافیت جدید براش صادر بشه ؟؟ ( اه کی منو گرفت عایا !!!!! )

شما در طول سنوات مجاز فقط 1 بار حق انصراف از تحصیل و تمدید معافیت تحصیلی دارید منوط به اینکه در مقطع جدیدی پذیرفته بشید.مثلا قبلا کارشناسی ناپیوسته بودی دیگه واسه ناپیوسته صادر نمیشه و برای کارشناسی پیوسته صادر میشه مگر اینکه رشته مورد نظر جز شرایط استثنا باشه.
      بیخودی نگران نباش.بشین بخون.مطمئن باش رشته خوب بیاری +رتبه خوب همکاری میکنن
      پاسخ به سوالات سربازی

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من که مشکلی ندارم دوست عزیز . نظام وظیفه مرکز استان اینطوری میگن !!! یعنی رو هوا گفته ؟؟ من چهارمین باره کنکور میدم . راستی شما یه سال کنکور ندادین ؟؟ چون منم 74 هستم ولی با امسال میشه بار چهارم !!!
      من نیمه دومی ام و یکسال دیر رفتم مدرسه
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ی نکته دیگه اینکه در همان مقطع نیست.باید جدید باشه یا پایین تر،تا سنوات قبل شاملش نشه.و جدید برات صادر کنن
      پاسخ به سوالات سربازی

4. Top | #34
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها

شما در طول سنوات مجاز فقط 1 بار حق انصراف از تحصیل و تمدید معافیت تحصیلی دارید منوط به اینکه در مقطع جدیدی پذیرفته بشید.مثلا قبلا کارشناسی ناپیوسته بودی دیگه واسه ناپیوسته صادر نمیشه و برای کارشناسی پیوسته صادر میشه مگر اینکه رشته مورد نظر جز شرایط استثنا باشه.
      سلام .... شما دارید اشتباه میکنید ....
      دوست من کارشناسی پیوسته پیام نور بود رشتش هم جهانگردی بود .... سال بعد کنکور داد پرستاری قبول شد که اونم کارشناسیه .
      به راحتی براش معافیت تحصیلی جدید صادر کردن .
      نظام وظیفه نمیپرسه چند ترم مرخصی گرفتی یا چند واحد پاس کردی .... فقط میخواد غیبت نخورده باشی و ترک تحصیل نکرده باشی ... همین .
      فقط هم 1 بار میشه این کار رو کرد ... بطور شفاف نوشته .

این هم عین متن سایت پلیس :
      16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟ جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

لینک : http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=521
      ویرایش توسط mohamadalpha : 18 فروردین 1395 در ساعت 00:42

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza23 نمایش پست ها
      سلام به همه.بچه ها کسانی که اطلاع ندارن خواهشا نیان جواب بدن1)تاوقتی که از سنوات مجاز عبور نکرده باشی میتونی انصراف بدی و تا یک سال دانشگاه جدید ثبت نام کنی.سنوات واسه کارشناسی پیوسته 4سال(بعضیا میگن 5سال ک اشتباه هستش)2)وقتی که دانشگاه جدید ثبت نام میکنی معافیت جدید واست صادر میشه یعنی 5سال دوباره 3)خواهشا بشین درستو بخون و کاری به این حرف ها نداشته باش اگه معدلت هم کمه حالا که معدل حذف شده یا این که دیگه مثبت میشه یه رتبه توپ بیار موفق باشی
      یعنی من مشکلی ندارم ؟؟؟ اخه من متولد نیمه اول 74 هستم . من که از سنوات مجاز عبور نکردم /؟

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

خب من که الان کارشناسی پیوسته هستم و میخوام برم پرستاری که به گفته دوستان کارشناسی هست . پس معافیت تحصیلی جدید برام به مدت 5 سال صادر نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان اگه دقیق پاسخ بدید ممنون میشم لطف میکنید...

متولدین نیمه اول 75 که 94 وارد دانشگاه دوره شبانه شدند و ترم دوم مرخصی گرفتند دومین بار براشون معافیت تحصیلی صادر نمیشه؟باید چهارساله ادامه تحصیل بدن؟و مقطع کارشناسی هستند میتونن مجدد کارشناسی قبول بشن؟
      ویرایش توسط Ali.psy : 18 فروردین 1395 در ساعت 01:23

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یعنی من مشکلی ندارم ؟؟؟ اخه من متولد نیمه اول 74 هستم . من که از سنوات مجاز عبور نکردم /؟
      نه دیگه مشکلی نداری

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما در طول سنوات مجاز فقط 1 بار حق انصراف از تحصیل و تمدید معافیت تحصیلی دارید منوط به اینکه در مقطع جدیدی پذیرفته بشید.مثلا قبلا کارشناسی ناپیوسته بودی دیگه واسه ناپیوسته صادر نمیشه و برای کارشناسی پیوسته صادر میشه مگر اینکه رشته مورد نظر جز شرایط استثنا باشه.بیخودی نگران نباش.بشین بخون.مطمئن باش رشته خوب بیاری +رتبه خوب همکاری میکنن
      سلام.کاملا اشتباه داری میگی اصلا ربطی به پیوسته بودن نداره مهم اینه که غیبت نخورده باشی و وارد سنوات ارفاقی نشده باشی

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.کاملا اشتباه داری میگی اصلا ربطی به پیوسته بودن نداره مهم اینه که غیبت نخورده باشی و وارد سنوات ارفاقی نشده باشی
      جواب مارم بده دوست عزیز

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به امام حسین دارم دیوونه میشم . هر کی داره یه چیزی میگه !! اصلا نمیدونم حرف کدوم رو قبول کنم . من دااااااااااااارم میمیرم از استرس

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات
      به امام حسین دارم دیوونه میشم . هر کی داره یه چیزی میگه !! اصلا نمیدونم حرف کدوم رو قبول کنم . من دااااااااااااارم میمیرم از استرس

آخ آخ منو یاد بد بختی خودم انداختی
      منم تقریبن همچین وضعیتی داشتم ک رفتم خدمت

ب ی تلفن بسنده نکن فردا برو حضورن اونجا با کارشناسشون صحبت کن
      ویرایش توسط Araz : 18 فروردین 1395 در ساعت 11:28 دلیل: ادب را رعایت کن

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NEwrinshidger نمایش پست ها
      آخ آخ منو یاد بد بختی خودم انداختی
      منم تقریبن همچین وضعیتی داشتم ک گفتم... لق همه چی رفتم خدمت

ب ی تلفن بسنده نکن فردا برو حضورن اونجا با کارشناسشون صحبت کن
      سوال من چطور؟این میشه؟تو پست قبلی مطرح کردم

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها
      دوستان اگه دقیق پاسخ بدید ممنون میشم لطف میکنید...

متولدین نیمه اول 75 که 94 وارد دانشگاه دوره شبانه شدند و ترم دوم مرخصی گرفتند دومین بار براشون معافیت تحصیلی صادر نمیشه؟باید چهارساله ادامه تحصیل بدن؟و مقطع کارشناسی هستند میتونن مجدد کارشناسی قبول بشن؟

عزیزم من دقیق اطلاع ندارم

ولی فک کنم میتونه قبول شد باید با دانشگاه توصیه حساب کنه
      بره دوباره ثبت نام کنه

دوستمون سرباز ناشناخته خوب و کامل جواب میده
      ازش بپرس

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به همه.بچه ها کسانی که اطلاع ندارن خواهشا نیان جواب بدن1)تاوقتی که از سنوات مجاز عبور نکرده باشی میتونی انصراف بدی و تا یک سال دانشگاه جدید ثبت نام کنی.سنوات واسه کارشناسی پیوسته 4سال(بعضیا میگن 5سال ک اشتباه هستش)2)وقتی که دانشگاه جدید ثبت نام میکنی معافیت جدید واست صادر میشه یعنی 5سال دوباره 3)خواهشا بشین درستو بخون و کاری به این حرف ها نداشته باش اگه معدلت هم کمه حالا که معدل حذف شده یا این که دیگه مثبت میشه یه رتبه توپ بیار موفق باشی
      1-سنوات مجاز تحصیلی کارشناسی پیوسته 5 ساله

2- زنگ زدم نظام وظیفه عین همین قوانینو برام گفت . اگه کارشناسی پیوسته میخونی حتی اگه سال پنجمت باشه انصراف بدی و کارشناسی پیوسته قبول بشی دوباره برات 5 سال معافیت صادر میشه به شرط اینکه کاردانی نگرفته باشی و فقط یک بار در طول عمر تحصیلیت حق انصراف داری

فرایند اخذ معافیت تحصیلی دانشجویان
      فرایند بازگشت به تحصیل مشمولان انصرافی از دانشگاهها
      به شرط :
      1) عدم انصراف از تحصیل برای دومین مرتبه.
      2) عدم اخراج یا ترک تحصیل منجر به اخراج .
      3) عدم قرار گرفتن در سنوات ارفاقی.
      4) عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف.
      بازگشت به همان دانشگاه ،همان مقطع و همان رشته جهت ادامه تحصیل قبلی به شرط :
      1) عدم اعزام بخدمت مشمول.
      2) ارائه موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاهها مبنی بر بازگشت به تحصیل مشمول به وظیفه عمومی محل تحصیل .
      · احیای معافیت تحصیلی و مجوز اعاده (بازگشت)به تحصیل
      · در صورتی که مشمول پس از انصراف تقاضای معافیت پزشکی داده و سرباز شناخته شده باشد، پس از اعاده به تحصیل تا پایان تحصیل مجازبه تحصیل مجدد پس از انصراف از تحصیل نخواهد بود .
      ارائه پذیرش مجدد از دانشگاه به شرط :
      1) عدم پذیرش در مقطعی که قبلا از آن مقطع فارغ التحصیل شده است .
      2) در صورتیکه مشمول پس از انصراف تقاضای معافیت پزشکی داده و سرباز شناخته شده باشد ، پس از اعاده به تحصیل ،تا پایان تحصیل مجاز به تحصیل مجدد پس از انصراف از تحصیل نخواهد بود.
      · صدور معافیت تحصیلی

سقف سنوات مجاز تحصیل در دانشگاهها
      رديف مقطع تحصيلي حداكثر مدت مجاز براي تحصيلبه سال
      1 كارداني 2/5
      2 كارشناسي ناپيوسته 3
      3 كارشناسي ارشد ناپيوسته 3
      4 کارشناسی پیوسته 5
      5 کارشناسی ارشد پیوسته 6
      6 دکتری پزشکی پیوسته 8
      7 دكتري تخصصی ناپيوسته 6

درمواردی که دانشجو در سنوات قانونی مقرر نتواند تحصیل خود را به اتمام برساند ، با تشخيص واعلام كميسون موارد خاص دانشگاه هاي مربوط و صرفا جهت فراغت در آن مقطع ،و موافقت وظیفه عمومی حداكثر يكسال به مدت فوق اضافه مي شود .

شرایط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مقطع کاردانی و بالاتر در دانشگاهها
      قبل از اعزام بخدمت :حداکثر بیش از یکسال از فراغت مقطع قبلی نگذشته باشد .
      بعد از اعزام بخدمت : در صورت نداشتن غیبت و پذیرش در دانشگاه در مقطع بالاتر ، مجاز به ترخیص از خدمت جهت ادامه تحصیل می باشد.
      شرایط ادامه تحصیل مجدد مشمولان اخراجی و یا انصرافی از دانشگاهها
      مشمولان اخراجی یا ترک تحصیل منجر به اخراجی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت) تا پایان خدمت مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
      مشمولان انصرافی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت) ، در صورتی که بعد از ورود به سن مشمولیت فقط یکبار انصراف داده باشند و حداکثر یکسال از تاریخ انصراف بیشتر سپری نشده باشد ، از کاردانی تا دکتری فقط یکبار مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع یا مقطع پایین تر می باشند.
      نکته: مشمولان، مجاز به تحصیل مجدد در مقاطعی که قبلا از آن مقطع فارغ التحصیل شده اند نمی باشند.
      مثال:انصراف از مقطع کارشناسی ناپیوسته ، در صورت داشتن شرایط ادامه تحصیل مجدد فقط مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع می باشند و مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته نیستند.
      انتقال به دانشگاههای داخل کشور
      به شرط :
      1) عدم انصراف از دانشگاه مبدا.
      2) عدم قبولی مجدد در آزمون یا پذیرش مجدد.
      3) عدم تغییر در مقطع و رشته تحصیلی .
      مشمولان دانشجو ، در صورت ارائه موافقت دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد با رعایت شرایط فوق الذکر با لحاظ مدت سنوات تحصیلی دانشگاه اولیه مجاز به انتقال می باشند .

نکته: انتقال به دانشگاههای خارج کشور مجاز نیست .

لینکش

سازمان وظیفه عمومی ناجا - معافیت تحصیلی دانشجویان

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن