خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات

Lightbulb ایجاد تعادل یا تاثیر زیست

سلام

در مورد زیست مشکل داشتم.....
      بنا به برنامه خودم من تا کنکور میتونم یه بار خودم بخونم (بدون تست) و هم دی وی دی های افبا رو ببینم(بعلاوه تو دوران جمع بندی هم یه بار میتونم بخونم )
      شیمی رو هم میتونم کامل افبا رو ببینم و برای هر درس بعد از اون میانگین 8-10 ساعت وقت بزارمم
      اما ریاضی و فیزیک از هر کدوم میتونم 40-50 درصد میاحث رو بخونم تا بتونم به 20 درصد مد نظر خودم برسم
      این یه شمای کلی در مورد برنامه ای که برا جبران دارم هست
      اما همونطور که گفتم مشکلم تو زیسته....احساس میکنم این میزان مطالعه خیلی کم باشه برا یه درصد حدود 30...چیزی که واسه رتبه مد نظرم میخوام
      میدونم به عوامل مختلف بستگی داره ولی به نظرتون بطور رنج با این روش میشه به اون درصد رسید؟؟
      یه راه کار دیگه هم هست...من تو گزینه دو وقتی تو تخمین ریاضی و فیزیک رو میزارم رو 20 و زیست رو 30 نمره کل کمی کمتر از وقتی میشه که ریاضی و فیزیک رو میزارم رو 10 و زیست رو رو 40....چون برا 10 درصد میتونی از رو 20 درصد مطالب هم اون درصد رو بیاری و نیازی به تایم برای 40 درصد مطالب نیست
      حالا من زیست با کم کردن تایم ریاضی و فیزیک تایمش رو ببرم بالا یا با همین شیوه بالا بخونم و به نوعی تعادل رو حفظ کنم تو درصدام؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      درسته زیست بسیییییار مهم هست ولی نباید از ریاضی و فیزیک غافل شد چون این دو درس هم مهم هست اگه ریاضی و فیزیک را بخونی بهتره چون هرچه قدر هم زیست فول بشی درصد خوبی نمیاری پارسال خیلی ها توی اخرین ازمون کانون زیست را صد زدن ولی وقتی نتایج کنکور اومد بالاترین درصد 85 بود خیلیا میگفتن دوتا از سوالات زیست توسط یک دانشجوی پزشکی حل شده سوالات ریاضی و فیزیک قالبش در کنکور همان تمرینات کتاب درسی است پس از درس های زیست و فیزیک و شیمی نباید غافل شد ونباید وقت هیچ درسی صرف درس دیگر شود
      درضمن اگر شما بدون تست جلو بری اصلا روی سوالات هم نمیتونی بخونی چه برسه به جواب دادن به انها شما چند فصل زیست را کنار بذار و بقیه را عالی کار کن تانتیجه بگیری
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatom نمایش پست ها
      درسته زیست بسیییییار مهم هست ولی نباید از ریاضی و فیزیک غافل شد چون این دو درس هم مهم هست اگه ریاضی و فیزیک را بخونی بهتره چون هرچه قدر هم زیست فول بشی درصد خوبی نمیاری پارسال خیلی ها توی اخرین ازمون کانون زیست را صد زدن ولی وقتی نتایج کنکور اومد بالاترین درصد 85 بود خیلیا میگفتن دوتا از سوالات زیست توسط یک دانشجوی پزشکی حل شده سوالات ریاضی و فیزیک قالبش در کنکور همان تمرینات کتاب درسی است پس از درس های زیست و فیزیک و شیمی نباید غافل شد ونباید وقت هیچ درسی صرف درس دیگر شود
      درضمن اگر شما بدون تست جلو بری اصلا روی سوالات هم نمیتونی بخونی چه برسه به جواب دادن به انها شما چند فصل زیست را کنار بذار و بقیه را عالی کار کن تانتیجه بگیری
      سلام میشه بگید کدوم فصل های زیست رو میشه حذف کرد و ضرری به فصل های دیگه نرسه یعنی ترکیب نکنن

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatom نمایش پست ها
      یعنی من عاشق امضات شدم
      من یه نمره کل در حدود 8000 میخوام یعنی چیزی حدود 12000 ....ببین با توجه به گفته خیلیا مثل خانم نجفی رتبه 3 تجربی واسه زیست تست چندانی لازم نیست

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.mTf نمایش پست ها
      یعنی من عاشق امضات شدم
      من یه نمره کل در حدود 8000 میخوام یعنی چیزی حدود 12000 ....ببین با توجه به گفته خیلیا مثل خانم نجفی رتبه 3 تجربی واسه زیست تست چندانی لازم نیست
      شنیدن کی بود مانند دیدن
      اونی که رتبه ی 3 آورده کتاب تستا رو پاره کرده

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      شنیدن کی بود مانند دیدن
      اونی که رتبه ی 3 آورده کتاب تستا رو پاره کرده
      دوستایی که امسال پزشکی اوردن هم همین نظر رو داشتن
      اخه میگن سبک سوالای زیست طوریه که دیگه تو هیچ کتاب تستی نیست وبه نوعی نواوری شده که تک تک تست های کنکور جدیدن برات

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      دوستایی که امسال پزشکی اوردن هم همین نظر رو داشتن
      اخه میگن سبک سوالای زیست طوریه که دیگه تو هیچ کتاب تستی نیست وبه نوعی نواوری شده که تک تک تست های کنکور جدیدن برات
      شما سوالای 88 به اینور رو بررسی کنید ببینید چندتا جدید داره
      اگه جاهایی که سوالا اومدن رو علامت بزنید میبینید کجاها تمرکز بیشتره،بیشتر مواقع فقط ادبیات سوال رو عوض می کنن یا طولانی ترش میکنن

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام

در مورد زیست مشکل داشتم.....
      بنا به برنامه خودم من تا کنکور میتونم یه بار خودم بخونم (بدون تست) و هم دی وی دی های افبا رو ببینم(بعلاوه تو دوران جمع بندی هم یه بار میتونم بخونم )
      شیمی رو هم میتونم کامل افبا رو ببینم و برای هر درس بعد از اون میانگین 8-10 ساعت وقت بزارمم
      اما ریاضی و فیزیک از هر کدوم میتونم 40-50 درصد میاحث رو بخونم تا بتونم به 20 درصد مد نظر خودم برسم
      این یه شمای کلی در مورد برنامه ای که برا جبران دارم هست
      اما همونطور که گفتم مشکلم تو زیسته....احساس میکنم این میزان مطالعه خیلی کم باشه برا یه درصد حدود 30...چیزی که واسه رتبه مد نظرم میخوام
      میدونم به عوامل مختلف بستگی داره ولی به نظرتون بطور رنج با این روش میشه به اون درصد رسید؟؟
      یه راه کار دیگه هم هست...من تو گزینه دو وقتی تو تخمین ریاضی و فیزیک رو میزارم رو 20 و زیست رو 30 نمره کل کمی کمتر از وقتی میشه که ریاضی و فیزیک رو میزارم رو 10 و زیست رو رو 40....چون برا 10 درصد میتونی از رو 20 درصد مطالب هم اون درصد رو بیاری و نیازی به تایم برای 40 درصد مطالب نیست
      حالا من زیست با کم کردن تایم ریاضی و فیزیک تایمش رو ببرم بالا یا با همین شیوه بالا بخونم و به نوعی تعادل رو حفظ کنم تو درصدام؟؟؟

وقت رو برای همه درس ها بذار ولی زیست و شیمی بیشتر .
      زیست این بخش ها قابل حذفه :
      بخش گیاهی که کلی نیم فصل و فصله
      ژنتیک

گیاهی کلا بحثش جداست پس حذفش بهتره . ریاضی و فیزیک هم بعضی مباحث رو بخون . هرروز زیست و شیمی . و یک روز در میون ریاضی و فیزیک . برنامه ماروپله رو بگیر .
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ادبیات 36
      عربی 69
      دینی 68
      زبان 12
      ریاضی 17
      زیست 81
      فیزیک 21
      شیمی 51
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 1 احتمالا بین 2500 تا 3000 است
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 2 احتمالا بین 3500 تا 4000 است
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 3 احتمالا بین 1000 تا 1500 است

نام درس چند از 10 درصد
      ادبيات فارسي 5 50.7%
      عربي 5 54.7%
      معارف 4 38.7%
      زبان 1 13.4%
      زمين شناسي 4 41.4%
      رياضيات 3 28.9%
      زيست شناسي 5 50%
      فيزيك 3 32.3%
      شيمي 3 30.5%

نام درس چند از 10 درصد
      ادبيات فارسي 4 38.7%
      عربي 7 66.7%
      معارف 4 40%
      زبان 3 25.4%
      زمين شناسي 1 0%
      رياضيات 4 40%
      زيست شناسي 7 65.4%
      فيزيك 2 18.9%
      شيمي 7 65.8%
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      up

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Mohamad. نمایش پست ها
      ادبیات 36
      عربی 69
      دینی 68
      زبان 12
      ریاضی 17
      زیست 81
      فیزیک 21
      شیمی 51
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 1 احتمالا بین 2500 تا 3000 است
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 2 احتمالا بین 3500 تا 4000 است
      تخمین رتبه براساس کنکور 93 در منطقه 3 احتمالا بین 1000 تا 1500 است

نام درس چند از 10 درصد
      ادبيات فارسي 5 50.7%
      عربي 5 54.7%
      معارف 4 38.7%
      زبان 1 13.4%
      زمين شناسي 4 41.4%
      رياضيات 3 28.9%
      زيست شناسي 5 50%
      فيزيك 3 32.3%
      شيمي 3 30.5%

نام درس چند از 10 درصد
      ادبيات فارسي 4 38.7%
      عربي 7 66.7%
      معارف 4 40%
      زبان 3 25.4%
      زمين شناسي 1 0%
      رياضيات 4 40%
      زيست شناسي 7 65.4%
      فيزيك 2 18.9%
      شيمي 7 65.8%
      محمد قضیه چیه؟؟

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      7 از 10 عمومی
      5 از 10 اختصاصی
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      محمد قضیه چیه؟؟
      تاثیر زیست و شیمی و عربی رو ببین . کلا همین سه درس میتونه پزشکی رو تضمین کنه
      به امید موفقیت...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن