خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال در مورد یکی از فرضیه های مندل

بچه ها کتاب زیستی که من میخونم مال سال 88 هست
      یه جمله ای نوشته که تو کتابای جدید مدیدمش اما منظور جمله رو اصلا نمیفهمم گفتم از شما بپرسم
      تو صفحه 157 زیست سوم قسمت فرضیه های مندل شماره 2 نوشته که:.
      ژن های مربوط به هر صفت ممکن است مشابه یا متفاوت با یکدیگر باشند به عبارت دیگر هر صفت ممکن است به چند حالت مختلف ظاهر شود.مثلا رنگ گلبرگهای نخودفرنگی ممکن است سفید یا ارغوانی باشد.امروزه به حالت های مربوط به یک صفت آلل می گویند مثلا ژن مربوط به گلبرگهای ارغوانی نخود فرنگی آلل ژن مربوط به گلبرگهای سفید این گیاه است!!!!
      زیر سوالم خط کشیدم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سیمین نمایش پست ها
      یه جمله ای نوشته که تو کتابای جدید مدیدمش اما منظور جمله رو اصلا نمیفهمم گفتم از شما بپرسم
      ژن های مربوط به هر صفت ممکن است مشابه یا متفاوت با یکدیگر باشند به عبارت دیگر هر صفت ممکن است به چند حالت مختلف ظاهر شود.مثلا رنگ گلبرگهای نخودفرنگی ممکن است سفید یا ارغوانی باشد.امروزه به حالت های مربوط به یک صفت آلل می گویند مثلا ژن مربوط به گلبرگهای ارغوانی نخود فرنگی آلل ژن مربوط به گلبرگهای سفید این گیاه است!!!!
      زیر سوالم خط کشیدم
      سلام !
      یا من متوجه سوالتون نشدم یا هم اگه درست متوجه شده باشم شما بجای واژه آلل واژه رقیب رو تو جمله بزار!!!

کتاب هم لازم به ذکر نیست که چاپ 93-94 رو باید بخونید واسه سوم
      در جامعه ای زندگی میکنم
      که بسیاری از مردمانش با یک “استخاره” هدف تعیین میکنند
      و با یک “عطسه” از هدف خود دست میکشند

از کانال sarzaminglico@ در تلگرام حتماااااا دیدن کنید , قول میدم موثر باشه
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 10 فروردین 1395 در ساعت 18:33

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سیمین نمایش پست ها
      زیر سوالم خط کشیدم
      همچین جمله ای از کتاب یادم نیست ولی
      هر فرد آدمی بصورت دیپلوئید هست یعنی برای هر صفت یک ژن از پدر و یک ژن از مادر میگیره که در نهایت صفت فرزند براید عملکرد غالب مغلوبی غالبیت ناقص یا..... این ژنهاست برای نخودفرنگی در زمینه رنگ گل هم شاید یک صفت با رابطه غالب مغلوبی هستیم شاید منظور این جمله آن هست که گیاهی با یک ژن ارغوانی و یک ژن سفید باز هم رنگ ارغوانی رو بصورت فنوتیپ ظاهر میکنه چون ارغوانی بر سفید غالب هست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن