خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

یادآوری چند نکته ی مهم

سلام دوستان خوبم
      این مقاله رو سر فرصت بخوونید و اگه وسطاش خسته شدید و ذهنتون خسته و درگیر شد روز بعد ادامشو بخونید

کتاب فورباغه ات را قورت بده اثر برایان ترسی یکی از جامع ترین کتاب های موفقیت و برنامه ریزی و صد البته غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان هستش.
      اما برای درک مفهوم این کتابه به ظاهر ساده خوندن هزاران کتابه دیگه الزامیه.

قصد دارم چند نکته ازین کتاب که به درده برنامه ریزی کنکورتون میخوره و در کل واسه کنکورتون و انگیزه ی شما برای کنکور بسیار مفیده رو بیارم.
      هرکس به اندازه ی درک و معلوماتش و نگرش و خردش ازین نکات بهره بگیره و خوشحال میشم چیزهایی که فهمیدین رو بهم بگین تا من هم از شما سود ببرم دوستان کنکوری عزیزم.

۱- برای دستیابی به موفقیت یک راه وجود دارد و آن مشخص بودن هدف است. به عبارت دیگر فرد باید بداند چه میخواهد و تمایل شدید برای به دست آوردن آن داشته باشد
      (ناپلون هیل)

۲- برنامه ریزی آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین حالا کاری برای آن انجام دهید (آلن لاکین)
      ۳-کاره بی برنامه دلیل هر شکستی است (آلکس مک کنزی)
      ۴-“proper prior planning prevents poor performance” (فرمول شش پی/p6)
      یعنی برنامه ریزی قبلی مناسب مانع از عملکرد ضعیف میشود

۵-هشتاد درصده نتایج حاصله شما نتیجه ی بیست درصد از فعالیت شماست
      (اصل پارتو و یا قانون ۲۰/۸۰)

۶-در مقابل این وسوسه که اول کارهای کوچک را انجام دهید مقاومت کنید
      ۷-سخترین مرحله انجام هرکاره مهمی مرحله اول یعنی آغاز کردن آن میباشد.
      ۸-میزان بزرگی و موفقیت هرفرد بسته به این است که تا چه اندازه میتواند نیروهایش را در یک سو متمرکز سازد (اریسون سووت ماردن)
      ۹-تفکر درازمدت تصمیم گیری های کوتاه مدت را بهبود میبخشد.
      ۱۰-آینده نگری بر کارهای فعلی ما تاثیر میگذارد و در اغلب موارد تعیین کننده آنها می باشند.
      ۱۱-انسان های ناموفق به کارهایی میپردازند که رفع کننده ی تنش ها و ناراحتی هاست درحالیکه افراد موفق به کارهایی میپردازند که آن ها را به هدفشان می رساند
      (دنیس ویتلی)

۱۲-هنگامی که همه نیرو های جسمی و ذهنی متمرکز میشوند توانایی فرد برای حل مشکلات به طور حیرت انگیزی چند برابر میشود (نرمن وینسنت پیل)
      ۱۳-تمرکز یعنی توانایی معطوف داشتن ذهن به یک موضوع واحد (کمار)
      ۱۴-هرگز برای انجام تمام کارهای لازم وقت کافی ندارید.
      ۱۵-تنها ابزار موفقیت این است که عملکردتان بیشتر و بهتراز چیزی باشد که از شما انتظار میرود (اگ ماندینو)
      ۱۶-کارتان را انجام دهید اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت
      (دین بریگز)

۱۷-تمام افکاره خود را روی کاری که دارید انجام میدهید متمرکز نمایید. پرتو های خورشید تا زمانیکه متمرکز نشوند نمیشوزانند. (الکساندر گراهام بل)
      ۱۸-هیچ چیز به اندازه تمرکز تمام انرجی تان بر روی تعداد محدودی از هدف ها نمیتواند به زندگی شما نیروی بیشتری بدهد (نیدو کیوبین)
      ۱۹-با تمرین مدام یاد بگیرید که چگونه توانایی های خود را حفظ کنید (جیمز آلن)
      ۲۰-قورباغه ات را قورت بده همین … .

میشد برای تک تکه این نکات یک مقاله جداگونه ترتیب بدم و ساعت ها بنویسم ولی بی فایدس چون من پوریا نیری معتقدم هرچی شما درک کنید مهمه.
      از شما تقاضا میکنم من رو هم راهنمایی کنید و نگرشتون رو تو نظرات برای من بگذارید تا از وجود گرم شما استفاده کنم.

پوریا نیری (نویسنده مکتبستان)
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت همه پشت کنکوری ها و ارزوی موفقیت برای شما عزیزان.امروز میخوام نکاتی رو بهتون بگم که ممکنه بدردتون بخوره. نکاتی برای کنکوری ها …
      خب با اجازتون شروع میکنم

• طبق تحقیقات ثابت شده که اولین عامل محرک برای شروع تحصیلات دانشگاهی داشتن انگیزه و رغبت برای یادگیری بیشتره،بر عکس دوره ی دبستان تو مدرسه که حالتی همگانی داره،تحصیلات دانشگاهی فقط به افرادی توصیه میشه که تمایل دارن در زمینه ای خاص که در اون دارای استعداد و علاقه هستند تحصیل کنند.

این اصلا درست نیست که شما خودتون رو مجبور به خوندن دروسی کنید که هیچ تمایلی به مطالعه اونها ندارید.اگه واقعاً علاقه ای به تحصیل ندارید دنبال درس خوندن تو دانشگاه نباشید ولی اگر اینطور نیست اول با خودتون خوب فکر کنید که هدفتون از تحصیل چیه،علاقه و استعدادهاتون رو کشف کنید و ببینید که از مطالعه چه مطالبی لذت می برین.اخر سر اگه به این نتیجه رسیدید که به هر دلیلی نیاز به ادامه تحصیل دارین مطمئن باشین که دیگه این حالت بی رغبتی رو تو خودتون نمی بینید.

• عامل دیگه ای که باید شما رو به مطالعه ترغیب کنه حس مفید بودنه.قطعاً هیچ چیزی مثل کسب علم نمی تونه به یه فرد در مفید بودن برای جامعه کمک کنه.کسب دانش عاملیه که زندگی رو از آفت بیهودگی نجات می ده.باید یادتون باشه که دهها و یا صدها میلیون کودک، نوجوان و جوان تو دنیا وجود دارن که آرزو می کنن کاش شرایطش رو داشتند و می تونستند درس بخونن و تحصیل کنن.حالا که این شرایط برای شما مهیاست باید از این فرصت استفاده کنید.

نکاتی برای کنکوری ها زیر رو بخونید به امید خدا مشکلتون برطرف میشه:

۱) زمان و مکان هدف‌های خودتون رو تغییر بدین:

هدف‌های بزرگ و ویژه برای خودتون در نظر بگیرید.اهداف بزرگتر نسبت به هدف‌ های کوچیکتر، انگیزه بیشتری در فرد به ‌وجود میارن.هدف بزرگتر اثر بیشتر و عمیقتری داره و می‌تونه منشأ تولید انگیزه‌های قوی بشه.
      ۲) موفقیت خودتون رو همیشه به ‌یاد داشته باشین:

همیشه و در همه حال به جای فکر کردن به شکست‌ها و ناکامی‌هاتون، موفقیت‌هاتون رو به‌خاطر بیارید. بهتره که اونها رو یادداشت کنید،حتی با ذکر جزئیات، چون فراموش کردن موفقیت خیلی آسونه و گهگاهی مراجعه به نوشته‌هاتون می‌تونه خاطرات خوبی رو در شما زنده کنه و البته انگیزه کار و تلاش رو در شما زنده و تازه نگه داره.
      ۳) مثل یک قهرمان رفتار کنین:

داستان زندگی قهرمان ها رو بخونید و رفتار اون هارو سرمشق خودتون قرار بدید و به سخن هاشون گوش بدید.ببینید که در کار و تلاششون چه ویژگی خاصی وجود داشته که باعث موفقیتشون شده.اما همیشه یادتون باشه این افراد هم دقیقا شبیه ما و سایر افرادند،بنابراین به جای اینکه اون هارو در مقام رفیعی بنشونید و تحسینشون کنید، اجازه بدید که الهام‌ بخش شما باشند.
      ۴) راحت طلب نباشین:

با بی‌ حالی که یک نوع تنبلیه خداحافظی کنید و برای ایجاد انگیزه تو خودتون، با مشکلات مبارزه کنید.
      ۵) کارهاتون رو آهسته آغاز کنین:

به جای اینکه کارتون رو سریع آغاز کنید، نخستین قدم ها رو آهسته بردارید.وقتی که کاری را با آرامش شروع می ‌کنید، مغز شما این فرمان رو دریافت نمی‌کنه که این کار باید با سرعت هرچه تمام‌ تر به پایان برسه.اما اگه مغز انسان احساس کنه که باید برنامه کاریش رو با سرعت به پایان برسونه چه اتفاقی می‌افته؟بیشتر اوقات ممکنه فرد اصلا کار مورد نظرش رو آغاز نکنه،. پس شروع یه کار بدون شتاب بهتر از اصلا شروع نکردنشه.
      ۶) کار سخت تر رو اول انجام بدین:

از سخت ‌ترین کار شروع کنید،وقتی که سخت ‌ترین کار موجود در فهرست رو شروع کنید و به پایان برسونید، احساس می ‌کنید که بار سنگینی از دوشتون برداشتید.در این همین موقع هست که احساس آرامش بیشتری پیدا میکنید و بقیه روز اعتماد به ‌نفس بیشتری خواهید داشت.
      ۷) بعد از هر ۴۵ یا ۵۰ دقیقه مطالعه ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استراحت کنید:

اگه از مطالعه یه درس خسته شدید سراغ مطالعه یه درسه دیگه برین.در جایی به جز مکان استراحتتون مطالعه کنید.همچنین در جایی با هوای مطبوع و نور کافی درس بخونید.هر کدوم از ما در قسمتی از روز سرحال تر هستیم. بعضی هامون شب زنده داریم و بعضی هامون سحرخیزیم.تمرکز اصلی مطالعه خودتون رو در موقعی از روز قرار بدید که در اون احساس بهتری دارید.ورزش روزانه و هر عامل دیگه ای که بتونه بر روحیه تون اثر مثبت بذاره رو در برنامه خودتون جا بدید.
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن