خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چگونه ریاضی تجربی رو در حدود 50-40 بزنیم؟! (مهندس سروش موئینی)

اين روز ها از هر 3 نظر، يكي پرسيده است كجاها آسونند؟ كجاها تست زياد دارد؟ كجاها را بخوانيم؟ كجاها را كنار بگذاريم؟
      ساده ترين جاهای درس عبارتند از :
      - 2 تست حد و پيوستگي
      - 2 تست تابع مركب و وارون و يادگرفتن عددگذاري در آنها
      - 2 تست احتمال
      - 1 تست انتگرال
      - 1 تست محاسبه مشتق
      - 1 تست لگاريتم
      - 1 تست‌ آمار
      براي اين ها هم بايد قدرمطلق و براكت و مثلثات و درجه دوم و علامت را در حد نيازتان بلد باشد.
      بقيه مباحث را بايد با دقت بيشتر مطالعه كرد. هندسه و مقاطع را هم در اولويت آخر قرار دهيد.
      اگر در اين مباحث حتي در حد تشريحي بلد نيستيد اوضاع تان كمي بد است. بايد خيلي سريع بكمك يك محتواي آموزشي مثل كتاب، كلاس، دي وي دي يا هر چيزي كه داريد، به سطح ياد گيري برسيد.
      موفق باشید!

منبع
      ...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مقاطع مخروطی سخته؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای انتگرال باید کاربرد مشتق یادداشت مقاطع سختنیس ولی دقت زیادی میخواد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman seraj نمایش پست ها
      مقاطع مخروطی سخته؟
      برا من که خیلی خیلی سخته از کل ریاضی فقط مقاطع مخروطی رو حذف کردم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولین باره میشنوم که میگید مقاطع مخروطی سخته؟ تو این 10 سال که سوالاش سبکش یه جور بوده و راحت حل میشده.چون وقت گیر هست سخته؟ حداقلش اینه که مطمئنیم درست حلش میکنیم مثل احتمال.
      ویرایش توسط bahman seraj : 16 فروردین 1395 در ساعت 15:59

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman seraj نمایش پست ها
      اولین باره میشنوم که میگید مقاطع مخروطی سخته؟ تو این 10 سال که سوالاش سبکش یه جور بوده و راحت حل میشده.چون وقت گیر هست سخته؟ حداقلش اینه که مطمئنیم درست حلش میکنیم مثل احتمال.
      دوست عزیز مقاطع مخروطی سخت نیست اما زدن تست کنکورش ارزش خوندن نداره .
      1- به پیش نیاز هایی همچون هندسه مختصاتی و... نیاز هست
      2-اگه به کتاب تستت مراجعه کنی و تست های سراسری و به خصوص 90 تا 94 رو نگاه کنی حداقل حل نصف صفحه هست یعنی در حدود 3-4 دقیقه و ماکسیمم حلی که من تا الان برای یه سوال دیدم برای تست خارج تجربی 93یا 92 بوده که اگر توضیحات کتبی کتاب گاج رو کنار بزاریم 2 صفحه حل ریاضیاتی داره
      3- هر تست نکته ی جدیدی برای حلش نیاز داری . گاهی باید از اطلاعات هندسه 1 و مفاهیم نموداری استفاده کنی
      همه ی این دلایل باعث میشه که بچه ها زیاد روش وقت نزارند چون زدن تستش در کنکور50-50 هست و علاوه بر زدن تست زیاد برای تسلط باید قید 4-5 سوال نسبتا اسونتر رو بزنی تا یه سوال مقاطع مخروطی حل کنی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اتفاقا تست های مبحث احتمال جز تست های سخت میباشد یعنی نه سخت بلکه اسون ولی وقت گیر یعنی نیاز به استدلال و هوش و تست زیاد حل کردن به تسلط میرسی پس بنظرم برای کسی که از الان میخاد شروع کنه احتمال جای خوبی نیست
      مگر اینکه قبلا کار کرده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      دوست عزیز مقاطع مخروطی سخت نیست اما زدن تست کنکورش ارزش خوندن نداره .
      1- به پیش نیاز هایی همچون هندسه مختصاتی و... نیاز هست
      2-اگه به کتاب تستت مراجعه کنی و تست های سراسری و به خصوص 90 تا 94 رو نگاه کنی حداقل حل نصف صفحه هست یعنی در حدود 3-4 دقیقه و ماکسیمم حلی که من تا الان برای یه سوال دیدم برای تست خارج تجربی 93یا 92 بوده که اگر توضیحات کتبی کتاب گاج رو کنار بزاریم 2 صفحه حل ریاضیاتی داره
      3- هر تست نکته ی جدیدی برای حلش نیاز داری . گاهی باید از اطلاعات هندسه 1 و مفاهیم نموداری استفاده کنی
      همه ی این دلایل باعث میشه که بچه ها زیاد روش وقت نزارند چون زدن تستش در کنکور50-50 هست و علاوه بر زدن تست زیاد برای تسلط باید قید 4-5 سوال نسبتا اسونتر رو بزنی تا یه سوال مقاطع مخروطی حل کنی
      حقیقتش من با جزوه دبیر پیش میرم کتاب تست واسش ندارم فقط تست های تجربی رو زدم واسه من وقت گیر نبوده.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن