خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

چه کسانی پزشکی قبول می شوند ؟

سلام.. شاید شما هم مثه خیلی از دوستانمون دوس دارین بدونین چه کسانی پزشکی قبول می شوند؟؟ یا شایدم دوس دارین بدونین چطور میشه پزشکی قبول شد؟ راه های قبولی در رشته پزشکی چیه؟ کسانی که پزشکی قبول میشن چه ویژگی هایی دارن؟
      حرفی که با شما داوطلبینی که این مطلب رو میخونید دارم این هست که اول بدونید خواسته ی شما هدف هست یا آرزو؟ این اولین سوالی هست که باید از خودتون بپرسید، آیا قبول شدن در رشته ی پزشکی برای شما آرزو هست یا هدف؟
      امیدوارم جوابی که میدید هدف باشه چون این دو موضوع کاملا با هم تفاوت دارند، بزارید خلاصه عرض کنم ما فقط برای هدف می جنگیم و بس! چیزی به اسم آرزو در برنا مه ی ما نقشی نداره!!
      خیلیا شاید میگن میخوام پزشکی قبول شم ولی آیا این واقعا یه باور قلبی هستش یا فقط در حد حرف هستش؟ بذارین مثال بزنم ، شاگردی داشتم که سال کنکور صبح که از خواب بیدار میشد میگفت من دکتر فلانی دانشجوی فلان دانشگاه هستم ( البته با صدای بلند که همه بشنون ) . یعنی تا این حد باور قلبی داشت و به هدفشم هم رسید. هدف نیازمند تلاشه ولی آرزو یجورایی توهم موفقیت ! اول باید این باور رو در خودتون ایجاد کنین که شما واقعا واقعا واقعا سال دیگه یه دانشجوی پزشکی هستین !!!
      خوب بعد از جواب دادن به این سوال میریم سراغ اصولی که ما باید اون رو به کار بگیریم، اصولی که قطعا تضمیین کننده ی موفقیت ماست. در واقع تمام این اصول در یک برنامه ی جامع و کامل که فقط به خود شما اختصاص داده میشه (منحصر به فرد) باید جای بگیره.

این اصول به ترتیب عبارتند از:
      ۱)داشتن برنامه ی سالم و کاملکه مختص به خود داوطلب میشه، در واقع برنامه ی شما قطعا با برنامه ای که یک داوطلب دیگه داره باید فرق داشته باشه چون به طور مثال نحوه ی یادگیری یک داوطلب شاید سمعی باشه ولی برای دیگری شاید بصری باشه و یا شاید یک دانش آموز در یک درس مثلا فیزیک مهارت زیادی داشته باشه ولی دیگری در درس زیست. به خاطر همین اگر برای هردو یک برنامه در نظر گرفته شود قطعا و یقینا در ساعات مطالعاتی به مشکل خواهند خورد. یکی از معیارای برنامه ریزی هم که من همیشه بهش تاکید میکنم اینه که برنامه ریزی باید شخصی باشه!

۲)شیوه ی صحیح مطالعاتیکه توضیحات زیادی در جزئیات داره و شامل مطالعه بر اساس حجم و زمانهست و به شما اجازه میده که هر درس رو به شکل صحیح خودش در بازه ی زمانی و حجم تعیین شده مطالعه کنید (مهمترین فاکتور تضمیین کننده)
      شیوه ی صحیح مطالعاتی خود به چند بخش تقسیم میشه که در سایت به توضیح هر کدام از اونها پرداختم:
      مطالعه ی مفهومی و عمیق
      تست های آموزشی و آزمونی
      استفاده از منابع مطالعاتی کامل و جامع

۳) لذت مطالعه:از مطالعه باید لذت ببرین. کسی که میخواد پزشکی قبول شه خسته نمیشه ! داره لذت میبره از درس خوندن و ابدا خسته نمیشه
      ۴) تلاش بی حد و وصف : تلاش و تلاش و تلاش و تلاش ! کار نیکو کردن از پرکردن است ! بچه ها تلاشتون رو زیاد کنین. سعی کنین هر روز یه گام به جلو برین…

۵) منابع صحیح مطالعاتی : دوستان عزیزم ، سال کنکور فرصت ریسک ندارین. فرصت خوندن منابع زیادم ندارین. سعی کنین همیشه بهترین منابع رو استفاده کنین.

شاید خیلی فاکتورای دیگه هم بشه گفت ولی پیشنهاد من به شما دوستان عزیز این سلسله مراتبی بود که خدمتتون عرض کردم و یقین دارم با به کار گیری هر یک از اونها روز به روز به موفقیت نزدیکتر خواهید شد و امیدوارم این مطالب برای شما مفید واقع بوده باشه.
      یا حق

مکتبستان
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون...خیلی مفید بود

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      مانوره؟؟؟
      دختر اینجا رو به رگبار بستی؟؟
      yrtyrty.png

شایدم اراز حقوق میده
      به هر حال مرسی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatom نمایش پست ها
      سلام.. شاید شما هم مثه خیلی از دوستانمون دوس دارین بدونین چه کسانی پزشکی قبول می شوند؟؟ یا شایدم دوس دارین بدونین چطور میشه پزشکی قبول شد؟ راه های قبولی در رشته پزشکی چیه؟ کسانی که پزشکی قبول میشن چه ویژگی هایی دارن؟

حرفی که با شما داوطلبینی که این مطلب رو میخونید دارم این هست که اول بدونید خواسته ی شما هدف هست یا آرزو؟ این اولین سوالی هست که باید از خودتون بپرسید، آیا قبول شدن در رشته ی پزشکی برای شما آرزو هست یا هدف؟
      امیدوارم جوابی که میدید هدف باشه چون این دو موضوع کاملا با هم تفاوت دارند، بزارید خلاصه عرض کنم ما فقط برای هدف می جنگیم و بس! چیزی به اسم آرزو در برنا مه ی ما نقشی نداره!!
      خیلیا شاید میگن میخوام پزشکی قبول شم ولی آیا این واقعا یه باور قلبی هستش یا فقط در حد حرف هستش؟ بذارین مثال بزنم ، شاگردی داشتم که سال کنکور صبح که از خواب بیدار میشد میگفت من دکتر فلانی دانشجوی فلان دانشگاه هستم ( البته با صدای بلند که همه بشنون ) . یعنی تا این حد باور قلبی داشت و به هدفشم هم رسید. هدف نیازمند تلاشه ولی آرزو یجورایی توهم موفقیت ! اول باید این باور رو در خودتون ایجاد کنین که شما واقعا واقعا واقعا سال دیگه یه دانشجوی پزشکی هستین !!!
      خوب بعد از جواب دادن به این سوال میریم سراغ اصولی که ما باید اون رو به کار بگیریم، اصولی که قطعا تضمیین کننده ی موفقیت ماست. در واقع تمام این اصول در یک برنامه ی جامع و کامل که فقط به خود شما اختصاص داده میشه (منحصر به فرد) باید جای بگیره.

این اصول به ترتیب عبارتند از:
      ۱)داشتن برنامه ی سالم و کاملکه مختص به خود داوطلب میشه، در واقع برنامه ی شما قطعا با برنامه ای که یک داوطلب دیگه داره باید فرق داشته باشه چون به طور مثال نحوه ی یادگیری یک داوطلب شاید سمعی باشه ولی برای دیگری شاید بصری باشه و یا شاید یک دانش آموز در یک درس مثلا فیزیک مهارت زیادی داشته باشه ولی دیگری در درس زیست. به خاطر همین اگر برای هردو یک برنامه در نظر گرفته شود قطعا و یقینا در ساعات مطالعاتی به مشکل خواهند خورد. یکی از معیارای برنامه ریزی هم که من همیشه بهش تاکید میکنم اینه که برنامه ریزی باید شخصی باشه!

۲)شیوه ی صحیح مطالعاتیکه توضیحات زیادی در جزئیات داره و شامل مطالعه بر اساس حجم و زمانهست و به شما اجازه میده که هر درس رو به شکل صحیح خودش در بازه ی زمانی و حجم تعیین شده مطالعه کنید (مهمترین فاکتور تضمیین کننده)
      شیوه ی صحیح مطالعاتی خود به چند بخش تقسیم میشه که در سایت به توضیح هر کدام از اونها پرداختم:
      مطالعه ی مفهومی و عمیق
      تست های آموزشی و آزمونی
      استفاده از منابع مطالعاتی کامل و جامع

۳) لذت مطالعه:از مطالعه باید لذت ببرین. کسی که میخواد پزشکی قبول شه خسته نمیشه ! داره لذت میبره از درس خوندن و ابدا خسته نمیشه
      ۴) تلاش بی حد و وصف : تلاش و تلاش و تلاش و تلاش ! کار نیکو کردن از پرکردن است ! بچه ها تلاشتون رو زیاد کنین. سعی کنین هر روز یه گام به جلو برین…

۵) منابع صحیح مطالعاتی : دوستان عزیزم ، سال کنکور فرصت ریسک ندارین. فرصت خوندن منابع زیادم ندارین. سعی کنین همیشه بهترین منابع رو استفاده کنین.

شاید خیلی فاکتورای دیگه هم بشه گفت ولی پیشنهاد من به شما دوستان عزیز این سلسله مراتبی بود که خدمتتون عرض کردم و یقین دارم با به کار گیری هر یک از اونها روز به روز به موفقیت نزدیکتر خواهید شد و امیدوارم این مطالب برای شما مفید واقع بوده باشه.
      یا حق

مکتبستان
      جواب سوالت(
      چه کسانی پزشکی قبول می شوند ؟) : من
      ر.ا:ممنون

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.mTf نمایش پست ها
      مانوره؟؟؟
      دختر اینجا رو به رگبار بستی؟؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: yrtyrty.PNG
مشاهده: 179
حجم: 38.6 کیلو بایت

شایدم اراز حقوق میده
      به هر حال مرسی
      اینو عالی اومدی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نام خدا
      فرزندان شهدا و جانبازان عزیز...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینقد بلند نقل قول نگیرین.کوتاهش کنین لطفا.جر میخوریم با گوشی بخونیم
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi99 نمایش پست ها
      اینقد بلند نقل قول نگیرین.کوتاهش کنین لطفا.جر میخوریم با گوشی بخونیم
      وژدانن الان فکر میکنی ما میتونیم آواتارتو بخونیم ؟؟ : دی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      کسانی که بدون حاشیه اینقدر انلاین نیستن(یکیش شما ) وبه جاش درسشونو میخونن پزشکی قبول میشن.
      ویرایش توسط _7challenger6_ : 12 فروردین 1395 در ساعت 23:20

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      وژدانن الان فکر میکنی ما میتونیم آواتارتو بخونیم ؟؟ : دی
      دستم خورد نمیدونم چطور عوضش کنم(
      ایشالا امروز اگه یاد گرفتم درستش میکنم
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      به نام خدا
      فرزندان شهدا و جانبازان عزیز...
      عالی بودددددد
      رها چو برگ خسته در باد🍃

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه همین فرزندان شهید و جانباز هم تلاش نکننن رتبه خوبی نمیارن
      <br>

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن