خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

دوباره متولد شو!!!

امروز قراره که در مورد موضوعی مهم باهات صحبت کنم. موضوعی که روش تصمیم‌گیری تو رو تو زندگی به کلی تغییر میده و انگیزش زیادی برایدرس خوندن بهت میده. نمی‌دونم این افسانه قدیمی رو در مورد عقاب، شنیدی یا نه اما داستانی در رابطه با این موجود وجود داره که واقعاً مو به تن آدم سیخ می‌کنه!

عمر عقاب ۷۰ سال است ولی وقتی به ۴۰ سالگی که می‌رسد چنگال‌هایش بلند شده و انعطاف گرفتن طعمه رو دیگه نداره. نوک‌تیزش، کند و بلند و خمیده می‌شه و شهبال‌های کهن‌سالش براثر کلفتی پر، به سینه‌اش می‌چسبه و پرواز رو براش جهنم می‌کنه. در این هنگام عقاب بر سر دوراهی مهمی قرار می‌گیره. اینکه مثل مرغ روی زمین فقط راه بره و یا دوباره متولد شود و مثل قدیم آسمون رو زیر پر و بالش بگیره؟! انتخاب با عقاب است که به زندگی خود را همان جور که می‌خواد ادامه بده و یا اینکه …

اما چگونه ممکنه که دوباره متولد شود؟ عقاب به قله‌ای بلند می‌رود نوک خود را آن‌قدر بر صخره‌ها می‌کوبد تا کنده شود و منتظر می‌ماند تا نوکی جدید بروید با نوک جدید تک تک چنگال‌هایش را از جای می‌کَند تا چنگال نو دربیاد و بعد شروع به کندن پرهای کهنه می‌کنه. این روند دردناک حدود ۱۵۰ روز طول می‌کشه ولی … پس از ۵ ماه عقابی تازه متولد می‌شه که می‌تواند ۳۰ سال دیگه با زندگی کنه ولی این بار عقابی باعظمت.
      کاری ندارم که این افسانه، واقعی هست یا نه! از لحاظ علمی اثبات شده که همچین اتفاقی می‌افته یا نه؟! اما من می‌خوام از این داستان یه درس مهم برای خودم و خودت بگیرم، درسی از جنس تغییر. عقاب می‌تونست انتخاب کنه که زنده باشه و به همون وضع قدیمی به زندگیش ادامه بده، اما یادت باشه در اینصورت، فقط زنده بوده و زندگی نمی‌کرده! زنده بودن با زندگی کردن از زمین تا آسمون فرق دارن با هم. اما فقط انسان‌های کمی این فرق رو متوجه میشن و خوش به حال اونایی که، اونجور که دلشون می‌خواد زندگی میکنن. این جمله رو همیشه با خودت بگو: یا چیزهایی رو که دوست دارم رو بدست میارم، یا چیزهایی رو که دارم باید دوست داشته باشم. انتخابش با خودته. آدم‌های موفق اجازه نمی‌دن که هیچکس برای آینده‌شون تصمیم بگیره. اونا معمار آینده و زندگی خودشون هستن.
      امروز روز تصمیم‌گیری توست روزی که قراره تصمیم بگیری که عادت‌های غلط خودتو اصلاح کنی و برای آینده و آرزوهای بزرگی که تو ذهنت داری بجنگی. امروز، روز تحول توست. روزی که قراره دوباره متولد بشی و با خودت و خدای خودت عهد ببندی که برای رسیدن به هدفت هیچی کم نذاری. من هم به تو قول میدم تا آخرین لحظه (تاخود کنکور و حتی بعدش!) در کنارت باشم و روش مطالعه، برنامه‌ریزی و انگیزش لازم برای رسیدن به هدفت رو بهت یاد بدم. امروز روز تولد دوباره توست پس …
      تولدت مبارک!

منبع صفرو یک کنکور
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این افسانه عقاب از لحاظ علمی هم ثابت شده

ممنون

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      متن بسیار زیبایی بود ممنون دوست عزیز

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

به علاوه خدا بودن یعنی منهای همه مشکلات

تقدیم با عشق به همه شاگردان عزیزم"

بتاز قهرمان خستگی ناپذیر من ....سرکشی کن از هرکلیشه ای که تلاشت را محدود میکند...از خودت بیخود شو...حیرانی کن در راه رسیدن به رویایت ...رویایت بی اجازه وارد قلبت شده اما یقینا ازقبل اندازه تو را سنجیده...
      رها کن این پوچ فکرهای محدود را که نوروز را به آمدن بهار وصله میزنند و عیدرا بهانه ای برای شاد زیستن...من وتو که میدانیم یک روز تاپای جان جنگیدن درراه عشق،همان هدفی که دمی ازو غافل نمیشوی
      * عید ماست*!!
      دستان مشتاق این
      آغازین روزهای سال را میبینی که چگونه به سمت تو دراز شده اند ؟

دغدغه هایت را طلب می کنند که ببرند ...به راستی این روزها آبدیده ترین روزهای هرسالند که سنگین ترین غم ها و کینه هارا تحویل میگیرند تا بیایند روزهای پرازامید فروردین...
      بتاز قهرمان من
      می دانم خسته ای!! جنس خستگی هایت را خوب درک میکنم...پاهای تاول زده ات به خوبی خبراز سختی راه داده اند و صورت گلگون شده ات نشان از هرم وعذاب بعضی روزهای آن ....اما ;
      " توقهرمان منی"
      برای یک قهرمان فائق آمدن برسختی هاست که افتخار قهرمانیست نه مدال!!
      عبور کن یکنواختی هایت را که اینچنین پاهایت را در دامن کشیده اند که نه پس میروی و نه پیش!!
      بازکن این زنجیر " قیاس " را.... بگذار و بگذر هرمقایسه ای را... قیاس خلاف طبیعت بکر انسانی من وتوست...
      و...بیاموز ...از طبیعت بیاموز این " سخت گرفتن به خویشتن " را که بی شک راز شکوفایی اوست...همان معلم سخت گیر دوست داشتنی که نهیب میزند برگها،همان فرزندان یکساله اش را...که برای تازه شدن باید تب کنند و ضعیف شوند وبیمار و بجان بخرند این سقوط را تا لذت دوباره سبز زیستن را تجربه کنند...
      قهرمان من! با گذر این روزهای پایانی همسفرشو... سفرکن از خودت به بکر دنیای تصویرشده ی خیالت که یک امروز خلق کردن درراه هدف را آرزو دارد...خلق کن...یک روز آرزویت را زندگی کن...
      آمدن نوروز بهانه ای برای ازنو شروع کردن است اما ...نوروز تو "" امروز"" توست که از نقطه ای بنام «تصمیم » شروع میشود ....پس دوباره طراحی کن...دوباره رنگ بپاش بوم زندگیت را...
      پنجره ای بنام نوروز به روی رویاهایت گشوده شده ...نوروزی بنام امروز را دریاب و بدان میان امروز وفردا معطل ماندن شایسته یک قهرمان نیست....
      قهرمان خستگی ناپذیر من چه زیباست که حداقل یکسال از زیستنمان در این پوچ دنیای زیبا همراه شود با یک« من دیگر»
      پس خودت را از نو بیافرین همانگونه که شایسته قهرمان خستگی ناپذیر من است....و

* چو خود را بدست آوردی خوش میرو*

قهرمان من برای تو یک دم غصه خوردن حرامست وحرامست وحرامست پس بپذیر هر اشتباه و واقعیتی را ودستت را از روی گلوی خود بردار و حال زمزمه کن:

"" ظلمت نفسی""

حال وقت آنست حضور نیروی ماورایی احساست را باور کنی ،همان قدرت بی نظیر پنهان شده در پرده ی پندارهایت شاید بنام ...
      " امید تمام باور من است
      یادت باشه ساعت خراب فقط روزی 2 بار زمان رو درست نشان میده ولی اگر درست و حسابی کار کنه باید 86400 ثانیه رو درست و دقیق و منظم بهت نشان بده
      انتخاب با خودت هست ... قهرمان یا بازنده !!!

به نظرم این حدودا" 3/5 ماه تا کنکور نه از جهت نتیجه گرفتن و رسیدن به رتبه ای خاص .... بلکه فقط با چشم دل و گوش دل و هوش دل بخوااان
      همیشه کار دلی هست که کلیشه های میشکنه و تو رو موفق میکنه
      امیدوارم رکوردهای قشنگت تان را ببینم

قربان همه شما عزیز جان ها
      #دکتر افشار

لطفا به پاس تلاش های بی دریغ این مجموعه برای دانش آموزان در زمینه مشاوره و راهنمایی تحصیلی این متن زیبا "کپی " نشود و برای انتشار آنرا فوروارد کنید

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

الان به پشت سر برگرد
      به نتیجه فکر نکن
      به جایگاه رقیبت و فاصلت با او نگاه نکن

شاید تو همان علی باشی که برای سوم شدن رفت ولی چون عاشق بود .... نفر اول شد

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن