خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از بخش الکتروشیمی

سلام
      یک قسمت از کتاب مبتکران گفته فلزهای قارونک ( قلع-آلومینیوم-روی-وانادیم-نیکل-کروم)در معرض اکسیژن و رطوبت یک لایه بسیار نازک،چسبنده و محافظ ایجاد می کنند که مانع خوردگی آنها می شود.

اما سوال امروز سنجش که پرسیده بود : در کدام گزینه هر سه عنصر به طور مستقیم می توانند با اکسیژن ترکیب و اکسید شوند؟
      1)آهن-روی-منیزیم
      2)هلیم-منگنز-آلومینیوم
      3)نقره-آهن-پلاتین
      4)گوگرد-آرگون-کلسیم

من خودم با توجه به نکته مبتکران و خط کتاب که در مورد فلزهای نجیب گفته،گزینه 4 رو انتخاب کردم،اما جواب می شه گزینه 1...

می شه یکی راهنماییم کنه که چرا روی اکسید می شه ؟!

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara.z نمایش پست ها
      سلام
      یک قسمت از کتاب مبتکران گفته فلزهای قارونک ( قلع-آلومینیوم-روی-وانادیم-نیکل-کروم)در معرض اکسیژن و رطوبت یک لایه بسیار نازک،چسبنده و محافظ ایجاد می کنند که مانع خوردگی آنها می شود.

اما سوال امروز سنجش که پرسیده بود : در کدام گزینه هر سه عنصر به طور مستقیم می توانند با اکسیژن ترکیب و اکسید شوند؟
      1)آهن-روی-منیزیم
      2)هلیم-منگنز-آلومینیوم
      3)نقره-آهن-پلاتین
      4)گوگرد-آرگون-کلسیم

من خودم با توجه به نکته مبتکران و خط کتاب که در مورد فلزهای نجیب گفته،گزینه 4 رو انتخاب کردم،اما جواب می شه گزینه 1...

می شه یکی راهنماییم کنه که چرا روی اکسید می شه ؟!
      درسته که عناصر قلع، نیکل، آلومینیم، کروم می تونند یک لایه اکسیدی محافظ تشکیل دهند و در برابر اکسید شدن مقاومت از خود نشان می دهند.ولی تو این سوال با دادن گازهای نجیب در برخی گزینه ها باید متوجه بشیم که گاز نجیب اکسید نمی شود. ولی در گزینه 1 عناصر آهن، آلومینیم و منیزیم قابل اکسید شدن است با این تفاوت که آلومینیم اکسید می شود ولی خورده نمی شود

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گزینه 3 چرا اشتباه است ؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      درسته که عناصر قلع، نیکل، آلومینیم، کروم می تونند یک لایه اکسیدی محافظ تشکیل دهند و در برابر اکسید شدن مقاومت از خود نشان می دهند.ولی تو این سوال با دادن گازهای نجیب در برخی گزینه ها باید متوجه بشیم که گاز نجیب اکسید نمی شود. ولی در گزینه 1 عناصر آهن، آلومینیم و منیزیم قابل اکسید شدن است با این تفاوت که آلومینیم اکسید می شود ولی خورده نمی شود
      درسته،منم با دیدن گازهای نجیب به شک افتادم! اما سوالش به نظر شما ایراد نداره ؟!
      وقتی فلزهای قارونک لایه محافظ تشکیل می دن پس از خوردگی هم حفظ می شن دیگه،یعنی اکسایش یافتن با خورده شدن تفاوت داره ؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      گزینه 3 چرا اشتباه است ؟
      فکر می کنم به خاطر پلاتین چون جزو گازهای نجیب هست
      ویرایش توسط sara.z : 27 اردیبهشت 1392 در ساعت 21:32

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پلاتین که فلزه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! منظورتون چیه ؟

کلا اگه میشه توضیح بدین چه عناصری اکسید نمی شوند ؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اشتباه تایپی بود ، منظورم فلزهای نجیب بود

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من که کلا سوالای سنجش شباهتی با سوالای کنکور ندارن همیشون یه جوری هستند
      یک چیز بگم خوشحال شید یکی آشناهامون که پارسال کنکور داد تو همین مرحله 2 سنجش شیمی اش را 12 درصد زد بعد تو کنکور شیمی را 63 درصد زد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من خودم امروز این سوالا با حذف گزینه جواب دادم ...
      هلیم و آرگون رو که دیدم 2 تا گزینه رفت ...
      بعد پیش خودم گفتم پلاتین هم مثل طلاست ، طلا هم اکسید نمیشه پس پلاتینم اون گزینه رو حذف میکنه
      جواب شـــد گزینـــه "1" ...
      و من الله توفیق
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ballance نمایش پست ها
      به نظر من که کلا سوالای سنجش شباهتی با سوالای کنکور ندارن همیشون یه جوری هستند
      یک چیز بگم خوشحال شید یکی آشناهامون که پارسال کنکور داد تو همین مرحله 2 سنجش شیمی اش را 12 درصد زد بعد تو کنکور شیمی را 63 درصد زد
      خود من هم پارسال شیمی سنجش رو بالای 20 نمی تونستم بزنم،مثل سوال هوش بودن تا تست شیمی! اما تو کنکور زدم 64% ... اما امسال مدل سوالای شیمی سنجش خیلی بهتر از پارسال شده،سوالاش با پارسال قابل مقایسه نیست!

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      گزینه 3 چرا اشتباه است ؟
      چون پتانسیل الکتروشیمیایی اکسیژن کمتر از پلاتین است یعنی پلاتین فلز نجیبی است و در مقابل اکسید شدن مقاومت می کند.
      در ضمن فلزاتی مانند آلومینیم ، نیکل، کروم و ... اکسید می شوند ولی خورده نمی شوند یعنی هر عنصری که اکسید می شود لزوما خورده هم نمی شود

12. Top | #12
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara.z نمایش پست ها
      خود من هم پارسال شیمی سنجش رو بالای 20 نمی تونستم بزنم،مثل سوال هوش بودن تا تست شیمی! اما تو کنکور زدم 64% ... اما امسال مدل سوالای شیمی سنجش خیلی بهتر از پارسال شده،سوالاش با پارسال قابل مقایسه نیست!
      پارسال سوالات سنجش خیلی سخت طراحی می شدند ولی امسال استاندارتر شده توصیه میکنم آزمونهای سنشو جدی بگیرید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ببخشید
      چرا در فرایند هال الومینای خالص را در کریولیت مذاب حل میکنند؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ی سوال دیگه
      در آهن گالوانیزه و حلبی ها...خب تمام سطح اهن با فلز دیگه ای پوشیده شده...چطور اهن با رطوبت تماس پیدا میکنه؟

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsammd نمایش پست ها
      ی سوال دیگه
      در آهن گالوانیزه و حلبی ها...خب تمام سطح اهن با فلز دیگه ای پوشیده شده...چطور اهن با رطوبت تماس پیدا میکنه؟
      اگه خراش ایجاد کنه نفوذ میکنه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن